Windows 11 - problemi izdvojena tema

poruka: 779
|
čitano: 319.549
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 Insider preview, beta, developer, Windows 11 - općenito
15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
BlackMoon kaže...
Valentin17 kaže...
BlackMoon kaže...

 Može biti i do rutera, jer otkad su mi stavili ovaj Speedport Smart 3, to lošije radi i na win 10 na druga dva PC-a. Ali to ne opravdava Microsoft i njegovu implementaciju mrežnih diskova u exploreru. Tu je uvijek bilo problema!

 

I Computer\HKEY_CURRENT_USER\Network\Z (ili koje slovo već imaš), 32 bit d-word sa nazivom ProviderFlags i vrijednosti 1.

 Hvala Valentin, znam za te trikove, pogotovo ovaj drugi koji sam i koristio dok sam disk Z držao mapiran. Trenutno ga ne držim mapiranog, ali mu mogu normalno pristupiti po SMB i ftp protokolu, kad to zakaže, napravim restart rutera i sve OK. A znaš kako je s t-com skalamerijom!

 a da staviš neki svoj ruter iza T-Comovog? Ja sam sve to batalio još u doba ISDN-a i vozao kod kuće sve preko svog rutera...

13 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
BlackMoon kaže...  napravim restart rutera i sve OK. A znaš kako je s t-com skalamerijom!

Ne znam da li koristiš 4G tehnologiju ili imaš optiku, ali ako si na 4G iskrena preporuka za Huawei B818-263. Ja otkako sam zamjenio onaj njihov ZTE mogu bez problema otvarati portove, nema smrzavanja, nema štekanja, čak sam si podesio vlastiti DNS server PiHole + Unbound, brzina sa 8 Mb/s na 50 Mb/s do ponekad i preko 100 Mb/s. Ruter sam si spojio na UPS i iskreno nije mi žao jedne kune uložene.

Gnjavator kaže...

 a da staviš neki svoj ruter iza T-Comovog? Ja sam sve to batalio još u doba ISDN-a i vozao kod kuće sve preko svog rutera...

Da, T-COM ruter postaviti na bridge mod 192.168.1.1, ugasiti DHCP, DNS, novi ruter 192.168.1.2, upaliti DHCP, DNS. Mreža će mu biti 192.168.2.1 pa dokle već ide.

Mikrotik je mrak za ovako nešto ako ga se zna podesiti, ali ima tu dobrih opcija od TP-Linka, Dlinka, ASUSa.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.2.2023 13:20 (Valentin17).
15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
Valentin17 kaže...

Gnjavator kaže...

 a da staviš neki svoj ruter iza T-Comovog? Ja sam sve to batalio još u doba ISDN-a i vozao kod kuće sve preko svog rutera...

Da, T-COM ruter postaviti na bridge mod 192.168.1.1, ugasiti DHCP, DNS, novi ruter 192.168.1.2, upaliti DHCP, DNS. Mreža će mu biti 192.168.2.1 pa dokle već ide.

Mikrotik je mrak za ovako nešto ako ga se zna podesiti, ali ima tu dobrih opcija od TP-Linka, Dlinka, ASUSa.

 

 

 Kod mene je čak u zadnje vrijeme podešeno tako da je T-Com ruter u routing modu na svojoj standardnoj 192.168.1.1, moj ruter je spojen na njega kao DHCP klijent koji je DHCP server na mreži 192.168.0.0/24. T-Com ruter sam podesio tako da mu je moj ruter u DMZ i sve radi veselo. Inače je bio u bridge načinu a onda sam HT-u išo prijavljivati neki problem pa sam prebacio na ovakav setup čisto da ne mogu reći da je peoblem u mom ruteru. I tako mi ostalo, prelijen sam da to sa postavljam "normalno u bridge" :) Zbog onog DMZ-a nema ni double NAT problema ni ničega, sve radi jednako kao da je HT ruter u bridge načinu osim što PING ima jedan hop više i skoro milisekundu više traje ping prema nečem dalje.

13 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
Gnjavator kaže...
Kod mene je čak u zadnje vrijeme podešeno tako da je T-Com ruter u routing modu na svojoj standardnoj 192.168.1.1, moj ruter je spojen na njega kao DHCP klijent koji je DHCP server na mreži 192.168.0.0/24. T-Com ruter sam podesio tako da mu je moj ruter u DMZ i sve radi veselo. Inače je bio u bridge načinu a onda sam HT-u išo prijavljivati neki problem pa sam prebacio na ovakav setup čisto da ne mogu reći da je peoblem u mom ruteru. I tako mi ostalo, prelijen sam da to sa postavljam "normalno u bridge" :) Zbog onog DMZ-a nema ni double NAT problema ni ničega, sve radi jednako kao da je HT ruter u bridge načinu osim što PING ima jedan hop više i skoro milisekundu više traje ping prema nečem dalje.

I super, DMZ možda čak i lakše za podesiti nego zvati njih da prebace u bridge.

15 godina
offline
Windows 11 - problemi

Na PC Expert Forumu sam već prije doznao da novi kvalitetniji ruter bez t-scumove skalamerije možeš upogoniti samostalno. Korisnici MaxTV-a moraju samo nanovo konfigururati port koji će koristiti za TV i to radi, a pošto si na svome ruteru administrator, nije nikakav problem mijenjati što god hoćeš. Jedino oni zaljubljenici u VOIP telefoniju moraju spojiti t-comov ruter u bridge, jer t-com voip postavke nisu procurile u javnost. A fiksni telefon je najmanje što me sada brine, s obzirom da ga i ne koristim. Za malo naprednije korisnike, ovo bi bila odlična odluka. Mene trenutno ne brine znanje, već financije, jer novi kvalitetni ruter je, bio to Asus ili MicroTik je teško nabaviti ispod 1000 kuna...

Najveća parodija u svemu tome, što mi T-lopovi na računu svaki mjesec ovu skalameriju od Speddporta+extender koji ide uz njega uredno naplate 14 kuna...

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti, prodane duše! Crni vragovi, a i žuti i zeleni, ne samo da se nude, već bi i prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.2.2023 0:49 (BlackMoon).
Moj PC  
1 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: Windows 11 - problemi
Stric_Jura kaže...
p0laris kaže...

Update BIOS-a zavrsi ovako, sto je drugi problem koji imam sa laptopom.

Sto znaci ESP disk space not enough?

 Mislim da ti je ona skrivena particija (pogledaj u Disk Managementu, EFI particija)  premala, cca 16 MB - probaj ju recimo s MiniTool Partition Wizardom povećati na cca 100 MB

 Isprike sto kasno odgovaram.

Particija nije mala, 100MB je bila prilikom instalacije i takva je cijelo vrijeme naravno, zato sam i pitao sto zapravo znaci taj error.

Nasao sam neki tutorial na YT, particija postoji i velicina je 100MB, međutim problem je bio sto nije imala slovnu oznaku kao C i D, pa sam je na temelju uputa iz tutorijala imenovao sa M. I onda je prosao update BIOS-a.

Eto ako netko bude imao isti problem da zna.

 

 

 

 

 

8 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
BlackMoon kaže...

Na PC Expert Forumu sam već prije doznao da novi kvalitetniji ruter bez t-scumove skalamerije možeš upogoniti samostalno. Korisnici MaxTV-a moraju samo nanovo konfigururati port koji će koristiti za TV i to radi, a pošto si na svome ruteru administrator, nije nikakav problem mijenjati što god hoćeš. Jedino oni zaljubljenici u VOIP telefoniju moraju spojiti t-comov ruter u bridge, jer t-com voip postavke nisu procurile u javnost. A fiksni telefon je najmanje što me sada brine, s obzirom da ga i ne koristim. Za malo naprednije korisnike, ovo bi bila odlična odluka. Mene trenutno ne brine znanje, već financije, jer novi kvalitetni ruter je, bio to Asus ili MicroTik je teško nabaviti ispod 1000 kuna...

Najveća parodija u svemu tome, što mi T-lopovi na računu svaki mjesec ovu skalameriju od Speddporta+extender koji ide uz njega uredno naplate 14 kuna...

Mikrotik imaš od 400kn na dalje, hap ac2, za običnog kućnog usera dovoljno u 99% slučajeva.

 

VoIP nije problem, osim jednog problema - moraš doći do svoje lozinke. Sve ostalo je ili javno dostupno ili se da očitati iz konfe.

18 mjeseci
protjeran
offline
Windows 11 - problemi

Jel tko od vas ima problem da mu miš povremeno lagga u desktopu na par sekundi? Radi se o uredskom računalu koje i više nego zadovoljava minimalne uvjete. Probao s 2 miša, jedan je žičani Logitech G502, a drugi bežični HyperX Pulse. Oba su miša ispravna i testirana na drugim računalima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Windows 11 - problemi
SaintGriz kaže...

Jel tko od vas ima problem da mu miš povremeno lagga u desktopu na par sekundi? Radi se o uredskom računalu koje i više nego zadovoljava minimalne uvjete. Probao s 2 miša, jedan je žičani Logitech G502, a drugi bežični HyperX Pulse. Oba su miša ispravna i testirana na drugim računalima.

 Win 11 imaju izgleda problema s Logi miševima. Pogledaj što sam već par puta pisao o bežičnom njihovom mišu (a i jednom drugom) kojeg koristim pod Win 11. Mada, čini mi se da se nešto popravilo nakon zadnjih par zakrpi za Win 11. Trenutno ne koristim tog miša, jer nemam vremena za zezanje. Tako da nije miš, nego su vrlo vjerojatno Win 11. Vidi koje parametre možeš podesiti na samom mišu i uz pomoć softvera.

18 mjeseci
protjeran
offline
Re: Windows 11 - problemi
Ovaj drugi miš nije Logi i ima isti problem...I ja mislim da je do Winsa 11
4 godine
offline
Re: Windows 11 - problemi
SaintGriz kaže...
Ovaj drugi miš nije Logi i ima isti problem...I ja mislim da je do Winsa 11

 Ni kod mene drugi miš nije Logi, nego neki noname iz Konzuma. Kupio sam ga samo kako bih otklonim sumnju da je problem do miša. Problemi su počeli odjednom, vjerojatno nakon neke zakrpe za Win 11. Čim uhvatim malo vremena, probat ću opet Logija, da vidim jesu li otklonili probleme.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.2.2023 23:16 (zelenapaprika).
16 godina
online
Re: Windows 11 - problemi
I ja se pridružujem osjećaju da miš šteka.
Mx anywhere
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
4 godine
offline
Windows 11 - problemi

Probao Logitech bežičnog miša ponovno nakon 2-3 mjeseca. Ništa se nije promijenilo. Prestane raditi nakon 3-4 minute. Windowsi ga jednostavno odjave. Više nemam ideju što napraviti. Probao sam sve na što sam naišao na internetu.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 11 - problemi

Ja imam na DEV buildu Logitech G502 Hero i nemam problema s mišom.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 11 - problemi

Radi najnormalnije na 11 logitech miš.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Windows 11 - problemi
forumaš kaže...

Radi najnormalnije na 11 logitech miš.

 Meni ne radi već mjesecima. Odjednom je prestao raditi pod Win 11. Pa sam kupio još jednog noname miša. Isto bežičnog. Pa i on ne želi raditi nakon par minuta. I onda koristim žičanog miša. A što je najbolje, instalacija tih Win 11 koji zezaju nije stara ni pola godine.

15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
Logitech Marathon kod mene radi perfektno pod win 11 i to na insider buildu.
morrisoN
14 godina
offline
Windows 11 - problemi

samo Logiteche vrtim jer imaju standardizirane prijemnike, i svugdje rade na 11-ci..

 

i moj G305 i kod klinke Pebble na 11-ci rade glatko kako treba...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Windows 11 - problemi

Vi koji imate USB problema jer možda imate AMD procesore?

 
0 1 hvala 0
18 mjeseci
protjeran
offline
Re: Windows 11 - problemi
BinaryJesus kaže...

Vi koji imate USB problema jer možda imate AMD procesore?

 Intel, deseta generacija.

10 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi

Nema procesor ništa sa USB , imate često istog proizvođača USB čipova (HUB) na pločama za Intel i AMD.

15 godina
offline
Windows 11 - problemi

I kod mene Logi mišonja radi bez ikakvih problema na Win 11 OS-u

 

Edit: Doduše ovaj moj nije wireless

 

    

Tigar Krezumica
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.2.2023 13:02 (fromcelltohell).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
BinaryJesus kaže...

Vi koji imate USB problema jer možda imate AMD procesore?

 Ryzen 5600x na deskatopu, a klinkin lepitop je Ryzen 4500u...

 

a problema nema...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.2.2023 13:45 (Stric_Jura).
4 godine
offline
Re: Windows 11 - problemi
BinaryJesus kaže...

Vi koji imate USB problema jer možda imate AMD procesore?

 Ne. Intel 12. generacije.

4 godine
offline
Re: Windows 11 - problemi
fromcelltohell kaže...

I kod mene Logi mišonja radi bez ikakvih problema na Win 11 OS-u

 

Edit: Doduše ovaj moj nije wireless

 

    

 Moj žičani jeftikaner na tom isto portu radi bez problema.

13 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
morrisoN kaže...
Logitech Marathon kod mene radi perfektno pod win 11 i to na insider buildu.

 Kod mene isto bežični LM miš na win 11 pro,  sve ok.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.2.2023 4:42 (HOME123456).
15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi

Logi G305, te zadnji Dev Insider Build - nikakvih problema sa mišem. Xeon E3 je proc, spojen na USB hub od monitora kao i tipkovnica, a taj hub je spojen na USB 3.0 port matične, nikakvih problema nema osim redovite zamjene baterije.

https://idzan.eu
11 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
BinaryJesus kaže...

Vi koji imate USB problema jer možda imate AMD procesore?

 logi tipkovnica i miš, model k380, na starijoj konfi s b450 i ryzen 2400g ne radi kako spada, prekida se signal i mišonja trza, tipkovnica isto

na intelovoj konfi radi sve bez problema, radi i moj m650 bez problema

8 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi

Logi M650L, spojen preko Bolt receivera radi brez problema na Win11 na dva identična HP laptopa. Tipkovnica preko istog donglea također bez problema.

 

Jedino me živcira što se lock screen ne može probuditi preko tipkovnice, samo klikom mišem ili na touchpad.

5 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
Nuclear_Phoenix kaže...

Logi M650L, spojen preko Bolt receivera radi brez problema na Win11 na dva identična HP laptopa. Tipkovnica preko istog donglea također bez problema.

 

Jedino me živcira što se lock screen ne može probuditi preko tipkovnice, samo klikom mišem ili na touchpad.

 MS 900 bt tastatura uredno to moze.... Nije nesto do podesavanja? U biosu mozda?

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 Insider preview, beta, developer, Windows 11 - općenito
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice