Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.199.059
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ljudi moji čega ste se vi uvatili .

O ukusima se ne raspravlja jer nekom su Multipla i Micra lijepi auti.

 

 

16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
nicky.sl kaže...

Ljudi moji čega ste se vi uvatili .

O ukusima se ne raspravlja jer nekom su Multipla i Micra lijepi auti.

 

 

Dobro, takve je fakat teško naći.

Auti - ultimativna tema

Pozdrav, znam da ne smijem voziti s ljetnim gumama ali kupio sam prije par dana autić i došao je s ljetnima. Ako bih naručio danas nove gume to će trajati cca 10 dana da stigne i još namontira. Šta da mi sad 2 tjedna auto stoji na parkingu?

 

Pa me zanima da li i vi vozite sad s ljetnim gumama i šta ja znam, gdje su te kontrole i tako to?

 

16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Pozdrav, znam da ne smijem voziti s ljetnim gumama ali kupio sam prije par dana autić i došao je s ljetnima. Ako bih naručio danas nove gume to će trajati cca 10 dana da stigne i još namontira. Šta da mi sad 2 tjedna auto stoji na parkingu?

 

Pa me zanima da li i vi vozite sad s ljetnim gumama i šta ja znam, gdje su te kontrole i tako to?

 

Obavezno je na nekim cestama. Tu je popis.

Pod zimsku opremu spadaju i lanci, ukoliko ljetne gume imaju dovoljan profil, ako baš moraš ići tim dionicama.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ti jarvane imas osobno teskih problema. Postovi su ti puni hejta prema svemu posebno njemackom. Kia je jos uvijek 2 stepenice ispod svih njemackih autiju a ti se tjesi da je bolja.

Pa nemaju postenog motora. I sve su iskopirali od europljana. daj budi realan.

PSN:Tomislav025
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Pozdrav, znam da ne smijem voziti s ljetnim gumama ali kupio sam prije par dana autić i došao je s ljetnima. Ako bih naručio danas nove gume to će trajati cca 10 dana da stigne i još namontira. Šta da mi sad 2 tjedna auto stoji na parkingu?

 

Pa me zanima da li i vi vozite sad s ljetnim gumama i šta ja znam, gdje su te kontrole i tako to?

 

Obavezno je na nekim cestama. Tu je popis.

Pod zimsku opremu spadaju i lanci, ukoliko ljetne gume imaju dovoljan profil, ako baš moraš ići tim dionicama.

tu im je malo veća karta


https://mmpi.gov.hr/UserDocsImages/arhiva/karta%20zimskih%20dionica.pdf

 

gledam, znači za Istru ne treba? Samo ovo što je kao debelo crveno? Onda OK, po gradu me neće dirati, a mogu i za Istru otići, pa dok ne stignu gume.

 

 

Super hvala na informaciji.

16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

gledam, znači za Istru ne treba? Samo ovo što je kao debelo crveno?

Ne, sve što je označeno, ako se ne varam.

11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Ti jarvane imas osobno teskih problema. Postovi su ti puni hejta prema svemu posebno njemackom. Kia je jos uvijek 2 stepenice ispod svih njemackih autiju a ti se tjesi da je bolja.

Pa nemaju postenog motora. I sve su iskopirali od europljana. daj budi realan.

 Fora kako su iskopirali od europljana mazdine motore (doduše u početku, sad imaju svoje, tj. "inhouse" hyundai).

Imam hejta prema svemu? Valjda radi toga sam spreman kupiti bilo koju marku ... ima smisla ti logika.

2 je stepenice ako gledaš odozgora, kako i VAG fenboji poput tebe gledaju.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.11.2022 15:12 (Jarvan).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kiu bi usporedio sa francuzima, eventualno Seatom.... Nebih pucao na njemačke brendove..... To što su skuplji u startu, skuplji su i kasnije pa razlika i nije tolika (zatražite izračun leasinga).


#fsb
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Srdačno se nadam da će se rasprava nastaviti i sutra.

11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sveupitni kaže...

Kiu bi usporedio sa francuzima, eventualno Seatom.... Nebih pucao na njemačke brendove..... To što su skuplji u startu, skuplji su i kasnije pa razlika i nije tolika (zatražite izračun leasinga).


 Sukladno kojem kriteriju?

Jedini kriteriji koje slušam godinama vezano za ovu temu je subjektivno gledišta s balkanskog mentaliteta.

Ovu razinu slijepog fanatizma imamo samo mi, nitko drugi na planeti.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jarvan kaže...
sveupitni kaže...

Kiu bi usporedio sa francuzima, eventualno Seatom.... Nebih pucao na njemačke brendove..... To što su skuplji u startu, skuplji su i kasnije pa razlika i nije tolika (zatražite izračun leasinga).


 Sukladno kojem kriteriju?

Jedini kriteriji koje slušam godinama vezano za ovu temu je subjektivno gledišta s balkanskog mentaliteta.

Ovu razinu slijepog fanatizma imamo samo mi, nitko drugi na planeti.

 Jedino gledište balkanskog mentalita i slijepog fanatizma je ovdje tvoje.

Kritiziraš kurvu koju nisi jebava a dižeš u nebesa tu jednu šta ti je dala.

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Zakonski smiješ voziti s ljetnim gumama(minimum 4 mm profila) uz obavezno lance u prtljažniku. U ostale rasprave ne ulazim.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

falile su mi ove VAG dramice, neću lagati 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nicky.sl kaže...
Jarvan kaže...
sveupitni kaže...

Kiu bi usporedio sa francuzima, eventualno Seatom.... Nebih pucao na njemačke brendove..... To što su skuplji u startu, skuplji su i kasnije pa razlika i nije tolika (zatražite izračun leasinga).


 Sukladno kojem kriteriju?

Jedini kriteriji koje slušam godinama vezano za ovu temu je subjektivno gledišta s balkanskog mentaliteta.

Ovu razinu slijepog fanatizma imamo samo mi, nitko drugi na planeti.

 Jedino gledište balkanskog mentalita i slijepog fanatizma je ovdje tvoje.

Kritiziraš kurvu koju nisi jebava a dižeš u nebesa tu jednu šta ti je dala.

 

 Mario si ceo fudbal, kritiziram kurvu koja mi je dala gonoreju

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

au brate
gadne komplekse su ti nanijeli vlasnici premium marki

sta ti je neki opalio curu?

16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Tvpronlem kaže...

au brate
gadne komplekse su ti nanijeli vlasnici premium marki

sta ti je neki opalio curu?

Ovakvo razmišljanje je čisti primjer zašto vlasnici premium marki imaju takav renome...

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

pa da mrzi hondu isto bi odgovorio jer je ovo zajebavanje 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jarvane, zabrijao si. Moze tebi Kia biti ok ali pretjerujes.

 

Moja iskustva, na cca 400k prijedenih km sa 4 razlicita VAGa, 1 zamjena EGR ventila (u garanciji), 1 krepana dizna, odnosno elektronika na njoj, 1 H7 lampa i 1 mala lampa za tablicu.

Touran iz 2011 sa preko 200k km iznutra ima plastiku kao da je nov, nepoderivo.

 

 

Kill or be killed!
11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
janiq kaže...

Jarvane, zabrijao si. Moze tebi Kia biti ok ali pretjerujes.

 

Moja iskustva, na cca 400k prijedenih km sa 4 razlicita VAGa, 1 zamjena EGR ventila (u garanciji), 1 krepana dizna, odnosno elektronika na njoj, 1 H7 lampa i 1 mala lampa za tablicu.

Touran iz 2011 sa preko 200k km iznutra ima plastiku kao da je nov, nepoderivo.

 

 

 100k po jednom autu u prosjeku jel?

 

Ja na više od toga sa starom Alfom nisam imao NI JEDAN kvar od tvojih nabrojanih, osim žarulje kratkog svjetla. Pa si malo razmisli.

Kia je OK, ali kad pričamo o usporedbi s nečim kržljavim poput VAG koncerna, onda je i više od OK ... u tome je caka.

 

Ako je nešto preskupo, ne znači da je i predobro ...

 

Plastika je ko da je nov, pa da, krute jeftine plastike su jednako krute i jeftine vječno ... pošto u svim autima su takve da više ne pucaju na suncu i ne blijede, i ako nisi sivonja pa ih izguliš uvijek IZGLEDAJU ko nove ... a to kakve su na dodir, i kako izgledaju (ko jeftine igračke s placa) je druga priča.

Neki dan sam se vozio u novom Polu nekih 2 x sat i pol, plastika ko iz igračke, strah me dirati išta. Primjera radi, nova Corsa je space shuttle za Polo. I da se razumijemo, u tom segmentu ni Rio nije ništa bolji. Ali zato ima raznih alternativa koje su 3 koplja iznad (uglavnom Japan).

S vremena na vrijeme (cca 2 puta mjesečno) kad se ulovi vremena za zujanje, frend me pokupi s Arteonom, on već ima dobre materijale, iste one koje ima konkurencija duplo jeftinija ... znači nisu loši, nego koštaju duplo više nego vrijede. Ima čovjek 120k km u njemu, samo 2 puta je bio u servisu jer auto nije palio, iskreno nemam pojma kaj je bilo, isto elektronika. Pošto je auto mu na firmu ne brine ga to, a i ima klasičnu VAG mantru, "To je fauve bajo, popraviš i voziš".

 

EDIT:

Forda iz 2004 sam prodao sa mislim 270.000 km (Ghia oprema, odlično izgledala unutrašnjost, kvalitetnije od VAG istog godišta, i to puno), unutra ko iz salona, Nubira stara 2001, prodana sa 370.000 km (2.0 benzinka), auto besprijekoran ... mogu pisati tako do jutra, nije mjerilo na kraju dana, a ako želiš da je, uzmi te primjere i usporedi cijene istih godišta kod konkurencije.

 

@Tvprnlem...ili kako god, "EE brate", odma te vidim kraj "švabe" s tim izrazom dok čekaš na depilaciju obrva pred frizerajom, "vozač PREMIUM MARKI" ... ok, vozač si premium marke ako je kupiš novu ... kužiš? Ovo ostalo je razjebana Milka starije od tvoje matere a bila selski bicikl, nije premium, niti išta za hvaliti.

 

Ne razumijem, iskreno, stvarno ne razumijem mentalitet kojim sam okružen. U čemu je fora kupiti nešto na kredit i hvaliti se tim premiumom, kada jedva zubljaš za ratu, umjesto da uzmeš što si možeš priuštiti, i šetaš sa smješkom potpuno neopterećen. 

Iz iznadprosječno siromašne sam obitelji, otplatio sam obiteljske dugove, uredio si život, sve što imam kupio za keš, čak i ovu Kiu famoznu, a mogao sam kupiti i novi bilo koji drugi auto, ali nemam potrebe se dokazivati, što nije slučaj kod zagriženih ljudi s kojima očito raspravljam.

Imate se potrebu istresati, a neznate zašto, ali eto morate jer osjećate se da je vaš "luksuz" napadnut i povrijeđen jer netko kaže svoje osobne dojmove za određenu marku, tj. podijeli iskustvo koje ima, bilo pozitivno ili negativno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.11.2022 8:48 (Jarvan).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

i jos jedna stvar za te marke

uglavnom im je wind noise nesnosan na 130+

xceed sam prije nekoliko dana vozio 160, razgovor se u kabini nije mogao voditi, derali smo se kao kreteni

najgluplje mi je kada kazes balkanski mentalitet, kao da bmw, merc, audi itd zive od balkanaca.....doslovno na nas niti ne pomisle, mi im vjerovatno dođemo u tipa 0,01% prodaje 

sa razlogom su oni hit u svijetu 

11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tvpronlem kaže...?i jos jedna stvar za te marke


uglavnom im je wind noise nesnosan na 130+

xceed sam prije nekoliko dana vozio 160, razgovor se u kabini nije mogao voditi, derali smo se kao kreteni

najgluplje mi je kada kazes balkanski mentalitet, kao da bmw, merc, audi itd zive od balkanaca.....doslovno na nas niti ne pomisle, mi im vjerovatno dođemo u tipa 0,01% prodaje 

sa razlogom su oni hit u svijetu 

 E ovo mogu reći da lažeš kak si dug i širok. Osim ako ste vozili s otvorenim prozorom.

U tom auto je zvučna izolacija odlična, i komotno razgovaraš na bilo kojoj brzini, a to kaj se derete ko kreteni, očito tako vodite razgovore.

Jeste probali zatvoriti prozore i utišati glazbu  ?

Pristajem prevesti 160km/h + bilo koga odavde ako je voljan platiti rundu, popodne sam na Žitnjaku stavljam zimske gume. 

 

Usporedbe radi, T-ROC je neupotrebljiv iznad 120 km/h, pa ga ne spominješ.

 

EDIT:

Hit u svijetu nisu, jer balkan nije svijet, hit su kod nas i dijelu istočne Europe.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.11.2022 8:58 (Jarvan).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jarvan kaže...

 

EDIT:

Hit u svijetu nisu, jer balkan nije svijet, hit su kod nas i dijelu istočne Europe.

 Nego kaj, i na tome trzistu temelje svoje prodajne rezultate! Reci ti njima! (realan si u pm)

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.11.2022 9:06 (Batista).
11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Batista kaže...
Jarvan kaže...

 

EDIT:

Hit u svijetu nisu, jer balkan nije svijet, hit su kod nas i dijelu istočne Europe.

 Nego kaj, i na tome trzistu temelje svoje prodajne rezultate! Reci ti njima! (realan si u pm)

 Bravo ti, pogledaj brojke nakon što ukloniš flotna vozila (najmanje mjerodavni broj, a realno je najveći)... pri dnu prodaje su.

Fakat imate problema s dedukcijom, očito se odražava na životne izbore.

 

Samo vi budite sretni, dapače. To je ko kad mi klinci doma se više vesele vrećici smokija nego nekom skupom ili boljem poklonu, pa tko sam ja da djeci kradem sreću.

 

Odo zaraditi koju kunu, guštajte.

 

LP

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.11.2022 9:10 (Jarvan).
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jarvan kaže...

 E ovo mogu reći da lažeš kak si dug i širok. Osim ako ste vozili s otvorenim prozorom.

U tom auto je zvučna izolacija odlična, i komotno razgovaraš na bilo kojoj brzini, a to kaj se derete ko kreteni, očito tako vodite razgovore.

Jeste probali zatvoriti prozore i utišati glazbu  ?

Pristajem prevesti 160km/h + bilo koga odavde ako je voljan platiti rundu, popodne sam na Žitnjaku stavljam zimske gume. 

 

Usporedbe radi, T-ROC je neupotrebljiv iznad 120 km/h, pa ga ne spominješ.

 

EDIT:

Hit u svijetu nisu, jer balkan nije svijet, hit su kod nas i dijelu istočne Europe.

europa

 2021 (Full Year) Europe : Best-Selling Car Manufacturers and Brands - Car Sales Statistics (best-selling-cars.com)

 

kina

China car sales analysis 2021 - carsalesbase.com

 

po tebi auto nema mane...pogledaj malo forume i opcenito google kad upises xceed wind noise

ne kazem da sam nezadovoljan autom, ok je, sluzi me...al bitno je ostat realan

nije on jedini koji ima problem sa wind noise, sva cross-over govna imaju, samo budget proizvodaci negdje i štede, a to se kasnije primjeti 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jarvan kaže...

 

Odo zaraditi koju kunu, guštajte.

 

LP

 Zaradi kunu da si kupis dobar auto :D

 Zezam se, Xceed meni odlicno izgleda i mogo bi ga uvrstit kao sljedeci auto...

 

 Tupav si pa ti fali prc.

Truth in engineering.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
janiq kaže...

Touran iz 2011 sa preko 200k km iznutra ima plastiku kao da je nov, nepoderivo.

 

zato je zvuk armature negdje usporediv sa dječijom zvečkom 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jarvan kaže...

 Bravo ti, pogledaj brojke nakon što ukloniš flotna vozila (najmanje mjerodavni broj, a realno je najveći)... pri dnu prodaje su.

Fakat imate problema s dedukcijom, očito se odražava na životne izbore.

 

Samo vi budite sretni, dapače. To je ko kad mi klinci doma se više vesele vrećici smokija nego nekom skupom ili boljem poklonu, pa tko sam ja da djeci kradem sreću.

 

Odo zaraditi koju kunu, guštajte.

 

LP

 Sam si sebe po""o s ovom izjavom jer općepoznato je da firme ne kupuju aute koje će im stvarati probleme

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

nikad nisam mislio da će postojati Kia fanboj. Svašta!

16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
nicky.sl kaže...

 Sam si sebe po""o s ovom izjavom jer općepoznato je da firme ne kupuju aute koje će im stvarati probleme

Firme se rijetko zamaraju time, ionako je sve pokriveno leasingom.

Obično su financijski ili ugovorni odnosi bitniji.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice