Cura se hoće baviti fotografijom!

poruka: 163
|
čitano: 39.290
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!

Nikon, Canon, Olympus... Za njih sam čula da su dobri. Ali što mi vrijedi kad mi moji ne daju love za fotić, zbog jednog posta iznad, prije koji sat, sam odustala od kupnje fotića. A već sam bila u dućanu i skoro kupila Canona...

http://www.speedtest.net/result/294786147.png
16 godina
neaktivan
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!
cozmika kaže...

Tko se kuži u fotografiju, imam par pitanja. Tko je voljan neka me adda na msn (na pm se javiti) pa da mi pomogne, ja ću biti zahvalna do neba.

 Evo ti ovdje zgodan link za malu školu fotografije. Priručnik si skineš na računalo slobodno i bez naknade (u pdf formatu).


Ovdje također imaš dobrih savjeta..


Pročitao sam sva tvoja pitanja i općenito bih ti preporučio Nikon ili Canon. Ako želiš ozbiljnije se baviti fotografijom (a mislim da je to vrlo izvjesno obzirom na tvoj entuzijazam a fotografija brzo postane strast) onda se orjentiraj na Nikona. Krase ih kvaliteta izrade fotoaparata (tijela), doista ogroman izbor objektiva, dodatne opreme itd. Naravno, kao i sve čime se ozbiljnije baviš pa makar i iz hobija zahtjeva troškove i to ne tako male. Možeš si razmisliti o Nikonu D60(na linku dole imaš i primjere fotografija) no samo tijelo mu košta cca 5.400 kn. Ili potraži rabljeni D80 ili nešto stariji D40.


Obavezno pogledaj prije nego kupiš i


Tu imaš na stotine testova i opisa fotoaparata





16 godina
neaktivan
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!
Jarca sam skinula već... ja mislim da ne postoji link koji nisam pogledala i pronašla o fotografiji....

Sve je to divno i krasno ali ja sad samo mogu sliniti za dSLR-ima.... Imam za spomenutog Sanona ali to je kompakt ( a ja bi SLR ). No i taj je ispao iz utrke jer nakon zadnjih par postova sam odustala od kompakta - želim SLR!!!!!

I sad ću ostati bez fotića uopće jer kompakta Canona više ne želim a za SLR nemam love, niti mi itko od mojih želi dati.

Ma krasno, sada mi samo ostaju testovi i slike koje svakodnevno gledam na netu. Uf, sad sam savršene volje. :(

http://www.speedtest.net/result/294786147.png
15 godina
neaktivan
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!
Misionar kaže...
cozmika kaže...

Tko se kuži u fotografiju, imam par pitanja. Tko je voljan neka me adda na msn (na pm se javiti) pa da mi pomogne, ja ću biti zahvalna do neba.

 Evo ti ovdje zgodan link za malu školu fotografije. Priručnik si skineš na računalo slobodno i bez naknade (u pdf formatu).


Ovdje također imaš dobrih savjeta..


Pročitao sam sva tvoja pitanja i općenito bih ti preporučio Nikon ili Canon. Ako želiš ozbiljnije se baviti fotografijom (a mislim da je to vrlo izvjesno obzirom na tvoj entuzijazam a fotografija brzo postane strast) onda se orjentiraj na Nikona. Krase ih kvaliteta izrade fotoaparata (tijela), doista ogroman izbor objektiva, dodatne opreme itd. Naravno, kao i sve čime se ozbiljnije baviš pa makar i iz hobija zahtjeva troškove i to ne tako male. Možeš si razmisliti o Nikonu D60(na linku dole imaš i primjere fotografija) no samo tijelo mu košta cca 5.400 kn. Ili potraži rabljeni D80 ili nešto stariji D40.


Obavezno pogledaj prije nego kupiš i


Tu imaš na stotine testova i opisa fotoaparata





 Potpisujem ovo samo mislim da je D80 sad nenznatno skuplji od D60, a ergonomski je dosta bolji. Meni možda taj D60 izgleda malo mal jer sam se uz oca navika na F90x, F100 i D300.
BTW možda uskoro počnem slikavat pirove, a stari će se pribacit za kameru.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!
Bar netko ima SLR kad neki nisu dovoljno sretni da si priušte tako nešto... :(
http://www.speedtest.net/result/294786147.png
15 godina
neaktivan
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!
cozmika kaže...
Bar netko ima SLR kad neki nisu dovoljno sretni da si priušte tako nešto... :(
 Osjećam se malo neugodno. Ja sanjam o D700, a neki ni nemaju SLR.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!
Bara kaže...
cozmika kaže...
Bar netko ima SLR kad neki nisu dovoljno sretni da si priušte tako nešto... :(
 Osjećam se malo neugodno. Ja sanjam o D700, a neki ni nemaju SLR.
 
Ovo mi sad jako pomaže.... E nemrem vjerovati da me fotić do suza može dovest... U kur... i glupa Hrvatska gdje su plaće takve da samo za režije imaš... ja bi dSLR :(  :(
http://www.speedtest.net/result/294786147.png
16 godina
neaktivan
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!

Moraš si sama odrediti što želiš u fotografiji. AKo je to samo po koja snimka za album ili računalo, roćkasi i slične prigode, uzmi si neki Canon IXUS (75 npr). Takva vrsta fotića je odlična za povremenu nezahtjevnu fotografiju. Ako želiš napredovati u fotografiji (portreti, krajolici, makro fotografija itd) onda si usmjerena na dSLR i objektiv po želji.

S toga ne trebaš biti tužna ili ogorčena jer ti je to lijepi cilj koji si možeš postaviti. Zaradi nešto ako si u mogućnosti preko ljeta, posudi ako imaš mogućnosti vraćati u ratama ili tako nešto....

Dakle to bi bio cilj koji nema vremensku komponentu "sad i odmah" već u tvom slučaju vrijeme za realizaciju primjereno mogućnostima.

Doista ti želim sreću. Ja sam počeo sam malim "Zenitom" veličine kutije cigareta (sa optičkim tražilom)  a sada se ponosim (i fotkam!) sa Nikonom D80 i AF DX 18-200mm NIKKOR objektivom.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!

Ja sam već nekoliko puta spomenula da bih željela fotografirati portrete, arhitekturu, pejsaže.

Imam malog Canona Ixus 60 ali to je.... Mršti se

 

Preko ljeta ne mogu raditi jer me nitko ne želi zaposliti.

 

Postavila sam si taj cilj no što mi to vijedi? S 'ciljem' neću fotografirati portrete! Taj cilj mi ne vrijedi jer mi to apsolutno ništa ne znači ako ga ne mogu ostavariti, a nemrem jer nemam s čim kupiti dSLR i objektv.

 

Ipak sam i tužna (neopisivo) i ogorčena i jadna... No valjda bu prošlo za koji mjesec...

Ja bi dSLR a nemrem ga imati - weeeee baš suuuper
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.7.2008 19:24 (cozmika).
16 godina
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!
cozmika kaže...
Bara kaže...
cozmika kaže...
Bar netko ima SLR kad neki nisu dovoljno sretni da si priušte tako nešto... :(
 Osjećam se malo neugodno. Ja sanjam o D700, a neki ni nemaju SLR.
 
Ovo mi sad jako pomaže.... E nemrem vjerovati da me fotić do suza može dovest... U kur... i glupa Hrvatska gdje su plaće takve da samo za režije imaš... ja bi dSLR :(  :(
A da ti lijepo odje*** strucnjake koji ti trabunjaju kako su samo Nikon i Canon dobri a sve ostalo ne valja i lijepo si ubodes Sony A200K? Ja ga koristim vec par mjeseci i jako sam zadovoljan sa njime. Samo kaj ja imam A200W (razlika izmedju njega i A200K je u dodatnom teleobjektivu).
P.S. Znam kako se osjecas, i meni moji jos uvijek kvocaju da sam bacio novce...
Failure is allways an option.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!
Scorpyo kaže...
P.S. Znam kako se osjecas, i meni moji jos uvijek kvocaju da sam bacio novce...
  Ako ikada kupim ikakav SLR, možemo osnovati klub, ne da će mi skakat po glavi.. Solit će mi uuuu....
Ja bi dSLR a nemrem ga imati - weeeee baš suuuper http://www.nabava.net/kategorija.php?kat=12&se=4255&order=min_cijena
16 godina
neaktivan
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!

Nemoj se nervirati, nisi još iscrpila sve opcije...


Pošto su ti financije ograničene najbolja opcija je kupnja rabljene opreme.

 

Imaš frenda koji se bavi fotografijom i ima dSLR pa najvjerojatnije ima barem bazično znanje o tome na što mora paziti kod kupnje rabljene opreme pa ne bi trebalo biti problema. Rabljeni npr. Canon Eos 350d u dobrom stanju ima cijenu između 2000 - 3000kn.

 

Posjedujem 350D, kupio sam ga rabljenog i definitivno nisam požalio. Nije toliko lošiji od 400D, do objektiva i dodatne opreme se lako dolazi i ima je u izobilju po povoljnim cijenama. Pošto ti frend ima 400d od njega možeš posuđivati objektive time dodatno smanjujući trošak.

 

Također ako su ti financije ograničene i ne namjeravaš previše ulagati u opremu ignoriraj savjete tipa " uzmi Canon/Nikon/Sony/Kajgod... U osnovnoj klasi su svi manje više isti i svaki ima neke prednosti i nedostatke. Razliku ćeš primijetiti tek korištenjem objektiva koji koštaju više no što trenutno planiraš potrošiti na fotoaparat.

 

Za dodatne savjete o fotografiji predlažem nedavno izašlu algebrinu knjigu Digitalna fotografija koju možeš naći na kioscima za 50kn te
Understanding Exposure od Bryana Petersona koja nažalost nije prevedena na hrvatski a u Algoritmu košta oko 150kn.

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!
Misionar kaže...

Moraš si sama odrediti što želiš u fotografiji. AKo je to samo po koja snimka za album ili računalo, roćkasi i slične prigode, uzmi si neki Canon IXUS (75 npr). Takva vrsta fotića je odlična za povremenu nezahtjevnu fotografiju. Ako želiš napredovati u fotografiji (portreti, krajolici, makro fotografija itd) onda si usmjerena na dSLR i objektiv po želji.

S toga ne trebaš biti tužna ili ogorčena jer ti je to lijepi cilj koji si možeš postaviti. Zaradi nešto ako si u mogućnosti preko ljeta, posudi ako imaš mogućnosti vraćati u ratama ili tako nešto....

Dakle to bi bio cilj koji nema vremensku komponentu "sad i odmah" već u tvom slučaju vrijeme za realizaciju primjereno mogućnostima.

Doista ti želim sreću. Ja sam počeo sam malim "Zenitom" veličine kutije cigareta (sa optičkim tražilom)  a sada se ponosim (i fotkam!) sa Nikonom D80 i AF DX 18-200mm NIKKOR objektivom.

 Meni je ćaća počeja slikavat  sa Zorkyem ili kako se već zove, pa se prišalta na Zenit, pa na Minoltu X300, pa dvi X700, pa Nikoni F90x, F100 i sada D300.
Šta se tiče bljeskalica još otkad je ima X300 je bija viran Metzu al je sad uzeja SB800 i non-stop se žali kako mu je preslab.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.7.2008 19:56 (Bara).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!
Scorpyo kaže...
cozmika kaže...
Bara kaže...
cozmika kaže...
Bar netko ima SLR kad neki nisu dovoljno sretni da si priušte tako nešto... :(
 Osjećam se malo neugodno. Ja sanjam o D700, a neki ni nemaju SLR.
 
Ovo mi sad jako pomaže.... E nemrem vjerovati da me fotić do suza može dovest... U kur... i glupa Hrvatska gdje su plaće takve da samo za režije imaš... ja bi dSLR :(  :(
A da ti lijepo odje*** strucnjake koji ti trabunjaju kako su samo Nikon i Canon dobri a sve ostalo ne valja i lijepo si ubodes Sony A200K? Ja ga koristim vec par mjeseci i jako sam zadovoljan sa njime. Samo kaj ja imam A200W (razlika izmedju njega i A200K je u dodatnom teleobjektivu).
P.S. Znam kako se osjecas, i meni moji jos uvijek kvocaju da sam bacio novce...
 Ko je reka da Sony ne valja. Sony je ako se ne varam nasljednik Minolte koja je pala kad se uvea AF iako ga je prva počela koristit al je zapala u probleme zbog krađe patenata, a kolko znam nije se pokazala pouzdana ka Nikon ili Canon.
Npr. smatram da je Sony A700 bolji od Canona 40D, ali je nešto gori od Nikona D300 sa kojim dijeli senzor.
I još nešto kad te neko studio oće angažirat i pita koji aparat imaš, a ti kažeš Sony malo će te teško angažirat jer su uglavnom ti vlasnici zatucani, a kad kažeš da imaš Canone 30D, 40D, 5D ili Nikone D200, D300, D700 to je u redu.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.7.2008 20:05 (Bara).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!
Rabljeno ne bih uzela jer jednostavno ne vjerujem ljudima. Zašto netko prodaje taj fotić?? Pao, ogrebao se, smočio... Rađe novo pa znam što je sve s njime...
Ja bi dSLR a nemrem ga imati - weeeee baš suuuper http://www.nabava.net/kategorija.php?kat=12&se=4255&order=min_cijena
15 godina
neaktivan
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!
cozmika kaže...
Rabljeno ne bih uzela jer jednostavno ne vjerujem ljudima. Zašto netko prodaje taj fotić?? Pao, ogrebao se, smočio... Rađe novo pa znam što je sve s njime...
 U potpunosti se slažem sa tobom. Mislim da neko ozbiljan mora imat bar 2 SLR-a. Meni je ćaća prodava stari dobri analogni F90x sa Nikkorom 50mmf1.8 i Metzom 50Mz5, al je odusta.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.7.2008 19:56 (Bara).
16 godina
neaktivan
offline
Cura se hoće baviti fotografijom!

Nađeš dečka sa glomaznijim dSLR-om i guštaš.  Zašto bi kupovala.

I zašto te nitko ne želi zaposliti?

Nbava Kua
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!
cozmika kaže...
Rabljeno ne bih uzela jer jednostavno ne vjerujem ljudima. Zašto netko prodaje taj fotić?? Pao, ogrebao se, smočio... Rađe novo pa znam što je sve s njime...
 Ne nužno...

Dosta ljudi kupuje dSLR jer misle da će dobivati bolje fotografije od trenutnih. Uskoro shvate da su im fotografije često i gore(jer neznaju koristiti fotoaparat i nemaju pojma o dodatnoj obradi), nepraktično im je nositi tu "ciglu", fali im "zoom" jer su kupili samo kit objektiv etc.
Ja sam kupio 350d star 8 mjeseci(znači još pod garancijom) za 2200kn. Aparat je bio praktički nekorišten baš iz navedenih razloga. Kao primjer slične situacije nedavno se na jednom našem fotografskom forumu prodavao olympus E410 za 2000kn. Prodavatelj ga je kupio mjesec dana prije i zaključio da je to za njega prekomplicirano.

Ukoliko rabljeni nije opcija razmisli o kupovini na rate ili se strpi još mjesec/dva dok ne skupiš dovoljno novca.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.7.2008 20:14 (isthvan).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!
Bara kaže...
cozmika kaže...
Rabljeno ne bih uzela jer jednostavno ne vjerujem ljudima. Zašto netko prodaje taj fotić?? Pao, ogrebao se, smočio... Rađe novo pa znam što je sve s njime...
 U potpunosti se slažem sa tobom. Mislim da neko ozbiljan mora imat bar 2 SLR-a. Meni je ćaća prodava stari dobri analogni F90x sa Nikkorom 50mmf1.8 i Metzom 50Mz5, al je odusta.
 
Definiraj ozbiljan... I kakve veze ima kupnja/prodaja rabljene opreme s posjedovanjem dva tijela?




15 godina
neaktivan
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!
isthvan kaže...
Bara kaže...
cozmika kaže...
Rabljeno ne bih uzela jer jednostavno ne vjerujem ljudima. Zašto netko prodaje taj fotić?? Pao, ogrebao se, smočio... Rađe novo pa znam što je sve s njime...
 U potpunosti se slažem sa tobom. Mislim da neko ozbiljan mora imat bar 2 SLR-a. Meni je ćaća prodava stari dobri analogni F90x sa Nikkorom 50mmf1.8 i Metzom 50Mz5, al je odusta.
 
Definiraj ozbiljan... I kakve veze ima kupnja/prodaja rabljene opreme s posjedovanjem dva tijela?




 Npr. ozbiljno je slikavanje pireva. Smatram da bi uvik triba imat rezervni aparat ako se time baviš jer šta ako ti slučajno otkaže aparat. Inače većina njih ima koji slikavaju pireve imaju samo jedan aparat.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.7.2008 20:20 (Bara).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!
torrente kaže...

Nađeš dečka sa glomaznijim dSLR-om i guštaš.  Zašto bi kupovala.

I zašto te nitko ne želi zaposliti?

 Prvi red ima erotske konotacije.
Zato jer nema posla u Zgb-u. Mogu raditi npr. u kauflandu na blagajni no ja ne želim takav posao jer ne želim interakciju s ljudima, a stajat 8 sati ne mogu jer imam puknuto koljeno
Ja bi dSLR a nemrem ga imati - weeeee baš suuuper http://www.nabava.net/kategorija.php?kat=12&se=4255&order=min_cijena
15 godina
neaktivan
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!
cozmika kaže...
torrente kaže...

Nađeš dečka sa glomaznijim dSLR-om i guštaš.  Zašto bi kupovala.

I zašto te nitko ne želi zaposliti?

 Prvi red ima erotske konotacije.
Zato jer nema posla u Zgb-u. Mogu raditi npr. u kauflandu na blagajni no ja ne želim takav posao jer ne želim interakciju s ljudima, a stajat 8 sati ne mogu jer imam puknuto koljeno
 Hm, nema posla u zagrebu, šta bi se tek onda reklo za Split ovdi ni sa faksom nemoš nać posa.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!
Bara kaže...
cozmika kaže...
torrente kaže...

Nađeš dečka sa glomaznijim dSLR-om i guštaš.  Zašto bi kupovala.

I zašto te nitko ne želi zaposliti?

 Prvi red ima erotske konotacije.
Zato jer nema posla u Zgb-u. Mogu raditi npr. u kauflandu na blagajni no ja ne želim takav posao jer ne želim interakciju s ljudima, a stajat 8 sati ne mogu jer imam puknuto koljeno
 Hm, nema posla u zagrebu, šta bi se tek onda reklo za Split ovdi ni sa faksom nemoš nać posa.
 Pričam o studentskom ugovoru i radu na koji tjedan, činjenica je se ni s faksom u RH ne možeš zaposliti
Ja bi dSLR a nemrem ga imati - weeeee baš suuuper http://www.nabava.net/kategorija.php?kat=12&se=4255&order=min_cijena
15 godina
neaktivan
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!
cozmika kaže...
Bara kaže...
cozmika kaže...
torrente kaže...

Nađeš dečka sa glomaznijim dSLR-om i guštaš.  Zašto bi kupovala.

I zašto te nitko ne želi zaposliti?

 Prvi red ima erotske konotacije.
Zato jer nema posla u Zgb-u. Mogu raditi npr. u kauflandu na blagajni no ja ne želim takav posao jer ne želim interakciju s ljudima, a stajat 8 sati ne mogu jer imam puknuto koljeno
 Hm, nema posla u zagrebu, šta bi se tek onda reklo za Split ovdi ni sa faksom nemoš nać posa.
 Pričam o studentskom ugovoru i radu na koji tjedan, činjenica je se ni s faksom u RH ne možeš zaposliti
 Da i ja sam to proba al kažu samo ak oš na knjižicu. Sve je to samo zato šta za one koji se prvi put zaposle primaju poticaje.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!

Sad se već tu 3 pristojne stranice nakupilo a ja fotića na kraju nemam. Od Canona S5 IS me odgovorio jedan post (brijem na 2. stranici ali nisam ziher) a za dSLR nemam love (eventualno za Sonyja A200)

 

Koma

Ja bi dSLR a nemrem ga imati - weeeee baš suuuper http://www.nabava.net/kategorija.php?kat=12&se=4255&order=min_cijena
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.7.2008 21:14 (cozmika).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!


A da ti lijepo odje*** strucnjake koji ti trabunjaju kako su samo Nikon i Canon dobri a sve ostalo ne valja i lijepo si ubodes Sony A200K? Ja ga koristim vec par mjeseci i jako sam zadovoljan sa njime. Samo kaj ja imam A200W (razlika izmedju njega i A200K je u dodatnom teleobjektivu).
P.S. Znam kako se osjecas, i meni moji jos uvijek kvocaju da sam bacio novce...
 Nikada nitko ovdje nije rekao da je samo Nikon i Canon dobar. Jednostavno, po ergonomiji, kvaliteti izrade, opcijama, dodatnoj opremi, rezervnim dijelovima, servisu i čime god još hoćeš kvalitetniji su izbor. Kupi neki egzotični Pentax, Sony ili sličnoi sve dok ti nešto ne zašteka ili ne poželiš neki poseban objektiv nećeš shvatiti o čemu ovdje "stručnjaci trabunjaju". Vrlo često je nerazborito "odje****ti" stručnjake.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!

Šteta kaj nema Canon neki jeftiniji novi kao sony a200

Ja bi dSLR a nemrem ga imati - weeeee baš suuuper http://www.nabava.net/kategorija.php?kat=12&se=4255&order=min_cijena
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.7.2008 21:47 (cozmika).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!

Meni je osnovni razlog za kupnju Canona bila dostupnost rabljenih objektiva i opreme. Osobno mi ni ergonomija ni kvaliteta izrade 350/400D nisu ni blizu onoj Pentaxa K100D a kamali K10/20D. O Pentaxovom i Olympusovom servisu čujem samo najbolje dok Canonov nije pretjerano hvaljen...

 

Ono zbog čega ljudi kupuju Canon/Nikon je jednostavna nadogradnja sistema u skladu s potrebama i znanjem. Od entry level fotoaparata do profi opreme postoji velik raspon pristupačnih objektiva i dodatne opreme trenutno nedostižan ostalim proizvođačima. I to je to...

S druge strane iritira okljaštenost njihovih entry level fotoaparata u odnosu na konkurenciju. Nikon D40/40x/60 i nekompatibilnost s mnogim objektivima koji bez problema rade s skupljim tijelima ili Canonovo izostavljanje spot meteringa na entry level tijelima ili rezanje bufera i 1.5 fps RAW burst na novom 1000D su samo neki od primjera.

 

Stručnjaci često smetnu s uma da će netko tko ima ograničen budget i znanje prije kupiti neki double zoom kit plus možda neku jeftinu 50-tku nego razmišljati o kupovini L objektiva koji koštaju više od samih fotoaparata koje kupuju. Zahvaljujuči konkurenciji sama entry level ponuda svih proizvođača je trenutno poprilično izjednačena i po meni je potpuno svejedno što će kupiti...

 

 

16 godina
protjeran
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!
Kad ovako dobro izgledas mozes i pozirati, a usput naucis i nesto o fotografiji. Kazu da je ideja najbitnija, realizacija je pitanje znanja i opreme a znanje i oprema se stece. S boljm opremom je potrebno i vise znanja, da si mozes nastimati parametre vazne za slikavanje, no ukoliko ti je vazno uhvatiti trenutak ili dati iskaz, to znanje mora biti nauceno, oko izostreno a slika u glavi.
Mnogi kupuju dSLR i onda okidaju na Automatic, pa im nije jasno zasto fotografije nisu dobre, iako istini za volju neki aparati imaju odlican automatic mode, no to nije to. Kad okines prvih desetak tisuca fotografija, nakon sto si obrisala vise od pola neupotrebljivih, naravno ne u automatic modu, onda ces cijeniti fotografiju i nece ti biti tesko nositi torbu s par objektiva, baterija, punjace i sto li sve ne. Isto tako, nemoj si zaboraviti svoje radove prebaciti na papir, unatoc digitalizaciji svega i svacega danas, svoje radove printaj i uokviri.
Zlo i Naopako
16 godina
neaktivan
offline
RE: Cura se hoće baviti fotografijom!

Dogovorila sam se sa sobom (prijatelj pomogao) da ću uzeti ipak Canon S5 IS i s njime slikati kao manijak. Lijepo po Jarunu, Zrinjavcu, trgu...

Uz taj fotić uzmem baterije 2500 mAh i punjač s indikatorom napunjenosti baterija, ako ostane koja kuna u budžetu onda i torbicu uzmem.

Ja bi dSLR a nemrem ga imati - weeeee baš suuuper http://www.nabava.net/kategorija.php?kat=12&se=4255&order=min_cijena
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice