Autorizacija DNS se

poruka: 5
|
čitano: 1.836
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
odjavljen
offline
Autorizacija DNS servisa

Molio bih za pomoć.

 

Naime, naišao sam na jedno zanimljio pitanje za koje na mogu pronaći odgovor.

 

Pitanje glasi: Ukolliko na MS Windows serveru podižete DNS servis za mrežu koja nije u Active Directory-u, da li je u tom slučaju potrebna autorizacija DNS servisa?

 

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Autorizacija DNS servisa
Ne
kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
12 godina
odjavljen
offline
Re: Autorizacija DNS servisa
cekpi kaže...
Ne

 Hvala na odgovoru-mogu li dobiti objašnjenje?

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle.
11 godina
protjeran
offline
Autorizacija DNS se

Zato jer DNS niti ne traži autorizaciju. Bitno mu je za koju zonu je autoritativan. Autorizaciju traži DHCP kako bi se izbjegle situacije s administratoru nepoznatim DHCP serverima na mreži. Cijeli proces izgleda tako da klijent dobije IP adresu od autoriziranog DHCP servera, a time i korektne DNS postavke. Nakon toga, DNS server odgovara na upite klijenta ako je autoritativan za traženu zonu, a ako nije - prosljeđuje upit dalje dok ne dobije autoritativan odgovor kojega zatim vraća radoznalom klijentu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.11.2012 11:39 (gwammz0r).
 
4 0 hvala 4
12 godina
odjavljen
offline
Autorizacija DNS se

Zahvaljuem na detaljnom objašnjenu.

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice