50 grafickih kartica

poruka: 43
|
čitano: 8.843
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
50 grafickih kartica

originalni kupac: gotovina.

i riješen problem.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
50 grafickih kartica

Evo click na ebay RTX 3060 lol netko iz rvatske prodaje kutiju :D 

 

Možeš na ebayu prodati, free ti je ali ako si novi seller, mislim da možeš do 500$ i 10 listinga samo tako da ti to pada u vodu.

 
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: 50 grafickih kartica
JohnnyBlaze kaže...
miki_the_pirat kaže...

Eto meni neki dan crkla RTX 2070S koju sam na njuškalu kupio polovnu sa važećim jamstvom... i to jamstvo iz Hangara18... poslao u Ezy infotech i ekipa mi veli, ne možemo ti lovu vratiti jer nisi originalni kupac al evo može li nova RTX 3060? Da sam htio ciganiti možda sam mogao i više izvući, ali ljudi su bili tako brzi u dijagnostici, puni razumijevanja i uslužni da me bilo sram ne prihvatiti prvu ponudu. Neispravnu 2070S su dobili u petak prije Uskrsa (02.04) a ja 3060 u srijedu (7.4.). i sad 3 god garancije počelo teći.

Tako da te priče o neprenosivom jamstvu ne pušim... pričamo o fizičkim osobama kao kupcima (bitna razlika i kad alat kupuješ npr.)

 Kakva je to fora da nisi originalni kupac? Jel to uopce po zakonu? Ako imas garanciju i racun od uredaja jel bitno tko ju je kupio? 

 Nisam niti bio zainteresiran za povrat novaca... obzirom na situaciju. Čak sam bio spreman i čekati "sređivanje" situacije na tržišti što se tiče zaliha... pa koliko da traje. Nisam bez kartice bio.

A situacija je čudnovata (nemam račun nego potvrdu), jer je i ta 2070S dobijena u zamjenu za crknutu EVGA 1080... ma šou živi (provjerio sam ispravnost garancije za 2070S prije kupnje). Na kraju ljudi ispali fer do ibera.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.4.2021 14:55 (miki_the_pirat).
7 godina
offline
Re: 50 grafickih kartica
Ivan(4) kaže...

 U tome i jeste poenta koju kolege iznose. Undervoltana underclockana kartica koja rudari je kao auto koji voziš svaki dan, ali nikad ne ulazi u crveno i motor mu traje 15 godina. Sa druge strane gejmerska kartica je više kao bolid F1, koji izađe na stazu jednom u 7 ili 14 dana, ali je tad stalno u crvenom i motor je posle nekoliko trka za smeće. Naravno, pitanje je do koje mere analogija stoji, no kod mnogih električnih i elektronskih sklopova važi da imaju opseg napona i temperatura u kome opstaju jako dugo, a da im makar povremeno (u ekstremnim slučajevima čak i kratkotrajno) izlaženje iz njega znatno skraćuje životni vek.

Upravo to, pravilo palca kaže da svakih dodatnih 10°C skraćuje životni vijek elektroničke komponente minimalno za pola (MIL-HDBK je tu majka), a i dodatni problem je kaj su grafe i procovi ogromna termalna masa, i prijenos temperature je isto onda trom, tak da npr. duplo većim opterećenjem grafe ne budeš duplo više topline imao na čipu, nego još i više, jer efikasnost prijenosa topline na hladnjak je sve manja čim više topline ima (to vam termodinamičari lako objasne).

A ono kaj čitatelj govori: količina toplinske energije poluvodičke komponente je ovisna o njenom električnom kapacitetu (C), kvadratu napona na kojem radu i radnom taktu.

Kapacitet je stalan jer ovisi o proizvodnom procesu (manje nm == manji kapacitet), a napon i radni takt možeš mijenjat, i budući da je napon u kvadratu, puno više smanjiš toplinu undervoltanjem nego underclockanjem ( za duplo veći napon disipacija ti bude četiri puta veća, dok za duplo veći radni takt bude duplo veća, i obrnuto - smanjiš napon na pola, disipacija padne četiri puta, takt na pola i disipacija padne na pola).

Jedini je problem kaj ne možeš puno utjecati, jer za određeni radni takt treba i određeni napon, undervoltati možeš svega par posto, ali itekak utječe.

Uglavnom, u potpunosti je točno da rudarske grafe budu puno duže trajale od gamerskih, jer gamer i da igra 5 sati dnevno, više je života grafi oduzeo nego rudar u 24 sata (naravno, osim gamera koji undervoltaju i underclockaju svoju grafu - ali takvi ne postoje).

 

Kruha i igala...
12 godina
neaktivan
offline
Re: 50 grafickih kartica
fer-de-lance kaže...

Uglavnom, u potpunosti je točno da rudarske grafe budu puno duže trajale od gamerskih, jer gamer i da igra 5 sati dnevno, više je života grafi oduzeo nego rudar u 24 sata (naravno, osim gamera koji undervoltaju i underclockaju svoju grafu - ali takvi ne postoje).

 

Slažem se.

Mislio sam i ja kao kolega čitatelj dok nisam upogonio ove svoje rudare i ugodno se iznenadio. Temp. oko 40 stupnjeva, ventilatori jedva vrte, napon gotovo na minimumu, ukratko niti grije, niti zuji, ali vrijedno rade. 

E sad unatoč EULI i svim drugim čudima, volio bi vidjeti kako će neki od naših servisa ustanoviti za što je grafa korištena, osim ako nisi kupio 5 komada bez drugih komponenata pa mogu blefirati i vidjeti da li ćeš se izlanuti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.4.2021 17:55 (mzopg).
12 godina
offline
Re: 50 grafickih kartica
Fake_Alert kaže...

Pametni rudari undervolt-aju grafu da se manje grije i manje struju troši, za razliku od gamera di se sve overclock-a i takva grafička prije rikne nego ova koja radi istim tempom 24/7 

 Pametni rudari roknu memoriju do ibera i ne gledaju junction temp. Ventovi (ležajevi) od konstantnog rada se ishabaju prije nego kod gamera.

 

Al dobar pokušaj. 

 

Gameri > kriptotelci

 

Uvjek bi prije kupio karticu od gamera nego od rudara.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.4.2021 18:18 (DarthMarkus).
7 godina
offline
Re: 50 grafickih kartica
mzopg kaže...

Slažem se.

Mislio sam i ja kao kolega čitatelj dok nisam upogonio ove svoje rudare i ugodno se iznenadio. Temp. oko 40 stupnjeva, ventilatori jedva vrte, napon gotovo na minimumu, ukratko niti grije, niti zuji, ali vrijedno rade. 

E sad unatoč EULI i svim drugim čudima, volio bi vidjeti kako će neki od naših servisa ustanoviti za što je grafa korištena, osim ako nisi kupio 5 komada bez drugih komponenata pa mogu blefirati i vidjeti da li ćeš se izlanuti.

 Mogu oni vidjeti, ali je zato VladRi predložio dobro rješenje za to 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.4.2021 20:37 (fer-de-lance).
12 godina
offline
50 grafickih kartica

Ja sam kupio do sad 3 kartice od rudara,GTX 1060 ,GTX 1070 i GTX 1070 ti..sve su uredno radile vise od dvi godine..2 kartice do sad koje sam kupio nove u Linksa i ni dana nisu  rudarile  su mi riknule u garantnom roku...kako i zasto zapravo me i ne zanima..a to da ce odbit grafu koja rudari u garantnom roku jos do sad nisam cuo!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 50 grafickih kartica
DarthMarkus kaže...
Fake_Alert kaže...

Pametni rudari undervolt-aju grafu da se manje grije i manje struju troši, za razliku od gamera di se sve overclock-a i takva grafička prije rikne nego ova koja radi istim tempom 24/7 

 Pametni rudari roknu memoriju do ibera i ne gledaju junction temp. Ventovi (ležajevi) od konstantnog rada se ishabaju prije nego kod gamera.

 

Al dobar pokušaj. 

 

Gameri > kriptotelci

 

Uvjek bi prije kupio karticu od gamera nego od rudara.

Baš me zanima koliko je na mojoj kartici junction temparture u full loadu. Gdje to gledam?

U gpu-z mi je gpu temp 67.8, hot spot 79.5. 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
14 godina
offline
Re: 50 grafickih kartica

Nema tog podatka za 3070,ima samo za 3080 i 3090 jer one koriste gddr6x. 

15 godina
offline
Re: 50 grafickih kartica
dalja46 kaže...

Nema tog podatka za 3070,ima samo za 3080 i 3090 jer one koriste gddr6x. 

 Ok, hvala na inf.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
7 godina
offline
50 grafickih kartica

Kartice ce vjv bit prodane jer dvoje ljudi uzima vise komada, ak kaj preostane javim tu

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: 50 grafickih kartica
Ova priča od 50kartica je kao ona o zagrobnom životu i 40 djevica, nitko vidio i nitko potvrdio 😂😂

Ali ako bude kapnula koja kartica na forum, vjerujem da će razveseliti mnoge koji ih očajnički traže.
SSD koliko si mi života uštedio...
Moj PC  
4 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice