Xiaomi Mi4

poruka: 250
|
čitano: 67.343
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi4

ako može netko pomoći kakva je razlika u ova 2 mobitela? osim u memoriji? Šta je sa networkom (3g?4g?)- kakva je razlika? Hvala  unaprijed...zašto tolika razlika u cijeni?

 

http://www.to2c.com/xiaomi-mi4.html

 

http://www.to2c.com/xiaomi-mi4s.html

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi4

Mi 4s ima bolji hardver, bolju batku, noviji mob i bolji

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4
gardelac kaže...

ako može netko pomoći kakva je razlika u ova 2 mobitela? osim u memoriji? Šta je sa networkom (3g?4g?)- kakva je razlika? Hvala  unaprijed...zašto tolika razlika u cijeni?

 

http://www.to2c.com/xiaomi-mi4.html

 

http://www.to2c.com/xiaomi-mi4s.html

 pa ovaj 4s je zadnji koji je izišao ima jači procesor, duplu bljeskalicu, više frekvencija podržava, znači frekvencije kao i 4 ali +još, što nama u hr ništa ne znači. sama izrada je kao i mi5 od stakla i luksuzno izgleda, podržava 2 sim kartice a mi4 jednu, ima zadnji bluetooth 4.1, čitač otiska prstiju, puno lakši itd

9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi4

Danas mi stigao MI4 naručen sa XFS za oko 1000 kn na sniženju, stigao za oko 2 tjedna.

Na njemu ja MIUI 7.1.5.0.0. kakva je to verzija jel ima nekih slabosti, jel trebam šta mjenjati, ako trebam koju verziju da stavim da mi telefon radi OK.

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4

Već se dva dana zajebavam sa instaliranje adb drivera i neće pa neće. Jel ima ko kakvu ideju kako to osposobiti.

 

Ne mogu staviti twrp recovery dok god ne namjestim to prvo!

 

Kad ga spojim na komp samo ga prepozna (xiaomi mi4) kao stick i to je to.

BF Nick: Xtreme_Switch
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.6.2016 8:40 (Switch).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi4
Jesi instalirao Mi pc suite.
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4
raza kaže...
Jesi instalirao Mi pc suite.

 Ma da, kad sam to stavio odmah je sve povukao kako spada. Nije mi se to dalo instalirati jer sam mislio da ne treba.

 

Uglavnom, namjestio sve i stavio 7.3.3. Miui na 6.0.1. Radi odlično!

BF Nick: Xtreme_Switch
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi4
Instalirao sam jučer eu ROM (miui8).
Za sada sve ok. Puno bolje mi izgleda nego miui 7. Čak mi nekako djeluje da je i prikaz boja bolji.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi4

Kupio sam Xiaomi Mi4 prije 2   mjeseca u eu web shopu i sada ne radi.ne može su upaliti .Ima garanciju 1 godinu .Što sada napraviti i tko snosi troškove popravka .hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4

Imam problem s alarmom na Mi4. Rom je Miui 7.3.3 na 6.0.1. 

Namjestim ga da zvoni ujutro i on se ne upali. Danas u sva dopuštenja. Ista stvar sa stock alarmom i sa onim sa appstorea.

Sad kad ga namjestim da se upali za sat-dva radi bez problema. A kad ga ostavim preko noći nije se još nijednom upalio.

BF Nick: Xtreme_Switch
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi4
Isti problem sam i ja imao na redmi note 2. Stavio sam drugi rom i sve je bilo ok. Instaliraj miui 8 sa xiaomi. eu
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4
M3d0 kaže...
Isti problem sam i ja imao na redmi note 2. Stavio sam drugi rom i sve je bilo ok. Instaliraj miui 8 sa xiaomi. eu

 Hm..ne bih baš stavljao taj miui 8 još uvijek. Čini mi se da još uvijek ima dosta bugova.

 

Nisam napravio full wipe nakon flashanja roma. Jel može biti do toga da zeza?

BF Nick: Xtreme_Switch
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi4
mislim da može,
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi4

Kupio sam Mi4 mami prije oko 2 mjeseca i uglavnom je zadovoljna, ali sam primjetio da kad me zove malo ju čudno čujem (kao da je glas malo komjuterski izmijenjen) jer je kod mene doma (na selu) loš signal, kad ima dobar signal (u gradu), zvuk je odličan, potpuno je normalan glas. Uglavnom razgovaramo preko vibera i tu je glas normalan, ali je sam zvuk nešto tiši (mislim da je to samo do vibera, ne mobitela).

Isprobavao sam jačinu signala s aplikacijom Network Signal Info i stvarno lošije lovi signal nego npr. moj kinez Cubot gt99 (dosta loš mob inače, pun bagova). Kad moj ima Net. strength -99dBm, Mi4 ima od -105 čak do -109 što je već dosta loš signal. Kakva vi imate iskustva sa signalom, tj. jasnoćom razgovora u običnom pozivu na slabom signalu?

 

Ako se nekome još da isprobati s istom aplikacijom jačinu signala Mi4 i nekog drugog mobitela na slabo pokrivenom području bio bih jako zahvalan, pa da znam jel je samo do maminog moba ili taj model ima slabiji signal.

Btw, rom je MIUI Adria 7.nešto jer onaj koji je bio na njemu nije imao HR jezik, a to je bilo jako bitno, a mreža Tomato (Vip).

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.7.2016 14:48 (danc).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4

meni se ekipa žalila da me slabo čuje tj. da me čuju isprekidano(Zagreb, T-com) u razgovoru pa sam prebacio mrežu sa 4g na 3g

settings -> mobile networks - preferred network type -  prefer 3G

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.7.2016 18:52 (batizg).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi4
batizg kaže...

meni se ekipa žalila da me slabo čuje tj. da me čuju isprekidano(Zagreb, T-com) u razgovoru pa sam prebacio mrežu sa 4g na 3g

settings -> mobile networks - preferred network type -  prefer 3G

 

 Tomato još niti ne nudi 4g (pitanje je i kad uopće namjeravaju) tako da je na 3g. Ako imaš mogućnost/volje usporediti jačinu signala Mi4 s nekim drugim mobitel, pls javi rezultate.

15 godina
neaktivan
offline
Kupio 2 Mi4-a jedan OK drugi radi probleme

 

Na prvom sam s intalirao TWRP pa onda ROM i sve ok. Na drugom ne ide pa ne ide, ne mogu instalirati TWRP jer vidim da FASTBOOT radi problem, naime fastboot ostane aktivan samo 30-ak sekundi i onda nestane a kad u tom vremenu dok je aktivan pokušam instalirati TWRP ne prolazi mi. MiFlash također neće da ga prepozna. Na ovom drugom sve radi odlično. Zna neko o čemu se radi?

 

Na njemu je Global 7.5 Stable

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kupio 2 Mi4-a jedan OK drugi radi probleme
fidelio29 kaže...

 

Na prvom sam s intalirao TWRP pa onda ROM i sve ok. Na drugom ne ide pa ne ide, ne mogu instalirati TWRP jer vidim da FASTBOOT radi problem, naime fastboot ostane aktivan samo 30-ak sekundi i onda nestane a kad u tom vremenu dok je aktivan pokušam instalirati TWRP ne prolazi mi. MiFlash također neće da ga prepozna. Na ovom drugom sve radi odlično. Zna neko o čemu se radi?

 

Na njemu je Global 7.5 Stable

 Riješio sam problem, instalirao najnoviju verziju Miflash-a onda je mobitel bio prepoznat i danje sve OK. I dalje nejasno zašto je prvi Mi4 bio prepoznat a drugi ne... sad nije ni bitno...

16 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi4

Ima li netko problema s prebrzim pražnjenjem baterije? Vidim da je Xiaomi aktivacija uvijek najveći potrošač baterije. Može li se to isključiti kako? Sve što sam do sad probao nije urodilo plodom.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.7.2016 0:34 (danc).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4

Gdje je najbolje naruciti mobitel MI4 a da ne platim carinu , jeli ima neki sajt koji je iz EU ?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi4
Rondo9 kaže...

Gdje je najbolje naruciti mobitel MI4 a da ne platim carinu , jeli ima neki sajt koji je iz EU ?

 Evo odavde + DHL Shipping i nema dodatnih troškova. ;)

 

 

 

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4
fidelio29 kaže...
Rondo9 kaže...

Gdje je najbolje naruciti mobitel MI4 a da ne platim carinu , jeli ima neki sajt koji je iz EU ?

 Evo odavde + DHL Shipping i nema dodatnih troškova. ;)

 

 

 

 Wow ovo izgleda odlično, Hvala! Znači pouzdano je, govoriš iz svog iskustva ili? Vidim ljudi u feedbacku hvale pa nebi trebalo biti problema.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi4
Hazar kaže...
fidelio29 kaže...
Rondo9 kaže...

Gdje je najbolje naruciti mobitel MI4 a da ne platim carinu , jeli ima neki sajt koji je iz EU ?

 Evo odavde + DHL Shipping i nema dodatnih troškova. ;)

 

 

 Wow ovo izgleda odlično, Hvala! Znači pouzdano je, govoriš iz svog iskustva ili? Vidim ljudi u feedbacku hvale pa nebi trebalo biti problema.

 

 

Iz vlastitog iskustva naravno, dobio 2 komada prije 10-ak dana, došli za 10 dana i sve 5. ;)

 

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4
fidelio29 kaže...
Hazar kaže...
fidelio29 kaže...
Rondo9 kaže...

Gdje je najbolje naruciti mobitel MI4 a da ne platim carinu , jeli ima neki sajt koji je iz EU ?

 Evo odavde + DHL Shipping i nema dodatnih troškova. ;)

 

 

 Wow ovo izgleda odlično, Hvala! Znači pouzdano je, govoriš iz svog iskustva ili? Vidim ljudi u feedbacku hvale pa nebi trebalo biti problema.

 

 

Iz vlastitog iskustva naravno, dobio 2 komada prije 10-ak dana, došli za 10 dana i sve 5. ;)

 

 Jel su i tebi ovakve poruke dolazile? I trebam li ja nešto posebno napraviti?

 

Dear Friend
Good day!
Thanks for your order!
There is a Tip:
Delivery time will take 18-60 days by Singapore Post/AliExpress Standard Shipping(Free Shipping). "Free Shipping" doesn't mean it's definitely safe and fast. It may take more than 2 months if you are unlucky. The rate of package loss is about 2%. You may pay Customs Duty and VAT if you are unlucky.
We recommend you choose DHL to try our "European Union Express". We guarantee there is no any Customs Duty and VAT. It will take only 4-8 working days. It's safe and fast! The value of the item is very high. It's worthy to have a better shopping experience!
Please learn more about "European Union Express" in the link below:
http://www.aliexpress.com/store/product/Deposit-for-Shipping-Monday-Order-for-the-EU/1153179_1773323796.html
Please pay 25 USD in the link below if you would choose DHL.:
http://www.aliexpress.com/store/product/Extra-Fee-Extra-Cost-If-10usd-so-Pls-input-10pcs-quantities-to-pay-for-10USD/342812_32339368932.html
Please make the quantity 25 when you place the order.
Just ignore the tip if you keep Singapore Post/AliExpress Standard Shipping. We will ship your package if you don’t reply us within 24 hours.
Sincerely,
Xavier.

15 godina
offline
Xiaomi Mi4

ima li netko problema da mu gps ne radi? nikak mi neće lockat i tražim rješenja po netu ali nisam ništa našao

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi4
Hazar kaže...

 

 Jel su i tebi ovakve poruke dolazile? I trebam li ja nešto posebno napraviti?

 


 Jesu, ništa ne brini sve je OK!

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.7.2016 14:55 (fidelio29).
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4
Pozdrav koji rom koristite stable ili developers ?

Na stable sam trenutno ali nema još miui 8..

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi4

Pozdrav narode, pomagajte. Uspio sam nekako da hardbrickujem Mi4W, ne mogu da uđem u recovery niti u fastboot, led indikator uopšte ne svijetli, PC ga ne prepoznaje na USB, ADB ga takođe ne detektuje... Jedini znak života pokazao je jutros nakon što sam ga cijelu noć ostavio na punjaču, zagrijao se kao i inače kad se puni, i to je sve.

 

Prethodno sam instalirao Mi PC Suite, neophodne dravjere i nabacio TWRP preko ADB-a, 5.12.17 multi ROM sa xiaomi.eu, te spojio particije preko CWM Recoveryja, nakon čega sam vratio TWRP, da bih konačno instalirao 6.7.21 MIUI 8 weekly ROM sa xiaomi.eu i završio posao. Ali ne lezi vraže, nakon instalacije 5.12.17 i bootovanja u recovery ponovo se vratio fabrički MI Recovery (2.0.1), i nakon bezuspješnih pokušaja vraćanja TWRP-a preko ADB-a (isprobao više različitih twrp.img), genijalac je iz bijesa i očaja pokrenuo TWRP.zip instalaciju preko Updatera, i tu sam ga dokrajčio

Potom mi je prikazao instalaciju nekakvih drajvera (QUALCOMM nešto, ne sjećam se tačno), i poslije uopšte nije reagovao ni na šta, kao što napisah na početku posta, čak ni u Mi Flash... Ima li mu spasa ili je definitivno mrtav? Guglao sam već po MIUI forumima tražeći rješenje, ali ne znam odakle uopšte da počnem, jer ga PC ne vidi ni u kom obliku.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2016 11:00 (djidomova).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4
fidelio29 kaže...
Hazar kaže...

 

 Jel su i tebi ovakve poruke dolazile? I trebam li ja nešto posebno napraviti?

 


 Jesu, ništa ne brini sve je OK!

 Zaustavili ga na carini u Zagrebu :D. Zna li netko što i kako bi im to trebao poslati jer traže "odgovarajući dokaz o vrijednosti robe, npr. račun, potvrdu o plaćanju, internetsku narudžbu i ispis on-line kupnje s mogučnošću točne identifikacije kupljene robe".

 

Trebam li ja onda prinstscreenat te dijelove gdje piše kako sam i koliko platio i da se vidi da se radi o tome nije mi baš u potpunosti jasno. Hvala unaprijed

15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi4
Hazar kaže...

 

 Zaustavili ga na carini u Zagrebu :D. Zna li netko što i kako bi im to trebao poslati jer traže "odgovarajući dokaz o vrijednosti robe, npr. račun, potvrdu o plaćanju, internetsku narudžbu i ispis on-line kupnje s mogučnošću točne identifikacije kupljene robe".

 

Trebam li ja onda prinstscreenat te dijelove gdje piše kako sam i koliko platio i da se vidi da se radi o tome nije mi baš u potpunosti jasno. Hvala unaprijed

 

 

Prvi put čujem da su nekom zaustavili na carini a da je naručio DHL-om s TopOne-a!!! Jesi sigurno naručio DHL shippingom i platio dodatnih 26,32$? Ako jesi nebi trebalo dolaziti na carinu! Ako si naručio DHL-om a došlo ti na carinu kontaktiraj prodavača hoće li ti refundirati plaćanje PDV-a, ako neće i ne plaća ti se PDV onda jednostavno nemoj preuzeti narudžbu i traži od Alija da ti vrate novce jer nije ispoštovan dogovor.

 

Ako svejedno želiš platiti PDV, onda ćeš samo emailom poslati printscrean računa od banke ili s AliExpressa i PCP broj koji si dobio u obavijesti. Mobitel će ti doći na adresu te ćeš poštaru platiti uračunati PDV.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.8.2016 1:35 (fidelio29).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice