AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.630.709
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: AMD Navi

I dalje previše za 1080p karticu. RX 5700 i RX 5700 XT su bile reklamirane kao 1440p kartice, a ove su reklamirane kao 1080p. Realna cijena bi bila 300 eura. Ovo je smijurija.

I want to believe
15 godina
offline
Re: AMD Navi

Naravno da je previše ali više koštaju sad gtx1660 i rx580 od ovoga lol. Ovo je prema tome kao da ti poklanjaju.

kradem mine iz minskog polja
7 godina
offline
Re: AMD Navi

Da, ali je i dalje previše. Što je sljedeće, APU za 700 dolara MSRP?

 

Zadnja kartica što je nudila fanstatičan omjer cijene i performansi je bila RX 480. Za 200 dolara si dobio nešto neviđeno. Sve nakon toga je testiranje psihološke granice i naše spremnosti na kupnju.

I want to believe
15 godina
offline
AMD Navi

Eben im majku ako ovo neče bit najpoželjnija grafa za rudarenje. 

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Cijena 400€ blaženi njemci dok kod nas ajme.Nisu ni izašle kupuju ih ko blesavi.Rasprodali več ove od 409 €. Best buy od svega šta se prodaje na tržištu trenutno.

 

 U 99% slučajeva, pa u Hrvatskoj ne moš očekivat cijene kao u Njemačkoj, i posebno ne kao Mindfactory ponuda.

 

Posebne grafe su preskupe i to debelo, čak je i GT 1030 preskup i točka.

 

Do dalnjega tu su Konzole ili X Box S za 2400kn, i najefitniji gejming APU/R5 4650G koji je gle čuda najeftiniji baš u Hrvatskoj.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-5000g-am4-cezanne-apu/282027.aspx?page=0&jumpto=6397344&sort=asc&view=flat

 

Hebeš grafe za 400eura, ili u Hrvatskoj 500+eura itd.

 

Ovo zeleno je kao Božji dar za očerupanu Hrvatsku sirotinju.

AMD,........is that Epyc or what?
13 godina
offline
Re: AMD Navi
Bilo ih je po 380EUR-a čak jedno pola sata na MindFactory-u, sad su već na 430 EUR-a najeftiniji model.

Super je APU, ali neću 5950X zamijenit s njim da imam grafiku.
robimarko@gmail.com
15 godina
offline
Re: AMD Navi

Nema toga opet su digli ide to po 30€ na više svako malo.Najeftinija sad 460€. Ko je jamio jamio.

kradem mine iz minskog polja
13 godina
offline
Re: AMD Navi

Sad ćeš vidjet kad je na kraju dobra za mining, onda ih neće ni po 500 EUR-a biti.

Yep, bilo pola sata po MSRP-u i tjt.

 

BTW, sad su već na 550 EUR-a pojedini primjerci.

robimarko@gmail.com
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.8.2021 16:54 (robimarko).
15 godina
offline
Re: AMD Navi

Majko mila kakva glad za grafama šta je ovo, jesmo prokleti.Prodali su 400kom u pola sata.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.8.2021 16:25 (dery).
16 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Majko mila kakva glad za grafama šta je ovo, jesmo prokleti.Prodali su 400kom u pola sata.

Za Njemački standard to je ok, i "treba istaknut RX 6600XT ima najbolji omjer performanse=potrošnja".

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/amd-navi/265345.aspx?page=245&jumpto=6398767&sort=asc&view=flat

 

Štedljiva grafa, koju moš gurnut u kompove/starije kompove sa okvirno slabijim napajanjima.Ako za novu grafu moraš kupit jače napajanje(a staro napajanje potpuno ispravno=ali preslabo), hm to je sve samo ne dobro rješenje u praksi.

 

Ak sam dobro izračunal(hm valjda), zeleno bi trebalo sjest na moje staro Seasonic napajanje sa Dual rail 12V kombinacijom od 17A.Dakle da sam gejmer to bi bila kombinacija zelenog, i ovaj moj AMD APU koji je ionako mali potrošač struje=maksimalno oko 78W.

 

RX 5700 ili RX 5700XT, nema šanse na moje napajanje ili bilo koja jača grafa od zelenog rješenja.

AMD,........is that Epyc or what?
6 godina
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...
dery kaže...

Majko mila kakva glad za grafama šta je ovo, jesmo prokleti.Prodali su 400kom u pola sata.

Za Njemački standard to je ok, i "treba istaknut RX 6600XT ima najbolji omjer performanse=potrošnja".

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/amd-navi/265345.aspx?page=245&jumpto=6398767&sort=asc&view=flat

 

Štedljiva grafa, koju moš gurnut u kompove/starije kompove sa okvirno slabijim napajanjima.Ako za novu grafu moraš kupit jače napajanje(a staro napajanje potpuno ispravno=ali preslabo), hm to je sve samo ne dobro rješenje u praksi.

 

Ak sam dobro izračunal(hm valjda), zeleno bi trebalo sjest na moje staro Seasonic napajanje sa Dual rail 12V kombinacijom od 17A.Dakle da sam gejmer to bi bila kombinacija zelenog, i ovaj moj AMD APU koji je ionako mali potrošač struje=maksimalno oko 78W.

 

RX 5700 ili RX 5700XT, nema šanse na moje napajanje ili bilo koja jača grafa od zelenog rješenja.

daj ne drobi 

 

niko nikad nije kupovao karticu za gaming po omjeru performance=potrosnja, ako se ista gledalo to je ili samo FPS ili omjer FPS=cijena, kakve vrazija potrosnja

 

ako imas 500 EUR za graficku onda imas i 100 EUR za posteno napajanje 

 

 

13 godina
offline
Re: AMD Navi

Koja je ovo tragedija s grafama . RX 6600XT će kod nas koštati koliko? A ima performanse jedne RX 5700 XT od prije 2 godine koja je tada išla za oko 3500kn. Hoće te grafe više ikad koštat normalno? Hoćemo moći kupiti normalnu grafu za 2000kn ili manje, koliko bi trebala koštati i ova RX 6600 XT?

7 godina
offline
Re: AMD Navi

Mislim da će cijene pasti, ali za to se trebaju dogoditi 2 faktora:

 

1. Proizvodnja se treba povećati tako da grafičkih na tržištu imaš mali milijun i

 

2. Ljudi će postepeno prelaziti na konzole ili gaming laptope kako bi izbjegli skuplje grafe.

 

Prvi faktor je pitanje kada, a ne ako. Drugi faktor je malo drugačiji, ali ako ljudi ne budu spremni u 2021. 2022. i narednim godinama potrošiti 3500 kuna za grafičku koja je primarno namijenjna za 1080p jer se ta rezolucija u gamingu nalazi pomalo na silaznoj putanji, onda će zbog viška grafičkih na tržištu jednostavno morati padati cijene. Uzmimo u obzir kako su se cijene svega digle zadnjih par mjeseci i trend ide ka još većim povećanjima, ljudi će tražiti best buy, makar to bila grafička za 200 dolara.

 

Nevjerojatno mi je kako se klima promjenila u ovih 5 godina glede techa općenito. RX 480 i GTX 1060 su bili nešto neviđeno jer si za malu lovu dobio fantastične grafe koje su mogle konkurirati skupljim i jačim modelima i još su usitinu future proof i pola desetljeća nakon izlaska (ne baš u svim naslovima, ali u većini naslova su i dalje višenego dobre). 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2021 8:36 (Brki1994).
14 godina
offline
AMD Navi

Tko zna kada će i da li će pojeftiniti...bile su vijesti kako su repromaterijali poskupjeli, proizvodni pogoni su odavno u TMSC-u rezervirani, i jednastavno prodaju sve što proizvedu po cijenama koje požele. Sve se proda, zašto bi pojeftinili? Mogu i dodatno poskupiti dok ne dođu do granice.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Navi

Ako ETH mastavi rasti ovim tempom, za mjesec dana će opet biti samo 1030 za kupiti

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Navi

forumaš to i kažem. Nemogu oni proizvesti toliko, a da ljudi ne kupe odmah. Zato mogu dirigirati cijene koje žele.

 

Da mi sada rikne grafička, neznam što bih kupio. RX 6800 ili 6700xt (iako mi je RTX 3060 Ti isto odlična) bi bili nekakvi izbori iako bi presudila cijena + možda desni bubreg 

I want to believe
15 godina
offline
AMD Navi

Prve cijene kod nas i to će tako biti 5-6 tisućica kn. Cijene boljih modela će biti kao rtx3060ti izgleda.Koliko su uopče isplative minerima po ovim cijenama? Koliko će im trebat da je isplate god. do dvije?

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2021 12:53 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Navi
dery kaže...

Prve cijene kod nas i to će tako biti 5-6 tisućica kn. Cijene boljih modela će biti kao rtx3060ti izgleda.Koliko su uopče isplative minerima po ovim cijenama? Koliko će im trebat da je isplate god. do dvije?

 osim majnerima, kome je to uopće zanimljivo pored 3060 za soma kuna manje

ray tracing i dlss koji fercera na 1080p da ne spominjemo

15 godina
offline
Re: AMD Navi

Nevalja to za mining, 128bitna sabirnica i daje samo 30mh na ethhasu. Doduse jako malo trosi al se ne isplati bas pogotovo po ovim cijenama, mislim za 600eura su isle 3060ti LHR i one na drugim alogritima budu bolje neg ovo na ETH. Al ova cijena vam je dokaz da to nije do nikakvih minera, jel cisto sumnjam da ce ih puno uzet kartice. Imate i LHR kartice koje mineri ne kupuje i opet je cijena napuhana.

11 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Prve cijene kod nas i to će tako biti 5-6 tisućica kn. Cijene boljih modela će biti kao rtx3060ti izgleda.Koliko su uopče isplative minerima po ovim cijenama? Koliko će im trebat da je isplate god. do dvije?

 sumnjam da ce takve cijene biti kod nas. 

 

ovo je iPon i to je sigurno "placeholder" cijena, nemaju oni to na lageru

 

ne moze ta kartica biti skuplja od 3060 nema sanse, pa niko to nece kupit po toj cijeni

15 godina
offline
Re: AMD Navi
Timo kaže...
dery kaže...

Prve cijene kod nas i to će tako biti 5-6 tisućica kn. Cijene boljih modela će biti kao rtx3060ti izgleda.Koliko su uopče isplative minerima po ovim cijenama? Koliko će im trebat da je isplate god. do dvije?

 sumnjam da ce takve cijene biti kod nas. 

 

ovo je iPon i to je sigurno "placeholder" cijena, nemaju oni to na lageru

 

ne moze ta kartica biti skuplja od 3060 nema sanse, pa niko to nece kupit po toj cijeni

 Kako sam rekao ta je cijena, novi sakupljač prašine na policama naših trgovina.Nadodaš tisučicu i imaš 3060ti.

kradem mine iz minskog polja
15 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

* * *

 

picajzla0707 kaže...
* * *

 

Druga cifra (6) kod AMD-a treba da se uspoređiva sa trećom cifrom (6) kod Nvidije.

Primjer 6600 [vaše ime] vs. 3060 [vaše ime]. Ostalo je sve trla-baba-dlan. Tu Nvidija caruje.

11 godina
online
Re: AMD Navi
rambox kaže...

 

S druge strane, AMD je od Jabučara progutao gotovo sve dostupne TSMC 7nm proizvodne kapacitete.Na 7nm TSMC, AMD je i bit če največi kupac za TSMC proizvodnju.Jabučari su skočili na TSMC 5nm, dakle oni na 7nm više nemaju nikakvih konkretnih proizvoda.

 baš mi je palo na pamet kako su amd fanboji tsmc vidjeli kao amd-ovu privatnu 'fabriku', jer.... AMD je i bit če največi kupac za TSMC proizvodnju

 

kak sad odjednom tsmc odjebe 'najvažnijeg klijenta', pa jabučari uzmu 80% 5nm kapaciteta, ostatak izgleda ide nevidiji za lovelace, a sad kažu i da intel uzme većinu 3nm kapaciteta

čini se kako amd-u ostaju mrvice, iako su 'najvažniji' klijent tajvancima 

 

zajebanciju na stranu, ovo je upravo ono što se govori godinama, a što amd fanboji jednostavno ne kuže - intel i nvidia (pa i apple) su daleko prevelike ribe da bi dozvolili da se amd razmaše

na našu žalost, jer amd je jedini koji može donijeti bilo kakvu konkurentnost, a bez proizvodnih kapaciteta - bez kojih je očito ostao u skoroj budućnosti - od konkurentnosti na nekoj većoj razini, nažalost, nema ništa

16 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...

 baš mi je palo na pamet kako su amd fanboji tsmc vidjeli kao amd-ovu privatnu 'fabriku', jer.... AMD je i bit če največi kupac za TSMC proizvodnju

 

kak sad odjednom tsmc odjebe 'najvažnijeg klijenta', pa jabučari uzmu 80% 5nm kapaciteta, ostatak izgleda ide nevidiji za lovelace, a sad kažu i da intel uzme većinu 3nm kapaciteta

čini se kako amd-u ostaju mrvice, iako su 'najvažniji' klijent tajvancima 

 

zajebanciju na stranu, ovo je upravo ono što se govori godinama, a što amd fanboji jednostavno ne kuže - intel i nvidia (pa i apple) su daleko prevelike ribe da bi dozvolili da se amd razmaše

na našu žalost, jer amd je jedini koji može donijeti bilo kakvu konkurentnost, a bez proizvodnih kapaciteta - bez kojih je očito ostao u skoroj budućnosti - od konkurentnosti na nekoj većoj razini, nažalost, nema ništa

Ne pratiš, Intel je zakupio oko 10% TSMC 3nm i to večinom za serverske proizvode.

 

"Što više TSMC radi za Intel, to je lošije za skupe i velike Intel proizvodne pogone koje treba održavat."

 

Dalje se nema kaj raspravljat, ovo je GPU tema a ne rasprava tko če kaj i gdje proizvodit.Intel če na kraju završit ko Američka auto industrija(niti sjena one stare slave), eto več su Intelaši krenuli(ajd pomozite) u plan da Američkom državnom lovom bildaju buduče poslovanje.

AMD,........is that Epyc or what?
11 godina
online
Re: AMD Navi
rambox kaže...

Ne pratiš, Intel je zakupio oko 10% TSMC 3nm i to večinom za serverske proizvode.

 hm, ti kažeš 10%, vijesti kažu - većinu

 

Intel Grabs Majority of TSMC’s 3nm Capacity, 4 Products Including A GPU & 3 Server Chips In The Works With First Delivery In Q2 2022

 

kako god okreneš, čini se da amd odjednom nije niti u planu, a kamo li da je 'najveći kupac' kako ste sanjali

16 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...

 hm, ti kažeš 10%, vijesti kažu - većinu

 

Intel Grabs Majority of TSMC’s 3nm Capacity, 4 Products Including A GPU & 3 Server Chips In The Works With First Delivery In Q2 2022

 

kako god okreneš, čini se da amd odjednom nije niti u planu, a kamo li da je 'najveći kupac' kako ste sanjali

To nisu vijesti to je klikbejt, pa zna se več od ranije da su Jabučari prvi zakupili kompletan prvi dio ili cjelu rundu TSMC 3nm.Jabučarima ne manjka love, i baš zato znaš da su to činjenice u praksi.

 

https://appleinsider.com/articles/20/12/22/apple-takes-tsmcs-whole-3nm-production-capacity-for-mac-iphone-ipad

 

Dalje se nema kaj komentirat, "osim da je bitan ili presudan dizajn proizvoda", a ne da baš moraš imat najbolji proizvodni proces.

 

Jabučari uvijek traže najbolje, a Intel na TSMC 3nm je ono kaj realno Intel nikad nije htio napravit=ali su bili prisiljeni.

 

Ne gledaj samo AMD, jer AMD/Xilinix su uskoro i službeno jedna te ista firma.Xilinix drži 50% tržišta, s obzirom čime se sve bave ili kaj sve proizvode.Xilinix večinom sve štanca kod TSMC, ovisno kaj im treba ili najbolji prozvodi na najboljem dostupnom proizvodnom procesu.Večina ekipe je zakupila dio TSMC 3nm kolača, i opet obrati pažnju na zeleno to je za Intel samo problem a ne prednost.

 

https://www.hardwaretimes.com/amd-reportedly-books-5nm-and-3nm-capacity-with-tsmc-for-2022-2023/

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-vlak-napokon-krece-pravom-smjeru/238615.aspx?page=2&jumpto=6230774&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
16 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
rambox kaže...

Ne pratiš, Intel je zakupio oko 10% TSMC 3nm i to večinom za serverske proizvode.

 hm, ti kažeš 10%, vijesti kažu - većinu

 

Intel Grabs Majority of TSMC’s 3nm Capacity, 4 Products Including A GPU & 3 Server Chips In The Works With First Delivery In Q2 2022

 

kako god okreneš, čini se da amd odjednom nije niti u planu, a kamo li da je 'najveći kupac' kako ste sanjali

Veliko je pitanje koliko je AMD bio sprmena keširati za 3nm proces, jer 10000 komada po mjesecu u 2022 je jako mala količina,a cijena će sigurno biti paprena za intel proizvode.

Što se tiče 5nm tu je AMD već osigurao za ZEN4 i RDNA3.

 

BF3:fluffy_inside
11 godina
online
Re: AMD Navi
rambox kaže...

To nisu vijesti to je klikbejt, pa zna se več od ranije da su Jabučari prvi zakupili kompletan prvi dio ili cjelu rundu TSMC 3nm.Jabučarima ne manjka love, i baš zato znaš da su to činjenice u praksi...

 kako god okreneš, od priče da je amd najveći kupac ostadoše samo ove vijesti o dealovima koje tsmc sklapa s jabučarima, intelom i nevidijom

od 'najvećeg kupca' i dalje ništa 

 

Wolf88 kaže...

Veliko je pitanje koliko je AMD bio sprmena keširati za 3nm proces, jer 10000 komada po mjesecu u 2022 je jako mala količina,a cijena će sigurno biti paprena za intel proizvode.

Što se tiče 5nm tu je AMD već osigurao za ZEN4 i RDNA3.

 

 koliko je osigurao i kad?

ako je osigurao kapacitete kao ove za 7nm, gdje imaju jebenih problema s opskrbom sve dok apple ne namiri svoje, od nekakvog povećanja amd tržišnog udjela i na cpu i gpui tržištu možemo zaboravit

doasadašnji kapaciteti su dosegli 20% i to samo kad je apple bio u igri, sad kad su tu nevidija i intel, pitanje je koliko će i kad amd dobiti

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2021 22:49 (picajzla0707).
16 godina
offline
Re: AMD Navi
Wolf88 kaže...

Veliko je pitanje koliko je AMD bio sprmena keširati za 3nm proces, jer 10000 komada po mjesecu u 2022 je jako mala količina,a cijena će sigurno biti paprena za intel proizvode.

Što se tiče 5nm tu je AMD već osigurao za ZEN4 i RDNA3.

 

 S obzirom kakav uspješan CPU/GPU dizajn AMD ima, njima ne treba 3nm kao da bez njega ne mogu živit.

 

Ovo su činjenice dakle žuto je presudno, a sve ostalo pokrit če ova dva TSMC proizvodna procesa.

 

- TSMC 6nm, poboljšani stari TSMC 7nm

 

- TSMC 5nm 

 

Intel ima problema sam sa sobom, i sad su još morali masno platit TSMC 3nm za nekakve serverske proizvode.

 

Kad ukomponiraš žuto+5nm, dobiš ovo dole dakle to je naručila Američka država ili buduče najače superkompove.Od Intela su odustali, potrošnja+performanse itd Ameri su za ubuduče izabrali AMD.Dakle ili Ameri mrze domači Intel, ili su ipak sve stavili na papir(powered by TSMC) i rekli a jok nič od Intela i superkompova.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-i7i9-club/202738.aspx?page=322&jumpto=6234648&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
11 godina
online
Re: AMD Navi
rambox kaže...

 S obzirom kakav uspješan CPU/GPU dizajn AMD ima, njima ne treba 3nm kao da bez njega ne mogu živit.

 

Ovo su činjenice dakle žuto je presudno, a sve ostalo pokrit če ova dva TSMC proizvodna procesa.

 

- TSMC 6nm, poboljšani stari TSMC 7nm

 

- TSMC 5nm 

mda, ne treba im novi proizvodni proces... dakle zapet će godinama na 7nm i 5nm (kad se apple izdovolji)

možda to onda bude 7nm+++ 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice