Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.764
|
čitano: 13.887.525
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...
nine kaže...

 

ma hajde.. ne mogu reći da se kužim baš u opele, ali kočnice vrlo sigurno ne mora mijenjati.. getribu i poluosovine možda, nosače vjerojatno, ecu definitivno..

swap se i ovako i onako ne radi zbog "isplativosti", iza toga leže druge ideje i motivi 

 Kočnice definitivno mora jer 1.8-2.0 motor je tezi od 1.4, uz to ce sigurno morati prednje amortizere isto mijenjati. 

 Pumpu goriva možda isto treba promijenit, ak bu ova od 1.4 preslaba, može štucat

 

Ma neisplativo je to, lakše prodat taj 1.4 opel i kupit 2.0...

jedino je isplativo ako je 1.4 motor u lošem stanju (troši ulje, izgubi kompresiju), pa da nađe 2.0 karambol sa stražnje strane, da je motor sačuvan i da je za siću, onda može gotovo sve prebacit sa 2.0 i kasnije u cios sa ostatkom tog 2.0, taman za bengu dobije i ima 2.0 sa punom bengom

10 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

pozdrav, zanima me jel išta od ovoga legalno u našoj državi?  bio je 1 lik u mom gradu sa nekom slikom preko cijele haube... pa me zanima.

1 1
2 2
3 3
RAMPAGE
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 Pumpu goriva možda isto treba promijenit, ak bu ova od 1.4 preslaba, može štucat

 

Ma neisplativo je to, lakše prodat taj 1.4 opel i kupit 2.0...

jedino je isplativo ako je 1.4 motor u lošem stanju (troši ulje, izgubi kompresiju), pa da nađe 2.0 karambol sa stražnje strane, da je motor sačuvan i da je za siću, onda može gotovo sve prebacit sa 2.0 i kasnije u cios sa ostatkom tog 2.0, taman za bengu dobije i ima 2.0 sa punom bengom

 Ma baš to, nema smisla ulaziti u takve projekte. Nikad ne ide sve kako treba i onda krene hebada sa svime time. Swap podržavam kad u E36 netko ubaci 4.4 V8 kao jedan dečko sa BMW foruma.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Toni RAZOR kaže...

pozdrav, zanima me jel išta od ovoga legalno u našoj državi?  bio je 1 lik u mom gradu sa nekom slikom preko cijele haube... pa me zanima.

 mislim da po zakonu ne smiješ promijenit boju auta preko 50% (ili manje, nisam ziher za postotak), znači ako su ti te naljepnice tolko velike da ti prekrije preko pola auta u drugu boju, trebao bi u mup-u upisat u prometnu da je boja auta dvobojna, a to nisam ziher dal možeš, tj dal će ti dozvolit, sad nisam ziher kako ide ovo presvlačenje auta folijom, znači u prometnoj ti npr piše boja: bijela, a auto presvučen u crnu foliju, onda bi morao mijenjat taj podatak u prometnoj...

 

Čitao sam to negdje, al već sam zaboravio, sjećam se da je pisalo da je farbanje/presvlačenje krova u crnu (što npr dosta ljudi radi) zauzima 40% površine cijelog auta i to je na rubu dozvoljenog da se ne upisuje nova boja u prometnu...

 

Mada možda se nešto mijenjalo u zakonu, možda ovo što ja pišem se nekada primjenjivalo...

 

BTW: po mom mišljenju je to bez veze (osim ako nije službeno za firmu neku), prvi razlog zašto ja to nebi radio na autu je jer ti nakon nekog vremena različito izblijedi boja, pa kad se jednog dana skine te naljepnice, kuži se razlika u nijansi, boja ispod naljepnice će bit sačuvana, a ova koja nije bila obljepljena je bila izložena svemu (vremenskim uvjetima, ptičjim izmetima, sredstvima za pranje, uv zrakama...itd) i tu nakon dužeg vremena nastaje razlika, tj neujednačenost u nijanski boje...

 

a vjerujem da će i večina tu na forumu reći da je to seljo-tuning...

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

 Kočnice definitivno mora jer 1.8-2.0 motor je tezi od 1.4, uz to ce sigurno morati prednje amortizere isto mijenjati. 

 

ako bi pretpostavili da se radi o istim materijalima, razlika može u vrh glave biti 40kg.. znači kočnice i amortizeri ne bi bili top prioritet bez kojeg se ne može..

 

1BIT kaže...

Ma neisplativo je to, lakše prodat taj 1.4 opel i kupit 2.0...

 

u većini slučajeva istina, ali hipotetski može biti isplativo.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja samo znam da dizeli koji su taman tih 30kg teži imaju veće diskove naprijed, a to sigurno nije bez razloga. Jednostavnije je prodati auto i kupiti jače. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MatijaZG kaže...

 Ma baš to, nema smisla ulaziti u takve projekte. Nikad ne ide sve kako treba i onda krene hebada sa svime time. Swap podržavam kad u E36 netko ubaci 4.4 V8 kao jedan dečko sa BMW foruma.

 Pa mislim da si baš ti pisao za nekoga iz Rijeke ko je na alfi 145 ubacio busso v6 i na kraju je ispalo da je motor pre težak i zanosi nos auta u svakom zavoju, ulupano brdo love, ubačen motor koji tvornički nije predviđen za taj model, za tu šasiju i dobije užasno nebalansiran auto... takvoga ga može jedino na 402 street race-u koristit...

 

Ja sam jedno vrijeme gledao 1.8 motor za punta, pa odustao, pa gledao 1.4 16V, pa odustao, pa sam gledao šta se sve da unaprijedit, pa i od toga odustao, 1.8 HGT se može baš jeftino nabavit link s obzirom da ima 133Ks i ubrzava neloših 8.6 do 100ke, i vrti se do nekih 7000rpm-a...

 

stock diskovi su mi smješno mali, 240mm u promjeru, dalo bi se ugradit od 1.9jtd 257mm diskovi sa jačim čeljustima, dala bi se ugradit agresivnija bregasta iz mk1 75Ks koja daje oko 5ks, ispolirat glavu (usisne i ispušne kanale), pobrusit da se digne kompresija, sredit usis i ispuh (4-2-1 grana), možda bi izvukao kakvih 75/80ks iz svega toga od sadašnjih 60Ks i skinuo kakve 2sec na ubrzaju, na stražnjim kotačima su mi bubanj kočnice (doboši), dao bi se ugradit od ovog 1.8 zadji most sa diskovima, ubacit kožna sjedala od alfe 147 i kožni volan, dao bi se super sredit auto, samo bi uložio više nego što sam auto vrijedi, tako da sam odlučio samo održavat i šparat za nešto bolje

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 Pa mislim da si baš ti pisao za nekoga iz Rijeke ko je na alfi 145 ubacio busso v6 i na kraju je ispalo da je motor pre težak i zanosi nos auta u svakom zavoju, ulupano brdo love, ubačen motor koji tvornički nije predviđen za taj model, za tu šasiju i dobije užasno nebalansiran auto... takvoga ga može jedino na 402 street race-u koristit...

 

Ja sam jedno vrijeme gledao 1.8 motor za punta, pa odustao, pa gledao 1.4 16V, pa odustao, pa sam gledao šta se sve da unaprijedit, pa i od toga odustao, 1.8 HGT se može baš jeftino nabavit link s obzirom da ima 133Ks i ubrzava neloših 8.6 do 100ke, i vrti se do nekih 7000rpm-a...

 

stock diskovi su mi smješno mali, 240mm u promjeru, dalo bi se ugradit od 1.9jtd 257mm diskovi sa jačim čeljustima, dala bi se ugradit agresivnija bregasta iz mk1 75Ks koja daje oko 5ks, ispolirat glavu (usisne i ispušne kanale), pobrusit da se digne kompresija, sredit usis i ispuh (4-2-1 grana), možda bi izvukao kakvih 75/80ks iz svega toga od sadašnjih 60Ks i skinuo kakve 2sec na ubrzaju, na stražnjim kotačima su mi bubanj kočnice (doboši), dao bi se ugradit od ovog 1.8 zadji most sa diskovima, ubacit kožna sjedala od alfe 147 i kožni volan, dao bi se super sredit auto, samo bi uložio više nego što sam auto vrijedi, tako da sam odlučio samo održavat i šparat za nešto bolje

 Pa da, jedan moj frend. Tu 145 je prodao i kupio opet 145 ali original QV, dakle 2.0 TS 150ks. Ta crna sa 3.0 V6 ima taj neki fora faktor ali jednostavno to nije auto za taj motor. Iako, i to vise razumijem nego ubacivati u Astru h malo jaci motor.

 

Nema smisla to sve placati. Za 4000€ se nađe dobra 156 2.5 V6, cesto sa plinom, i onda imas zabavan auto, lijepog izgleda i sa puno opreme.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
Toni RAZOR kaže...

pozdrav, zanima me jel išta od ovoga legalno u našoj državi?  bio je 1 lik u mom gradu sa nekom slikom preko cijele haube... pa me zanima.

 mislim da po zakonu ne smiješ promijenit boju auta preko 50% (ili manje, nisam ziher za postotak), znači ako su ti te naljepnice tolko velike da ti prekrije preko pola auta u drugu boju, trebao bi u mup-u upisat u prometnu da je boja auta dvobojna, a to nisam ziher dal možeš, tj dal će ti dozvolit, sad nisam ziher kako ide ovo presvlačenje auta folijom, znači u prometnoj ti npr piše boja: bijela, a auto presvučen u crnu foliju, onda bi morao mijenjat taj podatak u prometnoj...

 

Čitao sam to negdje, al već sam zaboravio, sjećam se da je pisalo da je farbanje/presvlačenje krova u crnu (što npr dosta ljudi radi) zauzima 40% površine cijelog auta i to je na rubu dozvoljenog da se ne upisuje nova boja u prometnu...

 

Mada možda se nešto mijenjalo u zakonu, možda ovo što ja pišem se nekada primjenjivalo...

 

BTW: po mom mišljenju je to bez veze (osim ako nije službeno za firmu neku), prvi razlog zašto ja to nebi radio na autu je jer ti nakon nekog vremena različito izblijedi boja, pa kad se jednog dana skine te naljepnice, kuži se razlika u nijansi, boja ispod naljepnice će bit sačuvana, a ova koja nije bila obljepljena je bila izložena svemu (vremenskim uvjetima, ptičjim izmetima, sredstvima za pranje, uv zrakama...itd) i tu nakon dužeg vremena nastaje razlika, tj neujednačenost u nijanski boje...

 

a vjerujem da će i večina tu na forumu reći da je to seljo-tuning...

 Frend ima foliju na krovu ( crnu ). Trazili su ga dokument ( od biljeznika ) da on daje suglasnost u promjeni izgleda auta. Ocito je da mozes kako hoces sa autom, samo moras kod biljeznika rjesit da si to ti napravio.

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
Toni RAZOR kaže...

pozdrav, zanima me jel išta od ovoga legalno u našoj državi?  bio je 1 lik u mom gradu sa nekom slikom preko cijele haube... pa me zanima.

 mislim da po zakonu ne smiješ promijenit boju auta preko 50% (ili manje, nisam ziher za postotak), znači ako su ti te naljepnice tolko velike da ti prekrije preko pola auta u drugu boju, trebao bi u mup-u upisat u prometnu da je boja auta dvobojna, a to nisam ziher dal možeš, tj dal će ti dozvolit, sad nisam ziher kako ide ovo presvlačenje auta folijom, znači u prometnoj ti npr piše boja: bijela, a auto presvučen u crnu foliju, onda bi morao mijenjat taj podatak u prometnoj...

 

Čitao sam to negdje, al već sam zaboravio, sjećam se da je pisalo da je farbanje/presvlačenje krova u crnu (što npr dosta ljudi radi) zauzima 40% površine cijelog auta i to je na rubu dozvoljenog da se ne upisuje nova boja u prometnu...

 

Mada možda se nešto mijenjalo u zakonu, možda ovo što ja pišem se nekada primjenjivalo...

 

BTW: po mom mišljenju je to bez veze (osim ako nije službeno za firmu neku), prvi razlog zašto ja to nebi radio na autu je jer ti nakon nekog vremena različito izblijedi boja, pa kad se jednog dana skine te naljepnice, kuži se razlika u nijansi, boja ispod naljepnice će bit sačuvana, a ova koja nije bila obljepljena je bila izložena svemu (vremenskim uvjetima, ptičjim izmetima, sredstvima za pranje, uv zrakama...itd) i tu nakon dužeg vremena nastaje razlika, tj neujednačenost u nijanski boje...

 

a vjerujem da će i večina tu na forumu reći da je to seljo-tuning...

 Frend ima foliju na krovu ( crnu ). Trazili su ga dokument ( od biljeznika ) da on daje suglasnost u promjeni izgleda auta. Ocito je da mozes kako hoces sa autom, samo moras kod biljeznika rjesit da si to ti napravio.

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav ekipa, frend mi ima Fiat Grande Punto 2007. Pošto mu se dogodio "problemčić" naime puknula mu je plastika koja se nalazi oko zvučnika (strana od suvozača), kada je išao mjeriti za kupiti jače zvučnike pa je na jednom dijelu plastika pukla. Sada ga zanima gdje se to može naručiti novo ili polovno.... odnosno dali bi se to dalo naći preko eBaya te po kojem iznosu? Isto tako obišao je nekoliko auto-otpada u Rijeci ali nažalost naišao je na isto tako puknute navedene plastike odnosno plastiku.... hvala na svakoj informaciji....

14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam danas mazao brtve na autima.
Sonax stik je smeće, samo mrlja, WD40 silikonsko je super.

Jedini problem je što svaka vrata na svakom autu imaju 4 reda brtvi, otišlo mi pola spreja 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

oprao auto kako bog zapovijeda nakon silne soli jucer...

 

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Gale92 kaže...

Pozdrav ekipa, frend mi ima Fiat Grande Punto 2007. Pošto mu se dogodio "problemčić" naime puknula mu je plastika koja se nalazi oko zvučnika (strana od suvozača), kada je išao mjeriti za kupiti jače zvučnike pa je na jednom dijelu plastika pukla. Sada ga zanima gdje se to može naručiti novo ili polovno.... odnosno dali bi se to dalo naći preko eBaya te po kojem iznosu? Isto tako obišao je nekoliko auto-otpada u Rijeci ali nažalost naišao je na isto tako puknute navedene plastike odnosno plastiku.... hvala na svakoj informaciji....

 Neka ide u Autocommerc. Tamo bi vjerojatno mogao naruciti novu. Što se tice cijene, ne bih znao koliko bi trazili za to. Nadam se da nece biti preko 100 kn.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MatijaZG kaže...

 Neka ide u Autocommerc. Tamo bi vjerojatno mogao naruciti novu. Što se tice cijene, ne bih znao koliko bi trazili za to. Nadam se da nece biti preko 100 kn.

 a dal bi se to dalo naći preko ebaya recimo? Dal može link od istog?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

isao kako spada isprobat nokianice i bociti po neociscenoj cesti do begovog razdolja...uzivancija spajati zavoje boceci i po ravnicama, auto drzi tako jebeno, a ima slapu 225...ne moram napominjati ljude u mrkoplju kako su buljili i gledali kako crvena raketa boci po glavnoj ulici :D

(usput proba slika sa novog LG G6)

 malo dublji snjeg i neces ti nikuda..i u begovo se nejde bez lopate u bunkeru  govori ti iskusni goranin

 

i da nadam se da nisi isao tamo u tenisicama i majci..

xfact
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.12.2017 15:10 (=xfact=).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zato postoji lanac.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Treba staviti lance u snijegu na -5, još ako je mrak..

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
=xfact= kaže...
RuskeGTT kaže...

isao kako spada isprobat nokianice i bociti po neociscenoj cesti do begovog razdolja...uzivancija spajati zavoje boceci i po ravnicama, auto drzi tako jebeno, a ima slapu 225...ne moram napominjati ljude u mrkoplju kako su buljili i gledali kako crvena raketa boci po glavnoj ulici :D

(usput proba slika sa novog LG G6)

 malo dublji snjeg i neces ti nikuda..i u begovo se nejde bez lopate u bunkeru  govori ti iskusni goranin

 

i da nadam se da nisi isao tamo u tenisicama i majci..

 A neg u ćemu ćeš voziti? Probal jednom u nekim kao cipelama s tvrđim džonom (inače cipele ne mogu nositi, pretvrdo je to za mene.. ) pa to je ko da s motikom stišćem pedale, 0 osjećaja, isti slučaj MAXice, muka Isusova za vozit u tome..

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...
 A neg u ćemu ćeš voziti? Probal jednom u nekim kao cipelama s tvrđim džonom (inače cipele ne mogu nositi, pretvrdo je to za mene.. ) pa to je ko da s motikom stišćem pedale, 0 osjećaja, isti slučaj MAXice, muka Isusova za vozit u tome..

 E sad kad ste započeli tu temu, pa da se ubacim

 

Meni isto je najgore vozit u gojzama zimi, nemaš nikakvog osjećaja, ko da balvane na nogama imam, mislim mogu u njima vozit, al nije baš ugodno, rađe cipele nosim po zimi, a najbolje mi je ljeti u platnenim tenisicama, potplat je tanki, pa ko da bosom nogom vozim, fino se da dozirat pedale i osječaš pedale, a ne da je potplat ko fosna debeli između noge i pedale...

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Glupo pitanje,mogu li pomijesati ljetnu tekucinu za pranje sa koncetratom zimskim da mi 3L ljetne ne propadne ? Omjer 50 : 50,trebalo bi barem do -20 drzati ?

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Uvijek vozim u tenisicama koje imaju tanak i ravan đon ili u laganim cipelama, bilo vani -20 u cizmama ne vozim.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Jednostavnije je prodati auto i kupiti jače. 

 

to uopće ne osporavam  ali ako čovjek zna sam swap napraviti i moglo bi se napraviti za siću.

 

ivanzu kaže...

Ja samo znam da dizeli koji su taman tih 30kg teži imaju veće diskove naprijed, a to sigurno nije bez razloga.

 

gle nije da auto ne bi kočio, vrlo vjerojatno bi čak put kočenja bio približno isti.

u ekstremnim uvjetima (znači pri nateravanju) bi samo zagrijavanje kočionog sustava bilo veće.

isto kao što i moj i tvoj auto kada ga natovariš do kraja (5 ljudi + gepek) koči najnormalnije uz malo veće opterećenje kočnica.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ja111 kaže...

Kvatro power 

 

Dok smo stajali nas je lik prošao pod ručnom i svi se pogledali i rekli ovo nemre dobro završiti. Kad smo krenuli dalje 100m kasnije je bio u jarku

 To je sljemenska cesta prema gore?

 

Ako da.. Audi A3 je bio u jarku  kontra okrenut jučer oko 10:30

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...
Fake_Alert kaže...

 Kak ne. Ja na duji nisam trebo apsolutno nista promjeniti dodatnog osim motora. 

 

duja je sama po sebi motiv za promjene 

 Budes ti sa onim gnojom 1.4 dosao tu pa cu te oprati sad sa TD cađarom 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
doky01akablava kaže...

Glupo pitanje,mogu li pomijesati ljetnu tekucinu za pranje sa koncetratom zimskim da mi 3L ljetne ne propadne ? Omjer 50 : 50,trebalo bi barem do -20 drzati ?

Ja sam izbacio ljetnu, jeftinije mi je kupiti tekucinu nego novi tank.

 

Ova tvoja opcija bi snizila lediste, ali je pitanje do koje razine.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...
doky01akablava kaže...

Glupo pitanje,mogu li pomijesati ljetnu tekucinu za pranje sa koncetratom zimskim da mi 3L ljetne ne propadne ? Omjer 50 : 50,trebalo bi barem do -20 drzati ?

Ja sam izbacio ljetnu, jeftinije mi je kupiti tekucinu nego novi tank.

 

Ova tvoja opcija bi snizila lediste, ali je pitanje do koje razine.

 Moj tank ima 3 rupice za odzracivanje. Vjerujem da nebi pukao ako na to mislis, ukoliko smrzne.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Toni RAZOR kaže...

pozdrav, zanima me jel išta od ovoga legalno u našoj državi?  bio je 1 lik u mom gradu sa nekom slikom preko cijele haube... pa me zanima.

 Ovaj tip po Rijeci već godinama vozi sa ovom spodobom...

 Vlado "Two Times" 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

 Budes ti sa onim gnojom 1.4 dosao tu pa cu te oprati sad sa TD cađarom 

 

hahaha iskreno mislim da trenutno vozim najkilaviju kramu u temi 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Zna netko di se moze nabaviti nova ispusna grana za VTS?

Intercars uopce nema, Tokic kaze samo ovlasteni. 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice