Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.179.884
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

i like it.. šteta što ih ima samo RHD 

 A nije bilo dizela

Pa kaj bi uzel automatika?

Jooj po tim njemačkim oglasnicima možeš satima slinit, kakve cijene i ponude imaju...
Našal sam imprezu vagon, godinu mlađa, malo kilometara, veći motor od mitsu-a, al atmosferac, pa je malo slabiji, al je zvuk negdje

OGLAS

 

Ovakva impreza bi u hrv oglasnicima bila prek 100 000kn, u njemačkoj ispod 10 000€

BTW:
Znam da ti je OVO tiha patnja wankel jel

Postoji neki razlog zašto se rx8 prodaje za kikiriki?
Pa brutalno su izgubile na vrijednosti, barem 15 ih se prodaje od 2000-3000€ pa barem 10x više su koštale kao nove?
To i da je motor u banani, bi se isplatilo engine-swapat, honda K20 ili subaru EJ20G ili bit dovoljno lud i složit 3x rotor uff...
Pa taj rx8 švabima dođe kao kod nas jugić, nebi ti ga bilo ni žao krstit na nurburgring-u

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.7.2019 22:03 (1BIT).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Te rampice od profila su jad i bijeda izgleda. Ne moze proci testiranje na 10000 N, debljina profila 3mm i S275 celik.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.7.2019 22:22 (ivanzu).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

jel zna netko kako dieseli funkcioniraju sa plinom? jel steti motoru? jel radi uopce?

 

10 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Kakav je 2.0 tdi iz 2009 u audiu a5? Dali isto troši puno ulja? I dali uoce uzimati taj auto sa tim motorom koji je prešao 200 000 km.Ovlašteno je servisiran sve do danas.

14 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Te rampice od profila su jad i bijeda izgleda. Ne moze proci testiranje na 10000 N, debljina profila 3mm i S275 celik.

 Raceramps radi kvalitetne modularne rampe. Narvno i skupe. Mislim da nitko nema u RH, al dostava vjerojatno funkcionira.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ShadoW kaže...

jel zna netko kako dieseli funkcioniraju sa plinom? jel steti motoru? jel radi uopce?

 

 zar nije lakše u google napisati "dizel i plin" i pročitati odmah? 

 

mala je ušteda (cca 15%) jer za vrijeme rada automobil koristi i dizel i plin cijelo vrijeme, jedino se dodatno povećava okretni moment čime se više iskorištava učinkovitost motora

Isplatilo bi se više da voziš kamion ili autobus

 

 

 

 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Vladitor kaže...

Kakav je 2.0 tdi iz 2009 u audiu a5? Dali isto troši puno ulja? I dali uoce uzimati taj auto sa tim motorom koji je prešao 200 000 km.Ovlašteno je servisiran sve do danas.

 Imam taj motor u svom autu, u godini dana kako ga vozim niti jednom nisam nadolio kap ulja...

 Motor je odlican, al mozda malo preslab za A6.

Truth in engineering.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Te rampice od profila su jad i bijeda izgleda. Ne moze proci testiranje na 10000 N, debljina profila 3mm i S275 celik.

 

 

 

 

 S cim se ti bavis cim znas o celiku?

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Te rampice od profila su jad i bijeda izgleda. Ne moze proci testiranje na 10000 N, debljina profila 3mm i S275 celik.

 

 

 

 

 Jesi to u robotu odradio ili ? 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...
ShadoW kaže...

jel zna netko kako dieseli funkcioniraju sa plinom? jel steti motoru? jel radi uopce?

 

 zar nije lakše u google napisati "dizel i plin" i pročitati odmah? 

 

mala je ušteda (cca 15%) jer za vrijeme rada automobil koristi i dizel i plin cijelo vrijeme, jedino se dodatno povećava okretni moment čime se više iskorištava učinkovitost motora

Isplatilo bi se više da voziš kamion ili autobus

 

 

 

 

 je, gledao sam i citao, ali koliko vidim svi tekstovi (barem na hr) dolaze prakticki od iste osobe. vise me zanimalo jel neko ima prakticnog iskustva.

 

ovo sto sam procito da je usteda mala sto se tice novcano, ali da auto dobije na snazi 15ak %

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 A nije bilo dizela

Pa kaj bi uzel automatika?

 

ne i ne  dolaze mi notifikcajie za nove oglase za karavane od mobile.de, pa sam ga slučajno uočio, nisam imao pojma da ima evo karavan.

je oglasi puni auta, ali nemaš šta uzeti doslovno.. sve puno vag/bmw/merc karavana, sve ostalo jad i bijeda, pokoji eksemplar svake prijestupne.. doduše puno je i kriterija u igri.. volvo koji mi se svidio je otišel, bio je već rezerviran kad sam nazvao.

ali dobro, pomalo.. bu nekaj izletilo

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Danas se vozim doma sa posla, lagano umoran idem laganini 80 u desnoj traci zaobilaznice iza auta i dva kamiona, taman prije skidanja za Domovinski most počnu svi kočit naglo i aj nije gadno usporit sa 80, još sam stigao i sva četiri upalit, kad gledam, lik koji je bio u lijevoj traci do mene, šta me prošao sa nekih 120(možda i više, teško mi je procjenit) kočio da su se gume zadimile, a auto ispred njega pogodio onog ispred i onaj ispred onog ispred, uglavnom lančani, zaredalo se njih 5 u lijevoj traci, dogodilo se valjda 100m ispred mene, gledam u prolazu ljudi izlaze iz auta, drže se za glave, jedan je tako silovito pogodio onoga ispred da ga je potkopao, onaj ispred je sa guzicom u zraku ostao, gledam google maps, kolona skroz do skidanja za Slavonsku/Sesvete/Varaždin/Ikeu, pa sam se skinuo na Domovinskom i zaobišao cijelu gužvu, uglavnom baš razmišljam, kako se lančani sudar dogodio tik ispred mene, da sam ja bio u toj lijevoj traci, možda bi me zahvatilo, koju ludu sreću imam

 
 

Ja bi rekao da je tu glavni problem vozačka nekultura i neznanje...
Ono što svakodnevno viđam:

-kamioni i šleperi pretiću druge šlepere po lijevoj traci iako postoji znak zabrane preticanja za kamione od 07-19 (ak se ne varam, uglavnom preko dana), a limitirani su na 90km/h max što je svakako presporo za lijevu traku...

-ljudi se voze po lijevoj traci malom razlikom u brzini u odnosu na desnu traku i time stvaraju kolone iza sebe, čovjek misli da ak vozi 120 u lijevoj da ide brzo i da se ne treba micati, a to je pogrešno...
-kad i nastanu takve kolone di se svi voze 120 u lijevoj traci, 90% ljudi ne drži adekvatan razmak, nego se svi živčani nabiju jedan drugome na guzicu i vrše presing na auto ispred nebili ubrzali, ali badava ako prvi sve štopa...


Čudo je samo da se ovakve stvari ne događaju češće i šteta da nema presretaća koji bi barem probali riješit jednu od gore tri navedene stavke, jer ljudi očigledno lakše nauče neke stvari kad im to naplatiš...
Zaposlit presretaće da miču/kazne vozila iz lijeve trake ukoliko se voze sporije od 140 koliko je dozvoljeno (ograničenje je 130), e to bi bio posao, pa da lijeva traka opet poprimi svoje značenje...preticajna traka...

6 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Zaposlit presretaće da miču/kazne vozila iz lijeve trake ukoliko se voze sporije od 140 koliko je dozvoljeno (ograničenje je 130), e to bi bio posao, pa da lijeva traka opet poprimi svoje značenje...preticajna traka...

Zar ljudi ne voze u većini slučajeva i desnom trakom 140 km?

16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
love2ml86 kaže...
1BIT kaže...

Zaposlit presretaće da miču/kazne vozila iz lijeve trake ukoliko se voze sporije od 140 koliko je dozvoljeno (ograničenje je 130), e to bi bio posao, pa da lijeva traka opet poprimi svoje značenje...preticajna traka...

Zar ljudi ne voze u većini slučajeva i desnom trakom 140 km?

 Ne voze ni lijevom, kamoli desnom...

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

-ljudi se voze po lijevoj traci malom razlikom u brzini u odnosu na desnu traku i time stvaraju kolone iza sebe, čovjek misli da ak vozi 120 u lijevoj da ide brzo i da se ne treba micati, a to je pogrešno...
-kad i nastanu takve kolone di se svi voze 120 u lijevoj traci, 90% ljudi ne drži adekvatan razmak, nego se svi živčani nabiju jedan drugome na guzicu i vrše presing na auto ispred nebili ubrzali, ali badava ako prvi sve štopa...

 

 Autoput ZG - RI dionica od Lučkog do Karlovca, 95% se vozi lijevom trakom 100-110-120... ispred njih nitko... uredno ih možeš zaobilaziti s desne strane unutar tolerancije

 

Autoput ZG - SB - ZG, nitko, ama baš nitko se ne vozi lijevom trakom, tko pretekne vraća se odmah u desnu i tu se vidi opća kultura u prometu

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2019 18:19 (Ziga).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
love2ml86 kaže...
1BIT kaže...

Zaposlit presretaće da miču/kazne vozila iz lijeve trake ukoliko se voze sporije od 140 koliko je dozvoljeno (ograničenje je 130), e to bi bio posao, pa da lijeva traka opet poprimi svoje značenje...preticajna traka...

Zar ljudi ne voze u većini slučajeva i desnom trakom 140 km?

 Imam dojam da si sarkastičan

 

Znači nisam mislio da ak iz desne trake u kojoj se voziš 80 i ideš preticat u lijevu, da moraš odma 140 vozit, jer naravno ne možeš tako brzo nabrati brzinu (ubrzati)...
Nego lijepo zaposlit presretača da se vozi 140 u lijevoj i onaj koji mu se ne makne iz lijeve trake kaznit... jednostavno i efikasno, jer nije oslobodio lijevu preticajnu traku za vozila koja mogu doći sa 140km/h...

 

Ne znam da li je to istina, ali sam čuo/čitao da presretači nikoga ne zaustavljaju na zaobilaznici/autoputu ako ne vozi brže od 160km/h, zbog "laganja" brzinomjera u svim vozilima, tolerancije na brzinu i tolerancije uređaja za mjerenje brzine...

a ljudi se tele u obje trake stvarajući gužve (smanjujući protok prometa), pa nema teorije da tu brzinu pređeš, a time je i sama smisao presretaća na pojedinim dionicama besmislena/upitna...

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2019 18:27 (1BIT).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 

Ne znam da li je to istina, ali sam čuo/čitao da presretači nikoga ne zaustavljaju na zaobilaznici/autoputu ako ne vozi brže od 160km/h, zbog "laganja" brzinomjera u svim vozilima, tolerancije na brzinu i tolerancije uređaja za mjerenje brzine...

 Ne zaustavljaju nikoga, voze se iza tebe, snime te i kazna dolazi doma poštom .... nema te gdje zaustaviti osim ako baš se potrefi odmorište/benzinska pumpa

 

osobno doživio prije cca 2 godine, uslikao me presretač kako peglam 1xx km/h na autoputu gdje je ograničenje 80 km/h, kazna došla doma nakon 5mj

 

 

 

 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...

 Ne zaustavljaju nikoga, voze se iza tebe, snime te i kazna dolazi doma poštom .... nema te gdje zaustaviti osim ako baš se potrefi odmorište/benzinska pumpa

 

osobno doživio prije cca 2 godine, uslikao me presretač kako peglam 1xx km/h na autoputu gdje je ograničenje 80 km/h, kazna došla doma nakon 5mj

 

 

 

 

 hm, hvala za info, nisam znao

 

Meni se dogodilo da sam se spojio na zaobilaznicu i otišao odma u lijevu traku, ubrzao na nekih 130 dok se lijeva vozila 80-90 i dolazio mi je neki audi (a4/a5/a6 ne znam, svi isto izgledaju sprijeda...) i ja mu se maknem u desnu traku, usporim na nekih 110 i kočim motorom dok se približavam vozilu u daljini, kad on isto u desnu iza mene i prati me dobrih kilometar-dva i to smo se 80-90 vozili, pa me obišao, uvjerio sam se da je presretač, tek kad me obišao, jer sam mu vidio ugašene svjetlosne signale na zadnjem staklu, to je bilo početkom godine, srećom nije mi ništa stiglo, mada i nisam bio u prekršaju, ali predpostavljam da su me pritajeno pratili i čekali da ubrzam, pa da me uhvate u prekršaju...

 



@nine, držim fige da uleti neki dragulj, ja sam svojeg swifta godinu dana tražio i čekao po oglasnicima, ako nisam svaki dan gledao, onda svaki drugi, hot hatch je općenito rijetkost u hrv...

rijetko koji hrvat zna za npr toyotu yaris ts sa 1.8 vvt motorom od 133ks, a još je manje onih koji će prepoznati taj zvrk kad ga vide

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
ivanzu kaže...

Te rampice od profila su jad i bijeda izgleda. Ne moze proci testiranje na 10000 N, debljina profila 3mm i S275 celik.

 

 

 

 

 S cim se ti bavis cim znas o celiku?

 Razvojni CAD dizajner ti je naziv kada bi preveo na HR. Napravljeno je u NX-u za par minuta, ne znam sta ti je robot, mozda mislis na robotstudio.

12 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Jel ima neki specijalni naziv(na engleskom) za usmjerivače zraka na uzlazima ventilacije?

Ne mogu nigdje pronaći za Golf Mk3 te plastike.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Adjustable ventilation grille, tesko da ces samo pronaci krilca.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Adjustable ventilation grille, tesko da ces samo pronaci krilca.

 

Vidim sad

Više ima rezultata za nekakve plastike ispod branika.

 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 hm, hvala za info, nisam znao

 

Meni se dogodilo da sam se spojio na zaobilaznicu i otišao odma u lijevu traku, ubrzao na nekih 130 dok se lijeva vozila 80-90 i dolazio mi je neki audi (a4/a5/a6 ne znam, svi isto izgledaju sprijeda...) i ja mu se maknem u desnu traku, usporim na nekih 110 i kočim motorom dok se približavam vozilu u daljini, kad on isto u desnu iza mene i prati me dobrih kilometar-dva i to smo se 80-90 vozili, pa me obišao, uvjerio sam se da je presretač, tek kad me obišao, jer sam mu vidio ugašene svjetlosne signale na zadnjem staklu, to je bilo početkom godine, srećom nije mi ništa stiglo, mada i nisam bio u prekršaju, ali predpostavljam da su me pritajeno pratili i čekali da ubrzam, pa da me uhvate u prekršaju...

 




upravo tako, čeka brzu/obijesnu vožnju da ima povoda te snimiti i kazniti

 

 ako je u pitanju grad/otvorena cesta... zaustavit će te 100% na prvom ugibalištu autobusa

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2019 21:27 (Ziga).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Dex.pwn kaže...
ivanzu kaže...

Adjustable ventilation grille, tesko da ces samo pronaci krilca.

 

Vidim sad

Više ima rezultata za nekakve plastike ispod branika.

 

Probaj sa air ventilation grille Golf Mk3

12 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Ma ništa od toga

Budem 3D printer upregnio. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...

upravo tako, čeka brzu/obijesnu vožnju da ima povoda te snimiti i kazniti

 

 ako je u pitanju grad/otvorena cesta... zaustavit će te 100% na prvom ugibalištu autobusa

 

Ne samo da ceka, nego te i potice nabijanjem na guzicu i mnogi to popuse pa ubrzaju.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

 Prosam sam danas pored tog... Iskrenom uzivo goru nesrecu nisam vidio. Pojma nemam kako su to izveli no 3 auta su se spucala, kucicu su odmaknuli s mjesta. Najgore je prosla Skoda, kao sto pise idiot u BMW je najvjerojatnije doletio i satrao sve pred sobom - ne znam kak drugacije bi ova Skoda tako izgledala... Novi A7 je ostao bez zadnjeg kraja, neokrznut je prosao novi A6, BMW se zabio u sve njih... Lici da su se trojica natjeravala i Skodilak zesce najebo...

Truth in engineering.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koja trojica mislis da su se ganjala?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice