AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.636.660
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
mislioc kaže...
Čekajte samo da Amd izbaci nešto blizu dlssu po kvaliteti, da vidiš kako će se priča promijenit.

 Po ovome kako idu korak napred 3 nazad + sramota nad sramotama od ovog papirnatog launcha.

 

Najbolje bi im bilo da odustanu od grafičkih kartica u potpunosti i prestanu se sramotiti...

 

Ljepo Radeon ključ u bravu sav cash channelat u procesore i ćao.

 

A ovi kromanjonci što pišu da je DLSS smeće i nepotreban su najjači!

 

Ja sam bio prvi zagovornik Radeona i sa suzom u oku dočekao tetu Lisu kad je predstavila 6900XT kao skidača skalpa najjačoj nvidinoj grafičkoj, da bi taj isti radeon ispo najveće razočaranje ikad koje je u prosjeku 5% brže od 6800XT.

 

Uskoro nvidia izbacuje SAM pa će biti još lagano 5-10% u tabor zelenih.... ćaoooo

#YOLO
10 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...

ja samo znam da sam sa rTX 3060 ti miran desetak godina jer 540p podiže na 1080p i izgleda bolje nego nativno. Tam negdje 2030. si kupim novu grafu 

 Jesi jesi, vidjelo smo to sa 2080ti  Osim ako pricekas da techpowerup izbaci video gdje je i 3060Ti brza od 3080 jel 

16 godina
offline
AMD Navi

jebote prepucavanja kao mala djecica

 

AMD se konacno vratio u igru da su ravnopravni s nvidijom ako ne gledas RT i DLSS, a vecina ljudi to jos ne koristi, mozda u buducnosti postane standart

 

po vama bi bolje bilo da ih nvidija dotuce do kraja, i jos malo podigne cijene jer kad nema konkurencije, sta znaci 1k eura za mid range grafu, u hrvatistanu je to sica

 

ja ako uzmem 3080 RT cu koristiti jedino u CP2077 i to je to, u ostalim naslovima sve ide na high FPS, a to s istim FPSima dobijem i kod AMD-a (ako se odlucim na 6800xt)

 

vecini ljudi je bitan FPS bez RT-a jer previse ubija FPS. dok se to se smanji na prihvatlji gubitak performansi (10%) RT je niskoristi. to ove generacije se nece desiti. mozda za dvije ili cetri

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
AMD Navi

Super je konkurencija RX 5700 XT za 4000 kn a RTX 3060 Ti uloviš za 3900 kn, 20 % brža i još ima DLSS i RT. Pa ti sad kupi konkurenciju, nema problema.

Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi

ti sada usporedujes dvije razlicite generacije

 

5700xt=2700s 

 

pocekaj dva mjeseca 6700 modele pa cemo onda vidjet

 

3060ti je super model, ali ne po cijeni od 4900 koja je najniza u trgovinama kod nas

10 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...

Super je konkurencija RX 5700 XT za 4000 kn a RTX 3060 Ti uloviš za 3900 kn, 20 % brža i još ima DLSS i RT. Pa ti sad kupi konkurenciju, nema problema.

 Ili pak 2070 Super za 5500kn a ista 5700xt, samo 1500kn vise 

14 godina
offline
AMD Navi

Uspoređujem što je dostupno, a dosta tu nas forummaša je kupilo RTX 3060 ti za 3900-4000 kn prošlih par tjedana, vidi ampere temu. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...

Uspoređujem što je dostupno, a dosta tu nas forummaša je kupilo RTX 3060 ti za 3900-4000 kn prošlih par tjedana, vidi ampere temu. 

 Pa i mi usporedjujemo dostupno i kartice koje su se natjecale, tj. 5700XT i 2070 Super, sad nije moj problem sto bi ti radije dao 5500kn za 2070 super nego 4000kn za 5700xt, a po testovima graficke su iste.

16 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...

Uspoređujem što je dostupno, a dosta tu nas forummaša je kupilo RTX 3060 ti za 3900-4000 kn prošlih par tjedana, vidi ampere temu. 

 to je vec super cijena

 

valjda ce se stvari normalizirat za koji mjesec da bude bolja dostupnost

 

ali slazem se da radi manjka RT i DLSS bi im cijene trebale biti barem 10% manje

 

MRSP cijene su ionako samo na papiru, kada ih nema, i ako ih ima prodaju se debelo preko cijene

 

 

14 godina
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...
forumaš kaže...

Uspoređujem što je dostupno, a dosta tu nas forummaša je kupilo RTX 3060 ti za 3900-4000 kn prošlih par tjedana, vidi ampere temu. 

 Pa i mi usporedjujemo dostupno i kartice koje su se natjecale, tj. 5700XT i 2070 Super, sad nije moj problem sto bi ti radije dao 5500kn za 2070 super nego 4000kn za 5700xt, a po testovima graficke su iste.

 a ti onda kupi RX 5700 XT nema problema, ja sam sebi kupio ono što smatram daleko ispaltivijim, dugoročno boljim i stabilnijim. Svatko svoje novce troši na ono što želi 

5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Zaiskrilo je malo ha, evo nam i baniranih Intelaša u meltdownu modu, kao i njihovi procesori, uz dodatak spectre .

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 0:14 (Riot).
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
AMD Navi

Dajte se sredite ljudi i skinite crvene i zelene naočale... nije tako komplicirana situacija na tržištu trenutno... možda će biti jedared ali za sada nije.

5700xt je neisplativa priča kao i njena konkurencija 2070s - 3060ti je trenutni best buy + dlss... i amen... nema dalje... kraj priče - kome se sviđalo ili ne.

EDIT: najveći gubitnici smo mi koji ne želimo dati 4-5k kn za grafičku... gdje je otišao mid range jbt... nadam se da ovo nije najnovije "novo normalno".

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 1:32 (miki_the_pirat).
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
nixass kaže...
Pharaoh kaže...

Evo nesto jako rijetko i za crveni tabor Grafička kartica ASUS AMD Radeon RX 6900 XT 16GB - 9949,00 Kn 

 isuse 1100kn skuplje za placanje karticom. shopovi u hrvatskoj su stvarno dno

 ako ne možeš kešnuti bolje uzeti gotovinski kredid on 10k kuna za 5 min online, dići keš i platiti papcima. mislim da se kamata za nenamjenske kreće 5-6% na godinu.

koji govnari 10% razlika.

ČVARCI = ČIPS OD SVINJE
12 godina
offline
AMD Navi

Cyberpunk je novi crysis igara. Ne bih se pouzdao u benchmarko-ve i usporedbu AMD-a vs Nvidi-e. Jučer je Linus uploadao video gdje je 3090 doslovno bottleneck bila, te rekao da je cyberpunk novi crysis... Što je i istina.

No gledajmo hardverske specifikacije te učinkovitost samu one grafičke.

S jedne strane imamo RX6800XT sa 16GB, odličan overclocker. Dok sa druge imamo RTX 3080 koji ima "skromnih" ali dovoljnih 10GB VRAM-a, te DLLS 2.0 što je velika prednost te velik fps boost naspram AMD-a.

Imao sam priliku birati između RX-a ili RTX-a, još uvijek mislim da Nvidia kako god okreneš je korak ispred uvijek. Optimizacije driver-a stižu sa obe strane no baš i ne ide u korist RX serije, koliko god se trudili, Nvidia drži korak ispred da DLLS-om.

Nekima će biti mrsko pa reći da nitko ne koristi to. Vjerujte mi da u životu bolju tehnologiju nisam vidio...

Znači slika je doslovno kristalnija i bolja sa DLSS-om nego na native rezoluciji.

Imao sam u prošlosti AMD-ove 390 sa 8GB VRAM-a, kartica je odlična te hladna bila. No uvijek Nvidia sa GTX 970 te 3.5 VRAM-a korak isprijed... Usproređujem ovo, jer stvarno je teško napuniti VRAM bilo. Danas više manje 10GB i više nego dovoljno ja bih rekao oko 6-8 GB...

Sumnjam da postoji moderna igra (osim cyberpunk-a) koja će ispuniti cijelih 16GB VRAM-a koje radeon nudi. A i da ispuni, dođe Nvidia DLSS on, kristalnija slika, bolje performanse jednim klikom.

Toliko od mene.

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Navi

Ma ima i AMD FidelityFX i image sharpening

i sve je open source. Sigurno će Cyberpunk

dobiti i podršku za ove tehnologije kada

AMD iskesa lovu. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Navi
absolon kaže...

Ma ima i AMD FidelityFX i image sharpening

i sve je open source. Sigurno će Cyberpunk

dobiti i podršku za ove tehnologije kada

AMD iskesa lovu. 

 ne lupaj, cyberpunk to već podržava

problem je što se radi o čistom prikazu niže rezolucije na monitoru više rezolucije, što je zapravo dreku pljuska po pitanju kvalitete prikaza - upravo ono što se zamjeralo dlss 1.0 verziji

s fidelity fx nema dalje, nema 2.0 verzije - dobiješ perfomanse, gubiš na kvaliteti prikaza, amd mora izbaciti svoju verziju dlss

10 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
absolon kaže...

Ma ima i AMD FidelityFX i image sharpening

i sve je open source. Sigurno će Cyberpunk

dobiti i podršku za ove tehnologije kada

AMD iskesa lovu. 

 ne lupaj, cyberpunk to već podržava

problem je što se radi o čistom prikazu niže rezolucije na monitoru više rezolucije, što je zapravo dreku pljuska po pitanju kvalitete prikaza - upravo ono što se zamjeralo dlss 1.0 verziji

s fidelity fx nema dalje, nema 2.0 verzije - dobiješ perfomanse, gubiš na kvaliteti prikaza, amd mora izbaciti svoju verziju dlss

Pa ocito se i sa DLSS 2.0 gubi na detaljima/ostrini u Cyberpunku na Qulity prikazu, mislim da je vrijeme za izbacivanje DLSS 3.0

12 godina
offline
AMD Navi

Eee... pa sad ne može se i jare i pare.

Treba naći najbolji tradeoff između 

performansi i prikaza.

Iako mi izgleda je da je Cyberpunk 2077

ne optimizirani bloatware, iako radi

i na Linuxu form day one.

Izgleda da kod koji hoće 

bit jack of all trades na

kraju bude master of none

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 14:04 (absolon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...

Pa ocito se i sa DLSS 2.0 gubi na detaljima/ostrini u Cyberpunku na Qulity prikazu, mislim da je vrijeme za izbacivanje DLSS 3.0

 gdje je to očito, osim u performance modu?

ti stalno izvlačiš nekakve rubne situacije da bi nategao kožicu, ili je to fortnajt na 500fps gdje je problem cpu bn, ali tebi odmah ne valja dlss ili je to performance mod gdje je kvaliteta slabija, pa eto opet ne valja cijela tehnologija

 

pomiri se - dlss je fantastična tehnologija, amd je trenutno nema i to je veliki minus

najavili su svoju alternativu dlss-u i kad se pojavi bit će super za sve nas

 

eh da, i umjesto što stalno serendaš, klanjaj se nevidiji jer je natjerala amd da razvija taj besplatni boost u perfomansama

10 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
hahhaajaads kaže...

Pa ocito se i sa DLSS 2.0 gubi na detaljima/ostrini u Cyberpunku na Qulity prikazu, mislim da je vrijeme za izbacivanje DLSS 3.0

 gdje je to očito, osim u performance modu?

ti stalno izvlačiš nekakve rubne situacije da bi nategao kožicu, ili je to fortnajt na 500fps gdje je problem cpu bn, ali tebi odmah ne valja dlss ili je to performance mod gdje je kvaliteta slabija, pa eto opet ne valja cijela tehnologija

 

pomiri se - dlss je fantastična tehnologija, amd je trenutno nema i to je veliki minus

najavili su svoju alternativu dlss-u i kad se pojavi bit će super za sve nas

 

eh da, i umjesto što stalno serendaš, klanjaj se nevidiji jer je natjerala amd da razvija taj besplatni boost u perfomansama

 "Quality prikazu" jos i kazem gore, imao video kod Gamers Nexusa. A umjesto da stalno serendas, klanjaj se AMDu da je stigao nvidiju po performansama, inace bi sad 3060Ti placao 10 000kn.

11 godina
online
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...

 "Quality prikazu" jos i kazem gore, imao video kod Gamers Nexusa. A umjesto da stalno serendas, klanjaj se AMDu da je stigao nvidiju po performansama, inace bi sad 3060Ti placao 10 000kn.

 jebemti video, totalno ubija raspravu kad moram proć 20 minuta da bi vidio o čemu govoriš

no, ajde, probao sam vidjeti u tom videu o čemu pričaš

 

slika 1., sam stevo kaže da dlss daje detalje, nativno je znak s manje detalja

slika 2., ista stvar, tower gubi detalje bez dlss

slika 3., kaže da se vidi razlika u teksturama na zidu, dakle vjerojojatno govorišo tome

 

no ponavljam - natežeš kožicu, jer je slika jebeno zumirana u pauziranoj igri i još u toj zumiranoj slici moraš se približiti ekranu da vidiš mali dio zida i da prebrojiš par mrlja na tom malom dijelu zida

svaka ćas, uhvatio si detalj radi kojeg dlss ne valja 

12 godina
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...
picajzla0707 kaže...
hahhaajaads kaže...

Pa ocito se i sa DLSS 2.0 gubi na detaljima/ostrini u Cyberpunku na Qulity prikazu, mislim da je vrijeme za izbacivanje DLSS 3.0

 gdje je to očito, osim u performance modu?

ti stalno izvlačiš nekakve rubne situacije da bi nategao kožicu, ili je to fortnajt na 500fps gdje je problem cpu bn, ali tebi odmah ne valja dlss ili je to performance mod gdje je kvaliteta slabija, pa eto opet ne valja cijela tehnologija

 

pomiri se - dlss je fantastična tehnologija, amd je trenutno nema i to je veliki minus

najavili su svoju alternativu dlss-u i kad se pojavi bit će super za sve nas

 

eh da, i umjesto što stalno serendaš, klanjaj se nevidiji jer je natjerala amd da razvija taj besplatni boost u perfomansama

 "Quality prikazu" jos i kazem gore, imao video kod Gamers Nexusa. A umjesto da stalno serendas, klanjaj se AMDu da je stigao nvidiju po performansama, inace bi sad 3060Ti placao 10 000kn.

 Samo sto ju nije stigao, cak i ako zanemarimo DLSS/ RT. Kao prvo kartice fizicki ne postoje, kao drugo jos su skuplje od NVIDIE tak da... cak i najzagrizeniji fanboyi su bili prisiljeni priznati da je (opet) teski fail. Na zalost.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
10 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
hahhaajaads kaže...

 "Quality prikazu" jos i kazem gore, imao video kod Gamers Nexusa. A umjesto da stalno serendas, klanjaj se AMDu da je stigao nvidiju po performansama, inace bi sad 3060Ti placao 10 000kn.

 jebemti video, totalno ubija raspravu kad moram proć 20 minuta da bi vidio o čemu govoriš

no, ajde, probao sam vidjeti u tom videu o čemu pričaš

 

slika 1., sam stevo kaže da dlss daje detalje, nativno je znak s manje detalja

slika 2., ista stvar, tower gubi detalje bez dlss

slika 3., kaže da se vidi razlika u teksturama na zidu, dakle vjerojojatno govorišo tome

 

no ponavljam - natežeš kožicu, jer je slika jebeno zumirana u pauziranoj igri i još u toj zumiranoj slici moraš se približiti ekranu da vidiš mali dio zida i da prebrojiš par mrlja na tom malom dijelu zida

svaka ćas, uhvatio si detalj radi kojeg dlss ne valja 

 Dobro, nije problem bit slijep jer i to je za ljude. Onaj trol govori kak je fideality zbluran, a pogledaj donje 3 slike, ali dobro, valjda se to bude sredilo kroz koju godinu... 

Minneyar kaže...
hahhaajaads kaže...
picajzla0707 kaže...
hahhaajaads kaže...

Pa ocito se i sa DLSS 2.0 gubi na detaljima/ostrini u Cyberpunku na Qulity prikazu, mislim da je vrijeme za izbacivanje DLSS 3.0

 gdje je to očito, osim u performance modu?

ti stalno izvlačiš nekakve rubne situacije da bi nategao kožicu, ili je to fortnajt na 500fps gdje je problem cpu bn, ali tebi odmah ne valja dlss ili je to performance mod gdje je kvaliteta slabija, pa eto opet ne valja cijela tehnologija

 

pomiri se - dlss je fantastična tehnologija, amd je trenutno nema i to je veliki minus

najavili su svoju alternativu dlss-u i kad se pojavi bit će super za sve nas

 

eh da, i umjesto što stalno serendaš, klanjaj se nevidiji jer je natjerala amd da razvija taj besplatni boost u perfomansama

 "Quality prikazu" jos i kazem gore, imao video kod Gamers Nexusa. A umjesto da stalno serendas, klanjaj se AMDu da je stigao nvidiju po performansama, inace bi sad 3060Ti placao 10 000kn.

 Samo sto ju nije stigao, cak i ako zanemarimo DLSS/ RT. Kao prvo kartice fizicki ne postoje, kao drugo jos su skuplje od NVIDIE tak da... cak i najzagrizeniji fanboyi su bili prisiljeni priznati da je (opet) teski fail. Na zalost.

 Da imas pravo. Steta sto se ovdje radi o referantnoj grafi, znaci na ovaj fps jos dodas nekih ~10ak fpsa, s ampere nije ta situacija jer je cak i FE u nekim situacijama bolja od primjerka kao strix/tuf.

6 godina
offline
Re: AMD Navi

Oprosti, al onaj tko kupuje 3080 ili 6800 XT za 1080p je "omašio cijeli fudbal". DLSS Quality preset je bomba! Zaboravljaju ljudi da je to tehnologija upscalea za visoke rezolucije. Nema smisla gonit DLSS na 1080p jer 1: nema dovoljno podataka za kvalitetni upscale ili kako god AI radi, nemamo ni ti ni ja pojma niti je bitno u svrhu rasprave.
2: tko kupuje karticu za 1080p gaming i misli da treba koristit DLSS, znači da je kupio preslabu karticu. Iako takvih sa DLSS-om ove gen nema, RTX 2060 je jako slaba. Za taj cjenovni segment.
AMDa nema. Skuplji je od nGreedie. RT je užasan, za one kojima to treba. DLSSa nema, za one kojima to treba. Pored 3060 TI kroz nekih 6 mjeseci nema smisla uzimat ikakav Radeon, osim onih koji mogu i žele. Uloženo/dobiveno je, ne mogu vjerovat, na strani 60 nGreedia serije. Radeon odjel treba rekonstrukciju marketinga jer ovako kod mene nebu išlo. Niti kod ostalih, 80% je i dalje većina.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 16:10 (cvaja997).
10 godina
offline
Re: AMD Navi
cvaja997 kaže...

Oprosti, al onaj tko kupuje 3080 ili 6800 XT za 1080p je "omašio cijeli fudbal". DLSS Quality preset je bomba! Zaboravljaju ljudi da je to tehnologija upscalea za visoke rezolucije. Nema smisla gonit DLSS na 1080p jer 1: nema dovoljno podataka za kvalitetni upscale ili kako god AI radi, nemamo ni ti ni ja pojma niti je bitno u svrhu rasprave.
2: tko kupuje karticu za 1080p gaming i misli da treba koristit DLSS, znači da je kupio preslabu karticu. Iako takvih sa DLSS-om ove gen nema, RTX 2060 je jako slaba. Za taj cjenovni segment.
AMDa nema. Skuplji je od nGreedie. RT je užasan, za one kojima to treba. DLSSa nema, za one kojima to treba. Pored 3060 TI kroz nekih 6 mjeseci nema smisla uzimat ikakav Radeon, osim onih koji mogu i žele. Uloženo/dobiveno je, ne mogu vjerovat, na strani 60 nGreedia serije. Radeon odjel treba rekonstrukciju marketinga jer ovako kod mene nebu išlo. Niti kod ostalih, 80% je i dalje većina.

 Pa hrpetina ljudi onih koji ciljaju na 144/240/360 fpsa, ajde mi reci, kolko se danas igra SP igara a kolko multi igara ? (FPSova), cyberpunk na stranu, moramo pricekat jos koji mjesec dok padne ispod 100k igraca

6 godina
offline
AMD Navi

Kome za multi FPS treba 3080?
Edit: krivo pitanje, kome treba DLSS za MP igre ako ima 3080? 3070? 3060?
Edit 2: nisi boldao, skužio sam što ti nije jasno. 144 Hz (1920X1080) je u većini MP igara dostižno i sa 5700 XT, 2060S. Da, ti ljudi sa 240/360 Hz imaju benefite, ali to nije "hrpetina".

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 16:33 (cvaja997).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
cvaja997 kaže...

Kome za multi FPS treba 3080?
Edit: krivo pitanje, kome treba DLSS za MP igre ako ima 3080? 3070? 3060?
Edit 2: nisi boldao, skužio sam što ti nije jasno. 144 Hz (1920X1080) je u većini MP igara dostižno i sa 5700 XT, 2060S. Da, ti ljudi sa 240/360 Hz imaju benefite, ali to nije "hrpetina".

 Sve ovisi o kojoj se igri radi, tipa recimo za PUBG je 6800XT dusu dala, 3080 tak i tak nije nesto za 1080p jer je i 6800 na razini nje ili jaca.

 Kolko vidim dosta ljudi ima i 1440p 165hz, tj. vecinom se gleda 165hz kad se kupuje 1440p monitor, opet ista stvar... dlss nece radit na postavkama na kojima ovi ljudi igraju + i ak ce radit pokvarit ce im vizualno stanje jer nece vidjet neprijatelja u daljini jer je malko mutnije

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 16:53 (hahhaajaads).
11 godina
online
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...

 Dobro, nije problem bit slijep jer i to je za ljude. Onaj trol govori kak je fideality zbluran, a pogledaj donje 3 slike, ali dobro, valjda se to bude sredilo kroz koju godinu... 

 znači našao si par slika gdje se vidi blur, one gdje je detalja sa dlss više nego nativna 4k zanemaruješ

zanemaruješ i nvidia sharpening gdje možeš maknuti blur, ali kod fidelitiy fx si sam stavio da koristiš sharpening - vidiš kako natežeš kožicu, gdje ti paše koristiš sharpening i gledaš samo ono što tebi paše

 

a za fidelity nećeš reći da u svakoj situaciji izgleda lošijee od nativnog jer se ne radi o ničem drugom nego o običnom upscalingu

tebi je fidelity + sharpening dobar, za dlss tražiš dlaku u jajetu iako čak i ovi na koje se pozivaš poput gamers nexus i hardware unboxed (koji je u otvorenom ratu s nevidijom) priznaju da je dlss gaming changer

oni to kažu jer nisu fanboji, pa čak i uz kritiku na pojedine detalje kažu da je dlss super

fanboju možeš crtat, on to neće priznat jer ga to jebe psihički

10 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
hahhaajaads kaže...

 Dobro, nije problem bit slijep jer i to je za ljude. Onaj trol govori kak je fideality zbluran, a pogledaj donje 3 slike, ali dobro, valjda se to bude sredilo kroz koju godinu... 

 znači našao si par slika gdje se vidi blur, one gdje je detalja sa dlss više nego nativna 4k zanemaruješ

zanemaruješ i nvidia sharpening gdje možeš maknuti blur, ali kod fidelitiy fx si sam stavio da koristiš sharpening - vidiš kako natežeš kožicu, gdje ti paše koristiš sharpening i gledaš samo ono što tebi paše

 

a za fidelity nećeš reći da u svakoj situaciji izgleda lošijee od nativnog jer se ne radi o ničem drugom nego o običnom upscalingu

tebi je fidelity + sharpening dobar, za dlss tražiš dlaku u jajetu iako čak i ovi na koje se pozivaš poput gamers nexus i hardware unboxed (koji je u otvorenom ratu s nevidijom) priznaju da je dlss gaming changer

oni to kažu jer nisu fanboji, pa čak i uz kritiku na pojedine detalje kažu da je dlss super

fanboju možeš crtat, on to neće priznat jer ga to jebe psihički

A tko je rekao da ja ne mislim da je game changer ? Mislim, u odredjenim igrama koje ljudi masovno igraju, s obzirom da DLSSa i RTa nema u 95% igara onda to NIJE PRIMARNA STVAR. Ti si isto tako izabrao isto sliku gdje nije zblurano, ja sam stavio svoje slike gdje je zblurano i ti onda meni govoris da ja gledam sta mi pase, a sta ti gledas ? Meni Fiedality + sharpening nije dobar, jer ga nema u svim igrama, znaci ista stvar kao i za DLSS, da postoji u 99% igara onda bi vec bila druga prica. Glavno da se vac par palite kad je Mega stavio link 6800XT u Quake 2 RTX, ja stavio Dirt 5 i dodje jedan padobranac i govori kak sam ja stavio AMD naslov, a sta je Quake 2 RTX, to je isto amd naslov ili 

11 godina
online
Re: AMD Navi
cvaja997 kaže...

Nema smisla gonit DLSS na 1080p jer 1: nema dovoljno podataka za kvalitetni upscale ili kako god AI radi, nemamo ni ti ni ja pojma niti je bitno u svrhu rasprave.
2: tko kupuje karticu za 1080p gaming i misli da treba koristit DLSS, znači da je kupio preslabu karticu. 

 krivo misliš, dlss ima itekako smisla i na slabijim rezolucijama, ne naravno da ga renda sa 320p na 1080p jer onda se vidi razlika, nego sa recimo 540p ili sa 720p na 1080p - link

forumaš je već postavio sliku sa 540p i dlss na 1080p izgleda fantastično, no čak i da ga staviš da renda sa 720p, opet si dobio besplatne perfomanse i gotovo nikakav utjecaj na vizualije

 

zašto netko, tko nema love, ne bi uzeo 2060 polovnu i koristio dlss za besplatne perfomanse

u svakom slučaju radije nego grafu bez dlss

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice