Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.180.927
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Hyundai IONIQ Plug-In
Ford Kuga PHEV

 

Oko 30.000€ / 225.000kn, naravno cijena moze ici prema dolje, ako se znas pogoditi,

a i prema gore, ako volis egzoticne pakete opreme.

 

Osobno mi Kuga jako lijepo izgleda, a Hyundai i dalje sa polu-ruznom maskom (kao EV je odvratan).

 

PS - Ovdje mozes pogledati tocno listu vozila:

https://www.autoscout24.at/lst/?sort=standard&desc=0&ustate=A%2CN%2CU&size=20&page=1&version0=PHEV&fregfrom=2021&atype=C&fc=4&qry=&

 

Kia Niro i Xceed PHEV najpovoljniji po ovome.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.4.2021 14:27 (Čitatelj).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zaključiti radni tjedan with a bang.

 

Bimmer ofc.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koji je to motor bio?

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Mid range SUV borba All wheel drive Systema, razocaranje Toyota Highlendera a on mi je bio kandidat za nasljednika sadasnjeg Outlandera, stvarno cu imat muke sto uzeti za koju godinu..
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

N47?

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
12 godina
online
Auti - ultimativna tema

No što se tiče onog proizvođač zna najbolje, u mom bmwu a i mnogim drugima, ima sticker da se ulje ne mijenja u getribi, da je lifetime... Pa se ti misli tko je tu lud

Da lifetime ulje...

 

Ubi bene, ibi patria.
7 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Jeste ali lifetime je vecinom 10 god ili xxx tkm 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Koji je to motor bio?

 Bmw x4 2.0 b47 2014god.

 

Edit: auto nema 130t km.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.4.2021 19:32 (ramzocro-HCR).
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

To je za zivotnog vijeka mjenjaca, diferencijala itd - kad mjenjac crkne, ide novo ulje. Dakle bullshit na kvadrat.

Ja mjenjam na diferencijalu svakih 30.000km, sta me briga, ne kosta puno, a sama zamjena diferencijala je mnogo skuplja.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Et_Tu_Brute? kaže...

No što se tiče onog proizvođač zna najbolje, u mom bmwu a i mnogim drugima, ima sticker da se ulje ne mijenja u getribi, da je lifetime... Pa se ti misli tko je tu lud

Da lifetime ulje...

 

 Ako se ne varam kod bmwa longlife znaci 150tkm

ramzocro-HCR kaže...
ivanzu kaže...

Koji je to motor bio?

 Bmw x4 2.0 b47 2014god.

 

Edit: auto nema 130t km.

 Nije to riješeno sa b47? Ili prva verzija 2014 i dalje ima problema s time

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...
ramzocro-HCR kaže...
ivanzu kaže...

Koji je to motor bio?

 Bmw x4 2.0 b47 2014god.

 

Edit: auto nema 130t km.

 Nije to riješeno sa b47? Ili prva verzija 2014 i dalje ima problema s time

 Ja više nikome ne vjerujem. Svakim danom sve manje imam povjerenja u nove bmwe, od problema s strujom(signal s centrale što se izgubi za sustav ubrizgavanja), ovo je već 3. Ili 4. B47 ove godine što se raspao

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.4.2021 0:30 (ramzocro-HCR).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Bas loše,  moj dobri stari M57 ima 393tkm na original lancu. M57 je bas zvijer, ali prodajem sada auto jer zelim uzeti E60 lci ii F10, ili eventualno  F30 / E90 lci. Bit ce nešto od toga, ali najvise F serija . Iako znam da cu proci lošije nego sa ovim E60

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
12 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...
sstrmi kaže...
ramzocro-HCR kaže...
ivanzu kaže...

Koji je to motor bio?

 Bmw x4 2.0 b47 2014god.

 

Edit: auto nema 130t km.

 Nije to riješeno sa b47? Ili prva verzija 2014 i dalje ima problema s time

 Ja više nikome ne vjerujem. Svakim danom sve manje imam povjerenja u nove bmwe, od problema s strujom(signal s centrale što se izgubi za sustav ubrizgavanja), ovo je već 3. Ili 4. B47 ove godine što se raspao

 Kakva je situacija sa b57 motorima? Znam da so iz modularne familije, jeli to znači da i jedne i druge pratu slični problemi?

Ubi bene, ibi patria.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav

 

Preporuka H9 LED žarulja? Bile bi za namjenu za farove sa lećom, znači nebi smetalo drugima

 

Ili uzeti Osram Cool Blue Boost 75W za 200-300kn??

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Remzi kaže...

 

 

Ili uzeti Osram Cool Blue Boost 75W za 200-300kn??

 To će ti istopiti kontakte, leću i plastični pokrov od pregrijavanja + zabranjena je za cestovnu upotrebu jer nema ECE homologaciju

 

 

 

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Remzi kaže...

Pozdrav

 

Preporuka H9 LED žarulja? Bile bi za namjenu za farove sa lećom, znači nebi smetalo drugima

 

Ili uzeti Osram Cool Blue Boost 75W za 200-300kn??

 Osr Nightbreaker LED nedaju homogirat mamlazi u auto s lećom, a mogu ići u određene aute bez leće (ima popis na službenoj stranici Osrama).  To mi je totalna glupost i nebuloza, niti jedan jedini reflektor far nebre svijetliti bolje nek far s lećom. Znači ako iole netko kuži u optiku mu je to jasno. Ali ne može im se objasniti. 

 

Konkretno vozim skoro 2 god s Auxito H7 led i prolazim onaj test bez problema, niko ne blenda, niš. I sad sam pitao dal' si mogu ove Osramoćen legalne homologirat, odgovor ne. Baš sam razocaran, čak ne žele ni testirati uređajem, da se uvjere da dobro svijetle.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ti imaš Fiestu Mk7 koliko se sjećam. Kako služi auto?

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Et_Tu_Brute? kaže...
ramzocro-HCR kaže...
sstrmi kaže...
ramzocro-HCR kaže...
ivanzu kaže...

Koji je to motor bio?

 Bmw x4 2.0 b47 2014god.

 

Edit: auto nema 130t km.

 Nije to riješeno sa b47? Ili prva verzija 2014 i dalje ima problema s time

 Ja više nikome ne vjerujem. Svakim danom sve manje imam povjerenja u nove bmwe, od problema s strujom(signal s centrale što se izgubi za sustav ubrizgavanja), ovo je već 3. Ili 4. B47 ove godine što se raspao

 Kakva je situacija sa b57 motorima? Znam da so iz modularne familije, jeli to znači da i jedne i druge pratu slični problemi?

 Zasad, kod nas, nije ni jednog bilo. Ali od kolega smo na zadnjem seminaru čuli jako slične stvari ko i za N seriju. Neću niš tvrditi dok ne vidim iz prve ruke, a s druge strane, sve je to rekla-kazala po meni. Ali da je B serija 4-cyl loše pokazala, zasad je, u mojim očima je shit.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Ti imaš Fiestu Mk7 koliko se sjećam. Kako služi auto?

Da, 2016. god. Baš jučer se okrenulo 70 tkm. Za sad nemam primjedbi, čekam da mi u garantnom roku zamijene kontrole za radio na volanu, jer volume down ne lovi kak treba. Doslovno to je jedini problem s autom. Ak ne zamijene, budem angry, jer mislim da bi to moglo biti preko 100€, a to je doslovno jedini gadget koji imam u autu i koristim  Jako mi fali što nisam uzeo grijano prednje staklo, i malo mi fali automatska klima (ali zbilja malo). 

 

Sve servise radim u ovlaštenom u ČK, a djelove uzimam u Lagerosu, i mijenjam svaki put sve filtere, iako nije potrebno. Potrošnja prosječna prema Spritmonitoru 5.6 l. Ako nisam nekaj bitno napisal, slobodno pitaj. 

 

 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...
Remzi kaže...

 

 

Ili uzeti Osram Cool Blue Boost 75W za 200-300kn??

 To će ti istopiti kontakte, leću i plastični pokrov od pregrijavanja + zabranjena je za cestovnu upotrebu jer nema ECE homologaciju

 

 

 

 ne mora znacit, ja sam ih vozio na 2 auta sve skupa 4 godine i nikakvih problema. najbolja halogena zarulja koju sam stavio na ikoji auto, a isprobao sam sve i svasta...

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Super, grijano prednje staklo je odlično sve dok ga kamenčić ne polupa,  onda platiš 10-15k drugo. Mislim da ti to neki električar lako riješi, vjerojatno je mikroprekidač otišao ili je loš kontakt unutar prekidača.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

do kraja godine cu morat mjenjati diskove i plocice na kupejki...pa ajde da pitam malo vasa iskustva...

volio bi prednje busene/rezane kako god, al ate nema power disc za nju, imam opciju brembo busene ili zimmermann busene...imao sam zimmermann obicne na cupri i bili su blago rec ocajni, 3-4 jaca kocenja, poplave i ne drze nis...plus nisu bili coated, nego goli i hrdali su odmah...kakvi su buseni? jel ima kakvog skoka u kvaliteti? brembo iskreno ne bi, ne bi ni zimmer, al jbg...

plocice? osim ate (obicne, necu keramiku) koje jos imate i kakve su vam? ebc? trw?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ATE pločice više ne postoje, dobiješ Galfer. Imaš Brembo Xtra ili možda neke od EBC-a ali ne znam kakvi su.

3 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...

Zaključiti radni tjedan with a bang.

 

Bimmer ofc.

 Ovo mi je baš šlag na tortu.. Imao sam E92 automatik sa N47 motorom, sve redovno servisirano, prodao ga s 290 tkm nikad na motoru ili mjenjaču nekakvih problema..

Sad sam uzeo G20 320D Xdrive, reko sad sam siguran bar što se tog lanca tiče al izgleda da vrag ne spava jel :D Uzeo sam produženu garanciju na 4 godine pa ako misli roknut nek rokne, ja radim cca 30tkm godišnje.. Kaže prvi servis na 25tkm (wtf), sad sam prešao prvih 10 i ide na izmjenu ulja i filtera a onda kak piše po intervalu..

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

ATE pločice više ne postoje, dobiješ Galfer. Imaš Brembo Xtra ili možda neke od EBC-a ali ne znam kakvi su.

 a po cemu znas da nisu ate? sta nema vise logo ili sta?

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

 

 Ma probat ću to na jamstvo izvući, da barem neke koristi od toga bude 🤭 

 

Više sam iziritiran krutošću CVH po pitanju tih legalnih ledica u leća far. Pobogu ako onaj vražji test prođe (kak sad prolazi s Kinezima) ne vidim razlog da mi ne homologira. Jer očito ak to prolazi nikome u oči nebre svijetliti

 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

do kraja godine cu morat mjenjati diskove i plocice na kupejki...pa ajde da pitam malo vasa iskustva...

volio bi prednje busene/rezane kako god, al ate nema power disc za nju, imam opciju brembo busene ili zimmermann busene...imao sam zimmermann obicne na cupri i bili su blago rec ocajni, 3-4 jaca kocenja, poplave i ne drze nis...plus nisu bili coated, nego goli i hrdali su odmah...kakvi su buseni? jel ima kakvog skoka u kvaliteti? brembo iskreno ne bi, ne bi ni zimmer, al jbg...

plocice? osim ate (obicne, necu keramiku) koje jos imate i kakve su vam? ebc? trw?

Naprijed Textar (b/r) i Ferodo, nazad Brembo (b/r). 340/345mm. Auto je 1450kg. Nema nikakvih problema.

 

 

A od boljih stvari, Tarox Sport Japan.  

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.4.2021 13:54 (ivanoile).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...
ivanzu kaže...

ATE pločice više ne postoje, dobiješ Galfer. Imaš Brembo Xtra ili možda neke od EBC-a ali ne znam kakvi su.

 a po cemu znas da nisu ate? sta nema vise logo ili sta?

 Sve koje znam da su naručili ATE dobili su Galfer u kutiji od ATE-a. Nisu loše ali plaćaš ATE, a dobiješ nešto drugo.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...
Et_Tu_Brute? kaže...
ramzocro-HCR kaže...
sstrmi kaže...
ramzocro-HCR kaže...
ivanzu kaže...

Koji je to motor bio?

 Bmw x4 2.0 b47 2014god.

 

Edit: auto nema 130t km.

 Nije to riješeno sa b47? Ili prva verzija 2014 i dalje ima problema s time

 Ja više nikome ne vjerujem. Svakim danom sve manje imam povjerenja u nove bmwe, od problema s strujom(signal s centrale što se izgubi za sustav ubrizgavanja), ovo je već 3. Ili 4. B47 ove godine što se raspao

 Kakva je situacija sa b57 motorima? Znam da so iz modularne familije, jeli to znači da i jedne i druge pratu slični problemi?

 Zasad, kod nas, nije ni jednog bilo. Ali od kolega smo na zadnjem seminaru čuli jako slične stvari ko i za N seriju. Neću niš tvrditi dok ne vidim iz prve ruke, a s druge strane, sve je to rekla-kazala po meni. Ali da je B serija 4-cyl loše pokazala, zasad je, u mojim očima je shit.

 Baš je žalosno za čuti to. Kazem ako budem išao na F30 / F10 mislio sam sa N47 motorom tj 2.0,a ako bi išao na E90 LCI ili E60 LCI onda N57 ili benzinski N52-54. N57 znam da je dosta dobar,ne kao M57 ali dostajan nasljednik. A N52 sam imao i dobar je motor ako je propisnio održavan

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...
ramzocro-HCR kaže...
Et_Tu_Brute? kaže...
ramzocro-HCR kaže...
sstrmi kaže...
ramzocro-HCR kaže...
ivanzu kaže...

Koji je to motor bio?

 Bmw x4 2.0 b47 2014god.

 

Edit: auto nema 130t km.

 Nije to riješeno sa b47? Ili prva verzija 2014 i dalje ima problema s time

 Ja više nikome ne vjerujem. Svakim danom sve manje imam povjerenja u nove bmwe, od problema s strujom(signal s centrale što se izgubi za sustav ubrizgavanja), ovo je već 3. Ili 4. B47 ove godine što se raspao

 Kakva je situacija sa b57 motorima? Znam da so iz modularne familije, jeli to znači da i jedne i druge pratu slični problemi?

 Zasad, kod nas, nije ni jednog bilo. Ali od kolega smo na zadnjem seminaru čuli jako slične stvari ko i za N seriju. Neću niš tvrditi dok ne vidim iz prve ruke, a s druge strane, sve je to rekla-kazala po meni. Ali da je B serija 4-cyl loše pokazala, zasad je, u mojim očima je shit.

 Baš je žalosno za čuti to. Kazem ako budem išao na F30 / F10 mislio sam sa N47 motorom tj 2.0,a ako bi išao na E90 LCI ili E60 LCI onda N57 ili benzinski N52-54. N57 znam da je dosta dobar,ne kao M57 ali dostajan nasljednik. A N52 sam imao i dobar je motor ako je propisnio održavan

 E90 lci uzmi s M57 Alu blokom. Lanac naprijed, vrhunac Bmw dizel motora. Rijetki su, a zlatni su.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice