Pomoć oko odabira fotoaparata izdvojena tema

poruka: 2.248
|
čitano: 733.029
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Markić7 kaže...
TheMenstalist kaže...

Što vi mislite da uzmem 

 

Jeftini DSLR ili Skupi kompakt, ultrazoom ?  

Ovisi koliko volis fotografiju, ako ti je kvaliteta najbitnija onda uzmi dslr jer ima 10puta veči senzor od kompakta ali tu povlači drugi problem to jest cijena. 

Nije sve u kupovini tijela nego i u kupovini objektiva, a objektivi su inače jako skupi sve to ovisi kako koji i za sto. Ako volis pejzaz slikati, onda je preporuka sirokokutni recimo 8-16 koji  recimo od Sigme košta do 4000kn. 

 

Ja bi ti preporucio Pentax k-500 jer je najpovoljniji i daje puno više nego canoni i nikoni u tom cjenovnom rangu, i mogao bi te služiti dulje razdoblje, možda cak 3-5 godina mislim čak i dulje sve to ovisi kada ces ti imati potrebu za mjenjati tijela.  Kupis novi pentax i bez brige si, ako kupis rabljeni veča je sansa tj puno veča sansa da ti to rikne sve to ovisi kako ga je prethodni vlasnik čuvao i koliko često koristio. Kod dslr-a su zbog pokrenith dijelova najrizicniji zatvarač i ono ogledalo koje se svaki put diže, pa se ne isplati popravljati jer ti dijelovi koštaju ko novi dslr. 

 

 

Evo ovako, razmišljao sam i razmišljao..

I na kraju sam odlučio kupiti kompakt tj. ultrazoom. Zbog cijene, a DSLR ja neću upotpunosti iskoristiti.

 

Sada se dvoumim između Coolpixa L830 i Fujia finepix SL280, što je bolje ?  

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
TheMenstalist kaže...

 

 

Evo ovako, razmišljao sam i razmišljao..

I na kraju sam odlučio kupiti kompakt tj. ultrazoom. Zbog cijene, a DSLR ja neću upotpunosti iskoristiti.

 

Sada se dvoumim između Coolpixa L830 i Fujia finepix SL280, što je bolje ?  

 

Fuji SL280 uzmi. On ima elektronicki viewfinder, a L830 nema.

16 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Trenutno koristim samo mobitel za fotografiranje (Galaxy S5) jer mi je praktično što ne moram ništa "vući" sa sobom. E sad... ekipa je na ljetovanju sa sobom imala raznorazne dslr-ove i sad kad su stavili fotografije na face, moje izgledaju u najmanju ruku očajno u usporedbi s njihovim. :) Znači, trebao bih nešto što daje kvalitetu dslr-a a da nije preveliko i preteško. I bitna stvar mi je još brzina uređaja - od mirovanja do prve slike. Jer u principu nisam od onih koji se užive u kadar i namještaju previše, već volim kad vidim nešto interesantno samo okinuti i to je to. Zahvalan sam za sve prijedloge? Može i nešto sa njuškala naravno pa ako netko ima volje, može staviti i nekakav link koji preporučuje. Što se cijene tiče, ne bih išao iznad 5.000 za kit.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Sil kaže...

Trenutno koristim samo mobitel za fotografiranje (Galaxy S5) jer mi je praktično što ne moram ništa "vući" sa sobom. E sad... ekipa je na ljetovanju sa sobom imala raznorazne dslr-ove i sad kad su stavili fotografije na face, moje izgledaju u najmanju ruku očajno u usporedbi s njihovim. :) Znači, trebao bih nešto što daje kvalitetu dslr-a a da nije preveliko i preteško. I bitna stvar mi je još brzina uređaja - od mirovanja do prve slike. Jer u principu nisam od onih koji se užive u kadar i namještaju previše, već volim kad vidim nešto interesantno samo okinuti i to je to. Zahvalan sam za sve prijedloge? Može i nešto sa njuškala naravno pa ako netko ima volje, može staviti i nekakav link koji preporučuje. Što se cijene tiče, ne bih išao iznad 5.000 za kit.

Razmotri jedan kompaktni fotić, i to Sony RX100 MIII, II ili neki iz te serije ukoliko želiš ovo boldano. Trica je naravno najnovija i najskuplja, a dvica i jedina starije i jeftinije. Sve tri daju približno iste fotke, a naglasak kod novijih modela je više na nekim dodatcima, tražilu, rotacionim blicem i zaslonom i slično...

Bolji kompaktni fotić od toga nećeš pronaći, a slike su približne kvalitete kao i DSLR-ovi slične cijene.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Sil kaže...

Trenutno koristim samo mobitel za fotografiranje (Galaxy S5) jer mi je praktično što ne moram ništa "vući" sa sobom. E sad... ekipa je na ljetovanju sa sobom imala raznorazne dslr-ove i sad kad su stavili fotografije na face, moje izgledaju u najmanju ruku očajno u usporedbi s njihovim. :) Znači, trebao bih nešto što daje kvalitetu dslr-a a da nije preveliko i preteško. I bitna stvar mi je još brzina uređaja - od mirovanja do prve slike. Jer u principu nisam od onih koji se užive u kadar i namještaju previše, već volim kad vidim nešto interesantno samo okinuti i to je to. Zahvalan sam za sve prijedloge? Može i nešto sa njuškala naravno pa ako netko ima volje, može staviti i nekakav link koji preporučuje. Što se cijene tiče, ne bih išao iznad 5.000 za kit.

 

Kompaktno sa kvalitetnom slikom - to su ti mirrorlessi. Olympus E-PL7 ti je prilicno dobar izbor. Ako razmisljas o DSLRima, onda Pentax K-50
10 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

      Molim pomoć oko odabira dig. kompak.fotoaparata.

Do sada sam koristio canon sx 220hs i bio sam zadovoljan s njim,dok ga ovo ljeto nisam izgubio na moru.

Čitajući prethodne postove i teme vezane za dig. fotoaparate izdvojio sam 3 fotoaparata koji su dosta hvaljeni.

 

1.Nikon P330 ili P340 već koji nađem

 

2.Olympus xz-2 ako ga nađem

 

3.Canon sx 270hs,  ( najjeftiniji,ali bio zadovoljan sa prethodnim modelom pa sam ga morao staviti )

 

Prosječan sam korisnik koji slika sve i svašta.

 

Na listu možete staviti i nešta četvrto ako mislite da je bolje,a po cijeni u rangu gore navedenih.

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Na popis mozes jos dodati i Sony DSC TX-30 ako te tanima i fotkanje na vodi/kisi ili pod vodom...
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Koji po tvom mišljenju Trickortreat,radi najbolje slike,kojeg bi ti preporučio od ta četiri?

Ovaj tvoj prijedlog sony tx-30 mi je vrlo zanimljiv.

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Ova dva navedena nikona i olympus imaju tu negdje kvalitetu fotke. Canon je dosta slabiji.
Sony je suoer jer ga mozes bas svugdje niitu bez bojaznu da ce se napuniti pijeska ilu vode...
10 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Može preporuka za fotić oko 1000kn.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
grimzy kaže...

Može preporuka za fotić oko 1000kn.

 

http://www.canosa.com.hr/fuji-finepix-t500/102827/product/

15 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Može preporuka digitalnog fotoaparata za nekih 700kn

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
15 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

 

Da. 700kn baš i nije neki budžet za kupnju aparata, većina toga ispod 1000kn su bzvz jeftikaneri od kojih i kvalitetniji smartphonei rade bolje fotke.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.9.2014 8:42 (Trickortreat).
15 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

kupujem si prvi dslr i posto sam noob malo bi se uci na njemu pa mozda kasnije nesto bolje

sada nabaso sam na Olympus E510 sa objektivima 14-42 i 40-150,5000 okidanja,daljinski,dodatne 2 baterije

super stanju

koliko bi to vrijedilo otprilike i dali se uopce isplati kupovati tako nesto s obzirom na mozda vec zastarelost tehnologije?

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2260909
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
dart_tom kaže...

kupujem si prvi dslr i posto sam noob malo bi se uci na njemu pa mozda kasnije nesto bolje

sada nabaso sam na Olympus E510 sa objektivima 14-42 i 40-150,5000 okidanja,daljinski,dodatne 2 baterije

super stanju

koliko bi to vrijedilo otprilike i dali se uopce isplati kupovati tako nesto s obzirom na mozda vec zastarelost tehnologije?

 

Ne splati se. Olympus je odustao od svojih dslr-a. Uzmi nesto sto ces i kasnije bar malo moci iskoristiti...
11 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Imam Sony cyber shot DSC-W800 fotić i ne mogu nigdje naci podatak koliko max kapacitet moze primiti SD karticu u taj njegov slot, imam pik na ovo pa ako moze komentar ili preporuka koju SD karticu uzeti i koliko uopce moze max kapaciteta biti ta kartica. Hvala

14 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Trebam malu pomoć oko odabira fotića. Sviđa mi se npr ovakvo nešto:

http://www.edigital.hr/Kompaktni_fotoaparati/Samsung_WB1100_digitalni_fotoaparat_crni-p54354.html

ili 

http://www.edigital.hr/Kompaktni_fotoaparati/Panasonic_DMC-LZ40_digitalni_fotoaparat_crni-p73296.html

 

Može li bolje za oko 1500kn?

Dolazi u obzir i naručivanje izvana (ebay, amazon...)

Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Olympus XZ-10 - čini mi se dosta bolji od ovih što ti navodiš ili se protegni još par sto kuna pa uzmi Olympus XZ-2 koji je apsolutno superioran prema ova dva... Ja imam XZ-1 koji je već dosta star model pa sam i dalje oduševljen njime. Baci oko na OVU stranicu, tu imaš par postova u kojima sa stavljao fotke napravljene s XZ-1 a XZ-2 je noviji pa... Još ako ga možeš vani naći za jeftinije!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

kompaktni fotoaparat...dobar optički zoom, hd snimanje video filmova...do nekih 2.500kn...Jel imate kakvu preporuku?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
pupa265 kaže...

kompaktni fotoaparat...dobar optički zoom, hd snimanje video filmova...do nekih 2.500kn...Jel imate kakvu preporuku?

 

Fujifilm XQ1 ti je daleko najbolji kompakt u toj klasi do 2500 ako ti nije potrebna žarišna duljina veća od 100mm (što je većinom i više nego dovoljno). U edigitalu ga imaju za 2460kn.

Ako ti je baš potreban superzoom onda ovaj sony http://www.sancta-domenica.hr/digitalni-fotoaparat-sony-dsc-hx300-b.aspx

Fuji ima bolju sliku i veći senzor pa su i low light karakteristike bolje, također i podršku za RAW, a Sony ima kvalitetan Carl Zeiss zoom objektiv...

9 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Bog ljudi!! Nova sam na forumu pa se unaprijed ispričavam ako u čemu griješim...

 

Naime, prijateljica je dobila fotić koji ne želi pa ga prodaje. Radi se o Canonu Eos 20D. E sad, da li se to isplati kupiti i koliko love da joj ponudim.

 

Totalni sam amater i želim se doslovno učiti na dslr-u. Aparat je očuvan i ima samo kit objektiv 18-55. Ne znam za broj okidanja gdje se pogleda pišite pa ću vidjeti.

 

Hvala vam unaprijed.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Stari aparat. Ne bih dao vise od 100 e za njega
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Hvala ti puno na pomoći. Zbunilo me to što sam na njuškalu vidjela da se prodaje za 2000,00 Kn pa mi sada nije jasno. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Za 2300kn već možeš naći novi DSLR. Je da nije ni taj posljednji krik tehnologije ali je ipak moderniji senzor.

11 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Ekipa,

 

može molim vas preporuka za fotić do nekih 1700, 1800 kn.

 

Zapeo mi je za oko Canon SX280HS iako bi bio sretan da nešto sa takvim ili približnim speckama dobije po možda nešto manjoj cijeni :)

 

Unaprijed hvala na svim sugestijama...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
14 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Ja bih ti isto preporučio Nikon P310 naspram ovog Canona što ga ti navodiš. Nema zooma toliko, koji ti BTW nije ključan tj. koristit ćeš ga možda u 5% fotografija (da ne objašnjavam...), ima doslovno sve drugo puno bolje (bolje fotke u uvjetima smanjene svjetlosti, veći otvor blende, općenito bolju kvalitetu fotki, lovi puuuno više svijetla zahvaljujući F/1.8 otvoru blende naspram f/3.5 kod Canona.... i izgleda ljepše {#} )

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Hvala na odgovorima...

 

Eto pošto je fotić za curu sad mi treba solucija za oko 1500 kn nešta u tom rangu :)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice