Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.181.947
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

To su oni sa 170KW? Jer moj je M57 sa 160KW sa gusenim blokom

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

To su oni sa 170KW? Jer moj je M57 sa 160KW sa gusenim blokom

 Neznam po kw, ali ima ih i s jednom i sa dvije turbine modela. Ugl motor je neuništiv... S dobrom turbinom, prerađenim diznama, i većim ic, frend radi 340ks na valjcima. I već četiri godine mu dušu vadi, ne želi se raspasti. 10w60 motul ide u njega svakih 8t km.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...
RuskeGTT kaže...
ivanzu kaže...

ATE pločice više ne postoje, dobiješ Galfer. Imaš Brembo Xtra ili možda neke od EBC-a ali ne znam kakvi su.

 a po cemu znas da nisu ate? sta nema vise logo ili sta?

 Sve koje znam da su naručili ATE dobili su Galfer u kutiji od ATE-a. Nisu loše ali plaćaš ATE, a dobiješ nešto drugo.

 pa zasto onda ne vrate?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ATE posjeduje Galfer.  

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Neznam dal je već neko podijelio u temi, ali izbacilo mi na yt pa reko da podijelim.

Nisam ni znao za ovu ekspediciju.

Čudi me što su išli sa skoro tvorničkim izvedbama, samo zaštita za karter i stavili dodatne uljne filtere zraka i da nijedan stojadin nije stao.

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bok,

 

Ima tko za preporuciti neke presvlake za automobil (golf 7), barem zadnju klupu? 
3 djece i treba mi nesto sto mogu jednostavno skinuti i ubaciti u masinu kad "zakenjaju" (barem dok ne narastu malo) 

Da li se isplati dati vise love za tipske auto presvlake, ako da kod koga?


Bilo kakva preporuka je dobrodosla

 

Hvala

CARPE DIEM
14 godina
online
Auti - ultimativna tema

Naruči od TDSa po mjeri.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...

Naruči od TDSa po mjeri.

 Imas iskustva s njima ili preporuku mozda za materijal koji uzeti?
Vidim sad na njihovom shopu imaju "Alka" "Koza" za srednji dio a za bokove "Edge" i "eko koza", cijene od 1200 do 3000kn...

CARPE DIEM
14 godina
online
Auti - ultimativna tema

Nemam iskustva s navlakama ali imam tepihe u autu evo sad će 9 godina. Vidi se da imaju godine u sebi ali nisu se počeli ni raspadati, nisu ni postali skroz mekani što se dešava s onim univerzalnim iz konzuma/plodina/kauflanda nakon pol godine. Tak da vjerujem da su im i navlake dobre kvalitete. 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Sto najbolje uzeti kod nas za detaljno ciscenje unutrašnjosti? Konkretno sjedala (tkanina/alcantara) i plastika. Neki multipurpose cleaner i četkice/kistove? I gdje?

Gledao sam malo partes
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...
sstrmi kaže...

To su oni sa 170KW? Jer moj je M57 sa 160KW sa gusenim blokom

 Neznam po kw, ali ima ih i s jednom i sa dvije turbine modela. Ugl motor je neuništiv... S dobrom turbinom, prerađenim diznama, i većim ic, frend radi 340ks na valjcima. I već četiri godine mu dušu vadi, ne želi se raspasti. 10w60 motul ide u njega svakih 8t km.

 Onda je to u biti kao moj, M57TUD2

Bi turbo je 200kw tvornički,a samo sa mapom ide na cca 340-350ks. Uz downpipe,ic wagner ide i na 380ks. Poznanik je napucao svog E60 530D 170KW na skoro 500ks bez diranja glave i unutrašnjosti motora. Ima gps mjereno 9s 100-200,cca 14s 0-200
Moj je trenutno na 272ks sedox performance mapa + downpipe kod veska pa ima 280+

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Preporuka nekoga tko radi zatamnjivanje stakala na autu, ZG i okolica? I kolika bi cijena toga bila, samo zadnji dio iza vozača i suvozača i stražnje staklo? Otprilike da znam na što mogu računati.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema

U Sisku folije Camber. Super su.


Meni za alfu 147 je bilo 700 kn ako se dobro sjecam.

 

Ako trebas kontakt javi se.

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Nisu vise u Sk, nakon potresa su se preselili u Os.
Znam Ednu jako dugo. Al da, rade dobar posao, samo nakon potresa vise ne u Sk.

Ps - mislim da ce ipak u Sk otvoriti radionicu.
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2021 13:49 (Čitatelj).
8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

edit: odgovaram na upit od mrbean , izgleda da nisam kliknuo na citiraj.

ovisi koliko želiš potrošiti novaca i vremena... ako želiš samo jeftino i brzinski očistit onda je višenamjenski čistač sasvim ok. u slučaju da je koncetrat, razrijedi prema preporuci proizvođača.

ako si spreman potrošiti više vremena, tj odraditi pravi detailing onda ćeš morati kupiti više proizvoda i potrošit više love naravno, npr. četku za kožu, sredstvo za čišćenje kože/alkantare, poželjno i balzam za kožu nakon čišćenja. za plastiku može prije spomenuti višenamjenski čistač a može i neko sredstvo namijenjeno baš za čišćenje unutrašnjosti auta, četka, kistovi, krpa od mikrofibre, i dressing koji se nanosi nakon čišćenja... 

što se tiče trgovina, mogu samo reći da sa partes i forea ocd imam dobra iskustva, a za ostale (ph detailing, dls, detailing star..) koje sam pronašao googlanjem, ne znam. osim specijaliziranih trgovina, možeš pogledati i trgovine kao tokić te velike trgovačke lance.

ja kupujem na njemačkim web shopovima, prvenstveno zbog velike ponude, ako želiš mogu navesti neke.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2021 15:19 (dtdtdt).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sa višenamjenskim čistačem treba bit oprezan za kožu/alkantaru/tkaninu, tkanina postane kruta od njega ako se ne ispere dobro a koža se isuši od njega. 

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, možete li mi dati preporuku nekog kvalitetnog čistača za alu felge, da ih detaljno operem i očistim prije stavljanja ljetnih guma na auto? Hvala

5 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bas sam nedavno napisao kako necu preci u 3.em mjesecu na ljetne gume da ne bi slucajno zahladilo.. I pred par dana si mislim ajde kao mogao bih ubrzo staviti, danas padne snijeg

Inace zivim na Krku tako da je ovo u travnju neocekivana pojava, zapravo je neocekivano kada i preko zime padne tu..hahah

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
aloevera13 kaže...

Bas sam nedavno napisao kako necu preci u 3.em mjesecu na ljetne gume da ne bi slucajno zahladilo.. I pred par dana si mislim ajde kao mogao bih ubrzo staviti, danas padne snijeg

Inace zivim na Krku tako da je ovo u travnju neocekivana pojava, zapravo je neocekivano kada i preko zime padne tu..hahah

ja sam neki dan vozio iz njemacke u hrvatsku na zimskim gumama, i jos je u austriji bilo 24* stupnja..

bolje 2 tjedna duze ostavit nego potencijalno nayebat :)

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Jako je promjenjivo to vrijeme. Bas ima smisla zakon o obveznoj zimskoj opremi do 15.4. jer kada se dogodi ovako jedan dan da padne snijeg, a ti bas moras ici negdje jako je tricky...

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ako netko treba  OBD eleven je na akciji 72h.  

PSN:Tomislav025
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2021 16:28 (omomomomoomm).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hrčak kaže...

Pozdrav, možete li mi dati preporuku nekog kvalitetnog čistača za alu felge, da ih detaljno operem i očistim prije stavljanja ljetnih guma na auto? Hvala

 Sonax Extreme, Sonax Beast, Carpro IronX  .

 

Ovisno o stanju felgi, 90% možeš skinuti sa Sonax E,  nešto jači je Sonax Beast ( ali i skuplji ).

 

Ako su felge jako zaprljane, neće pomoći do kraja ni jedno sredstvo, nego treba uzet glinu u ruke i neki lubrikant, a  ako ima i ljepila, smole, katrana, ima sredstva da se i to skine.

 

Sve ovisi u kakvom su stanju felge pa se po tome treba vodit, i naravno ovisi do koje mjere ih želiš očistit.

 

Zadnja opcija je poliranje ako sa sredstvima i gliniranjem nije sve otišlo.

 

Kao i u svemu ovdje isto ti je ''  koliko par toliko muzike ''. ;)

 

 

I da, Sonax možeš pronaći u Kauflandu, Sparu, Tokić itd... a ostala neka ''profesionalnija'' sredstva samo u detaljnig shopovima tipa PH detaljing,Forea Ocd, Auto Partes, DLS itd.....

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2021 16:52 (kostolomac).
13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...
Nisu vise u Sk, nakon potresa su se preselili u Os.
Znam Ednu jako dugo. Al da, rade dobar posao, samo nakon potresa vise ne u Sk.

Ps - mislim da ce ipak u Sk otvoriti radionicu.

 znam da su otisli iz siska zbog potresa. ali kao da sam na IGu vidio slike opet iz siska. mozda su samo stare promo slike.

 

bas sam ju pitao. kad odgovori napisem.

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sta kazete isplati li se uzeti octavia phev za vecinom gradsku voznju naspram recimo corolle karavana hibrida.

 

4 octavia phev
14 corolla hybrid
3 godine
offline
Auti - ultimativna tema

Dali ima netko iskustva s ovim kamerama, trebam za Passata b6 2008, kaj mi još treba neki modul, ekran? ugradnja, koliko to na kraju izade 20000kn

8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

100 eur samo za modul kamere?

 

Na aliexpressu kupiš dashcam sa ekranom i ulazom za dodatnu kameru + ovakvu rikverc kameru sa IRom za 100 eur i manje. Dobar dashcam je 50ak USD, ekran i dodatna kamera bez problema unutar budžeta, ostane ti za MicroSD karticu.

13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...
Nisu vise u Sk, nakon potresa su se preselili u Os.
Znam Ednu jako dugo. Al da, rade dobar posao, samo nakon potresa vise ne u Sk.

Ps - mislim da ce ipak u Sk otvoriti radionicu.

 U sisku su. Napisala mi Edna.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mrbean kaže...
Sto najbolje uzeti kod nas za detaljno ciscenje unutrašnjosti? Konkretno sjedala (tkanina/alcantara) i plastika. Neki multipurpose cleaner i četkice/kistove? I gdje?

Gledao sam malo partes

 Za Alcantaru možeš koristiti Sonax čistač interijera ili MA-FRA čistač tkanina. Što se tiče kože Sonax ima losion za kožu ali nije prikladan za kožu koja ima duboke pore, uz Sonax imaš MA-FRA čistač/regenerator za kožu. MA-FRA proizvodi imaju odličnu špricu jer možeš birati da špricaju pjenu ili mlaz sredstva. Sve te proizvode je moguće kupiti u Intersparu, Plodinama dok mislim da MA-FRA proizvode samo prodaje Pevex.

  

hrčak kaže...

Pozdrav, možete li mi dati preporuku nekog kvalitetnog čistača za alu felge, da ih detaljno operem i očistim prije stavljanja ljetnih guma na auto? Hvala

 Za felge koristim Sonax Extreme čistač naplataka ili Sonax Actifoam Energy, čistač naplataka ima lošu špricu pa je bolje pretresti u neki koji više raširi mlaz(da bude maglica) jer se inače brzo potroši, a pola si bacio.

Meni Actifoam bolje čisti ali to je više kao prewash/koncetrat, on košta oko 100kn ali zato čisti cijeli auto.

Sonax+čistač+naplatka+ Sonax+čistač+naplatka+
Sonax+Actifoam Sonax+Actifoam
Sonax+čistač+interijera+ Sonax+čistač+interijera+
MA-FRA+čistač+tkanina MA-FRA+čistač+tkanina
Sonax+losion+za+kožu Sonax+losion+za+kožu
MA-FRA+sredstvo+za+kožu MA-FRA+sredstvo+za+kožu
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2021 19:35 (ivanzu).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pitanjce,se moze uzet obd preko alija i spojit na tu eleven aplilaciju..kontam da moze..ako je netko probao,hvala
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nebi snijeg pao da ženi nisam ljetne gume stavio u petak na trulu višnju... Mark my words. Da sad prebacim na zimulje, sutra možemo picigin igrati. 

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice