Audi A4 B8 vrste farova

poruka: 11
|
čitano: 8.938
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Audi A4 B8 vrste farova

Tek sad primjetih da ovi audi modeli 2008-2012 prije restajlinga imaju 2 vrste farova napred.

Zna li neko vise o tome? 
Ono sto znam to je da ovi krivudavi imaju led diodice one tackice. A ove druge ne znam kako izgledaju kad su upaljeni? Da li i oni imaju led diode ili su oni bez njih jer ih ne vidim i da li ima tu sta da svijetli na njima kao led?

I da li svetle ove linije sto sam zaokruzio crvenom bojom ili su samo plastike(metal) kao ukras?

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.6.2020 15:06 (kenjac12).
12 godina
offline
Audi A4 B8 vrste farova

Prvo su ti bixenon farovi, drugo obicni halogeni. Ne svijetli ti to na drugima.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Audi A4 B8 vrste farova
Tony1999 kaže...

Prvo su ti bixenon farovi, drugo obicni halogeni. Ne svijetli ti to na drugima.

 Hvala. Uglavnom zamjena ovih drugih u bixenone jednostavna samo farovi se zamjene. Nema nesto oko kompjutera cackanja i reprogramiranja?
Drugo pitanje, ako bi htjeo one farove od restajlinga ugraditi sta se sve mjenja hauba?branici? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.6.2020 15:18 (kenjac12).
10 godina
offline
Audi A4 B8 vrste farova

Od facelifta nemoj ni pomišljat stavljat, drugačiji oblik farova, preskupo bi te izašlo a i ne vidim šta dobiješ sa tim da ih staviš, uglavnom besmisleno i neisplativo.

Gamer
4 godine
neaktivan
offline
Re: Audi A4 B8 vrste farova
mirko111222 kaže...

Od facelifta nemoj ni pomišljat stavljat, drugačiji oblik farova, preskupo bi te izašlo a i ne vidim šta dobiješ sa tim da ih staviš, uglavnom besmisleno i neisplativo.

 Vidio par modela koji se prodaju a uradjeni su farovi od fejslifta. isto tako i A5 sam vidjao 2008 godiste, a farovi fejslift 

4 godine
neaktivan
offline
Audi A4 B8 vrste farova

U ove bixenon farove samo xenoni idu, ne mogu halognee sijalice?

15 godina
offline
Audi A4 B8 vrste farova

U bixenon farove moraju ići xenon žarulje zajedno sa balastima. Ako se stavlja original to je skup sport

#fsb
12 godina
offline
Re: Audi A4 B8 vrste farova
kenjac12 kaže...
Tony1999 kaže...

Prvo su ti bixenon farovi, drugo obicni halogeni. Ne svijetli ti to na drugima.

 Hvala. Uglavnom zamjena ovih drugih u bixenone jednostavna samo farovi se zamjene. Nema nesto oko kompjutera cackanja i reprogramiranja?
Drugo pitanje, ako bi htjeo one farove od restajlinga ugraditi sta se sve mjenja hauba?branici? 

 od redizajna ti se ne isplati jer kao sto je kolega rekao trebas cijeli prednji kraj novi

sto se tice zamjene, nije plug & play, dapace, trebas senzore za nivelaciju postaviti, module za bi xenon svjetla, farove s balastima, te onda tek slijedi kodiranje da bi sve to radilo.

i zaboravih navesti da treba i pranje farova slozit

 

da, u xenon ide samo xenon sijalica, ne moze halogena. Drugaciji je projektor za xenon i za halogena na autima koji ih imaju


Ako bas zelis takav izgled, potrazi aftermarket farove koji se daju ubaciti kao zamjena za halogene bez potrebnih svih adaptacija ali to te mogu zezat na tehnickom, ovisi na kog se namjeris

 

Tipa ovako nesto

 

ili

od ovog nesto

 

EDIT: kad pogledam cijene ovih aftermarket farova, pa bolje se to isplati uzet neko dobro hvaljeni erflog led, cijena bude jeftinija, a dolaze s lecama da ne zasljepljuju druge... A mislim da se ti farovi daju i atestirat, barem neki

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.6.2020 17:43 (Tony1999).
5 godina
offline
Re: Audi A4 B8 vrste farova
kenjac12 kaže...

Tek sad primjetih da ovi audi modeli 2008-2012 prije restajlinga imaju 2 vrste farova napred.

Zna li neko vise o tome? 
Ono sto znam to je da ovi krivudavi imaju led diodice one tackice. A ove druge ne znam kako izgledaju kad su upaljeni? Da li i oni imaju led diode ili su oni bez njih jer ih ne vidim i da li ima tu sta da svijetli na njima kao led?

I da li svetle ove linije sto sam zaokruzio crvenom bojom ili su samo plastike(metal) kao ukras?

 Ovi lijevi nisu originalni farovi vec aftermarket.....

4 godine
neaktivan
offline
Re: Audi A4 B8 vrste farova
Posmatrač kaže...
kenjac12 kaže...

Tek sad primjetih da ovi audi modeli 2008-2012 prije restajlinga imaju 2 vrste farova napred.

Zna li neko vise o tome? 
Ono sto znam to je da ovi krivudavi imaju led diodice one tackice. A ove druge ne znam kako izgledaju kad su upaljeni? Da li i oni imaju led diode ili su oni bez njih jer ih ne vidim i da li ima tu sta da svijetli na njima kao led?

I da li svetle ove linije sto sam zaokruzio crvenom bojom ili su samo plastike(metal) kao ukras?

 Ovi lijevi nisu originalni farovi vec aftermarket.....

 Ovu sam naso sliku bezveze na google ali isto izgledaju ovako i oni pravi koji su na 90% A4 auta

4 godine
neaktivan
offline
Re: Audi A4 B8 vrste farova
Tony1999 kaže...
kenjac12 kaže...
Tony1999 kaže...

Prvo su ti bixenon farovi, drugo obicni halogeni. Ne svijetli ti to na drugima.

 Hvala. Uglavnom zamjena ovih drugih u bixenone jednostavna samo farovi se zamjene. Nema nesto oko kompjutera cackanja i reprogramiranja?
Drugo pitanje, ako bi htjeo one farove od restajlinga ugraditi sta se sve mjenja hauba?branici? 

 od redizajna ti se ne isplati jer kao sto je kolega rekao trebas cijeli prednji kraj novi

sto se tice zamjene, nije plug & play, dapace, trebas senzore za nivelaciju postaviti, module za bi xenon svjetla, farove s balastima, te onda tek slijedi kodiranje da bi sve to radilo.

i zaboravih navesti da treba i pranje farova slozit

 

da, u xenon ide samo xenon sijalica, ne moze halogena. Drugaciji je projektor za xenon i za halogena na autima koji ih imaju


Ako bas zelis takav izgled, potrazi aftermarket farove koji se daju ubaciti kao zamjena za halogene bez potrebnih svih adaptacija ali to te mogu zezat na tehnickom, ovisi na kog se namjeris

 

Tipa ovako nesto

 

ili

od ovog nesto

 

EDIT: kad pogledam cijene ovih aftermarket farova, pa bolje se to isplati uzet neko dobro hvaljeni erflog led, cijena bude jeftinija, a dolaze s lecama da ne zasljepljuju druge... A mislim da se ti farovi daju i atestirat, barem neki

 E onda se ne isplati, treba auto traziti sa vec ugradjenim bi xenonima. Mislio sam da ugradm jer sam nasao jedan koji mi se svidja ali obicni farovi na njemu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.6.2020 18:16 (kenjac12).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice