Karavani - Superb, Passat ili A4, 2016. godiste

poruka: 13
|
čitano: 3.909
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Karavani - Superb, Passat ili A4, 2016. godiste

Pozdrav. 

Definitivno mi je zelja kupit karavana. Sto zbog djece i velikog gepeka sto zbog toga sto mi se izgledom svidjaju.

Imam trilemu za sada i budzet do nekih 20k eura.

 

Ne bih nista starije od 2016. godista, ako moze uletit nesto iz 2017. - dapace.

Dakle ovo mi je trilema iz naslova. 

Passata karavana iz 2016 sam vozio nekoliko mjeseci i odlican je auto po svemu ali generalno nisam fan VW iako nemam konkretnog razloga.

Audija i Superbicu nisam imao prilike voziti do sada. A4 mi je iznutra daleko najljepsi, a Superbica mi se nekako cini najpouzdanija. 

Al reko nemam iskustva s njih dvoje.

 

Pa evo da potrazim savjete i iskustva od nekog pametnijeg tj. iskusnijeg i da pitam sto je po vama ovdje najbolji izbor. 

 

Zivili! 

7 godina
protjeran
offline
Karavani - Superb, Passat ili A4, 2016. godiste

Ako nisi fan VW-a, nemam dobre vijesti za tebe

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
16 godina
offline
Karavani - Superb, Passat ili A4, 2016. godiste

Ako si fan VW-a imam ja dobre vijesti za tebe.

Truth in engineering.
14 godina
offline
Karavani - Superb, Passat ili A4, 2016. godiste

Sve nabrojano VW. Uzmi Passat.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
6 godina
offline
Re: Karavani - Superb, Passat ili A4, 2016. godist
Čitatelj kaže...

Ako nisi fan VW-a, nemam dobre vijesti za tebe

  znači VW, VW ili VW?

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2021 18:43 (cvaja997).
9 godina
offline
Re: Karavani - Superb, Passat ili A4, 2016. godist
Kako mi je posao dosta vezan uz aute, mogu reći da sam probao sve koje si naveo, vjerojatno i ta godišta.

Superb mi je ostavio najbolji dojam od sva 3, više prostora naprijed i nazad, veći bunker i tijekom vožnje kao da bolje vuče jer imam dojam da je lakši.

Audi je premium u svakom pogledu ali da ga kupuješ onda gledaj quattro pogon jer to je jedino što čini bitnu razliku, ostali modeli svi nude što trebaš.

Passat, pa vw je odustao od modela na neko vrijeme jer ga je Superb pregazio. Čak se i Octavia pokazala boljom u vožnji, kvaliteti izrade i prostoru. Passat ima samo premium materijale iznutra kojima se istaknuo VW brand.

To je ukratko moj dojam, ne vozim duge relacije i ne znam što je točno tebi bitno ali nadam se da sam malo od pomoći.
SSD koliko si mi života uštedio...
12 godina
offline
Re: Karavani - Superb, Passat ili A4, 2016. godist
A zašto ne bi gledao Aurisa (po novom opet Corollu) karavana? Samo da bacim bubu u uho. Malo se teže nađu, ali ih ima...
3 godine
offline
Karavani - Superb, Passat ili A4, 2016. godiste

Frend ima Superba ja Passata, generalno isti drek, Superb je ušminkaniji auto svijetli sve u njemu ko bozicno drvce, ima mjesta boli glava kao i u Passatu, biraj kaj ti je ljepse iako vjerujem da je passat poslje lakse prodati ipak ima neku tradiciju i potraznju, mene svako malo neko zaustavi i komentira auto, neznam jel tak i s superbicama.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Karavani - Superb, Passat ili A4, 2016. godist
Čitatelj kaže...

Ako nisi fan VW-a, nemam dobre vijesti za tebe

 Haha, krivo sam se izrazio mozda, znam da su svi pod istom 'kapom' al sam mislio bas na vw brend aute. 

11 godina
offline
Karavani - Superb, Passat ili A4, 2016. godiste

Imao sam slicnu dvojbu. Vagao sam izmedu Passat B8 limo i A4 B9 avanta. Uzeo sam A4 avanta na kraju.

Nisi napisao do koje kilometraze gledas i koji motor i mjenjac bi zelio? Automat ili manual? 

 

Ali 20k€ ti je vise budzet za passata.  Jedino ako gledas aute sa 150+tkm a to ti nebi preporucio.  

Najbolje po meni je gledati aute koji su bili na leasingu do 90tkm i 3 godine. 

PSN:Tomislav025
13 godina
neaktivan
offline
Re: Karavani - Superb, Passat ili A4, 2016. godist
Bur33k kaže...
Kako mi je posao dosta vezan uz aute, mogu reći da sam probao sve koje si naveo, vjerojatno i ta godišta.

Superb mi je ostavio najbolji dojam od sva 3, više prostora naprijed i nazad, veći bunker i tijekom vožnje kao da bolje vuče jer imam dojam da je lakši.

Audi je premium u svakom pogledu ali da ga kupuješ onda gledaj quattro pogon jer to je jedino što čini bitnu razliku, ostali modeli svi nude što trebaš.

Passat, pa vw je odustao od modela na neko vrijeme jer ga je Superb pregazio. Čak se i Octavia pokazala boljom u vožnji, kvaliteti izrade i prostoru. Passat ima samo premium materijale iznutra kojima se istaknuo VW brand.

To je ukratko moj dojam, ne vozim duge relacije i ne znam što je točno tebi bitno ali nadam se da sam malo od pomoći.

 Hvala ti!

Ovakve komentare trazim. 

Jedino sta je superbice dosta tesko za naci, jako malo ih se prodaje. I ja lagano naginjem njima al vidjet cemo jos. 

10 godina
offline
Karavani - Superb, Passat ili A4, 2016. godiste

Ovako nešto?

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
7 godina
protjeran
offline
Karavani - Superb, Passat ili A4, 2016. godiste

Od ta 3 VAG-a, skoda je najveca (po tom godistu):

 

 

Alternativa bi bio Avensis Touring Sport:

https://www.autoscout24.hr/lst/toyota/avensis?sort=standard&desc=0&ustate=N%2CU&size=20&page=1&priceto=20000&kmto=50000&fregfrom=2018&atype=C&

 

Imas ih ispod 30.000km iz 2018. za ispod 18.000€.

 

Ili Honda Accord Tourer, od 2015. do 50.000km, od 12.000 do 16.000€ sa 2.0 VTEC-om:

https://www.autoscout24.hr/lst/honda/accord?sort=standard&desc=0&ustate=N%2CU&size=20&page=1&priceto=20000&version0=Tourer&kmto=70000&fregfrom=2015&atype=C&

 

 

Tak da ti u toj listi ispada Skoda kao najveca, Honda sa najjacom masinom, te Toyota koja je cjelokupno gledano najnovija sa najmanje kilometara i jos pod jamstvom.

 

Jos bi dodao i Subaru Outbacka, koji je mjesanac izmedju karavana i SUV-a, najbolje od oba svjeta,

ali ako gledas Subija, svakako gledaj da ima rucni mjenjac, jer im je automatski trom i voli krepat.

 

https://www.autoscout24.hr/lst/subaru/outback?sort=standard&desc=0&gear=M&ustate=N%2CU&size=20&page=1&priceto=20000&kmto=70000&fregfrom=2015&atype=C&

 

 

A mozes razmisliti i o Mazdi 6 kombi/vagon:

https://www.autoscout24.hr/lst/mazda/6?sort=standard&desc=0&gear=M&ustate=N%2CU&size=20&page=1&priceto=20000&version0=kombi&kmto=70000&fregfrom=2015&atype=C&

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2021 9:29 (Čitatelj).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice