50 grafickih kartica

poruka: 43
|
čitano: 8.814
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
50 grafickih kartica

frend je uspio nabavit 50 grafickih kartica po dobroj cijeni rtx 3070/3080 pa ga zanima na kojim stranicama se moze prodat osim ebaya

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 50 grafickih kartica
Može ovdje bez problema, vjerujem svih 50 :)
3 godine
offline
50 grafickih kartica

moze barem koja informacija? koj model je u pitanju, koja ja cijena...barem neke sitnice kad se vec nudi...

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
50 grafickih kartica

Nema mu pomoci, to se vise nemoze prodati, treba sve bacit u smece :).

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
offline
50 grafickih kartica

ASUS TUF model sa 3 venta

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
50 grafickih kartica

Kartice sa racunom? Ako da, smije se znati odakle? Moze malo vise detalja pls. Imate i oglasnik na forumu pa mozete i tamo napisati. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.4.2021 23:53 (Ivan Majstorovic).
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: 50 grafickih kartica
Pitanje je koliko su dugo kopale rudu. Jamstvo u tom slucaju propada. A i pitanje je kad ce prdnut na rosu.
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
2 5 hvala 0
12 godina
offline
50 grafickih kartica

Stigla posiljka iz Sueskog kanala

Moj PC  
6 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: 50 grafickih kartica
Ivan Majstorovic kaže...

Kartice sa racunom? Ako da, smije se znati odakle? Moze malo vise detalja pls. Imate i oglasnik na forumu pa mozete i tamo napisati. 

 Kartice su nove, zapakirane s jamstvom

13 godina
offline
Re: 50 grafickih kartica
Čitatelj kaže...
Pitanje je koliko su dugo kopale rudu. Jamstvo u tom slucaju propada. A i pitanje je kad ce prdnut na rosu.

Propada jedino ako su kopale ugljen, a ne crypto...

 

Nemojte čovjeku ni pokušavat spuštat cijenu, netko se potrudio i nabavio 50 komada, i sad će pošteno scalpat. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.4.2021 9:26 (Promster).
3 godine
offline
Re: 50 grafickih kartica
Kad na kraju samo trolla xD
 
2 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
50 grafickih kartica

Za prodaju imate podforum Mali oglasi!

 

Offtopic poruke pobrisane.

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.4.2021 10:28 (XXX-Man).
Moj PC  
1 2 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: 50 grafickih kartica
Procitaj si EULA kod svakog proizvodjaca.
Vecina mice jamstvo kod rudarenja, ili smanjuje jamstvo na samo 30 dana.
Informiraj se
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.4.2021 10:53 (Čitatelj).
9 godina
offline
Re: 50 grafickih kartica

A kako će proizvođač/trgovac ili tkogod ustanoviti da su RTX-ice rudarile?

Informiraj se ;)

14 godina
offline
50 grafickih kartica

Pametni rudari undervolt-aju grafu da se manje grije i manje struju troši, za razliku od gamera di se sve overclock-a i takva grafička prije rikne nego ova koja radi istim tempom 24/7 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 1 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: 50 grafickih kartica
Mislim da u danasnje vrijeme nije problem u EEPROM-u pisati diagnostiku, postoji vec godinama u laptopima, gdje se pisu i radni sati i greske za dijagnostiku.

Naravno da se iz EEPROM-a sve moze iscitati, tako da ti proizvodjac moze odbiti jamstvo - redovna praksa kod MSI-a.

A to sto je graficka radi na nizim naponima danas ne znaci puno, jer radi konstantno na 100% opterecenju, dok kod normalnig koristenja to nije slucaj - ne poznam niti jednu osobu koja 24-7-365 igra Crysis, pa da je hardware konstantno opterecen.

Dapace, vecinom grafike samo prikazuju desktop, browser, office alate i slicno. Kod kopanja ruda to nije slucaj.

Kao sto automobil pri normalnoj uporabi ne drzis u crvenom, kao u slucaju masina F1 bolida, ili WRC-a.
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
13 godina
offline
Re: 50 grafickih kartica
Gravyri kaže...
Kad na kraju samo trolla xD

Zašto bi trollao, ne znam kaj ste se uzbudili, pa sigurno lik neće prodavat po MSRP-u...Ne kužim, nabit će se cijena maksimalno.

Čitatelj kaže...
Procitaj si EULA kod svakog proizvodjaca.
Vecina mice jamstvo kod rudarenja, ili smanjuje jamstvo na samo 30 dana.
Informiraj se

Aha, isto kao na pakiranju od SSD-a/RAM-a,itd...kod kupnje u Linksu piše da se jamstvo ne prizna u slučaju neovlaštene ugradnje...

 

Njihovo škrabanje u uvjete korištenja je čisti PR, da mogu reći kako ne podržavaju majnanje. A s druge strane direktno šalju tisuće kartica u mining farme. Možeš si misliti kako odbijaju RMA farmama koje od njih kupuju desetke tisuća kartica...

 

 

14 godina
offline
Re: 50 grafickih kartica
Čitatelj kaže...
Mislim da u danasnje vrijeme nije problem u EEPROM-u pisati diagnostiku, postoji vec godinama u laptopima, gdje se pisu i radni sati i greske za dijagnostiku.

Naravno da se iz EEPROM-a sve moze iscitati, tako da ti proizvodjac moze odbiti jamstvo - redovna praksa kod MSI-a.

A to sto je graficka radi na nizim naponima danas ne znaci puno, jer radi konstantno na 100% opterecenju, dok kod normalnig koristenja to nije slucaj - ne poznam niti jednu osobu koja 24-7-365 igra Crysis, pa da je hardware konstantno opterecen.

Dapace, vecinom grafike samo prikazuju desktop, browser, office alate i slicno. Kod kopanja ruda to nije slucaj.

Kao sto automobil pri normalnoj uporabi ne drzis u crvenom, kao u slucaju masina F1 bolida, ili WRC-a.

 Modificiras podatke u EEPROM-u i bok, ako je tako, pa valjda to i rade ovi koji zele da im se jamstvo prizna i da sve dokaze rudarenja - prikriju.

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
7 godina
protjeran
offline
Re: 50 grafickih kartica
Promster kaže...

Aha, isto kao na pakiranju od SSD-a/RAM-a,itd...kod kupnje u Linksu piše da se jamstvo ne prizna u slučaju neovlaštene ugradnje...

 

Njihovo škrabanje u uvjete korištenja je čisti PR, da mogu reći kako ne podržavaju majnanje. A s druge strane direktno šalju tisuće kartica u mining farme. Možeš si misliti kako odbijaju RMA farmama koje od njih kupuju desetke tisuća kartica...

 

EULA nije Linksov papiric kojeg je pisao Puskaric i Piljek, nego sluzbeni ugovor izmedju tebe i proizvodjaca.

 

https://www.evga.com/warranty/graphics-cards/

What is not covered by this Limited Warranty
This Limited Warranty applies only to Products used in accordance with this Limited Warranty and EVGA's published documentation, and does not cover:
 Any damages to the components, hardware and/or assembly of the Products including but not limited to damages caused as a result of neglect, abuse, accidents, misuse, or unusual physical, electrical or electromechanical stress

(including due to uninterrupted use of the Products, or use of the Products for blockchain processing, cryptocurrency mining, or similar purposes).

 

https://www.pny.com/File%20Library/Support/PNY%20Products/Warranties/GeForce%20Graphics/3-Year-Limited-Warranty.pdf

THIS WARRANTY SHALL NOT APPLY WHERE PRODUCT(S) ARE USED TO ANY DEGREE, OUTSIDE OF NORMAL INTENDED USE, WHICH SHALL INCLUDE BUT ARE NOT LIMITED TO “MINING” (e.g.,  Cryptocurrency, Data Mining, Mining Farms). 

 

https://www.powercolor.com/rma

PowerColor provides NO warranty for cryptocurrency mining graphics cards

 

https://www.zotac.com/us/page/product-warranty-policy

Warranty claims will be void if the user:
Uses the product for any cryptocurrency mining activity

 

I tako kod svakog proizvodjaca si procitaj uvjete jamstva i EULA.

 

Takodjer trebas znati da vecina proizvodjaca ne daje jamstvo kod transfera hardwarea drugoj osobi.

Dakle ti kao prvi kupac imas jamstvo, a kad prodas polovno, a nisi autorizirani reseller, jamstvo ne vrijedi

za tu osobu vise - u HR se to uglavnom ne postuje - jedini proizvodjac koji je nudio uslugu prepustanja jamstva

je XFX.

 

Fake_Alert kaže...

 Modificiras podatke u EEPROM-u i bok, ako je tako, pa valjda to i rade ovi koji zele da im se jamstvo prizna i da sve dokaze rudarenja - prikriju.

 

 

Zvuci jednostavno, no postoje adrese kojima korisnik nema prostupa, i u slucaju da im se prostupi i izmjene se,

takodjer ponistava jamstvo.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.4.2021 12:19 (Čitatelj).
9 godina
protjeran
offline
50 grafickih kartica

Zanimljiva transformacija it i gaming svijeta, oduvijek bezazlenih i simpatičnih nerdova i geekova u svijet lešinara i lakome rulje. Najbolji primjer kako lova i pohlepa sve uništava

 
21 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: 50 grafickih kartica
Čitatelj kaže...
...

A to sto je graficka radi na nizim naponima danas ne znaci puno, jer radi konstantno na 100% opterecenju, dok kod normalnig koristenja to nije slucaj - ne poznam niti jednu osobu koja 24-7-365 igra Crysis, pa da je hardware konstantno opterecen.

Dapace, vecinom grafike samo prikazuju desktop, browser, office alate i slicno. Kod kopanja ruda to nije slucaj.

Kao sto automobil pri normalnoj uporabi ne drzis u crvenom, kao u slucaju masina F1 bolida, ili WRC-a.

 U tome i jeste poenta koju kolege iznose. Undervoltana underclockana kartica koja rudari je kao auto koji voziš svaki dan, ali nikad ne ulazi u crveno i motor mu traje 15 godina. Sa druge strane gejmerska kartica je više kao bolid F1, koji izađe na stazu jednom u 7 ili 14 dana, ali je tad stalno u crvenom i motor je posle nekoliko trka za smeće. Naravno, pitanje je do koje mere analogija stoji, no kod mnogih električnih i elektronskih sklopova važi da imaju opseg napona i temperatura u kome opstaju jako dugo, a da im makar povremeno (u ekstremnim slučajevima čak i kratkotrajno) izlaženje iz njega znatno skraćuje životni vek.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
13 godina
offline
Re: 50 grafickih kartica
Čitatelj kaže...

Za nekog tko se naziva 'čitateljem', ne čitaš baš, ili barem ne s razumijevanjem.

 

Nisam rekao da je Linksova ceduljica EULA, već sam povukao paralelu da EULA znači isto kao i ta ceduljica (ništa).

 

Badava si tu izlistavaš njihove uvjete, kad to ne znači ništa, niti se provodi...Ali neka reci ti njima da te kartice nikaj ne vrijede i nemaju garancije.

7 godina
protjeran
offline
50 grafickih kartica

Nije tocno - bez obzira na napon, takt je i dalje isti (ili jos i visi, ako se ventilatori upgregnu),

te ce kolicina podataka kroz silicij biti jos i veci, nego da radi na tvornickom naponu i nizem taktu.

 

Danasnje kartice (nVidia) podizu takti i napon relativno sa temperaturom kartice, a kod AMD-a

takodjer kartice zele zadrzati vrsnu vrijednost takta.

 

Ako zelis "smanjiti" trosenje samog silicija, nije dovoljno smanjiti napon (kolicina goriva), nego je potrebno smanjti takt (okretaji kod masine).

 

Al tko sam ja da ti kazem da si u krivu - mozda si u pravu, ali poznavajuci problematiku malo dublje - nisi. I nikad nebi kupio rudarev alat,

em sto nema jamstva, em sto ne postoji transfer jamstva, tako da imas ruski rulet - moze raditi, ne mora raditi, moze raditi 5 dana ili 5 godina,

lutrija.

 

Previse sam siromasan da bi kupovao jeftino

 

Promster kaže...

 

Nisam rekao da je Linksova ceduljica EULA, već sam povukao paralelu da EULA znači isto kao i ta ceduljica (ništa).

 

Badava si tu izlistavaš njihove uvjete, kad to ne znači ništa, niti se provodi...Ali neka reci ti njima da te kartice nikaj ne vrijede i nemaju garancije.

 

Vec sam napisao da se u HR EULA ne pridrzava, no jednog dana, kada HR bude fina i uredjena drzava - pridrzavat ce se.

Tebi ne znaci nista, jer vjerovatno nisi nikad ni procitao EULA (ipak je to puno slova koje ne znace nista, niti se ne provode),

ali ako te zanima - EULA se u EU svakako provode.

 

Pogledaj u HR - ima HPE i Aruba switcheve - jamstvo 12 mjeseci, a zapravo je za poduzece na koje su registrirani

HPE Networking produkti jamstvo - Lifetime - dozivotno - i to dok god postoji poduzece u cijem su vlasnistvu switchevi.

 

Crkne ti switch, nazoves HPE, u roku 24h dobijes isti takav switch, nekad nov, nekad refurb, i povratnicu za neispravan switch.

Nebitno jel switch star 3 godine ili 30 godina.

 

E to ti je EULA i jamstveni uvjeti. I u uredjenim zemljama se uredno provode.

 

HR - 12 mjeseci - https://www.mikronis.hr/Proizvod/hp-aruba-2540-48g-poe-4sfp-switch-p-n-jl357a/21570

EU - Lifetime  za poduzece, 120 mjeseci za kucne korisnike - https://geizhals.at/hp-aruba-2540-48g-rackmount-gigabit-managed-switch-jl357a-a1536503.html

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.4.2021 12:35 (Čitatelj).
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: 50 grafickih kartica

Eto meni neki dan crkla RTX 2070S koju sam na njuškalu kupio polovnu sa važećim jamstvom... i to jamstvo iz Hangara18... poslao u Ezy infotech i ekipa mi veli, ne možemo ti lovu vratiti jer nisi originalni kupac al evo može li nova RTX 3060? Da sam htio ciganiti možda sam mogao i više izvući, ali ljudi su bili tako brzi u dijagnostici, puni razumijevanja i uslužni da me bilo sram ne prihvatiti prvu ponudu. Neispravnu 2070S su dobili u petak prije Uskrsa (02.04) a ja 3060 u srijedu (7.4.). i sad 3 god garancije počelo teći.

Tako da te priče o neprenosivom jamstvu ne pušim... pričamo o fizičkim osobama kao kupcima (bitna razlika i kad alat kupuješ npr.)

13 godina
offline
Re: 50 grafickih kartica
miki_the_pirat kaže...

Eto meni neki dan crkla RTX 2070S koju sam na njuškalu kupio polovnu sa važećim jamstvom... i to jamstvo iz Hangara18... poslao u Ezy infotech i ekipa mi veli, ne možemo ti lovu vratiti jer nisi originalni kupac al evo može li nova RTX 3060? Da sam htio ciganiti možda sam mogao i više izvući, ali ljudi su bili tako brzi u dijagnostici, puni razumijevanja i uslužni da me bilo sram ne prihvatiti prvu ponudu. Neispravnu 2070S su dobili u petak prije Uskrsa (02.04) a ja 3060 u srijedu (7.4.). i sad 3 god garancije počelo teći.

Tako da te priče o neprenosivom jamstvu ne pušim... pričamo o fizičkim osobama kao kupcima (bitna razlika i kad alat kupuješ npr.)

 Kakva je to fora da nisi originalni kupac? Jel to uopce po zakonu? Ako imas garanciju i racun od uredaja jel bitno tko ju je kupio? 

16 godina
offline
Re: 50 grafickih kartica
Čitatelj kaže...

Nije tocno - bez obzira na napon, takt je i dalje isti (ili jos i visi, ako se ventilatori upgregnu),

te ce kolicina podataka kroz silicij biti jos i veci, nego da radi na tvornickom naponu i nizem taktu.

 

Danasnje kartice (nVidia) podizu takti i napon relativno sa temperaturom kartice, a kod AMD-a

takodjer kartice zele zadrzati vrsnu vrijednost takta.

 

Ako zelis "smanjiti" trosenje samog silicija, nije dovoljno smanjiti napon (kolicina goriva), nego je potrebno smanjti takt (okretaji kod masine).

 ...

 Šta, zar (ozbiljni) rudari ne modifikuju BIOS da bi naterali kartice da rade u okviru zadatih parametara?

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
11 godina
offline
Re: 50 grafickih kartica
Ivan(4) kaže...
Čitatelj kaže...
...

A to sto je graficka radi na nizim naponima danas ne znaci puno, jer radi konstantno na 100% opterecenju, dok kod normalnig koristenja to nije slucaj - ne poznam niti jednu osobu koja 24-7-365 igra Crysis, pa da je hardware konstantno opterecen.

Dapace, vecinom grafike samo prikazuju desktop, browser, office alate i slicno. Kod kopanja ruda to nije slucaj.

Kao sto automobil pri normalnoj uporabi ne drzis u crvenom, kao u slucaju masina F1 bolida, ili WRC-a.

 U tome i jeste poenta koju kolege iznose. Undervoltana underclockana kartica koja rudari je kao auto koji voziš svaki dan, ali nikad ne ulazi u crveno i motor mu traje 15 godina. Sa druge strane gejmerska kartica je više kao bolid F1, koji izađe na stazu jednom u 7 ili 14 dana, ali je tad stalno u crvenom i motor je posle nekoliko trka za smeće. Naravno, pitanje je do koje mere analogija stoji, no kod mnogih električnih i elektronskih sklopova važi da imaju opseg napona i temperatura u kome opstaju jako dugo, a da im makar povremeno (u ekstremnim slučajevima čak i kratkotrajno) izlaženje iz njega znatno skraćuje životni vek.

 

Ovisi i šta se gejma, netko tko igra na 4K sa visokim postavkama njemu je grafa zakucana većinu vremena na 100%, netko tko igra većinom neke mp pucačine gdje svakako krešeš postavke većinom na low tu ti grafa chilla na 20-30-40% i manje radi i manje se grije nego kod minera sa undervoltanim grafama.

7 godina
protjeran
offline
Re: 50 grafickih kartica

Po zakonu je, ako drugacije nije pisano da je prenosivo.

Takodjer jamstvo inventar tvrtki nije nikako prenosivo,

osim u slucaju prodavanje tvrtke ili spajanje sa drugom tvrtkom.

 

Kod pisanog prenosivog jamstva to je naznaceno u jamstvu i EULA-u.

 

Primjerice, kod vecine automobila pise u jamstvu da preostalo jamstvo nakon

prodaje se automatski prenosi na novog vlasnika. Dok recimo za PC hardware to nije tako.

Odredjeni proizvodjaci nude jednokratno prenosenje jamstva, neki to rade automatski,

a neki ponistavaju jamstvo skroz.

 

Ovo je samo primjer dobre volje jednog poduzeca, nista vise. Da bi se regularno jamstvo ostvarilo,

vlasnik kartice bi morao poslati karticu na servis.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
6 godina
offline
50 grafickih kartica

njamnjamnjam :D

NULL!=NULL
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 50 grafickih kartica
domi321 kaže...

frend je uspio nabavit 50 grafickih kartica po dobroj cijeni rtx 3070/3080 pa ga zanima na kojim stranicama se moze prodat osim ebaya

 StockX. 

 

 

btw. eBay je imao 1$ fee za oglase, ne znam jel jos uvijek vrijedi ta akcija. Od ovakvog "privatnog" oglasavanja, najbolje mu je bulk nekome uvalit, pa nek resella dalje. 

Di2 & EPS FTW!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice