AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.628.963
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: AMD Navi
Wolf88 kaže...
playjob kaže...
Dva pitanja.

1. Ima li ikakvih naznaka da uskoro dolazi nova serija grafičkih kartica, npr. RX 5800, 6700, itd.?

2. Koliko vremena treba da nove grafičke stignu na stanje u naše trgovine? Konkretno mislim na Nitro.

 Kako sad stoji situacija RX5800 treba izaći polovicom 2020.g i ona neće biti bazirana RDNA 1. generacije, nego na RDNA 2. generacije, dok bi do kraja 2020 trebala izaći najjaći model RX5900

Po svemu što sam uspio dosad pronaći AMD je odlučio srezati liniju GPU baziranu na RDNA 1. generacije, najviše zbog kašnjenja.

Tako da me nebi čudilo da sljedeće godine vidimo rebrendirane 5700 i 5700xt verzije pod nazivom 5500 i 5600 dok za 5700 model budu vodili pod novom oznakom 5720.

Vidim da je takvog mišljenja youtube-r Moore's Law Is Dead:

https://wccftech.com/amd-zen-3-ryzen-epyc-cpus-and-rdna-2-radeon-rx-gpus-2020-launch/

 Po tom pitanju ja sam teški ,,noob." Uspio sam pokopčat što si rekao, dakle onda neću pogriješit ako kroz mjesec dana uzmem RX 5700 XT?
Molim da netko, ako zna, odgovori na sljedeće pitanje. Koliko vremena treba da nove grafičke stignu na stanje u naše trgovine? Konkretno mislim na Nitro.

10 godina
offline
Re: AMD Navi

Idi na idealo.de svaki dan i kucaj Nitro RX 5700 XT, ako te tolko muci. Kad tamo stigne onda racunaj jos neki period manji od mj dana da stigne u HR. Otkud bi itko mogao znati kad ce tocno doci u HR na stanje u police, osim ako ne radi u ducanu. Takvi ljudi su vise na PCE, nego Bug forumu?

13 godina
offline
Re: AMD Navi

 Pa ako ti sad treba dobra grafička za igre i nije ti puno dati 3500kn onda nećeš pogriješiti. Ha da, ta tema i priča o tome da će nagodinu doći nešto bolje je u ovoj branši već prožvakana nekoliko puta i sve je jasno. Čekati možeš zauvijek.   Za Nitro ne znam, ali ako je taman sutra čini mi se službeno u ponudi, do kraja mjeseca će valjda biti i kod nas. Što se Nitro modela tiče, ne moraš čekati nego uzmi Pulse i amen. Sumnjam da ne bi bio zadovoljan.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
itomic009 kaže...

 Pa ako ti sad treba dobra grafička za igre i nije ti puno dati 3500kn onda nećeš pogriješiti. Ha da, ta tema i priča o tome da će nagodinu doći nešto bolje je u ovoj branši već prožvakana nekoliko puta i sve je jasno. Čekati možeš zauvijek.   Za Nitro ne znam, ali ako je taman sutra čini mi se službeno u ponudi, do kraja mjeseca će valjda biti i kod nas. Što se Nitro modela tiče, ne moraš čekati nego uzmi Pulse i amen. Sumnjam da ne bi bio zadovoljan.

 

Covjek trenutno ima Nitro karticu i to mu je vjerojatno prva postena grafa ikad. Time je postao vezan uz model i tako to onda ide

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...
Time je postao vezan uz model i tako to onda ide

Tako to obično biva, a ne mi koji šaramo stalno. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
9 godina
offline
Re: AMD Navi
Kao što sam rekao, nisam stručan za računala i samim time za njihove komponente, ne bavim se time niti proučavam tu granu. Pitao sam hoće li doći nešto jače uskoro, pa da pričekam, da ne trošim novce olako, a za koji mjesec dođe nešto novije, bolje i malo skuplje. Drugo pitanje sam koncipirao i bazirao na temelju vaših iskustava, a zaključio sam na temelju povećeg broja komentara na temi ukupno, a ujedno i na dnevnoj razini, pa sam pomislio da ste i vi nekad čekali da se proizvodi pojave na našem tržištu. Što se tiče Nitro serije, zbilja sam zadovoljan s RX 480 Nitro+OC 8GB modelom. Nikad nikakvih problema nisam imao što se samog hardvera tiče, dok je sa softverom ponekad situacija bivala drukčija. Temeljem te grafičke odlučio sam produljit ,,vjernost" Sapphire-u. Isto tako i ROG Strix RX 5700 XT mi se svidjela, sudeći po istaknutoj cijeni za istu, ona je najjača trenutno od serije 5700 XT?
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.9.2019 12:35 (playjob).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi

 Sve su ti te nereferentne RX 5700 XT jednako "jake" ili ti ga brze a ne odudaraju realno u praksi niti od referentne. Kako im generalno ni OC nije nešto, sve što ti nereferentne donose su manja buka i niže temperature. Zato sam ti komentirao da je Pulse odlična jer je brza ko i sve ostale, nije glasna i ne pregrijava se. Plus, Sapphire je. 

9 godina
offline
Re: AMD Navi
U redu, hvala! Pričekat ću još da stigne Nitro pa ću donijet konačni sud.
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
playjob kaže...
 Što se tiče Nitro serije, zbilja sam zadovoljan s RX 480 Nitro+OC 8GB modelom. Nikad nikakvih problema nisam imao što se samog hardvera tiče, dok je sa softverom ponekad situacija bivala drukčija. Temeljem te grafičke odlučio sam produljit ,,vjernost" Sapphire-u.

 

I to je OK. Svi mi imamo sklonost nekim proizvodjacima zbog dosta "plitkih" razloga ali nema u tome nista lose. Ako si zadovoljan - tvoja lova, tvoj izbor.

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: AMD Navi
playjob kaže...
Wolf88 kaže...
playjob kaže...
Dva pitanja.

1. Ima li ikakvih naznaka da uskoro dolazi nova serija grafičkih kartica, npr. RX 5800, 6700, itd.?

2. Koliko vremena treba da nove grafičke stignu na stanje u naše trgovine? Konkretno mislim na Nitro.

 Kako sad stoji situacija RX5800 treba izaći polovicom 2020.g i ona neće biti bazirana RDNA 1. generacije, nego na RDNA 2. generacije, dok bi do kraja 2020 trebala izaći najjaći model RX5900

Po svemu što sam uspio dosad pronaći AMD je odlučio srezati liniju GPU baziranu na RDNA 1. generacije, najviše zbog kašnjenja.

Tako da me nebi čudilo da sljedeće godine vidimo rebrendirane 5700 i 5700xt verzije pod nazivom 5500 i 5600 dok za 5700 model budu vodili pod novom oznakom 5720.

Vidim da je takvog mišljenja youtube-r Moore's Law Is Dead:

https://wccftech.com/amd-zen-3-ryzen-epyc-cpus-and-rdna-2-radeon-rx-gpus-2020-launch/

 Po tom pitanju ja sam teški ,,noob." Uspio sam pokopčat što si rekao, dakle onda neću pogriješit ako kroz mjesec dana uzmem RX 5700 XT?
Molim da netko, ako zna, odgovori na sljedeće pitanje. Koliko vremena treba da nove grafičke stignu na stanje u naše trgovine? Konkretno mislim na Nitro.

Sve ovisi koliko dugo planiras imat tu grafu jer vec iduci Navi ce bit potpuno drukcija zvijerka jer donosi Raytrace podrsku koju stavljaju u sve vise naslova a iduce godine uz dolazak nextgen konzola podrska RTu ce bit samo veca.

Ako planiras kao ja iduce godine uzet novu seriju onda ti je 5700xt dobar izbor sad ali ako planiras tu 5700xt imat 3-4 godine onda ces barem 3 godine bit sa grafom koja ne podrzava set grafickih postavki a dao si za nju 3500-4000kn.

 

16 godina
offline
Re: AMD Navi

Sapphire uvijek kod nas brzo dođe. Računaj kada dođe na DE tržiše, da bi kod nas vecina trgovaca trebala imati kroz tjedan dana

 

 

BF3:fluffy_inside
9 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...
playjob kaže...
 Što se tiče Nitro serije, zbilja sam zadovoljan s RX 480 Nitro+OC 8GB modelom. Nikad nikakvih problema nisam imao što se samog hardvera tiče, dok je sa softverom ponekad situacija bivala drukčija. Temeljem te grafičke odlučio sam produljit ,,vjernost" Sapphire-u.

 

I to je OK. Svi mi imamo sklonost nekim proizvodjacima zbog dosta "plitkih" razloga ali nema u tome nista lose. Ako si zadovoljan - tvoja lova, tvoj izbor.

 Čekaj, plitak razlog jer sam zadovoljan Nitro 480-kom? Sutra navodno izlazi Nitro 5700 XT pa ćemo vidjet specifikacije, budu li, a uvjeren sam da hoće, iste, ako ne i bolje, specifikacije kao i ostalim konkurentima, onda ona dakako ulazi u najuži izbor sljedeće kartice. Nisam čuo da je Sapphire netko preuzeo pa da su im se ljudi u samom vrhu firme, isto tako i u proizvodnji, izmijenili, pa da su zbog toga postali šrot. Tako da zbilja ne razumijem zašto je to ,,plitak" razlog. Apsolutno, moja lova, moj izbor, vas pitam za mišljenja. Pozdrav Irskoj! 

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

Sve ovisi koliko dugo planiras imat tu grafu jer vec iduci Navi ce bit potpuno drukcija zvijerka jer donosi Raytrace podrsku koju stavljaju u sve vise naslova a iduce godine uz dolazak nextgen konzola podrska RTu ce bit samo veca.

Ako planiras kao ja iduce godine uzet novu seriju onda ti je 5700xt dobar izbor sad ali ako planiras tu 5700xt imat 3-4 godine onda ces barem 3 godine bit sa grafom koja ne podrzava set grafickih postavki a dao si za nju 3500-4000kn.

 

 Korisnici Turinga se komotno mogu racunati kao da nemaju podrsku za rt, jer je udar tj sakacenje performansi preveliko i jako je malo onih koji ce zrtvovati sve ostale detalje kako bi se i dalje igrali na 30-60 fpsa, a jos manje je onih koje bi koristili katastrofu zvanu dlss. Slicna stvar ce vjerovatno biti i sa prvim AMD karticama koje ce podrzavati rt tako da sve do izlaska druge generacije rt kartica uopca nema smisla spominjati rt. Kome je rx 5700 xt upgrade neka slobodno ide na nju jer je to trenutno kartica koja najvise nudi za svoju cijenu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.9.2019 14:13 (DonOscar).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
playjob kaže...

 Čekaj, plitak razlog jer sam zadovoljan Nitro 480-kom? Sutra navodno izlazi Nitro 5700 XT pa ćemo vidjet specifikacije, budu li, a uvjeren sam da hoće, iste, ako ne i bolje, specifikacije kao i ostalim konkurentima, onda ona dakako ulazi u najuži izbor sljedeće kartice. Nisam čuo da je Sapphire netko preuzeo pa da su im se ljudi u samom vrhu firme, isto tako i u proizvodnji, izmijenili, pa da su zbog toga postali šrot. Tako da zbilja ne razumijem zašto je to ,,plitak" razlog. Apsolutno, moja lova, moj izbor, vas pitam za mišljenja. Pozdrav Irskoj! 

 

Generalno kazem da su razlozi koje imamo uglavnom plitki. Govorio sam u mnozini, ne za tvoj konkretan slucaj.

Freak Show Inc.
10 godina
offline
AMD Navi

RT ce zazivit na PCu nikad, pa ni tad. Ja jos ne vjerujem da ti guras svima da "trebaju" uzimat grafu sa rt podrskom, covjek hoce upgrade, hoce vise fpsa a ne manje.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...

RT ce zazivit na PCu nikad, pa ni tad. Ja jos ne vjerujem da ti guras svima da "trebaju" uzimat grafu sa rt podrskom, covjek hoce upgrade, hoce vise fpsa a ne manje.

 Lik vas samo žešće trolla sa Raytracingom, tržište jasno govori da to nije nikakva prednost na grafama, Navi je konkurentan unatoć nedostatku raytracinga. Ovaj raytracing na prvoj generaciji grafa je nešto kao beta verzija softvera, daleko od idealnog i treba još puno toga poboljšati. Tko je kupio rtx zbog raytracinga bacio je novac jer kad raytracing bude nešto vrijedio ove trenutne grafe neće biti dovoljno snažne da pokreću takve igre ni na full hd-u. Nvidia je debelo preuranila s njima, no morali su nešto novo smisliti i staviti kao feature kako bi privukli nove korisnike, no s raytracingom su jako promašili što prodajni rezultati jasno govore. U korist raytracinga su ograničili generalne performanse koje su korisnicima najvažnije, a unatoć RT hardverskoj akceleraciji grafe su jednostavno preslabe. A da ne pričam o drugom promašenom featuru zvanom DLSS, ovu cijelu drugu generaciju je najbolje preskočiti. Cijene su previsoke, skok u performansama u odnosu na 1xxx generaciju je vrlo mal, stoga je najbolje pričekati 3 generaciju Nvidie koja će biti napravljena u duplo boljem proizvodnom procesu ili drugu generaciju AMD-ovog Navi-a koje će donijeti osjetan rast performansi. AMD je pametno iskoristio tu situaciju zvanu Raytracing, nisu ga ugradili u grafe nego su se fokusirali na generalne performanse kako bi mogli konkurirati Nvidiji, i tek u idućoj generaciji će ga ugraditi kad grafe budu osjetno jače.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
13 godina
offline
Re: AMD Navi

 Ne trola Megatama ništa nego je on glasnogovornik Nvidia firme za promicanje RTX grafičkih kartica. Zar ne vidiš da nema dana kad on u barem 17 tema ne promovira kako ima najbolju grafičku svih vremena i kako je RT revolucija ?

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
itomic009 kaže...

 Zar ne vidiš da nema dana kad on u barem 17 tema ne promovira kako ima najbolju grafičku svih vremena i kako je RT revolucija ?

 

Ta njegova kartica je tehnicki gledano cetvrta na listi, ne?

Freak Show Inc.
15 godina
offline
AMD Navi

Ne znam koja je, ali je 4K capable grafička sa kojom on igra Control i druge igre do 60ak fps na 1080p.

Al uz to ima PS4, Xbox i Switch i 300 igara i ne žali za time što ih je kupio.

Znam jer je to napisao u 30ak postova do sada.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
itomic009 kaže...

 Ne trola Megatama ništa nego je on glasnogovornik Nvidia firme za promicanje RTX grafičkih kartica. Zar ne vidiš da nema dana kad on u barem 17 tema ne promovira kako ima najbolju grafičku svih vremena i kako je RT revolucija ?

 Ajd novac je bar neko opravdanje za bezumlje...

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
10 godina
offline
AMD Navi

Ok troll je kao i vecina na forumu, no playjob kupuje grafu da dobije sto veci/bolji fpsa a on tu mora njemu javljat da je ok kupnja ali da ce sljedeca navi bit "potpuno drukcija zvjerka te sa novim RTom koje stavljaju u sve vise naslova"... Kakvih naslova ? Jedini naslovi koji se (ne)koriste u RTu su ovaj novi Control (kojeg ce ljudi igrat sljedecih par tjedana i igra ce izumrijet) i BF5... Opet ne kuzim, ako imas 144hz monitor pa valjda ti je u planu da imas sto vise fpsa da ti igra gladje radi pogotovo u mp naslovima... Kak god playjob, slobodno kupi RX 5700XT jer je zvijer od grafe za tu cijenu koja se prodaje, da kupujem danas/sutra bez razmisljanja bi uzeo Pulse izvedbu

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.9.2019 19:47 (hahhaajaads).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...

Ok troll je kao i vecina na forumu, no playjob kupuje grafu da dobije sto veci/bolji fpsa a on tu mora njemu javljat da je ok kupnja ali da ce sljedeca navi bit "potpuno drukcija zvjerka te sa novim RTom koje stavljaju u sve vise naslova"... Kakvih naslova ? Jedini naslovi koji se (ne)koriste u RTu su ovaj novi Control (kojeg ce ljudi igrat sljedecih par tjedana i igra ce izumrijet) i BF5... Opet ne kuzim, ako imas 144hz monitor pa valjda ti je u planu da imas sto vise fpsa da ti igra gladje radi pogotovo u mp naslovima... Kak god playjob, slobodno kupi RX 5700XT jer je zvijer od grafe za tu cijenu koja se prodaje, da kupujem danas/sutra bez razmisljanja bi uzeo Pulse izvedbu

 Čekam sutrašnji dan. U igri su Pulse, ROG Strix i vjerojatno će bit Nitro. Ako bude Nitro, automatski otpada Pulse jer mislim da će bit slabija od Nitrice, a onda bitka Strix vs. Nitro.

12 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Nije stvar samo fpsa, nego rezolucije/fpsa. Iskljucivanjem raytracinga značajno dobiješ na fpsu, a to iskoristiš tako da povečaš rezoluciju i "obične" detalje. Smatram da je bolje bit osakačen igranjem na 4k rezoluciji i maksimalnim "običnim" detaljima, nego igranjem na 1080p ili u najboljem slučaju 2k rezoluciji i niskim detaljima uz raytracing. Količina detalja na 4k rezoluciji je neusporediva s 1080p i 2k rezolucijama, a još možeš i nabildat detalje i opet ti ostane više frejma nego da igraš s raytracingom na nižim rezolucijama. Tehnologija je trenutno fail i grafe su preslabe, end of story.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.9.2019 20:00 (Shockwave).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
playjob kaže...
hahhaajaads kaže...

Ok troll je kao i vecina na forumu, no playjob kupuje grafu da dobije sto veci/bolji fpsa a on tu mora njemu javljat da je ok kupnja ali da ce sljedeca navi bit "potpuno drukcija zvjerka te sa novim RTom koje stavljaju u sve vise naslova"... Kakvih naslova ? Jedini naslovi koji se (ne)koriste u RTu su ovaj novi Control (kojeg ce ljudi igrat sljedecih par tjedana i igra ce izumrijet) i BF5... Opet ne kuzim, ako imas 144hz monitor pa valjda ti je u planu da imas sto vise fpsa da ti igra gladje radi pogotovo u mp naslovima... Kak god playjob, slobodno kupi RX 5700XT jer je zvijer od grafe za tu cijenu koja se prodaje, da kupujem danas/sutra bez razmisljanja bi uzeo Pulse izvedbu

 Čekam sutrašnji dan. U igri su Pulse, ROG Strix i vjerojatno će bit Nitro. Ako bude Nitro, automatski otpada Pulse jer mislim da će bit slabija od Nitrice, a onda bitka Strix vs. Nitro.

 Pod sta mislis slabija ? Ako mislis na sam FPS, naspram najlosijeg i najboljeg modela je razlika u fpsu 1-2. Opet sam Strix i njegova cijena od 4270kn je stvarno pretjerano kao i uvijek, i to znaci jedino da bi ti dao cak 600kn vise za njen izgled i vjerovatno trokiranje ventilatora (meni se strix i opcenito asus zgadio kad sam cuo/vidio onaj video gdje i tuf i strix verzija tikcu jer za cijenu koju to kosta to se nebi smjelo dogadjat). Opet, znaci Pulse kosta 3650kn dok Strix 4270kn, ako Nitro bude dovoljno bolja svrstao bi ju negdje izmedju (tj. cca 3800kn)

11 godina
offline
AMD Navi

Gdje su pobjegli oni kvalitetni clanovi koji su obitavali na ovom forumu prije nekih 4 godine...toliko otprilike nisam bio aktivan ovdje?...

Ovaj forum je sada leglo trolova,log out i odoh i ja.

Moj PC  
5 0 hvala 4
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

Gdje su pobjegli oni kvalitetni clanovi koji su obitavali na ovom forumu prije nekih 4 godine...toliko otprilike nisam bio aktivan ovdje?...

Ovaj forum je sada leglo trolova,log out i odoh i ja.

 Ak se ponovno vratis za 4 god mozda ce tad napokon izbaciti postene rt kartice pa ce imati smisla procati o rtu. 

13 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...
itomic009 kaže...

 Zar ne vidiš da nema dana kad on u barem 17 tema ne promovira kako ima najbolju grafičku svih vremena i kako je RT revolucija ?

 

Ta njegova kartica je tehnicki gledano cetvrta na listi, ne?

 Pa njegova je najbolja ikad. Ne znam šta ti je ?

12 godina
offline
AMD Navi

Zašto se svaka tema na ovom prokletom forumu mora pretvoriti u off-topic pissing contest? U temi o AMD Navi pola sadržaja je o Nvidiji i Ray Tracingu. Ajd da su korisne informacije, ali su sve nekakva keyboard warrior nagađanja od ljudi koji uglavnom nemaju ni Navi ni Turing kartice niti su ikad zapravo koristili Ray Tracing i vidjeli koliko je razlika malena tijekom igranja.

 

Koja je poanta modova kad se u svakoj temi piše o svemu više nego o subjektu teme?

 

RT je fora i postoji visoka vjerojatnost da će u budućnosti biti standard. No trenutno je u povojima i uopće ga ne vrijedi isticati kao feature kad ga podržava desetak igara i još k tome u svakoj od njih spušta framerate za 30% i više.

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
TibzzX kaže...

 

Koja je poanta modova kad se u svakoj temi piše o svemu više nego o subjektu teme?

 

Forum je propao i da nema ovih idiotskih off-topic nebuloza, ne bi bilo niceg. 

A i zalim onoga ko ovdje dolazi po korisne informacije o icemu...

9 godina
offline
AMD Navi

Na idealo.de tj. proshop dostupna Nitro RX 5700 XT, Core clock 1770 MHz / Boost clock 1905 MHz

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice