Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU izdvojena tema

poruka: 5.884
|
čitano: 748.709
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Leopard_st kaže...

Varas se momce.

 

Jedno je zakucati u Single Playeru, a jedno u Multiplayeru, zakucavam 99% u svakoj igri, sem u BF3 MP.

 

Bas imam frenda sa HD 7950 i AMD Phenoma na 3.8 GHz, i u BF3 MP jedva izvuce 80% GPU usage.

 

 

To su gluposti moj phenom II 965 be je lijepo vukao hd 7970... nikada nije pao ispod 90% u mpu 64 igraca..

 

Kod batmana sam mislio da je phenom bottlneck ali nije to bila istina i5 2500k radi identicno u tim igrama kao i phenom II 965be.. ono gdje bi phenom stucao je u nekom multi gpu riješenjima.

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Leopard_st kaže...

A ljudi, majko mila, pa valjda kroz toliko grafickih mogu prepoznati usko grlo.

 

Koristim 12.7 beta koji su bolji za BF3 od 12.6.

 

Na mapama sa manej igraca imam 99% usage.

 

Nego da skratimo pricu, koliko vas igra BF3 MP, da znam imam li povoda da ista dokazujem vise.

ja osobno igram ne samo bf3 nego sve igre koje igram su mp :)..

 

stavi procesor na default takt i probaj tada vidjet iskoristivost gpu-a mislim da ce ti to puno reci kako stoje stvari..

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
13 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Frend koji mi je to rekao je veoma pouzdan i znam da ne laze.

 

Doduse on igra an 1680x1050, vjerovatno to povecava usko grlo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Leopard_st kaže...

Frend koji mi je to rekao je veoma pouzdan i znam da ne laze.

 

Doduse on igra an 1680x1050, vjerovatno to povecava usko grlo.

ne vjerovatno nego 100% cim niza rezolucija vise dolazi do izrazaja sama snaga procesora..

 

probaj i tako spusti npr na 1280 x 1024 sa low postavkama i vidi gpu usage... vsync off ofc

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.10.2012 17:59 (toxic).
13 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Evo za dusu forumasa probao stock clockove proca, Caspian 64 igraca, GPU usage oko 75%, sleti i na 60%, veliko usko grlo.

 

Ne znam sta se cudite, BF3 MP je veoma, veoma zahtjevan, HD 7870 (pogotovo clockunte su brze grafe i eto recepat za usko grlo).

 

Kao sto rekoh u benhcevima i ostalim igrama je 98%-99% usage.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.10.2012 18:06 (Leopard_st).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Leopard_st kaže...

Evo za dusu forumasa probao stock clockove proca, Caspian 64 igraca, GPU usage oko 75%, sleti i na 60%, veliko usko grlo.

 

Ne znam sta se cudite, BF3 MP je veoma, veoma zahtjevan, HD 7870 (pogotovo clockunte su brze grafe i eto recepat za usko grlo).

 

Kao sto rekoh u benhcevima i igrama je 98%-99% usage.

jos samo jednu stvar..

 

proc 4.5ghz ocane grafe sa 1280 x 1024 i low postavkama 64 igraca reci mi gpu usage molim te.. Mislim ovo nece pomoci meni nego svima pa bih ti bio zahvalan..

 

Lp,

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
toxic kaže...
Leopard_st kaže...

Evo za dusu forumasa probao stock clockove proca, Caspian 64 igraca, GPU usage oko 75%, sleti i na 60%, veliko usko grlo.

 

Ne znam sta se cudite, BF3 MP je veoma, veoma zahtjevan, HD 7870 (pogotovo clockunte su brze grafe i eto recepat za usko grlo).

 

Kao sto rekoh u benhcevima i igrama je 98%-99% usage.

jos samo jednu stvar..

 

proc 4.5ghz ocane grafe sa 1280 x 1024 i low postavkama 64 igraca reci mi gpu usage molim te.. Mislim ovo nece pomoci meni nego svima pa bih ti bio zahvalan..

 

Lp,

Kasnije uradim, taman sam vratio na 4.5 GHz, neda mi se opet u bios ulaziti.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Leopard_st kaže...

Evo za dusu forumasa probao stock clockove proca, Caspian 64 igraca, GPU usage oko 75%, sleti i na 60%, veliko usko grlo.

 

Ne znam sta se cudite, BF3 MP je veoma, veoma zahtjevan, HD 7870 (pogotovo clockunte su brze grafe i eto recepat za usko grlo).

 

Kao sto rekoh u benhcevima i igrama je 98%-99% usage.

Pa koji onda CPU moze zakucati taj CF na 99% usage u BF3 MP.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Kasnije uradim, taman sam vratio na 4.5 GHz, neda mi se opet u bios ulaziti.

nisam te trazio da budes na defaultu nego na 4.5ghz oc-as grafe kako jesi i samo u igri stavi 1280 x 1024 i low postavke.. ako ce ti tu bidi low gpu usage procesor je 100% bottleneck ako nece onda nije problem do procesora.

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
12 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

To nije nikakav bottleneck taj proc NE MOZE BITI BOTTLENECK za to,ako ti je u ostalim igrama na 99%,to znaci da je bf konsolski port,em ne skalira CF u bf3 dobro to vec svi znamo,em do amd-ovih drivera (skini najnovije 12.9 beta).U bf3 jako lose skalira crossfire i SLI.I ni slucajno nemoj zbog toga mijenjat proc.Jer nema bottlenecka.:D

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Doca15 kaže...

To nije nikakav bottleneck taj proc NE MOZE BITI BOTTLENECK za to,ako ti je u ostalim igrama na 99%,to znaci da je bf konsolski port,em ne skalira CF u bf3 dobro to vec svi znamo,em do amd-ovih drivera (skini najnovije 12.9 beta).U bf3 jako lose skalira crossfire i SLI.I ni slucajno nemoj zbog toga mijenjat proc.Jer nema bottlenecka.:D

Pod jedan, 12.9 beta su cisto sranje za HD 78xx seriju, pod dva CFX odlicno radi u BF3, puno bolje nego kod mnogo drugih igara, pod tri CFX i SLI odlicno skaliraju u BF3(bilo je nekih problem sa SLI-em sa novim BF3 patchom, ali vjerujem da ce biti brzo rjeseno).

I na kraju sve moze biti bottleneck za sve.

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Leopard_st kaže...

Pod jedan, 12.9 beta su cisto sranje za HD 78xx seriju, pod dva CFX odlicno radi u BF3, puno bolje nego kod mnogo drugih igara, pod tri CFX i SLI odlicno skaliraju u BF3(bilo je nekih problem sa SLI-em sa novim BF3 patchom, ali vjerujem da ce biti brzo rjeseno).

I na kraju sve moze biti bottleneck za sve.

može sve biti usko grlo.. daj više napravi ovo što sam te trazio jbte led :):):):):)

 

zanima me gpu usage sa 4.5ghz ocane grafe na 1280 x 1024 low postavke

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
14 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Molim Vas neka netko pogleda konfiguraciju mojeg računala pod "Moj PC" te mi odgovori: Namjeravam staviti jaču grafičku i SSD. Sad me zanima koju najjaču grafičku mogu staviti da CPU ne bude bottleneckao grafičku?? (hoću reći da bude sve nekako usklađeno). Napominjem, ne namjeravam ništa drugo mjenjati osim grafičke i staviti SSD. Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

Računalo koristim za igrice između ostalog. {#}

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.10.2012 18:21 (predrag123).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
predrag123 kaže...

taj procesor ne može niti ne smije biti usko grlo niti jednu single gpu grafu... također na tvojem mjestu bih taj procesor roknuo na 3.8ghz do 4.0ghz

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
15 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
toxic kaže...
Leopard_st kaže...

Pod jedan, 12.9 beta su cisto sranje za HD 78xx seriju, pod dva CFX odlicno radi u BF3, puno bolje nego kod mnogo drugih igara, pod tri CFX i SLI odlicno skaliraju u BF3(bilo je nekih problem sa SLI-em sa novim BF3 patchom, ali vjerujem da ce biti brzo rjeseno).

I na kraju sve moze biti bottleneck za sve.

može sve biti usko grlo.. daj više napravi ovo što sam te trazio jbte led :):):):):)

 

zanima me gpu usage sa 4.5ghz ocane grafe na 1280 x 1024 low postavke

Mene samo zanima koja je to glupost sa low i high postavkama... ono isti FPS, svasta.

 

Je li to los port ili koji k nez.... mada je prakticki 90% igara port sa Xbox 360 konzole (a PC ima kao takozvane "high res packove" samo sto to ne napominju uvijek... mislim, podrazumijeva se da ce bolje izgledati na PC-u).

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.10.2012 18:49 (lovac82).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
lovac82 kaže...

Mene samo zanima koja je to glupost sa low i high postavkama... ono isti FPS, svasta.

 

Je li to los port ili koji k nez.... mada je prakticki 90% igara port sa Xbox 360 konzole (a PC ima kao takozvane "high res packove" samo sto to ne napominju uvijek... mislim, podrazumijeva se da ce bolje izgledati na PC-u).

nije to glupost tako se provjerava da li je stvarno procesor usko grlo.. na nizim rezolucijama vise do izrazaja dolazi snaga procesora kod sve vecih rezolucija sve manje....

 

osobno nikad nebih igrao na low postavkama ako te to buni i nikad ne igram .. ali tako se jednostavno moze provjerit da li ti je procesor u stanju zakucat graficku na pristojnu razinu ili ne

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
13 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Naravno mogu biti i driveri, ali ovo sto ja spominjem je cisto procesor, jer se bas pojavljuje kada se pojavi vise igraca.

Evo toxic sada ce biti to sto trazis.

 

Evo na toj rezi, grafe na 1125/1350, oko 50-60% GPU usage.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.10.2012 19:00 (Leopard_st).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

To sa istim FPS-om kod low/high nisu gluposti.

 

Jednostavno CPU ne može dovoljno iskoristiti grafu. Nije rijetkost da se čak dobije malo veći FPS kod high postavki jer se GPU malo više "muči".

Imao sam istu stvar sa e2200 i 5670. Isti niski FPS bez obzira na rezoluciju i low ili max postavke. No doduše, imam i sad problema sa tim. Ali samo sa nekim igrama. Moguće je da je do drivera.

http://www.youtube.com/watch?v=Jl_3Yq36fSg&feature=related
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Leopard_st kaže...

Naravno mogu biti i driveri, ali ovo sto ja spominjem je cisto procesor, jer se bas pojavljuje kada se pojavi vise igraca.

Evo toxic sada ce biti to sto trazis.

 

Evo na toj rezi, grafe na 1125/1350, oko 50-60% GPU usage.

yep to je to usko grlo jbga što je najbolje nebih reko da postoji proc koji ce to zakucat na 95-100% trenutno na tržištu.

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.10.2012 19:10 (toxic).
15 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
toxic kaže...
Leopard_st kaže...

Naravno mogu biti i driveri, ali ovo sto ja spominjem je cisto procesor, jer se bas pojavljuje kada se pojavi vise igraca.

Evo toxic sada ce biti to sto trazis.

 

Evo na toj rezi, grafe na 1125/1350, oko 50-60% GPU usage.

yep to je to usko grlo jbga što je najbolje nebih reko da postoji proc koji ce to zakucat na 95-100% trenutno na tržištu.

Al opet... i to ide u prilog tome da igra nije bas savrseno optmizirana. Mislim ono, koliko su puta ono danas CPU-i i GPU-i jaci od console hardware-a iz 2005/06 god? mnogi kazu 20-30 puta bla bla (nVidia je izjavila da su jaci tako nesto, ne sjecam se sada bas prave brojke), s druge strane, mnogi npr. kazu da su PS3 i Xbox 360 jaci 10-15 puta od Wii-a...

 

Je li razlika u grafici tolika? (ofc mislim na BF3), jest primjetno bolja, al bas da je 10 - 20x bolja hmm ne bih rekao (kada komentiram grafiku odnosno izgled igre onda ne mislim na rezoluciju i AA jer na nedostatak toga mi je najlakse zazmiriti.... bas suprotno, prvenstveno mislim na texture, bolja osvjetljenja, raznorazne efekte/trikove itd sto je po meni puno bitnije od reze i AA.... oke, ne mislim sada bas na prastaru 800x 600 ali valjda ste shvatili poatnu = bolje mi je 720p i next gen grafika nego 4K reza i grafika iz 2008-09 god npr.

 

Mislim, dan danas se muce najbolje PC konfiguracije sa BF3.... zar nije malo cudno? a toliko su punoooo jaci od current gen konzola, nez, po meni to nije savrseni port....

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
16 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

A ništa neka proba na nekoj drugoj mp igri samo se ne mogu sjetiti niti jedne iole dobre kao bf3 ... mozda crysis 2 mp ili nesto slicno {#}

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Leopard_st kaže...

Mislim da bi ti i7-3770k dao bolje rezultate, ali ne znam u kolikoj mjeri. Ja sam se malo bio igrao, gledao gpu usage sa GTX560, ultra detalji i neka niska reza, mislim 1024x768, i bilo je razlike između isključenog i uključenog HT-a, ali ne sjećam se sad točno koliko, nisam obraćao veliku pažnju na to.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Penryn kaže...
Leopard_st kaže...

Mislim da bi ti i7-3770k dao bolje rezultate, ali ne znam u kolikoj mjeri. Ja sam se malo bio igrao, gledao gpu usage sa GTX560, ultra detalji i neka niska reza, mislim 1024x768, i bilo je razlike između isključenog i uključenog HT-a, ali ne sjećam se sad točno koliko, nisam obraćao veliku pažnju na to.

Da bilo bi razlike, bas smo o tome na OCN pricali, radili usporedbe i5 2500K, 2600K, 3930K sa single gpu, CFX, tri fire, quad fire i itd.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Penryn kaže...
Leopard_st kaže...

Mislim da bi ti i7-3770k dao bolje rezultate, ali ne znam u kolikoj mjeri. Ja sam se malo bio igrao, gledao gpu usage sa GTX560, ultra detalji i neka niska reza, mislim 1024x768, i bilo je razlike između isključenog i uključenog HT-a, ali ne sjećam se sad točno koliko, nisam obraćao veliku pažnju na to.

 

Ima 2x HD7870 clockane u nebesa skupa s procesorom koji je jedan od najboljih na tržištu za razumne novce. S tolkim brojem fpsa mislim da nije ni bitno jel usage 80% na trenutke. Smatram to totalno nebitnim zato što se događa samo u jednoj igri (koliko sam shvatio) i to s fpsom definitivno preko 100 prosjek. Hajd da fps pada na 30-40 kada opadne CPU usage, kako je meni bilo sa Q8400, ali ovo.. Njah.

 

BTW I meni nekada padne usage, a imam po današnjim standardima low-medium range grafičku. Usage pada zbog streamanja objekata i tekstura i lošeg programiranja, iliti CPU spikeova. I da je toliki usage, koga briga kad imaš sličica na bacanje.

nanananananananananananananana BATMAAAAN
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
buljo781 kaže...

 

Ima 2x HD7870 clockane u nebesa skupa s procesorom koji je jedan od najboljih na tržištu za razumne novce. S tolkim brojem fpsa mislim da nije ni bitno jel usage 80% na trenutke. Smatram to totalno nebitnim zato što se događa samo u jednoj igri (koliko sam shvatio) i to s fpsom definitivno preko 100 prosjek. Hajd da fps pada na 30-40 kada opadne CPU usage, kako je meni bilo sa Q8400, ali ovo.. Njah.

 

BTW I meni nekada padne usage, a imam po današnjim standardima low-medium range grafičku. Usage pada zbog streamanja objekata i tekstura i lošeg programiranja, iliti CPU spikeova. I da je toliki usage, koga briga kad imaš sličica na bacanje.

Tebi FPS pada jer ta gtx460 ima neobjasnjene probleme sa GPU usageom na nekim konfama. Primjerice, kojegi je i3 "bottleneckao" gtx460, a 6870 nije. To naravno nije moguce i nema zdrave logike, jer je gtx460 slabija grafa.

clock2much
13 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
lovac82 kaže...

Mene samo zanima koja je to glupost sa low i high postavkama... ono isti FPS, svasta.

 

Je li to los port ili koji k nez.... mada je prakticki 90% igara port sa Xbox 360 konzole (a PC ima kao takozvane "high res packove" samo sto to ne napominju uvijek... mislim, podrazumijeva se da ce bolje izgledati na PC-u).

Nije to glupost.

Gledaj na to ovako, imas 2500K 5GHZ u paru sa HD7970 OC.

U BF3 MP stavis sve na low, FPS ti se krece 100+, karikiram.

Stavis postavke na ultra, AA max, FPS pada na 50-, takoder karikiram jer si masno opteretio GPU naspram postavki iznad.

Ukoliko zelis vidjeti koliko CPU moze pratiti grafiku moras staviti rezoluciju na najnizi okvir, detalje i AA takoder te iskljuciti Vsync jer takve postavke mnogo manje opterecuju grafiku pa imas visi broj slika po sekundi.

Onda ces vidjeti koliko CPU moze iznjedriti slicica po sekundi jer te u tom slucaju moze kociti samo CPU a grafa nikako.

iclock2much
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
mate960 kaže...
Tebi FPS pada jer ta gtx460 ima neobjasnjene probleme sa GPU usageom na nekim konfama. Primjerice, kojegi je i3 "bottleneckao" gtx460, a 6870 nije. To naravno nije moguce i nema zdrave logike, jer je gtx460 slabija grafa.

Meni usage pada (na sekund 2 kada mjenjam spawnpoint) jer imam 768mb vrama i 192bit sabirnicu koja otežava streamanje tekstura i objekata, a igram na ultra pošto sam sada na 1360x768 rezoluciji (to mi se događalo i na 1680x1050). Na medium nemam takvih problema jer VRAM nije toliko opterećen.

 

Sad pitam ovako on topic, jel i3 2120 bottlenecka GTX 560ti?

 

 

 

nanananananananananananananana BATMAAAAN
13 godina
online
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

 U većini igara ne, ali u nekima botlnecka sigurno.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
zoharbizo kaže...

Ukoliko zelis vidjeti koliko CPU moze pratiti grafiku moras staviti rezoluciju na najnizi okvir, detalje i AA takoder te iskljuciti Vsync jer takve postavke mnogo manje opterecuju grafiku pa imas visi broj slika po sekundi.

Onda ces vidjeti koliko CPU moze iznjedriti slicica po sekundi jer te u tom slucaju moze kociti samo CPU a grafa nikako.

Ja mislim da je ipak najbolje staviti neku nisku rezoluciju i detalje na maksimum, zato jer sa povećanim detaljima eventualno raste i potreba za više CPU snage(ovisno o igri i engineu, negdje je a negdje nije), dok kod rezolucije nije tako, promjenom nje ne mijenja se opterećenje na CPU.

 

13 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Penryn kaže...

Ja mislim da je ipak najbolje staviti neku nisku rezoluciju i detalje na maksimum, zato jer sa povećanim detaljima eventualno raste i potreba za više CPU snage(ovisno o igri i engineu, negdje je a negdje nije), dok kod rezolucije nije tako, promjenom nje ne mijenja se opterećenje na CPU.

 

To ovisi o enginu naravno, negdje vrijedi ovo sto sam ja rekao a negdje sto si ti rekao.

iclock2much
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice