AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.733.929
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Navi
jovial kaže...
picajzla0707 kaže...
Sorry, ali meni i dalje nije jasno kakve veze imaju konzole sa gpu za pc tržište u podršci za dxr. Apasolutno nigdje se to u najavama te podrške nije spominjalo niti su igdje to iskomunicirali. A bogme nigdje nisam vidio da će to doći 'sad nakon konzola'.
Tako se može izmisliti bilo kakvo opravdanje i nazvati ga logičnim. Meni je recimo logično da namjerno ne daju tu podršku kako bi prodali što više navi2 kartica

 pa rekli su jos pred dvije godine da RT nije na tapetu jer HW to ne moze podrzavati. tko god je kupio amd karticu RT mu nije bio bitan, inace bi kupio nvidiju. 

u medjuvremenu su ocito nesto radili. 

Nope,pricalo se da ce doc podrska i na Navi1,dali je to bila glasina ili sluzbeno ne sjecam se ali ionako ovdje raspravljamo o 100% glasinama a nista sluzbeno.

11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
jovial kaže...
picajzla0707 kaže...
Sorry, ali meni i dalje nije jasno kakve veze imaju konzole sa gpu za pc tržište u podršci za dxr. Apasolutno nigdje se to u najavama te podrške nije spominjalo niti su igdje to iskomunicirali. A bogme nigdje nisam vidio da će to doći 'sad nakon konzola'.
Tako se može izmisliti bilo kakvo opravdanje i nazvati ga logičnim. Meni je recimo logično da namjerno ne daju tu podršku kako bi prodali što više navi2 kartica

 pa rekli su jos pred dvije godine da RT nije na tapetu jer HW to ne moze podrzavati. tko god je kupio amd karticu RT mu nije bio bitan, inace bi kupio nvidiju. 

u medjuvremenu su ocito nesto radili. 

Nope,pricalo se da ce doc podrska i na Navi1,dali je to bila glasina ili sluzbeno ne sjecam se ali ionako ovdje raspravljamo o 100% glasinama a nista sluzbeno.

 ma ti si baba pa i baratas babljim podacima. evo neka ti zena kaze:

 

“I’ve said in the past that ray tracing is important, and I still believe that, but if you look at where we are today, it is still very early,” she explained. “We are investing heavily in ray tracing and investing heavily in the ecosystem around it – both of our console partners have also said that they are using ray tracing. You should expect that our discrete graphics as we go through 2020 will also have ray tracing.”

 

to je jedino sluzbeno, sta ne znaci da i navi1 na kraju nece dobit RT 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 11:50 (jovial).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
jovial kaže...
MEGATAMA kaže...
jovial kaže...
picajzla0707 kaže...
Sorry, ali meni i dalje nije jasno kakve veze imaju konzole sa gpu za pc tržište u podršci za dxr. Apasolutno nigdje se to u najavama te podrške nije spominjalo niti su igdje to iskomunicirali. A bogme nigdje nisam vidio da će to doći 'sad nakon konzola'.
Tako se može izmisliti bilo kakvo opravdanje i nazvati ga logičnim. Meni je recimo logično da namjerno ne daju tu podršku kako bi prodali što više navi2 kartica

 pa rekli su jos pred dvije godine da RT nije na tapetu jer HW to ne moze podrzavati. tko god je kupio amd karticu RT mu nije bio bitan, inace bi kupio nvidiju. 

u medjuvremenu su ocito nesto radili. 

Nope,pricalo se da ce doc podrska i na Navi1,dali je to bila glasina ili sluzbeno ne sjecam se ali ionako ovdje raspravljamo o 100% glasinama a nista sluzbeno.

 ma ti si baba pa i baratas babljim podacima. evo neka ti zena kaze:

 

“I’ve said in the past that ray tracing is important, and I still believe that, but if you look at where we are today, it is still very early,” she explained. “We are investing heavily in ray tracing and investing heavily in the ecosystem around it – both of our console partners have also said that they are using ray tracing. You should expect that our discrete graphics as we go through 2020 will also have ray tracing.”

 A jbg, troler ipak mora objavit svoje saznanje, isto tako on tvrdi da ce amd imat uzasne drivere, jer on je prorok i sve zna.

15 godina
offline
Re: AMD Navi
rekao sony i ms želimo RT i to je to :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
AMD Navi

Nemate se što svađati - treba kupiti novu konzolu. Za samo 3k kuna imate nativni 4k, 60 fpsa za sve igre sada i u budućnosti. Tako su nam tvorci istih rekli. Što bi kupovali hardver i slagali konfiguracije za 2k+ eura? Nema smisla.

Moj PC  
1 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Baš me zanima današnja prezentacija i datumi, a najviše me zanima implementacija RayTracinga i usporedba sa 3000 serijom.

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Nekako se mislim da uvijek treba uzet sa zrnom soli izjave koje dolaze iz same tvrtke, ali ok, znači vlasnici 5700xt mogu prodat svoje grafe i kupit big navi ako žele rt ili čekat tkozna dokad da možda dobiju nekakav support za dxr.
Slično kao i sa cpu, ako hoćeš novu seriju kupi novu ploču i skuplje modele ili čekaj do tkozna kad. Best buy, future proof i fine wine više ne stanuju kod crvenih...
15 godina
offline
Re: AMD Navi
kome je bio bitan RT kupio je rtx 2080 ti za 10000 kn i sad ju proda za 4500 :D a odoigrao 2.5 RT igara.
Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...
kome je bio bitan RT kupio je rtx 2080 ti za 10000 kn i sad ju proda za 4500 :D a odoigrao 2.5 RT igara.

 Ako i tolko, 98.99% ljudi je taj RT nebitan, osim par ljudi ovdje koji isto uzmu control za igru pa onda govore da je RTX 2060 future proof vise od 5700XT.

11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Nekako se mislim da uvijek treba uzet sa zrnom soli izjave koje dolaze iz same tvrtke, ali ok, znači vlasnici 5700xt mogu prodat svoje grafe i kupit big navi ako žele rt ili čekat tkozna dokad da možda dobiju nekakav support za dxr.
Slično kao i sa cpu, ako hoćeš novu seriju kupi novu ploču i skuplje modele ili čekaj do tkozna kad. Best buy, future proof i fine wine više ne stanuju kod crvenih...

 tocno. ja sam recimo vlasnik 5700xt i uopce me to boldano ne sekira, ne znam zasto se ti opterecujes. kada sam je kupovao RT mi nije bio bitan i znao sam da, budem li ga htio, cekam ili novi navi ili prelazim na nvidiju. dakle, ne vidim koji je problem. 

 

razumiijem ako ti imas istu karticu pa te prodavac uvjeravao da ces dobiti RT, i mene bi malo peklo pa bi se zalio prodavacu. inace... ne razumijem tvoju poantu. razumio bi nekoga ko je platio za rtx seriju prije dvije godine pa je u medjuvremenu igrao pet igara sa rtx... taj se ima pravo ljutiti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 12:13 (jovial).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Zašto bi je prodao, njegova je grafa future proof za razliku od onog jadnika nekidan koji čeka cyberpunk a ekipa mu anketom nasapunjala dasku da uzme 5700xt.
Em ništa od rt, em će ga popišat obična 2060
16 godina
offline
Re: AMD Navi
Rt je davnih dana proban na vegi 56 ako me sjecanje sluzi, tak da nije da amd nije vec prije imao implentaciju.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Zašto bi je prodao, njegova je grafa future proof za razliku od onog jadnika nekidan koji čeka cyberpunk a ekipa mu anketom nasapunjala dasku da uzme 5700xt.
Em ništa od rt, em će ga popišat obična 2060

 Pa ljudi razmisljaju za buducnost, covjek je bio ili na 1080p ili 1440p rezi znaci bez problema ultra postavke + 60 fpsa  (+ naravno bolja slika koju daje AMD) i vjerovatno nece sljedece 3 godine igrat samo cyberpunk nego nekolicine igara.

11 godina
offline
Re: AMD Navi
:)))
Amd razmišlja za budućnost, zato i gura rt u konzole i big navi. Ovaj što je nekidan kupio 5700xt može zaboravit na budućnost jer, i zbog konzola, rt jest budućnost.
A 'bolju sliku' će gledat na jubito kod onih koji imaju rtx ili sad uzmu big navi
11 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
:)))
Amd razmišlja za budućnost, zato i gura rt u konzole i big navi. Ovaj što je nekidan kupio 5700xt može zaboravit na budućnost jer, i zbog konzola, rt jest budućnost.
A 'bolju sliku' će gledat na jubito kod onih koji imaju rtx ili sad uzmu big navi

 Odi fanbojat u RTX temu a ne ovdje prosipat gluposti 

16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...
picajzla0707 kaže...
Zašto bi je prodao, njegova je grafa future proof za razliku od onog jadnika nekidan koji čeka cyberpunk a ekipa mu anketom nasapunjala dasku da uzme 5700xt.
Em ništa od rt, em će ga popišat obična 2060

 Pa ljudi razmisljaju za buducnost, covjek je bio ili na 1080p ili 1440p rezi znaci bez problema ultra postavke + 60 fpsa  (+ naravno bolja slika koju daje AMD) i vjerovatno nece sljedece 3 godine igrat samo cyberpunk nego nekolicine igara.

 odakle ti ovo? ovo su teorije koje nisu dokazane... da pace postoje odlicni recenzenti koji su radili usporedbe.... radii se o postavkama boja kod jednih ili drugih npr...

 

 

far cry je procijenio da izgleda bolje na nvidia karticama i to pazi na 4k ultra detalji dok forza horizon izgleda bolje kod AMD-a... a to su sve nijanse na kojima moras stopirati video i gadat piksele, dakle neprimjento sto se vidi i na zakljucku videa..

Sad je tebe pitam odakle tebi da AMD daje bolju sliku, zar si toliki fanboy?

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 12:31 (toxic).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
toxic kaže...
hahhaajaads kaže...
picajzla0707 kaže...
Zašto bi je prodao, njegova je grafa future proof za razliku od onog jadnika nekidan koji čeka cyberpunk a ekipa mu anketom nasapunjala dasku da uzme 5700xt.
Em ništa od rt, em će ga popišat obična 2060

 Pa ljudi razmisljaju za buducnost, covjek je bio ili na 1080p ili 1440p rezi znaci bez problema ultra postavke + 60 fpsa  (+ naravno bolja slika koju daje AMD) i vjerovatno nece sljedece 3 godine igrat samo cyberpunk nego nekolicine igara.

 odakle ti ovo? ovo su teorije koje nisu dokazane... da pace postoje odlicni recenzenti koji su radili usporedbe.... radii se o postavkama boja kod jednih ili drugih npr...

 

 

far cry je procijenio da izgleda bolje na nvidia karticama i to pazi na 4k ultra detalji dok forza horizon izgleda bolje kod AMD-a... a to su sve nijanse na kojima moras stopirati video i gadat piksele, dakle neprimjento sto se vidi i na zakljucku videa..

Sad je tebe pitam odakle tebi da AMD daje bolju sliku, zar si toliki fanboy?

 Odakle mi ovo ? Pa sa foruma i fb grupa koji su presli sa nvidiju na AMD. Bio ti je isto nedavno post tu na forumu gdje je covjek rekao da je morao nastimavat boje/kontraste u control panelu da dobije neku sliku kao AMD na stock postavkama. 

 

"Nvidia (to this day) ship their drivers with full color representation off. Because Nvidia relies on software scheduling, it is less intensive for them to do it this way. AMD on the other hand uses an on die scheduler (which is why they could avoid a latency layer like nvidia reflex) The gpu itself handles color output in chip and hence no performance penalties".

 

Znaci konkretno evo ovo, na PCMR grupi covjek objavi da je presao sa 2080s na 5700xt (zbog cijene) i da mu grafika opcenito bolje izgleda iako ima manje fpsa, i na to jos jedno 200injak komentara kak su ljudi isto to primjetili. 

 

btw, naravno neke igre imaju svoju stranu price pa bolje izgledaju kao sto je netko napisao na 1650s (u nfs) nego na 5700, ali ocito ima vise ljudi koji su skuzili razliku sa prelaska nvidie na amd

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 12:41 (hahhaajaads).
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...
toxic kaže...
hahhaajaads kaže...
picajzla0707 kaže...
Zašto bi je prodao, njegova je grafa future proof za razliku od onog jadnika nekidan koji čeka cyberpunk a ekipa mu anketom nasapunjala dasku da uzme 5700xt.
Em ništa od rt, em će ga popišat obična 2060

 Pa ljudi razmisljaju za buducnost, covjek je bio ili na 1080p ili 1440p rezi znaci bez problema ultra postavke + 60 fpsa  (+ naravno bolja slika koju daje AMD) i vjerovatno nece sljedece 3 godine igrat samo cyberpunk nego nekolicine igara.

 odakle ti ovo? ovo su teorije koje nisu dokazane... da pace postoje odlicni recenzenti koji su radili usporedbe.... radii se o postavkama boja kod jednih ili drugih npr...

 

 

far cry je procijenio da izgleda bolje na nvidia karticama i to pazi na 4k ultra detalji dok forza horizon izgleda bolje kod AMD-a... a to su sve nijanse na kojima moras stopirati video i gadat piksele, dakle neprimjento sto se vidi i na zakljucku videa..

Sad je tebe pitam odakle tebi da AMD daje bolju sliku, zar si toliki fanboy?

 Odakle mi ovo ? Pa sa foruma i fb grupa koji su presli sa nvidiju na AMD. Bio ti je isto nedavno post tu na forumu gdje je covjek rekao da je morao nastimavat boje/kontraste u control panelu da dobije neku sliku kao AMD na stock postavkama. 

 

"Nvidia (to this day) ship their drivers with full color representation off. Because Nvidia relies on software scheduling, it is less intensive for them to do it this way. AMD on the other hand uses an on die scheduler (which is why they could avoid a latency layer like nvidia reflex) The gpu itself handles color output in chip and hence no performance penalties".

 

Znaci konkretno evo ovo, na PCMR grupi covjek objavi da je presao sa 2080s na 5700xt (zbog cijene) i da mu grafika opcenito bolje izgleda iako ima manje fpsa, i na to jos jedno 200injak komentara kak su ljudi isto to primjetili. 

Pazi sad to, ti ces sutra preci na nesto drugo i pricati kontra tako i ti ljudi, halo pa imas recenzije... jbte forumi i sta ljudi pricaju..

probaj sam ovo ili ocete da Vam ja pokazem kako razlike nema jer imam doma i nvidia i amd karticu?

 

Dakle uzmi si amd karticu ustekaj u svoj monitor i pokreni neku igru/film itd stopiraj, isto napravi s nvidia grafom i vojla, doci ces do toga da neces vidjeti razliku....

Racunaj da moraju biti isti detalji, isti monitor i iste postavke boje na monitoru, po mogucnosti kepas refresh rate da bude npr 60hz da to nebi stvaralo razliku... 

sam cesa doci do zakljucka....

 

pazi gore recenziju sto je lik morao napraviti da vidi razliku.... i to nije XY stranica... 

 

 

Bnet: mNik987#2148
11 godina
offline
Re: AMD Navi
toxic kaže...
hahhaajaads kaže...
toxic kaže...
hahhaajaads kaže...
picajzla0707 kaže...
Zašto bi je prodao, njegova je grafa future proof za razliku od onog jadnika nekidan koji čeka cyberpunk a ekipa mu anketom nasapunjala dasku da uzme 5700xt.
Em ništa od rt, em će ga popišat obična 2060

 Pa ljudi razmisljaju za buducnost, covjek je bio ili na 1080p ili 1440p rezi znaci bez problema ultra postavke + 60 fpsa  (+ naravno bolja slika koju daje AMD) i vjerovatno nece sljedece 3 godine igrat samo cyberpunk nego nekolicine igara.

 odakle ti ovo? ovo su teorije koje nisu dokazane... da pace postoje odlicni recenzenti koji su radili usporedbe.... radii se o postavkama boja kod jednih ili drugih npr...

 

 

far cry je procijenio da izgleda bolje na nvidia karticama i to pazi na 4k ultra detalji dok forza horizon izgleda bolje kod AMD-a... a to su sve nijanse na kojima moras stopirati video i gadat piksele, dakle neprimjento sto se vidi i na zakljucku videa..

Sad je tebe pitam odakle tebi da AMD daje bolju sliku, zar si toliki fanboy?

 Odakle mi ovo ? Pa sa foruma i fb grupa koji su presli sa nvidiju na AMD. Bio ti je isto nedavno post tu na forumu gdje je covjek rekao da je morao nastimavat boje/kontraste u control panelu da dobije neku sliku kao AMD na stock postavkama. 

 

"Nvidia (to this day) ship their drivers with full color representation off. Because Nvidia relies on software scheduling, it is less intensive for them to do it this way. AMD on the other hand uses an on die scheduler (which is why they could avoid a latency layer like nvidia reflex) The gpu itself handles color output in chip and hence no performance penalties".

 

Znaci konkretno evo ovo, na PCMR grupi covjek objavi da je presao sa 2080s na 5700xt (zbog cijene) i da mu grafika opcenito bolje izgleda iako ima manje fpsa, i na to jos jedno 200injak komentara kak su ljudi isto to primjetili. 

Pazi sad to, ti ces sutra preci na nesto drugo i pricati kontra tako i ti ljudi, halo pa imas recenzije... jbte forumi i sta ljudi pricaju..

probaj sam ovo ili ocete da Vam ja pokazem kako razlike nema jer imam doma i nvidia i amd karticu?

 

Dakle uzmi si amd karticu ustekaj u svoj monitor i pokreni neku igru/film itd stopiraj, isto napravi s nvidia grafom i vojla, doci ces do toga da neces vidjeti razliku....

Racunaj da moraju biti isti detalji, isti monitor i iste postavke boje na monitoru, po mogucnosti kepas refresh rate da bude npr 60hz da to nebi stvaralo razliku... 

sam cesa doci do zakljucka....

 

pazi gore recenziju sto je lik morao napraviti da vidi razliku.... i to nije XY stranica... 

 

 

I sta mi znaci recenzija kad pokazuje par igara i to uzete da jedna vodi u jednoj a druga u drugoj...

 

Eh da kad smo vec kod toga. Tipa kad sam imao R9 380 nisam trebao koristit tipa digital vibrance koju god igru sam pokrenuo, dok tipa kod nvidije mi iskustvo bez povecavanja digital vibrancea na bar 90% stvarno cudno i boje su stvarno kak ljudi govore, isprane.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 12:49 (hahhaajaads).
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...
toxic kaže...
hahhaajaads kaže...
toxic kaže...
hahhaajaads kaže...
picajzla0707 kaže...
Zašto bi je prodao, njegova je grafa future proof za razliku od onog jadnika nekidan koji čeka cyberpunk a ekipa mu anketom nasapunjala dasku da uzme 5700xt.
Em ništa od rt, em će ga popišat obična 2060

 Pa ljudi razmisljaju za buducnost, covjek je bio ili na 1080p ili 1440p rezi znaci bez problema ultra postavke + 60 fpsa  (+ naravno bolja slika koju daje AMD) i vjerovatno nece sljedece 3 godine igrat samo cyberpunk nego nekolicine igara.

 odakle ti ovo? ovo su teorije koje nisu dokazane... da pace postoje odlicni recenzenti koji su radili usporedbe.... radii se o postavkama boja kod jednih ili drugih npr...

 

 

far cry je procijenio da izgleda bolje na nvidia karticama i to pazi na 4k ultra detalji dok forza horizon izgleda bolje kod AMD-a... a to su sve nijanse na kojima moras stopirati video i gadat piksele, dakle neprimjento sto se vidi i na zakljucku videa..

Sad je tebe pitam odakle tebi da AMD daje bolju sliku, zar si toliki fanboy?

 Odakle mi ovo ? Pa sa foruma i fb grupa koji su presli sa nvidiju na AMD. Bio ti je isto nedavno post tu na forumu gdje je covjek rekao da je morao nastimavat boje/kontraste u control panelu da dobije neku sliku kao AMD na stock postavkama. 

 

"Nvidia (to this day) ship their drivers with full color representation off. Because Nvidia relies on software scheduling, it is less intensive for them to do it this way. AMD on the other hand uses an on die scheduler (which is why they could avoid a latency layer like nvidia reflex) The gpu itself handles color output in chip and hence no performance penalties".

 

Znaci konkretno evo ovo, na PCMR grupi covjek objavi da je presao sa 2080s na 5700xt (zbog cijene) i da mu grafika opcenito bolje izgleda iako ima manje fpsa, i na to jos jedno 200injak komentara kak su ljudi isto to primjetili. 

Pazi sad to, ti ces sutra preci na nesto drugo i pricati kontra tako i ti ljudi, halo pa imas recenzije... jbte forumi i sta ljudi pricaju..

probaj sam ovo ili ocete da Vam ja pokazem kako razlike nema jer imam doma i nvidia i amd karticu?

 

Dakle uzmi si amd karticu ustekaj u svoj monitor i pokreni neku igru/film itd stopiraj, isto napravi s nvidia grafom i vojla, doci ces do toga da neces vidjeti razliku....

Racunaj da moraju biti isti detalji, isti monitor i iste postavke boje na monitoru, po mogucnosti kepas refresh rate da bude npr 60hz da to nebi stvaralo razliku... 

sam cesa doci do zakljucka....

 

pazi gore recenziju sto je lik morao napraviti da vidi razliku.... i to nije XY stranica... 

 

 

I sta mi znaci recenzija kad pokazuje par igara i to uzete da jedna vodi u jednoj a druga u drugoj...

 Pokazuje ti to da razlike nema... jednostavno..

A cak kada razlike i bude to moze biti do stotine stvari npr cak i do verzije drivera kod jednih i kod drugih...

 

dakle vise vjerujes nekom covjeku koji je imao nvidia grafu i presao na AMD i poceo pricati kako je slika na AMD-u super nego poznatoj tech stranici koja je to doslovno i usporedila...

 

Ali eto ako nemas amd grafu posudi od nekog na 2-3 sata i probaj sam i uvjeri se da stu ovo sto si ti naveo "AMD daje bolju sliku" u granicama teorije zavjere...

Bnet: mNik987#2148
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...

 

Znaci konkretno evo ovo, na PCMR grupi covjek objavi da je presao sa 2080s na 5700xt (zbog cijene) i da mu grafika opcenito bolje izgleda iako ima manje fpsa, i na to jos jedno 200injak komentara kak su ljudi isto to primjetili. 

 

btw, naravno neke igre imaju svoju stranu price pa bolje izgledaju kao sto je netko napisao na 1650s (u nfs) nego na 5700, ali ocito ima vise ljudi koji su skuzili razliku sa prelaska nvidie na amd

nema razlike, imam obje bas te grafe

 

moze se desiti kod nvidia grafi, da se postavka "Output dynamic range" sa Full prebaci na Limited i onda imas losu sliku

 

to se moze desiti kod instalacije drivera, a i nekada mi se zna desiti da je na Limited i kod potpuno novog slozenog stroja

 

isto tako moze biti jos i bezbroj drugih stvari sa monitorom, grafom, windowsima, frekvencijom osvjezavanja, 8 ili 10 bit panelom i svim mogucim postavkama

 

meni se desilo i na radeonki, da mi istalacijom novog drivera, prebacio sa 4:4:4 Full RGB na 4:4:4 YCbCr, pa je slika bila isprana skoroz

 

naravno da sitnih razlika unutar igara moze biti, kao sto je gore spomenuto, zbog razlicitih drivera i/ili postavki unutar control panela i slicno, ali to je tako sitno i neprimjetno, da bas moras mjerit sa colorimetrom ili necim takvim

 

vidljive razlike ne smije biti, ako je ima onda je do postavki koje su zbrckane

 

on topic. danas u 18h po nasem vremenu je predstavljanje?

www.youtube.com/TerabitTV
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 13:10 (Mitohondri).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Mitohondri kaže...
hahhaajaads kaže...

 

Znaci konkretno evo ovo, na PCMR grupi covjek objavi da je presao sa 2080s na 5700xt (zbog cijene) i da mu grafika opcenito bolje izgleda iako ima manje fpsa, i na to jos jedno 200injak komentara kak su ljudi isto to primjetili. 

 

btw, naravno neke igre imaju svoju stranu price pa bolje izgledaju kao sto je netko napisao na 1650s (u nfs) nego na 5700, ali ocito ima vise ljudi koji su skuzili razliku sa prelaska nvidie na amd

nema razlike, imam obje bas te grafe

 

moze se desiti kod nvidia grafi, da se postavka "Output dynamic range" sa Full prebaci na Limited i onda imas losu sliku

 

to se moze desiti kod instalacije drivera, a i nekada mi se zna desiti da je na Limited i kod potpuno novog slozenog stroja

 

isto tako moze biti jos i bezbroj drugih stvari sa monitorom, grafom, windowsima, frekvencijom osvjezavanja, 8 ili 10 bit panelom i svim mogucim postavkama

 

meni se desilo i na radeonki, da mi istalacijom novog drivera, prebacio sa 4:4:4 Full RGB na 4:4:4 YCbCr, pa je slika bila isprana skoroz

 

 

 Znaci nesto tipa kao sta se meni iz nekog razloga automatski ukljuci onaj DSR na 2.0x 

16 godina
offline
AMD Navi

Uglavnom danas u 17:00h po našem vremenu je prezentacija?

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
hajp hajp hsjp hsp hsp
Oprostite, prsti su mi predebeli za mobitel :)))
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Frenkyca kaže...

Uglavnom danas u 17:00h po našem vremenu je prezentacija?

Dap, 17.00 po nasem vremenu, mozes si dolje stavit i podsjetnik.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 13:23 (hahhaajaads).
7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Ako stvar bude pozitivna, nVidijine kartice ce pojeftiniti, a ako ne, onda ce cijena ili ostati ista, ili nekim cudom ici jos gore,

zbog "prirodne nestasice"...

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Ako stvar bude pozitivna, sve će biti bolje, gledao netko uzeti radeonku ili nevidiju. Nadajmo se najboljem
16 godina
offline
Re: AMD Navi
Čitatelj kaže...

Ako stvar bude pozitivna, nVidijine kartice ce pojeftiniti, a ako ne, onda ce cijena ili ostati ista, ili nekim cudom ici jos gore,

zbog "prirodne nestasice"...

U idealnoj situaciji da, kad bi imal propisnu zalihu grafa a baš to Nevidija nema.Dalje ide zakon ponude i potražnje, dakle vrlo tanak lager Ampere grafa i cijene nikako ne mogu bit niže.Samsung 8nm ima loše prinose, pogotovo za ove največe grafe i tu realno nema nikakvih dobrih rješenja.

 

S druge strane, AMD je od Jabučara progutao gotovo sve dostupne TSMC 7nm proizvodne kapacitete.Na 7nm TSMC, AMD je i bit če največi kupac za TSMC proizvodnju.Jabučari su skočili na TSMC 5nm, dakle oni na 7nm više nemaju nikakvih konkretnih proizvoda.

AMD,........is that Epyc or what?
11 godina
offline
Re: AMD Navi
I dalje ništa ne kažeš za paciklo, nemoj da te moram prozivati :))))
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Čitatelj kaže...

Ako stvar bude pozitivna, nVidijine kartice ce pojeftiniti, a ako ne, onda ce cijena ili ostati ista, ili nekim cudom ici jos gore,

zbog "prirodne nestasice"...

 Kog briga za nvidiu? Za godinu/dvije AMD ima i tu leadership pa nece naplacivati top DIE 1500 eura...

Mulja vas nvidia naveliko, DIE-ova imaju ali su drugi razlozi zasto nevidite kartice na policama, jedna od njih zove se RTX2000 serija koja se prvo mora rasprodati ili staviti u gotove pc-e. AMD je barem RX5000 seriju radi toga stavio pod EOL.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice