Mazda 3 1.6 ili Peugeot 307 1.6

poruka: 21
|
čitano: 14.319
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Mazda 3 1.6 ili Peugeot 307 1.6

Pozdrav svima, molio bih vas mišljenje o ova dva benzinca Mazda 3 1.6 i Peugeot 307 1.6, 2003-2005 godišta. Hvala!

31 Mazda 3 1.6
2 Peugeot 307 1.6
7 godina
protjeran
offline
Mazda 3 1.6 ili Peugeot 307 1.6

Kod Mazde provjeri dali je trula. Japanci vole hrdjat,

to i Niprije iz Chavoglava znaju.

 

Ako nije trul, definitivno Mazga.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Mazda 3 1.6 ili Peugeot 307 1.6
tokagee kaže...

Pozdrav svima, molio bih vas mišljenje o ova dva benzinca Mazda 3 1.6 i Peugeot 307 1.6, 2003-2005 godišta. Hvala!

 

Ako uzmeš 307 si si sam kriv za sve što te slijedi 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
Mazda 3 1.6 ili Peugeot 307 1.6

Mazda, nema se tu što razmišljati, 307 1.6 pogotovo ako je onaj vti cijeli motor ćeš do kraja godine servisirati.

everyday i'm shuffling...
4 godine
neaktivan
offline
Re: Mazda 3 1.6 ili Peugeot 307 1.6

Nisam stekao takav dojam o 307-icama

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.10.2019 18:59 (tokagee).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Mazda 3 1.6 ili Peugeot 307 1.6
Čitatelj kaže...

Kod Mazde provjeri dali je trula. Japanci vole hrdjat,

to i Niprije iz Chavoglava znaju.

 

Ako nije trul, definitivno Mazga.

 

To će biti izazov, naći takvu mazgu :D

7 godina
protjeran
offline
Mazda 3 1.6 ili Peugeot 307 1.6

A nadje se, ovisi gdje je i kako odrzavana, dali je zasticena i zatvorena odozdola itd.

14 godina
protjeran
offline
Re: Mazda 3 1.6 ili Peugeot 307 1.6
Jakovp kaže...
tokagee kaže...

Pozdrav svima, molio bih vas mišljenje o ova dva benzinca Mazda 3 1.6 i Peugeot 307 1.6, 2003-2005 godišta. Hvala!

 

Ako uzmeš 307 si si sam kriv za sve što te slijedi 

Što to slijedi?

Kupio sam ga za 10k kuna.

Godište 2001

Uložio isto toliko za zamjenu djelova, auto ide kao novi.

Nijedan auto neide ako se ne održava.

13 godina
offline
Mazda 3 1.6 ili Peugeot 307 1.6

u 307 nisu nikad isli vti motori, to govori o znanju pojedinih ovdje.. neznam uopce di je problem, imam 307 1.6 16v u dvoristu od 2014, u 100 000 km problema je bilo s alnaserom(300kn), stavljen novi auspuh jer je strulio(700 kn), 1 podizac prozora kupljen polovan za 100 kn i nedavno pumpa goriva riknula.. osim toga potrosni dijelovi pločice, na prednjem ovjesu svake godine neki stabilizatori od 140 kn, punjene klime, klasika kao i kod svakog auta..

problema s hrdom jos uvijek nigdje, dijelova ima i jeftini su.. dosta ljudi sere po tom autu, mi smo mozda imali srece pa nas nije ostavljao na cesti, auto je solidan..

 

Mazda je mozda pouzdanija ali limarija je smece a to kosta, nije sitnica od 100-200 kn.. a dobru zdravu mazdu neces platit tako malo kao solidan 307.. s koliko novaca raspolazes? 

12 godina
offline
Mazda 3 1.6 ili Peugeot 307 1.6

Nakon što sam nedavno bio "ponosni" vlasnik Peugeota,cvrsto sam odlucio da više taj Francuz nece smiti uci u ulicu!

 

Ne vjeruj ženi koja laže!
13 godina
offline
Re: Mazda 3 1.6 ili Peugeot 307 1.6
Milka30 kaže...

Nakon što sam nedavno bio "ponosni" vlasnik Peugeota,cvrsto sam odlucio da više taj Francuz nece smiti uci u ulicu!

 

 Kakve si probleme imao sa svojim 307?

13 godina
offline
Mazda 3 1.6 ili Peugeot 307 1.6

Ako nije Mazda održavana kak spada onda će stvarat probleme. Limarija je mana. Ali uz korektno održavanje neće bit nikakvih problema. Ak ju zapustiš onda jbg ode...

Pežo. Nemoj, Elektronika im je največa boljka. Motor kao motor je ok. Imao sam mazdu, sam toći i vozi. Znam dosta njih koji imaju Pežo-a 206, 308, 307 ukratko, dobri su si sa servisima.

Pežo je mekši auto, voli ti odlazit krajnici i nekad nastanu problemi oko zadnjeg ovjesa radi naših cesta.

BF4 & BF1 - Tonyhrv [url=https://www.gametracker.com/server_info/108.61.102.138:28016/][img]https://cache.gametracker.com/server_info/108.61.102.138:28016/b_560_95_1.png[/img][/u
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.10.2019 16:39 (tonik).
12 godina
offline
Re: Mazda 3 1.6 ili Peugeot 307 1.6
domac5 kaže...

  Kakve si probleme imao sa svojim 307?

 Znam na šta ciljaš hehehe,ne,nije 307,nego 207 1.4 vti-radio je na 3 cilindra i problem se nije mogao popraviti-nikako i nitko(bez pretjerivanja)!

 

Znam ja sada da ces reci kako na 307 nema problema,ali obadva su Peugeot-tako da....

Vrlo su skupi za održavanje,gube na cijeni,teško se prodaju....to dosta ljudi potvrđuje!

  Zaista su udobni u vožnji i interijer im je odličan.Rastavljao sam svoju 207-icu(ugrađivao kameru) i vidio da je dosta kvalitetno napravljen,žice su sve ljepo posložene,izolirane,zastićene...ma sve po PS-u.Tu im skidam kapu,svakako kvalitetnije napravljen od recimo Fiata,Renaulta,Opela,Citroena i ostale ekipe.

Problem je u tome sto Peugeot ima nekakve svoje fix ideje u rjesavanju problema i sve komplicira do maximuma.Recimo ugradnja modernijega radija u Peugeot da radi sa komandama na volanu,je prava lutrija i muka.Naime,da bi uopce spojio radio i komande treba nekakav "splitter"(ne znam tocno),koji košta od 700-2500KN,ima više vrsta i ti nikako ne mozes znati koja vrsta odgovara za tvoj automobil!?Nema veze ako je recimo tvoj kolega na istome autu ugradio taj splitter sa Ebaya,jer vrlo vjerovatno ta vrsta nece odgovarati tvome autu.

I onda ako i nekim ćudom pogodiš splitter,koji je kompatibilan sa tvojim radiom,ne mora znaciti da ces na controlboardu moći naštimati sat,jer gle ćuda,sat se štima sa komandama na volanu...

Onda tako fino vozaš se u autu koji ti blinka netočno vrijeme na ekranu..ma krasno!

Peugeot je odlucio biti pametniji od ostatka svijeta i odlucio razinu goriva u rezervoaru mjeriti prosjecnim protokom potrošnje...što možda i ima svojih prednosti,ali nastaje problem kada ugradite plin,iako se vozite na plin,on ti pokaziva da "trošiš" benzin,tek kada ugasis auto,ali na duže od pola sata,da se izblesira-pokaze ti pravo stanje benzina u rezervoaru

Dajte friking Francuzi ugradite plovak,kao sav normalan svijet!

 

Ima Peugeot svojih blesavih ideja koliko hoces i to je auto super dok ide,ali,kada se pokvari,jebo si ježa!

Ne vjeruj ženi koja laže!
13 godina
offline
Mazda 3 1.6 ili Peugeot 307 1.6

Ako ti je ugradnja aftermarket radia da radi kako spada sa tipkama na volanu i ovo s plovkom jedan od vecih problema na autu od 10 tisuca kn onda si sretan covjek.. da, nemres usporedivat problematicni 207 1.4 vti i 307 sa starim pouzdanim 1.6 16v..

sad 307 tog godista kupis za 1500-2000 eura ovisno o stanju i opremi, ne bude bas ogroman gubitak vrijednosti na tako jeftinom autu ako ga nastavis odrzavati da bude u ok stanju.. ja bi radije takav udobni auto sa dobrom opremom u dobrom stanju nego neki bezvezni npr. golf 4 koji je manje udoban a kosta vise jer je navikan, samo ga ne treba zapustit pa dokle ide ide.. 

12 godina
offline
Re: Mazda 3 1.6 ili Peugeot 307 1.6

Imao sam priliku gledati popravke više vrsta Peugeota i ponavljam,najviše me živciraju te njegove fix ideje da od jednostavnoga naprave maximalno kompliciranu stvar.

Ono navedeno sa radiom i plovkom je samo primjer,budimo realni,pretjerivanja.

Isto mrzim Golfove i ekipu,ali jbg,kod njih je sve logično,jednostavno i praktično....evo pada mi na pamet da se "druk" ležaj u Golfa 2 može promjeniti za 10 minuta samo sa kljucem 13....

Peugeot je savršeni primjer izreke "Zašto da bude jednostavno,kada može biti komplicirano"

Ne vjeruj ženi koja laže!
7 godina
protjeran
offline
Mazda 3 1.6 ili Peugeot 307 1.6

Zato cijeli zivot vozim Forda i Toyotu/Daihatsu - volim te jednostavne stvari o kojima ne moras brinuti,

jer jednostavno rade. Znam probleme koji ce me zadesiti kad tad, no ne zbog propusta u dizajnu

nego samo zbog dotrajalosti materijala.

 

Al Ford i Toyota je za isto godiste i broj kilometara vecimom 2x skuplji od Mazge i Puga.

Na to se mora racunati. A to sto je u HR razvikan VAG, to je zato sto se kod nas

ne lupa porez niti restrikcije za dizel, jer VAG uz Mercedes ima vjerovatno najbolje dizel agregate.

 

 

12 godina
offline
Mazda 3 1.6 ili Peugeot 307 1.6

Definitivno Mazda.

Moja je 2005. godiste 1.6, vlasnik sam zadnjih 5 godina i u tih 5 godina je samo izgorila zarulja kratkog svjetla. Preventivno sam odmah promijenio i drugu i tri godine je od tad proslo. Na autu je jos uvijek originalni akumulator, kuplung lamela i lanac (164.000km trenutno,  mijenja se na 200.000). Najveci problem je upravo hrdja i ako auto nije garaziran ili je bio udaren a lose popravljen, brzo ce poceti trunuti. Potrosnja mijesane voznje nekom normalnom voznjom oko 7.5 litara ljeti, zimi oko 9. autoputom bez forsiranja 6

4 godine
neaktivan
offline
Re: Mazda 3 1.6 ili Peugeot 307 1.6
tutanjkamen kaže...

Definitivno Mazda.

Moja je 2005. godiste 1.6, vlasnik sam zadnjih 5 godina i u tih 5 godina je samo izgorila zarulja kratkog svjetla. Preventivno sam odmah promijenio i drugu i tri godine je od tad proslo. Na autu je jos uvijek originalni akumulator, kuplung lamela i lanac (164.000km trenutno,  mijenja se na 200.000). Najveci problem je upravo hrdja i ako auto nije garaziran ili je bio udaren a lose popravljen, brzo ce poceti trunuti. Potrosnja mijesane voznje nekom normalnom voznjom oko 7.5 litara ljeti, zimi oko 9. autoputom bez forsiranja 6

 

Ja ću uskoro ići pogledati jednu trojku 1.6 benz. sa oko 200 xxx km 2003 godina (Također ću pogledati i jednu 307-icu pa ću ih usporediti).

 

Na što sve da obratim pažnju s obzirom na kilometražu mazde?

Koliko košta mali servis za Mazdu 3 a koliko za Peugeot 307?

 

Što se tiče cijene, raspolažem sa nekih +-2500e i radim nekih 6000km godišnje, planiram budući auto voziti minimalno 5 godina.

 

 

12 godina
offline
Re: Mazda 3 1.6 ili Peugeot 307 1.6

obrati pažnju je li bila udarana. ako je popravljana vrlo vjerojatno da na tom mjestu bude ubrzo počela hrdjati. zatim u kakvom su stanju diskovi, treba li ih mijenjati, mjenjac da li zapinje ili se lagano šalta. i auto mora biti živahan, brzo reagirati na gas. nema nekih vecih mana. servisi u Pegasu u Sesvetama sa zamjenskih dijelovima nisu skupi.

 

do sad nisam mijenjao nista osim ulja, filtera zraka i ulja i filtera klime te prednjih disk pločica i još sam napunio kllimu.  e da, sjetio sam se, mijenjao sam prednju vilicu sa selenima jer su imali lufta a serviser je rekao da je bolje i vilice odmah promijeniti. to sve sam odjednom napravio i kostalo me oko 1600kn sa zamjenskim dijelovima.

12 godina
offline
Re: Mazda 3 1.6 ili Peugeot 307 1.6
tutanjkamen kaže...

obrati pažnju je li bila udarana. ako je popravljana vrlo vjerojatno da na tom mjestu bude ubrzo počela hrdjati. zatim u kakvom su stanju diskovi, treba li ih mijenjati, mjenjac da li zapinje ili se lagano šalta. i auto mora biti živahan, brzo reagirati na gas. nema nekih vecih mana. servisi u Pegasu u Sesvetama sa zamjenskih dijelovima nisu skupi.

 

do sad nisam mijenjao nista osim ulja, filtera zraka i ulja i filtera klime te prednjih disk pločica i još sam napunio kllimu.  e da, sjetio sam se, mijenjao sam prednju vilicu sa selenima jer su imali lufta a serviser je rekao da je bolje i vilice odmah promijeniti. to sve sam odjednom napravio i kostalo me oko 1600kn sa zamjenskim dijelovima.

Kolega ako ti je taj tvoj serviser mjenjao cijelu vilicu zbog selena,mjenjaj ga odmah!

Obično se mjenjaju seleni iz vilice,a ne cijela vilica sa selenima..osim ako je u pitanju "majstor Lele" u pitanju,kojemu je tako lakše!

Ne vjeruj ženi koja laže!
12 godina
offline
Re: Mazda 3 1.6 ili Peugeot 307 1.6

e pa bas je to rekao da je lakse i da ce seleni dulje trajati ako promijeni cijeli komplet jer su novi bili tvornicki namontirani na novu vilicu.

jasno mi je da nije bilo potrebno mijenjati vilice ali jbg...

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2019 18:43 (tutanjkamen).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice