Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.113
|
čitano: 13.250.758
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

 Di si dao lakirati, Javor & sin u Svetoj Nedjelji?

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

 Znas li koji je materijal koristen? Marka? 

 Nemam pojma. 3 tjedana je proces trajao. Trazio sam greške 45 min kad sam preuzimao auto, nisam našao. Metalik boja komplet auto brušem i lakiran...

1BIT kaže...

 Di si dao lakirati, Javor & sin u Svetoj Nedjelji?

 Jok u Zagorju...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koji interior dressing koristite? Znaci za plastike,gume,armaturu itd...  ja koristim angelwax Angel. 

 

Kakav je chemichal guys VRP?

PSN:Tomislav025
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zasto bi itko uzeo TDI pored mHEV motora?

Em zagađuje em zastarjelo, em ronda ko traktor.

9 godina
online
Auti - ultimativna tema

Kolga pita hoće li pasat felge sa serije 1 (f20) od 16 cola na f30? Specifikacije felga su sljedeće: 5x120/et40/72,6 7x16
Znam da po specifikacijama piše da na f30 idu 16cola sa et31, ali me zanima da li mogu gore i ove felge sa et40?

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Koji interior dressing koristite? Znaci za plastike,gume,armaturu itd...  ja koristim angelwax Angel. 

 

Kakav je chemichal guys VRP?

 CG VRP je lošija verzija CarPro pearl-a.

Dojitza kaže...

Zasto bi itko uzeo TDI pored mHEV motora?

Em zagađuje em zastarjelo, em ronda ko traktor.

 Kupovna moć nam je katastrofa. Pa zato kupuju aute sa provjerenim motorima za koje ima dijelova na svakom čošku i svaki majstor ih zna popravit. Nebitno jel tdi,hdi,crdi ili nekih jednostavni atmo benzinac. Prosječna starost automobila u RH je 10g.+ znači taman da se baterije mjenjaju i to je trošak od nekih 2000€.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

sačuvaj me bože "svakog majstora" koji znaa u Špičkovini popraviti TDI s ECU jedinicom..

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sakho kaže...

Kolga pita hoće li pasat felge sa serije 1 (f20) od 16 cola na f30? Specifikacije felga su sljedeće: 5x120/et40/72,6 7x16
Znam da po specifikacijama piše da na f30 idu 16cola sa et31, ali me zanima da li mogu gore i ove felge sa et40?

 Ide na f30, ali ce biti previše uvučene u blatobran i ružno će izgledati auto.

#fsb
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Znate koga u Slavoniji ili ZGu da se bavi kodiranjem Ford Focusa mk3 1.6 tdci 2014 godina? Trebam ugasiti softverski TPMS senzore da ih ne moram imati na felgama jer su svejedno beskorisni (molim da se ne ulazi u raspravu jesu li korisni i trebaju li mi, želim ih ugasiti da ne moram brinuti o njima i kupovati 2 seta nepotrebno).

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sakho kaže...

Kolga pita hoće li pasat felge sa serije 1 (f20) od 16 cola na f30? Specifikacije felga su sljedeće: 5x120/et40/72,6 7x16
Znam da po specifikacijama piše da na f30 idu 16cola sa et31, ali me zanima da li mogu gore i ove felge sa et40?

 Distance,tj još bolje adaptere H&R ili neke kvalitetne od cca 15-20mm i bit će top

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

danas sam trazio neki senzor za frenda i posto mi dao oem broj, nikako nac alternativu...uglavnom googlao sam i naisao na stranicu online car parts co uk...nasao sam i sve 5, al zanima me dal stranica autodoc si vadi katalog sa online car partsa? jer vidim sebi za kupejku ponuda je ista, cak i popust koji daju na obe stranice je 29%...

da li ima tko iskustva sa obje stranice?

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koliko ova cuda od fm transmittera trose struje dok se ne koriste a ostanu ustekani? Moja skoda daje struju na 12v uticnicu cak i kad je ugasena i kljuc izvucen, pa da ne moram svaki dan to vadit i stavljat i tako razjebat utor jel se moze to ostavit ustekano cijelo vrijeme? 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

danas sam trazio neki senzor za frenda i posto mi dao oem broj, nikako nac alternativu...uglavnom googlao sam i naisao na stranicu online car parts co uk...nasao sam i sve 5, al zanima me dal stranica autodoc si vadi katalog sa online car partsa? jer vidim sebi za kupejku ponuda je ista, cak i popust koji daju na obe stranice je 29%...

da li ima tko iskustva sa obje stranice?

 Mislim da su to iste stranice, prije par godina kad sam uzimao diskove preko Autodoca imao sam istu usporedbu kao i ti, kad dodes na Paypal placanje trebalo bi bit isto ime firme zapravo.

 

Najveca razlika je zapravo gdje kupujes, .de ili .uk, radi valute.

 

I shipping sa Autodoca nije bio nesto munjevit, trajalo je 2tjedna.

Di2 & EPS FTW!
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

Koliko ova cuda od fm transmittera trose struje dok se ne koriste a ostanu ustekani? Moja skoda daje struju na 12v uticnicu cak i kad je ugasena i kljuc izvucen, pa da ne moram svaki dan to vadit i stavljat i tako razjebat utor jel se moze to ostavit ustekano cijelo vrijeme? 

 Ako koristiš auto svaki dan, mislim da nebi trebalo biti problema da ostane stalno unutra.


Inače, ako se ne varam, meni je na 406 isto stalno upaljač bio pod naponom, a sada je samo kad dam kontakt. Što sam napravio, ne sjećam se više, mislim da ima 2 slota za osigurač pa možeš birati da je uvijek pod naponom ili samo kad se okrene ključem. Možda i Škoda to ima.

Ništa ne ostavljam nezavrš
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Branimir2412 kaže...
domac5 kaže...

Jel ovak zvuci kad se kamencic uvuce izmedu diska i pakne? Zapeo u blatu neki dan i otad struze u voznji, ne stalno al tu i tam.. Brazda se stvara na disku 

 Nemoj nagađati, odi kod majstora neka provjeri. Uostalom prema slici se vidi da nešto tu ne štima, disk pločica ti se ne troši ravnomjerno i nije cijelom visinom paralelna s disk pločom. Pogledaj sliku.

 

Memphis kaže...

 Ne, to je nešto drugo. Kamenčić se čuje kad ideš polako i to ruži kao da se raspada zadnji kraj

 

Predator003 kaže...

 Ovaj zvuk koji se najbolje cuje od 0:30 do 0:35? Definitivno nije kamencic

 Kamencic je u pitanju bio, zapeo s unutarnje strane diska u celjusti.

I sto se tice plocica koje stoje u koso a ne ravno, kod mog auta to i treba biti tako.. Kod nekih mora biti ravno a kod nekih ovako koso

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ekipa može preporuka za karavana ili monovolumen benzinca? 

 

Spreman sam dati 10-15000€ s tim da za 15000€ auto mora bit tip top. Našao sam jednog 2018 Meganea 1.2tci 130 za 6xxxx km al mi se ne sviđa boja 

 

Jako mali izbor automobila a treba mi prostran auto zbog dvije autosjedalice i kolica u gepeku.

 

Koliko bi koštao unos za ovog Talismana

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gocc01 kaže...

Ekipa može preporuka za karavana ili monovolumen benzinca? 

 

Spreman sam dati 10-15000€ s tim da za 15000€ auto mora bit tip top. Našao sam jednog 2018 Meganea 1.2tci 130 za 6xxxx km al mi se ne sviđa boja 

 

Jako mali izbor automobila a treba mi prostran auto zbog dvije autosjedalice i kolica u gepeku.

 

Koliko bi koštao unos za ovog Talismana

 Nova kia ceed sportswagon ti je cca 2000-3000€ izvan tako da bi ja nasao neku polovnu octaviu

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2021 19:22 (Dojitza).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Talisman ti naprijed nema bas nesto mjesta za noge, skroz pomaknuto sjedalo iza i dalje nogama dodirujes vatrozid sa 1.8m. Ako mislis uvoziti benzinca biti ces oderan. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2021 20:05 (ivanzu).
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vozio sam Lagunu 2 karavan pa Mazdu 6 2005 karavan. Oba dizelaša i zimi je baš to zagrijavanje auta bilo koma a nemam ni volje ni vremena čekat u autu ujutro da se motor zagrije pa krenut.

 

Mislim, uzeo bih dizelaša al mi svi vele da ni slučajno jer imam baš kratke relacije, ujutro vozim dvije minute do vrtića pa gasim auto i nakon tog palim za posao i vozim cca 8 minuta. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gocc01 kaže...

 

Mislim, uzeo bih dizelaša al mi svi vele da ni slučajno jer imam baš kratke relacije, ujutro vozim dvije minute do vrtića pa gasim auto i nakon tog palim za posao i vozim cca 8 minuta. 

 Za tako kratke relacije samo atmosferski benzinac

 

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Pronadji si S-Maxa sa rucnim mjenjacem - imat ces mjesta koliko hoces i za putnike i za prtljagu.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Pronadji si S-Maxa sa rucnim mjenjacem - imat ces mjesta koliko hoces i za putnike i za prtljagu.

 Ako je prioritet prostranost onda je mono bolji izbor, ali karavan taman dođe kao neki hibrid između zabave i korisnog.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2021 23:32 (Dojitza).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...
Branimir2412 kaže...
domac5 kaže...

Jel ovak zvuci kad se kamencic uvuce izmedu diska i pakne? Zapeo u blatu neki dan i otad struze u voznji, ne stalno al tu i tam.. Brazda se stvara na disku 

 Nemoj nagađati, odi kod majstora neka provjeri. Uostalom prema slici se vidi da nešto tu ne štima, disk pločica ti se ne troši ravnomjerno i nije cijelom visinom paralelna s disk pločom. Pogledaj sliku.

 

Memphis kaže...

 Ne, to je nešto drugo. Kamenčić se čuje kad ideš polako i to ruži kao da se raspada zadnji kraj

 

Predator003 kaže...

 Ovaj zvuk koji se najbolje cuje od 0:30 do 0:35? Definitivno nije kamencic

 Kamencic je u pitanju bio, zapeo s unutarnje strane diska u celjusti.

I sto se tice plocica koje stoje u koso a ne ravno, kod mog auta to i treba biti tako.. Kod nekih mora biti ravno a kod nekih ovako koso

 A koji je to auto?

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

Znate koga u Slavoniji ili ZGu da se bavi kodiranjem Ford Focusa mk3 1.6 tdci 2014 godina? Trebam ugasiti softverski TPMS senzore da ih ne moram imati na felgama jer su svejedno beskorisni (molim da se ne ulazi u raspravu jesu li korisni i trebaju li mi, želim ih ugasiti da ne moram brinuti o njima i kupovati 2 seta nepotrebno).

 Itko?

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
7 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Dojitza kaže...
Čitatelj kaže...

Pronadji si S-Maxa sa rucnim mjenjacem - imat ces mjesta koliko hoces i za putnike i za prtljagu.

 Ako je prioritet prostranost onda je mono bolji izbor, ali karavan taman dođe kao neki hibrid između zabave i korisnog.

Iako je tvoja tvrdnja uvelike točna, vozna dinamika S-Maxa (barem onih koje sam ja vozio) posramila bi veliku većinu karavana, pa čak i neke limuzine.

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...
Hacker002 kaže...

Znate koga u Slavoniji ili ZGu da se bavi kodiranjem Ford Focusa mk3 1.6 tdci 2014 godina? Trebam ugasiti softverski TPMS senzore da ih ne moram imati na felgama jer su svejedno beskorisni (molim da se ne ulazi u raspravu jesu li korisni i trebaju li mi, želim ih ugasiti da ne moram brinuti o njima i kupovati 2 seta nepotrebno).

 Itko?

 DCE Service Osijek , Driver's Wish Gornji Stupnik . Nazovi i pitaj . 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
robogo kaže...
Dojitza kaže...
Čitatelj kaže...

Pronadji si S-Maxa sa rucnim mjenjacem - imat ces mjesta koliko hoces i za putnike i za prtljagu.

 Ako je prioritet prostranost onda je mono bolji izbor, ali karavan taman dođe kao neki hibrid između zabave i korisnog.

Iako je tvoja tvrdnja uvelike točna, vozna dinamika S-Maxa (barem onih koje sam ja vozio) posramila bi veliku većinu karavana, pa čak i neke limuzine.

 Naravno, ovisi od modela do modela.

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Trazim Autoradio za svoj 2018. C-HR, ali da podrzava originalnu ugradjenu kameru.

 

Ne znam dali ovaj radio to moze, ali zanimljiv je opis proizvoda (scrollajte):

https://www.seicane.com/en/2018-toyota-c-hr-lhd-android-touchescreen-gps-radio-bluetooth-navigation-system-carplay-h2088

 

 

Ova ekipa mi je poznata

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Rucipe kaže...
Hacker002 kaže...
Hacker002 kaže...

Znate koga u Slavoniji ili ZGu da se bavi kodiranjem Ford Focusa mk3 1.6 tdci 2014 godina? Trebam ugasiti softverski TPMS senzore da ih ne moram imati na felgama jer su svejedno beskorisni (molim da se ne ulazi u raspravu jesu li korisni i trebaju li mi, želim ih ugasiti da ne moram brinuti o njima i kupovati 2 seta nepotrebno).

 Itko?

 DCE Service Osijek , Driver's Wish Gornji Stupnik . Nazovi i pitaj . 

 Poslao upit u oba, hvala!

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Jel moze netko prokomentirati:

https://de.aliexpress.com/item/4001161059930.html

 

 

Trebam model sa CB004 canbusom.

Malo su blesave oznake, negdje pise MAX10, negdje PX6,

al mislim da je to sve isti drekec - i da bi trebalo biti Plug&Play,

da rade sve komande volana, kamera itd itd.

 

I oba se mogu naruciti direkto iz drzave nam Svabije.

 

Ima jos netko prijedlog? Ili gdje se moze dobiti brze i povoljnije,

ili neki drugi model za C-HRa, a da sve radi.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice