Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.763
|
čitano: 13.887.013
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Za spoj do toga iznad glave sam siguran da je uredu jer sam lično pravio i napravio sam sve dobro, e sad za ostale spojeve ne znam ali kako onda posle ponovnog ubacivanja osigurača sve radi normalno, ako je problem u spoju valjda ne bi trebalo raditi ni po ponovnom  stavljanju osigurača 😕

Nije siromah onaj koji nema, nego onaj ko želi previše!
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.8.2016 17:31 (NisamNormalan12).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

kad smo kod brzina...pred 2-3g sam isao meganom u zg, dok je imao standardni mjenjac...na uricama sam natego 230 (ajde recimo i da laze 20-25, opet je 200 sigurno bilo, mozda mrvicu vise) - tko nezna, velika nizbrdica prema vrbovskom, ima i zavoja tamo, tako da nije samo pedal to the metal, nego i malo taktike...nije me bilo uopce strah, nego sam samo gonio koliko mogu, a mogao je jos prema okretajima (nakon stavljanja kraceg mjenjaca po urici nije isao preko 185 u blokadi)

 

neki dan kad sam isao sa c4 po istoj toj nizbrdici isao sam 210 (i to realnih, jer sam mjerio gps-om, vjerovali ili ne auto je u kilometar tocan, na svim brzinama - mjerio sam 100 120 150 170 180, 210 nisam, ali sumnjam da bi bilo odstupanja, na 17kama je razlika 3-4kmh, na 16kama 6-7) i bome usro sam se ko grlica, auto em sta nije zabijen u pod ko megan, nit je za po takve zavoje, radi mase, ima 350kg vise i bilo me ful strah, mogao je daleko vise potegnut, ali eto ipak sam mislio glavom a ne srcem i dobro da nisam isao vise, jer iza desnog zavoja focus u iz srednje trake ide stizat auto ispred, mozda je isao nekih 110 120, pa je bilo kocenje u zavoju (da se razumjemo nije ostar zavoj, nemoze biti na zaobilaznici, ali nije ni preblag kakvih zna biti), auto zaplesao lagano, esp spasio stvar...reko sam ne idem vise tamo mjeriti, osim ako nije prazna cesta skroz (citaj: noc)

 

priblizno ista brzina, 2 razlicita auta i razliciti osjecaji...u meganu se sve raspadalo, c4 ko da idem 130, ali ipak nestabilnije od megana i teze po zavojima...

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zanimljiva tablica o prolaznosti vozila na našim cestama INFO

 

Neću ništa komentirat, al već vidim flame war neki

Bacit ću hint: usporedite alfu i vw

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

E sad, alfica 10,000 komada a VWova skoro 200,000.  Još je VW i dobar s obzirom koliko se još njegovih starudija od preko 20god voza. 

Al tragični su ovi šta su mlađi a opet relativno loša prolaznost, npr. Dacia i Chevy..

Will this run on my 486?
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Pa Daciu možeš komotno nakon isteka krede/leasinga ostavit kod Ciosa, toliko je kvalitetna.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Francusko smeće kažete, je li lokomotive? 

 

Iznenadio me Mitsubishi. Zanima me jel barem pola tih auta koji nisu prosli redovno odrzavano ili kontrolirano. 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

Francusko smeće kažete, je li lokomotive? 

Francuzi uglavnom dobro prolaze na tehničkom, kad uspiju doć do njega. 

Will this run on my 486?
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

Francusko smeće kažete, je li lokomotive? 

 

Iznenadio me Mitsubishi. Zanima me jel barem pola tih auta koji nisu prosli redovno odrzavano ili kontrolirano. 

 mistubishi je vec dugo na putu prema dole.

cak im je i nissan postavio kajlu kod nedavne afere oko ispusnih plinova. mislim da im je renault-nissan isporucivao dizelase, koji su imali sjeban firmware (jel) i kad se to otkrilo micubisiju odmah pale dionice.. naravno, nissan odmah potrosio oko 2.5 milijarde dolara na kupnje udjela u micuu, biznis!

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ajmo meštri, mjereno redom s lijeva na desno, u čemu je problem? 

Will this run on my 486?
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...

Ajmo meštri, mjereno redom s lijeva na desno, u čemu je problem? 

 Probija kompresija na prva dva cilindra?

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...

 Probija kompresija na prva dva cilindra?

Gdje probija? 

Will this run on my 486?
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

posto je sasvim na pocetku ja bi rekao da prorbija kod master boot recorda

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel zna netko kako složit da prednji žmigavci stalno tinjaju kao na americkoj verziji Omege i inace na svim njihovim autima?

Život je jedan al Omega je 2.0 :D
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Slab mu taj Torque Vectoring  vidim 2 točka vrte u  prazno a ovaj stoji. A Salomondrin je najavio 918 protiv Rimca sutra snimaju.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.8.2016 16:58 (ZooZ).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Diftung glave između ta dva cilindra?

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...
Ziga kaže...

 Probija kompresija na prva dva cilindra?

Gdje probija? 

 U karter

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Brtva glave vjerovatno otisla posto je najslabija tocka u motoru.

 

Macg ne kuzim sta hoces napravit sa zmigavcima, da stalno gore?

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.8.2016 18:01 (ivanzu).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
macgyver 53 kaže...

Jel zna netko kako složit da prednji žmigavci stalno tinjaju kao na americkoj verziji Omege i inace na svim njihovim autima?

Spojis paralelno s pozicijama step down converter i spojis njegove izlaze na zmigavce, nakon toga samo nastelas napon kolko da svjetli i to je to.

Samo neznam kolko je to legalno kod nas...

 

EDIT:

Neznam dal converteri vec imaju integriranu neku zastitu, za svaki slucaj stavis jos jednu diodu na + koja pusta struju samo u smjeru zarulje(kako ne bi 12V kad ukljucis zmigavce spalilo converter)

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.8.2016 18:32 (CroNk3r).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

Diftung glave između ta dva cilindra?

 

Kad se motor vrti "rukom" na usisu se čuje šuštanje, puhanje nazad.. kako, zašto? 

Will this run on my 486?
15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...
Lord_Marko kaže...

Diftung glave između ta dva cilindra?

 

Kad se motor vrti "rukom" na usisu se čuje šuštanje, puhanje nazad.. kako, zašto? 

 Ventili gotovi.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

 Ventili gotovi.

Još uvijek pričamo o slučaju s pregorenom brtvom glave između prva dva cilindra, znači kod njega puše nazad na usis kad se vrti rukom motor., pa sad bi li tko znao točno objasnit kako i zašto. 

Will this run on my 486?
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da nije opruga otisla na ventilu?

15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Staviti metalnu brtvu i gg

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jedan klip/cilindar u taktu usisa a drugi u ispuhu. Kompresija od jednog prebije u drugi i kroz njega van. U ovom slucaju kroz usisne ventile?

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Postao official timekeeper za mx,atv super moto i ostale sportove na 2 kotaca. Cijeli vikend sam u austriji. Morat cu uzet neki jaci quad ;)
OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

Jedan klip/cilindar u taktu usisa a drugi u ispuhu. Kompresija od jednog prebije u drugi i kroz njega van. U ovom slucaju kroz usisne ventile?

Otprilike točno, kad je drugi na kompresiji prvi je na usisu pa drugi kroz brtvu gura u prvi pa kroz usisne ventile od prvog. 

Will this run on my 486?
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ma tak sam si ja zamislil u glavi samo kaj mi se neda na mobu tipkat. Koji je motor u pitanju?

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
16 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ma neki stari Opelov 1.6 benzo..

Will this run on my 486?
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da nije ona verzija poznata po gutanju ulja.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...

Ma neki stari Opelov 1.6 benzo..

 X16 serija? Kolko km i je vlasnik neki luđak? 

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice