AMD Radeon R9 300/Fury Series

poruka: 6.870
|
čitano: 550.234
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Ma ekipa napamet sere o AMD-u a da nikad nisu koristili niti jednu AMD karticu, isto tako se hvale driveri na Nvidiji - konkretno sa zadnjim Nvidijinim updateom su dosta kiksali i ima milijon ptitužbi da se novi witcher3 ruši na tim driverima ko blesav a i da GTA V ne briljira s tim driverima, što se coil whin-a tiče ima ga i moja GTX 760 i prijateljeva GTX 970...

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2015 9:13 (Toxx).
Moj PC  
4 5 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
D3lBoy kaže...

Mene uzasno nervira to sto ako amd ima ikakav minus, ali bilo kakav - to je to "amd opet s*ebo"... "ništa novo, za ocekivati"... Svi se svega uzmu ko pijan plota i stoje iza tog za vijeke. Kad bi gledali svakakvu sitnicu mogli bi nac na bilo kojoj kartici slicne male iritacije. Ovo za pumpu, koliko ja znam pumpe se trebaju cut, znam mozda ne glasno, ali iz gore navedenih videa jedino je bucno kad stave kameru 2cm od kartice, ako cemo tako gledat sta se onda ima rec za karticu od 1000$ a zvuci ovako ?

 

Normalno niko ju nikad nece drzati na 100% ali tako se sudilo 290 sto nebi i titan x ?

 

 Jbt na trenutak sam pomislio da imam niagara falls u sobi.

16 godina
online
AMD Radeon R9 300 Series

Iako je titan x skuplji pa tko zeli imat single 4k 50-60fps non aa high-max postavkama,

Ajmo rec elegantno rjesenje a ne smeta mu buka venta 

Neka ga uzme jer  to nije srezan GF200 chip sa slabijim vaferima od onog u 980 Ti i naravno cijena mu je opravdana sa razlogom...

Real 4k ce tek bit pascal ili fury x sa 8 gb odnosno dual fury x

Ljudi strpljenja malo,ceka nas ljepa vremena sa 4k gamingom od sljedece godine a i 4k monitori ce bitno past ;-)

 

Nemojte se ljudi vise svadjat i sl. Niti uzimat previse ove stvari k srce jer stvarno nema potrebe , svi smo si ok na drugim temama tako da netreba tenzije neke radit ;-) l.p 

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2015 10:33 (4mal).
Moj PC  
0 1 hvala 2
10 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Ne znam koja je svrha (opet očekujem pljuvanje od dotičnih) stavljanja primitivnih i glupih videa sa snimanjem GPU-a pri radu bez ikakve izolacije, tj. poklopca kućišta i bez ikakvog mjernog uredjaja? Pogotovo uredjaji koji snimaju hvataju zvuk puno bolje nego ljudsko uho, više i niže frekvencije, tako da nešto na videu može izgledati bučno, a u stvarnosti nečujno. Dakle egzaktne brojke su jedino mjerilo, baš kao i FpS i dr.

Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
Moj PC  
1 4 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Radeon R9 300 Series
4mal kaže...

Iako je titan x skuplji pa tko zeli imat single 4k 50-60fps non aa high-max postavkama,

Ajmo rec elegantno rjesenje a ne smeta mu buka venta 

Neka ga uzme jer  to nije srezan GF200 chip sa slabijim vaferima od onog u 980 Ti i naravno cijena mu je opravdana sa razlogom...

 ne bih to nikako nazvao "elegantnim" rješenjem, jer očito bruji ko mlažnjak i što je još gore, čak i tako bučan hladnjak očito nije dovoljan, jer kad zatreba snage grafa trokira zbog temperaturnog limita

elegantno rješenje je evga izvedba s vodenim blokom - samo što je ona dosta skuplja i još uz nju trebaš i cijeli vodeni sustav 

 

poanta jeu tome da smo pljucali amd zbog fury x, ja prvi i još uvijek mislim da opravdano, jer su obećavali brda i doline, najjaču single gpu grafu i oc potencijal - a dobili smo grafu koja je realno mrvu ispod 980ti, oc potencijal je mizeran i još je upitno hoće li zujat pumpa ili ne

pa kad već pljujemo jednu stranu, onda titan x zaslužuje još i više sline zbog loše riješenog hladnjaka na grafi koja je nemalo skuplja

 

13 godina
online
Re: AMD Radeon R9 300 Series

 Jel ima netko od forumaša da je naručio negdje Fury X pa da čujemo dojmove malo i iz prve ruke ??

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
itomic009 kaže...

 Jel ima netko od forumaša da je naručio negdje Fury X pa da čujemo dojmove malo i iz prve ruke ??

 Ovi teoreticari sta hvale Fury X nemaju kune pa ne mogu, ovi sta mogu su narucili 980 Ti (2 komada Gige u 9xx temi) jer je steta dat puno kuna u losiji proizvod. Surova realnost...

10 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
itomic009 kaže...

 Jel ima netko od forumaša da je naručio negdje Fury X pa da čujemo dojmove malo i iz prve ruke ??

 Al s nekog stranog foruma dojam nekoga nije prva ruka?

Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
mrki_tua kaže...
itomic009 kaže...

 Jel ima netko od forumaša da je naručio negdje Fury X pa da čujemo dojmove malo i iz prve ruke ??

 Al s nekog stranog foruma dojam nekoga nije prva ruka?

 Sta kad ju ni na stranim forumima nije nitko kupio   

 

 

13 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Ja sam gledao realno između Fury X i GTX 980 Ti (G1 verzija) koja je koštala 7€ više, te je odluka ipak pala na 980ti. Da napomenem, nisam fan ni nvidije, ni amd-a. Da je razlika u cijeni bila 100€, onda bih bio u mukama koju odabrati.

 

GTX-ica jednostavno ima veliki OC potencijal, custom pcb, te je relativno provjerena kartica.

 

AMD je opet sve obrnuto, slabi OC (Da, mozda ce se kasnije moci bolje OC-ti, ali velika šansa da vrisne čip), te jedno od jeftinijih vodenih coolera (negdje sam čitao čak da se ljudi žale na glasnoću pumpe). Mozda Fury bude s vremenom bolja opcija (driveri), ali to nitko neće znati ;)

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Rasho kaže...

Ja sam gledao realno između Fury X i GTX 980 Ti (G1 verzija) koja je koštala 7€ više, te je odluka ipak pala na 980ti. Da napomenem, nisam fan ni nvidije, ni amd-a. Da je razlika u cijeni bila 100€, onda bih bio u mukama koju odabrati.

 

GTX-ica jednostavno ima veliki OC potencijal, custom pcb, te je relativno provjerena kartica.

 

AMD je opet sve obrnuto, slabi OC (Da, mozda ce se kasnije moci bolje OC-ti, ali velika šansa da vrisne čip), te jedno od jeftinijih vodenih coolera (negdje sam čitao čak da se ljudi žale na glasnoću pumpe). Mozda Fury bude s vremenom bolja opcija (driveri), ali to nitko neće znati ;)

Ili da skratimo - Samo luđak može investirati u FuryX u trenutnom stanju

Moj Portfolio: http://3docean.net/user/tomislavn -- twitch.tv/Gaapster -- Origin: MrSmith_Cro -- Steam: MRSmith
14 godina
protjeran
offline
AMD Radeon R9 300 Series

S AMD-om se konstantno nesto ceka, bit ce ovo - bit ce ono, kad dajes 5-6k kn za nesto, onda zelis da je to odma to, a ne dat prosjecnu placu za grafu pa cekat da ovi popeglaju drivere (zna se da su iznimno brzi u tome lol), da otkljucaju napone, da dodaju crossfire podrsku za neku igru itd....

 

Ili kako su sad reklamirali 390-ke kao ready za 4k zbog 8gb rama, a onda odma poslije toga predstave flagship sa 4gb. PR samoubojstvo cisto... Nije cudo sta posluju tragicno...

Moj PC  
6 11 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Tvoje razumijevanje razvoja je tragicno! Sta bi rekao da je nvidia izdala prva hb memoriju s samo 4gige?
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
11 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Zar nije hbm dosta efikasnija od ddr5 memorije prisutne na danasnjim grafama i da se dosta manje sto je razlog sto su izbacili grafu sa 4gb?

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2015 15:00 (chaselol).
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
AMD Radeon R9 300 Series

Pa da 4gb hbm je ekvivalent 6gb gddr5

Moj PC  
2 0 hvala 2
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Krivo 4mal, kod mene radi u quad chanelu, znaci 16gb!
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
ansha kaže...

S AMD-om se konstantno nesto ceka, bit ce ovo - bit ce ono, kad dajes 5-6k kn za nesto, onda zelis da je to odma to, a ne dat prosjecnu placu za grafu pa cekat da ovi popeglaju drivere (zna se da su iznimno brzi u tome lol), da otkljucaju napone, da dodaju crossfire podrsku za neku igru itd....

 

Ili kako su sad reklamirali 390-ke kao ready za 4k zbog 8gb rama, a onda odma poslije toga predstave flagship sa 4gb. PR samoubojstvo cisto... Nije cudo sta posluju tragicno...

 4GB od Fury X je definitivno dovoljno memorije za 4k gaming zbog velike propusnosti (High Bandwidth Memory), tako da to nebi trebalo stvarati i najmanje probleme.

 

Također isto zaboravljaš da se slične stvari događaju i kod Nvidije. Kolko je frke bilo oko onih 3.5gb??

 

 

edit: ali uglavnom sam htio reći da 980ti trenutno ima bolji omjer uloženog i dobivenog, a AMD fanovi, ako mislite drukcije, dokažite to kupnjom kartice ;)

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2015 15:09 (Rasho).
10 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
axos kaže...
D3lBoy kaže...

Mene uzasno nervira to sto ako amd ima ikakav minus, ali bilo kakav - to je to "amd opet s*ebo"... "ništa novo, za ocekivati"... Svi se svega uzmu ko pijan plota i stoje iza tog za vijeke. Kad bi gledali svakakvu sitnicu mogli bi nac na bilo kojoj kartici slicne male iritacije. Ovo za pumpu, koliko ja znam pumpe se trebaju cut, znam mozda ne glasno, ali iz gore navedenih videa jedino je bucno kad stave kameru 2cm od kartice, ako cemo tako gledat sta se onda ima rec za karticu od 1000$ a zvuci ovako ?

 

Normalno niko ju nikad nece drzati na 100% ali tako se sudilo 290 sto nebi i titan x ?

 

 Jbt na trenutak sam pomislio da imam niagara falls u sobi.

 +problemi sa coil whineom na Titan X, na ovom videu se ne cuje toliko ali na ostalima se cuje i na vecoj udaljenosti... 1000$ za takve gluposti, ajde 290X graficka je strasno brza ali i jako jeftina za svoje performanse pa je opet ne toliko cudno za te temperature i buku, ali 1000$ za takve probleme, ne hvala

Battlelog: D3lBoy-00
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Stjepanj kaže...
Tvoje razumijevanje razvoja je tragicno! Sta bi rekao da je nvidia izdala prva hb memoriju s samo 4gige?

 O cemu ti pricas? Pa nisam ja rekao da je 8gb tu zbog 4k na 390ki vec decki iz AMD-a, a onda nakon toga mrtvo ladno predstave 4k flagship sa 4gb. Cisti marketinski autogol.

 

Nigdje nisam iznio svoj stav o tome kolko memorije je puno ili malo za koju rezoluciju, tako da upregni malo jace mozdane vijuge dok mi citas postove, a ne se konstantno brukat neinteligentno plasiranim straw man argumentima...

13 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon R9 300 Series

ali nije ista stvar ako pričamo o HBM i GDDR5..

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
online
AMD Radeon R9 300 Series

AFAIK, HBM nema nikakvu magičnu kompresiju, pa je 4GB naprosto 4GB i ni manje ni više. A kad tih 4GB prestane da bude dovoljno, onda se resursi prebacuju preko PCI-e slota, koji je iste propusnosti bez obzira na tip memorije na grafi. A AMD nije stavio više od 4GB na FuryX zato što nije mogao: zbog specifičnosti HBM memorije, ograničeni su na mali broj memorijskih čipova. Upotrebom maksimalnog broja najgušćih masovno dostupnih čipova, došli su do 4GB i zato kartice nemaju više memorije, a ne zato što se tih 4GB ponaša kao 6 ili 8. Kad budu dostupni gušći čipovi (očekuje se relativno uskoro), imaćemo i kartice sa HBM-om sa više od 4GB.

Moj PC  
7 2 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
sokre kaže...

ovu temu su pojedinci pretvorili u osobne križarske ratove prtiv amd-a.

 Nemam nista protiv AMD-a ali nisu konkurentni u tom segmentu, kao sto je i kolega objasnio, 4GB je 4GB, kad mu zatreba vise ionako

bude preko PCI sabirnice trazio pa bude frame dropova samo takvih. Kakav god zlatan i krasan HBM bio ovo je cinjenica, i ne ide u korist

AMD-a.

mojpismonosa
Moj PC  
2 4 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Ja baš intezivno razmišljam o 390. Tek 50 w veća potrošnja od gtx 970 pri punom opterećenju...to je po meni zanemarivo. Lagano niža cijena, 8 Gb koje nikada nećeš napuniti pa si miran koliko i era PS 4 portova, vrhunske performanse, tiho i sasvim OK ohlađeno. Ono, čisto dobra kupnja, možda i bolja od GTX 970.

 

https://www.uzishop.hr/amd-ati-gpu/3639-gigabyte-gv-r939g1-gaming-8gd-amd-radeon-r9-390-8gb-graphics-card.html

 

 

 

Moj PC  
14 0 hvala 2
16 godina
online
AMD Radeon R9 300 Series

znas kad ce se smirit kad neko od nas kupi fury x i 390/390x pa se ce pocnu vodit konstruktivni i normalni razgovori

a do tada trolanja i spamanje bzvz od pojedinaca je na max 

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2015 19:45 (4mal).
Moj PC  
7 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
sokre kaže...

ovu temu su pojedinci pretvorili u osobne križarske ratove prtiv amd-a.

 Ja sam uvijek za ratove kad se radi o kompanijama (bilo kojim) koje zarađuju na nama tj uzimaju nam novac , ali ima i dosta pacijenata zvanih fanboy koji će stat u njihovu obranu unatoč tome  no slab je to otpor, vrlo su krhki i često puta je dovoljna jedna kratka rečenica da im se drastično digne temperatura tijela i agresija im poraste na 150% , malo šale sad za ozbiljno, trenutno imam nvidijinu grafičku koju planiram umirovit,a pošto nisam baš zadovoljan cijenama u njihovom taboru nadao sam se kvalitetnoj (i povoljnoj) alternativi u AMD taboru. Nočima nisam spavao, svaki dan sam gledao vijesti o tim bogovskim Fury grafama s ultra brzom memorijom i šta smo na kraju dobili???  rabljeni varburg . Ta memorija je teški overkill za ovu generaciju i nije je bilo potrebe ni stavljat jer je grafička ne može iskoristit ni 40%. Nvidijine i dalje koriste dobri stari GDDR5 i ne samo da konkuriraju nego i šiju te "bogovske" AMD kartice, no ajd prožvakat ću sve to jer cijena je najbitnija jel tako?? a kad sam vidio cijenu znate šta je bilo??? izgubih sav afrodizijak u organizmu,a pošto mi djevojka ima neke tjelesne potrebe, a ja joj zbog tih razloga nisam mogao zadovoljit te potrebe tjelesne zamalo me ostavila . Ne pomaže ni to kad gledam kako AMD rebrandira večinu svojih proizvoda i uredno nabijaju cijenu gore , a najgore od svega toga je što sljedeču generaciju grafi od oba tabora za koju se nadam da će zasluženo nosit titulu nasljednika (zapravo ni ne želim da budu nasljednici nego zamjena jer su trenutne shit) nećemo vidjeti vjerojatno do ljeta sljedeće godine . Sve u svemu ova godina je jedna od najgorih godina za grafičke kartice, high end grafu ne da ne možeš više dobit za 3000-4000 kn nego za te pare možeš dobit samo rebrandiran proizvod iz 2013 godine,a ako želiš high end grafu moraš iskeširat najmanje 6000 kn (i to vjerojatno za shit referentne modele s najgorim kineskim hladnjacima :D).

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2015 19:55 (Shockwave).
 
8 0 hvala 0
16 godina
online
AMD Radeon R9 300 Series

eh kad se sjetim high enda za 2 keka ,suza mi krene 6970 !  i onda dojde 7970 sa svojih skorom 5 keka , nv uzvrati tako nastave a i nastavit ce do daljnjega 

nazalost 

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2015 19:59 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
sokre kaže...

ovu temu su pojedinci pretvorili u osobne križarske ratove prtiv amd-a.

 Ne bih rekao...Prije da su realni...

 

Ja npr. trenutno posjedujem amd-ovu grafu i pre zadovoljan sam koliko odoljeva zubu vremena  i skidam još veću kapu za 7970/280x...

 

Meni je najviše digao živac titan x killer HYPE koji je otišao za 4 letve gore naspram svega do sad i ne mogu se otet dojmu razočarenja, pogotovo kod cjenovnog razreda i ovih rebranda...

 

 

Moj PC  
3 1 hvala 0
10 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Dobro, nije to baš tako, neki su govorili čekajte seriju 300, bit će revolucija, itd., pa se opet drže te priče kao pijan plota. Da se razumimo, u nižem/srednjem segmentu AMD ima šanse, ali u high/entuzijast ništa, bar po meni.

Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
AMD Radeon R9 300 Series

frend ima 7990 i ne misli je mjenjat jos godinu dana 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Ljudi ne zaboravite na R9 Fury X2,koji ako bude imao sličnu cijenu kao Titan X bit če dobra kupnja za one ciljane korisnike,dok nvidia u tom segmentu može blejiti jer ako i naprave dvoglavi titan x bude on preskup.Meni je npr fascinantno pogledati na gpu fury x i ugledati što su na maloj površini tiskane ploče efikasno uspjeli postiči naspram Gtx980ti na kojemu bi stala dva furya x.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice