VS 3D naočale zaključana tema

poruka: 9
|
čitano: 6.202
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
VS 3D naočale

Klincima kupujem VR 3D naočale za igrice i eventualno gledanje crtića a pošto nemam pojma što mi treba uz naočale i koje performanse moraju imati, molio bih znalce za malo prosvjetle moje neznanje. Vidim po raznim stranicama da ih ima od cca 100 kn pa do 30-ak EU na alie expresu, e-bay nisam ni gledao pošto rijetko imaju dostavu za nešto jeftino i dobro zapadno.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: VS 3D naočale

-prvo baci pogled na htc-oculus.. cijene, ovo za 100kn i sl je smeće, kao da uzmeš skijaške naočale i prišarafiš mobitel tj najčešće je upravo to, držač za mobitel..

-ne može biti nešto za 100kn jer to jednostavno nije ta klasa uređaja, gpu-ekran-mogućnosti, tj kao računalo za gaming ili playstation4-5.. to je početna cijena što god da od VRa gledaš i može biti samo skuplje, nula-dvije više..

-dodatno, ovisno o tome spaja li se na računalo tad moraš imati i adekvatno-odgovarajuće računalo (najvažnija gpu) koje samo košta iznad 5-10k kn .. dok samostalni kao konzola to eliminira ali je i ograničenje za izbor igara-mogućnosti.

-jeftikaner igračke, recimo kao računala klase tablet ili prosječan mobitel.. recimo 1000kn, time dobiješ nešto ali i dalje si u klasi jeftikanera i ograničenja, nekvalitetne slike pa i neupotrebljivo (mučnina-fokus..) tj možda dođeš do nečeg upotrebljivog kao 3d naočale za gledanje crtića i to je to.. ne za vr-gaming, kao da uspoređuješ igru tetris i cryzu :) .. snaga-mogućnosti + kvaliteta da to radi ok, i zapad to plaća-kupuje pa cijene rastu tj prosječnom zapadnjaku 1000€ nije problem za zabavu dok je to nama prosječna plaća.

-ako usporediš s recimo prosječnim mobitelom, slične dimenzije-mogućnosti.. pa za 'test' uzmi mobitel i stavi pred oči, to je to.. + da bi izvodio 3d-vr mora imati odgovarajuću cpu-gpu snagu kao što to radi u računalima grafička a sama grafička ima cijenu recimo 500-1000€ i više.. jednostavno ne možeš za taj iznos dobiti ništa više osim držača kao 'skijaške naočale' u koje ušarafiš mobitel.. pa pripazi kad gledaš reklamu i ako kupiš za 100kn nakon sat vremena će završiti u smeću ili idući dan :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: VS 3D naočale
ja-on kaže...

Klincima kupujem VR 3D naočale za igrice i eventualno gledanje crtića a pošto nemam pojma što mi treba uz naočale i koje performanse moraju imati, molio bih znalce za malo prosvjetle moje neznanje. Vidim po raznim stranicama da ih ima od cca 100 kn pa do 30-ak EU na alie expresu, e-bay nisam ni gledao pošto rijetko imaju dostavu za nešto jeftino i dobro zapadno.

 Prvo pitanje, koliko djeca imaju godina? Jeftine vr cvike su pretežno cvike s lećama ali mora se koristiti mobitel koji se ubaci u to kućište da bi imalo prikaz. Generalno vr nije baš za djecu zbog širine među očima koja je uža od najmanje postavke komercijalnih vr headseta, a di je još moguća trajna šteta na vid radi toga. 

 

A sad na vr. Savjet je uvijek neki od oculus quest naočala. Može quest 1 ili quest 2. Odličan vr jer je sav potreban hardver ugrađen u naočale. Ne treba vanjsko računalo, optika je odlična, prikaz dovoljno oštar i nema kablova. Baterija traje cca 2-3 sata, a može se produžiti powerbankom tokom korištenja. Igrica ima dosta, aplikacije za netfliks i ostale video pretplate, a moguć je i zaobilazak kupovanja sw-a ali otom potom. Cijene za q2 su oko 3000kn kod nas. Manje preko amazona it. q1 ako nađete na njuškalu, moglo bi biti i ispod 2000. Sve drugo je preskupo, a aono jeftinije traži jako računalo i vezano je kabelom i vanjskim senzorima koji moraju biti provučeni po prostoriji. Quest se jednostavno uzme u ruksak i odnese se gdje god. Igra se bilo gdje gdje ima imalo svijetla. Nešto ispod 1000kn ne postoji a ovi s mobitelima ne valjaju uopće, ni malo.

12 godina
neaktivan
offline
Re: VS 3D naočale
ja-on kaže...

Klincima kupujem VR 3D naočale za igrice i eventualno gledanje crtića a pošto nemam pojma što mi treba uz naočale i koje performanse moraju imati, molio bih znalce za malo prosvjetle moje neznanje. Vidim po raznim stranicama da ih ima od cca 100 kn pa do 30-ak EU na alie expresu, e-bay nisam ni gledao pošto rijetko imaju dostavu za nešto jeftino i dobro zapadno.

Kolega ti je sve lijepo napisao, ne znam što je to za 100kn, ali ja to ne bi klincima stavljao na oči. Kvalitetan VR set će ti koštati u tisućama kuna, ovo drugo kupiš i shvatiš da si bacio novce.

 

Ovo ti je trenutno bestbuy, teško ćeš naći nešto bolje za istu ili sličnu cijenu:

https://www.oculus.com/quest-2/

 

Kod nas je oko 4000kn 3400kn. Imaš tu na forumu i temu za 3D VR pa možeš vidjeti iskustva kolega.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.4.2022 13:34 (mzopg).
13 godina
offline
VS 3D naočale

U sd-u 128Gb 3399 na rate, kaj je debelo dovoljno jer meni na q1 64gb nije napunjen. 

 

https://www.sancta-domenica.hr/vr-oculus-quest-2-128-gb.html

 

 

Dodatak. 

Ako imate doma ps4, onda bi možda mogli jeftinije proći s psvr-om. Na njužki ih je znalo biti za ispod 1000kn, ali to nije ni blizu questu u iskoristivosti

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.4.2022 13:36 (dax-lax).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: VS 3D naočale
dax-lax kaže...

U sd-u 128Gb 3399 na rate, kaj je debelo dovoljno jer meni na q1 64gb nije napunjen. 

 

https://www.sancta-domenica.hr/vr-oculus-quest-2-128-gb.html

Očoravio sam, meni se učinilo da piše 3999 kad sam gledao, *ebale ih te 99999999 i marketinške fore. 

4 godine
offline
VS 3D naočale

Dečki puno hvala na savjetima, puno ste mi pomogli!

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
HBO Max ne radi

Od T-coma u paketu HBO premium dobio HBO max bez naplate. Tv mi je Panasonic sa Linuks-om, njihov my Home 6 sistem i ne mogu HBO max aplikaciju učitati na tv pošto ista može samo na Android uređaje. Radi na PC i tabletu. Pošto imam OTT tv box sa Android sistemom preko Google playa sam stavio HBOmax apk i sve radi preko boxa na tv-u, osim kad pokrenem film nema slike ni audia, samo idu titlovi. Može mi netko pomoći, ili objasniti da se ne mučim više zašto sve prihvati na tv osim što ne pokazuje video i audio, titlovi se normalno prikazuju i vidi se da film ide svojm tijekom.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.4.2022 12:37 (ja-on).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: HBO Max ne radi
ja-on kaže...

Od T-coma u paketu HBO premium dobio HBO max bez naplate. Tv mi je Panasonic sa Linuks-om, njihov my Home 6 sistem i ne mogu HBO max aplikaciju učitati na tv pošto ista može samo na Android uređaje. Radi na PC i tabletu. Pošto imam OTT tv box sa Android sistemom preko Google playa sam stavio HBOmax apk i sve radi preko boxa na tv-u, osim kad pokrenem film nema slike ni audia, samo idu titlovi. Može mi netko pomoći, ili objasniti da se ne mučim više zašto sve prihvati na tv osim što ne pokazuje video i audio, titlovi se normalno prikazuju i vidi se da film ide svojm tijekom.

 Upit nema veze s ovom temom, postavi ga u HBP Max temi:

https://forum.bug.hr/forum/topic/filmovi-tv-serije-glazba/hbo-max/287579.aspx

...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice