Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.191.070
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

 Danas sam skuzio ovo udubljenje(neravninu) na pragu a ne sjecam se da sam negdje zapeo ili udario,nadam se da se kuzi na slici o čemu pričam.Uglavnom,moze li se to popraviti(izravnati) te koliko je komplicirano i koja bi bi bila otprilike cijena za to?

https://imgur.com/xSgH42H

https://imgur.com/AW5F6SQ

https://imgur.com/YYLewfm

 

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.2.2020 15:35 (big_guy).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To ti je vulkanizer ili meho napravio, moze se ispraviti tako sto se skine blatobranska plastika prednjeg kotaca pa se gura onom sipkom za ravnanje limarije samo treba paziti da se ne osteti zastita od hrdanja. Mozda se uspije i sa onim sto se zaljepi pa povuce. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.2.2020 16:13 (ivanzu).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Malo ga operi

15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
galinjo24 kaže...

Malo ga operi

 Inace drzim auto urednim ali zivim u hebenoj Petrinji i svaka ulica je puna radova,tako da mi se ne isplati toliko redovno ga prati.A da ne spominjem da je dobio tockice od kamenja sa ceste....

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Negdje si cocnuo u Petrinji na jednu od mali milijun rupa. Meni se cini da to mozes iznutra popeglat,

tako da nebi trebali biti previse skupo. Skuplji ce ti biti amortizeri i gume/felge, koje ti Petrinja unisti.

A za lak necu ni komentirati, znam kako ti je tamo, jedva docekas da dodjes do krizanja Petrinjske, Sisacke i Novoselse ulice.

Sva sreca je i tamo bas pekarna Edi, za pokupit peciva i burek, da se malo zivci smiru, a i zeludac od drndanja.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Nije zapeo, netko nije dobro podmetnuo dizalicu.

Slicna stvar se i meni desila, a ovo mi isto tako izgleda ostecenje.

Da je sam udubio skinuo bi farbu sa praga, a i mislim da nema sanse da ne zapamtis takav udarac.

 

 

 

EDIT: nasao sam sliku slicnog primjera

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2020 11:58 (BORG).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ja sam slicno stetu napravio na starom nissanu, isao se okretat na rikverc u necije dvoriste u slijepoj ulici (uska ulica) i nisam skuzio da je straga stepenica/terasa visoka oko pola metra, i auto je sjeo na pragove.

s time da su kod mene bila sjebana oba praga i lim na podvozju.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da li tko zna koliko bi otprilike kostao uvoz Mercedesa C Coupe W204 220CDI, 2012, 117 g CO₂

Uvoz iz Njemacke, cijena auta tamo oko 11 tisuca eura.

Hvala unaprijed! 

Barcelona - Mes que un club
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
el.šef kaže...

Da li tko zna koliko bi otprilike kostao uvoz Mercedesa C Coupe W204 220CDI, 2012, 117 g CO₂

Uvoz iz Njemacke, cijena auta tamo oko 11 tisuca eura.

Hvala unaprijed! 

 Najbolje vidis prek ovog. Ali cim je 117 co2 nebi trebalo bit nista skupo (tj. bit ce ispod 1000€ 100%).

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ako stvarno ima 117 CO2 onda neće biti skup uvoz, homologacija je 625kn, kile su oko 100€ i carina oko 1000€ kao što je kolega rekao, imaš kalkulatore na internetu pa možeš dosta dobru procjenu dobiti.

 

Kolega je nedavno uvezao Volva XC60 2015a sa 124 CO2 i platio carinu 1500€, tako da bi ova C klasa trebala biti oko 1000 jer ima manji CO2 i starija je.

 

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2020 13:52 (Hacker002).
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
el.šef kaže...

Da li tko zna koliko bi otprilike kostao uvoz Mercedesa C Coupe W204 220CDI, 2012, 117 g CO₂

Uvoz iz Njemacke, cijena auta tamo oko 11 tisuca eura.

Hvala unaprijed! 

 Najbolje vidis prek ovog. Ali cim je 117 co2 nebi trebalo bit nista skupo (tj. bit ce ispod 1000€ 100%).

Hvala ti. Po ovome ispada da bi bilo oko 7 tisuca kuna. 

Hmm, zar nije uvoz bio skuplji ili sam ja nesto krivo povezao? Sjecam se prije mozda godinu i pol prijatelj je uvezao BMW E90 2.0dizel 2007 i uvoz ga je kostao oko 2000 eura.  

Ja sam se pripremio vec da ce i meni biti oko 2k eura ali ako bi bilo manje to bi bilo super.

Barcelona - Mes que un club
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
el.šef kaže...

 

 

Hmm, zar nije uvoz bio skuplji ili sam ja nesto krivo povezao? Sjecam se prije mozda godinu i pol prijatelj je uvezao BMW E90 2.0dizel 2007 i uvoz ga je kostao oko 2000 eura.  

Ja sam se pripremio vec da ce i meni biti oko 2k eura ali ako bi bilo manje to bi bilo super.

Jel si siguran da on nije unutra i racunao put, smjestaj i ostalo ? Jer nemoguce da ga je e90 2.0 iz 2007 izasao 2000€, da je rijec o 3.0 onda vec da...

 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
el.šef kaže...

Da li tko zna koliko bi otprilike kostao uvoz Mercedesa C Coupe W204 220CDI, 2012, 117 g CO₂

Uvoz iz Njemacke, cijena auta tamo oko 11 tisuca eura.

Hvala unaprijed! 

 Najbolje vidis prek ovog. Ali cim je 117 co2 nebi trebalo bit nista skupo (tj. bit ce ispod 1000€ 100%).

 A kakav je onda ovo kalkulator? Na malo vecim co2 ispadne dosta velika razlika naspram ovog kojeg si ti linkao.

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tony1999 kaže...

 A kakav je onda ovo kalkulator? Na malo vecim co2 ispadne dosta velika razlika naspram ovog kojeg si ti linkao.

 Ne znam... Znam da vecina preporucuju onaj gore kalkulator jer je kod njega navodno kod vecina ljudi sve izracunalo skoro tocno. Ali opet ak netko nije siguran, moze se raspitat za auto i za broj sasije i pitat na carini pa ce oni rec kolko ce bit davanja

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tony1999 kaže...

 A kakav je onda ovo kalkulator? Na malo vecim co2 ispadne dosta velika razlika naspram ovog kojeg si ti linkao.

 "malo veći co2". Zbog toga ispada veća razlika. Unesi identične podatke u oba kalkulatora pa će razlika biti minimalna.

hahhaajaads kaže...

 Ne znam... Znam da vecina preporucuju onaj gore kalkulator jer je kod njega navodno kod vecina ljudi sve izracunalo skoro tocno. Ali opet ak netko nije siguran, moze se raspitat za auto i za broj sasije i pitat na carini pa ce oni rec kolko ce bit davanja

 Ovo nije baš istina, jer oni kada unesu podatke u sustav automatski kreće postupak carinjenja i ne možeš od njega odustati.

Ono na što ti vjerojatno misliš je da im pošalješ podatke, a on ti izračuna na tom njihovom kalkulatoru i pošalje, što opet nije 100% točan iznos jer on ovisi o CO2, cijeni novog auta u HR, kilometrima i opremi.

 

Stavim za tu C klasu da je vrijednost novog bila 350t kn i po jednom kalkulatoru ispada cca 5800 po drugom 6100. Znači 6-7 tisuća će biti, ispod tisuću eura sigurno.

 

P.S. Na cijenu tih davanja dodaješ homologaciju od 625kn, kile oko 100€ i COC papir (nekakva potvrda proizvođača). Ako ga nemaš on ti je još 400tinjak kn uglavnom.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2020 15:26 (Hacker002).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Evo ja platio 10700kn plus 600kn homologaciju prosli petak. Audi a4 avant s-line. 112 co2.  2016/9. Znaci racunaj si manje od toga sigurno.

PSN:Tomislav025
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
el.šef kaže...

 

 

Hmm, zar nije uvoz bio skuplji ili sam ja nesto krivo povezao? Sjecam se prije mozda godinu i pol prijatelj je uvezao BMW E90 2.0dizel 2007 i uvoz ga je kostao oko 2000 eura.  

Ja sam se pripremio vec da ce i meni biti oko 2k eura ali ako bi bilo manje to bi bilo super.

Jel si siguran da on nije unutra i racunao put, smjestaj i ostalo ? Jer nemoguce da ga je e90 2.0 iz 2007 izasao 2000€, da je rijec o 3.0 onda vec da...

 

 To je sigurno stariji m47 motor, kasnije je isao n47 koji ima manji co 2 a to utjece i na cijenu uvoza.. kasnije to das u lanc 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

 

 To je sigurno stariji m47 motor, kasnije je isao n47 koji ima manji co 2 a to utjece i na cijenu uvoza.. kasnije to das u lanc 

 

 Prije nekih 3-4 mj je uzeo ovaj dole sa slike za 4500€, znaci auti je tip top mehanicki (+ ima nepoderivi M47, isto ima skoro 300tkm), 320d, m paket unutra/vani, panorama, velika navigacija, xenoni, sportska dakota sjedala i sl... Za njega je bilo davanja 6500kn + zoll table

 

Edit: my bad, preobrnuo sam pitanje gore iz nekog razloga, da vjerovatno je M47 unutra 

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2020 16:56 (hahhaajaads).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
domac5 kaže...

 

 To je sigurno stariji m47 motor, kasnije je isao n47 koji ima manji co 2 a to utjece i na cijenu uvoza.. kasnije to das u lanc 

 

 Prije nekih 3-4 mj je uzeo ovaj dole sa slike za 4500€, znaci auti je tip top mehanicki (+ ima nepoderivi M47, isto ima skoro 300tkm), 320d, m paket unutra/vani, panorama, velika navigacija, xenoni, sportska dakota sjedala i sl... Za njega je bilo davanja 6500kn + zoll table

 

Edit: my bad, preobrnuo sam pitanje gore iz nekog razloga, da vjerovatno je M47 unutra 

 Odlican motor, frendov ima 370 000 i do sad jedini problem 1 dizna cca 1000 kn.. njegov je stariji e46 no evo nakon 16 godina on i dalje rupe i lose ceste jako tiho upija dok u mojoj krntiji ne znas koja plastika vise skripi a ima manje km od njegovog.. ne bih se uopce zalio na jedan e46 al jako tesko je nac neki nerazvaljeni, a dijelovi su prihvatljive cijene postali, star je to auto vec..

 

A taj plavi 4600 i samo 6000 kn davanja? pa to je super cijena ako je auto u dobrom stanju, kad gledas sta se kod nas prodaje za tu lovu, vidim i iznutra nije socijala.. 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...
hahhaajaads kaže...
domac5 kaže...

 

 

 

A taj plavi 4600 i samo 6000 kn davanja? pa to je super cijena ako je auto u dobrom stanju, kad gledas sta se kod nas prodaje za tu lovu, vidim i iznutra nije socijala.. 

 Ma i ja sam zinuo kad je rekao kolko je bilo davanja i kolko je auto kostao  I nije neki fake m izvana/iznutra ko vecina na nasim oglasnicima...

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

 

 Prije nekih 3-4 mj je uzeo ovaj dole sa slike za 4500€, znaci auti je tip top mehanicki (+ ima nepoderivi M47, isto ima skoro 300tkm), 320d, m paket unutra/vani, panorama, velika navigacija, xenoni, sportska dakota sjedala i sl... Za njega je bilo davanja 6500kn + zoll table

 

Edit: my bad, preobrnuo sam pitanje gore iz nekog razloga, da vjerovatno je M47 unutra 

 Bas lijepo izgleda.

 Sam steta kaj ima tolko km...

Truth in engineering.
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Batista kaže...

 Bas lijepo izgleda.

 Sam steta kaj ima tolko km...

 Ma za taj motor je 300tkm nista... Uostalom bolje da je zavrsio kod njega nego da ga je uzeo neki koji bi skinuo jedno 150-200tkm pa stavio cijenu po 12-13k € kod nas...

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BORG kaže...

1bit, daj stavi neku zanimljivu sliku/situaciju sa ceste, to mi je uvijek zanimljivo pogledati

 A nema niš zanimljivoga na cesti, svi ti weekend cars-i su u garažama do proljeća

Evo nešto sitno:
Taman sam išao fotkat, čovjek vozi mazdu 6 mps 2.3 turbo 258ks, ima vodoravni intercooler, kao subaru
Pravi raritet uglavnom nakon ove fotke mi je otišao, nisam ga više vidio

 

Zatim smart za dijelove na šlepi, prvo sam mislio da netko kontejner vozi na šlepi, ali kada sam se približio, skužio sam da se radi o smartu

 

I jedan porsche, ferdinand porsche 0777

 

 

 

EDIT:
Off topic:
Evo jedna poznata seat ibiza u hr
OGLAS

 
Baš čitam, piše bila na 240ks, ak se ne varam, vlasnik prije nego se počeo baviti ljepljenjem folija, vozio je tu ibizu u narančastoj ili (crvenoj, ne mogu se sjetit) boji po 402 street race-u, na jednom forumu se stalno prepucavao sa vlasnikom punta u videu dolje, bilo je zanimljivo čitati, ko je bolji ibiza 1.9tdi ili punto 1.9jtd

hm ali jedno im je zajednično, obojici se razletio motor i swapali su drugi

 

BTW: 180Ks (a momenta valjda duplo) dizlo i jednomaseni zamašnjak...gume neće dugo trajati

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2020 22:38 (1BIT).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ah Silvachh. To mi daljnji susjed 😂😂😂

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

bravo 1bit samo pisi.

Da, vidio tu ibizu na spauto folije sajtu.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
4 godine
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Nemogu nigdje naći za kupiti stop svjetlo za Clia 3, ako netko ima prijedlog/savjet, ili da barem zna cijenu novog da vidim jel mi isplati polovno 

Have no fear, Vlad is here
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, da li netko zna koji je proces ako auto nije registriran, na probnim tablicama je jer ga moram dopeljati iz Varaždina u Zg (i koji je trošak probnih tablica), kako ja mogu platiti osiguranje prije tehničkog ako još nemam tablice, jer sam mislio uzeti preko kompare osiguranje? Hvala

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, da li netko zna/ima ili gdje nabaviti korisničke upute za Nissan Qashqai dci130 2015. godina na hrvatskom jeziku.

Zvao sam ovlaštene predstavnike ali nitko to nema jer kako kažu dolazi točno na broj s brojem vozila.

Na internetu sam tražio u PDF ali ista stvar. Engleski priručnik imam u PDF formatu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 14:27 (pukycro).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Registriraj se na Nissan HR, registriraj vozilo po VIM-u i onda ces vjerovatno dobiti opciju za skidanje PDF-a upustava i prirucnika.

 

Tako je na Fordu i Toyoti, tako da bi trebalo biti i na Nissanu.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice