Windows 11 - problemi izdvojena tema

poruka: 779
|
čitano: 319.627
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 Insider preview, beta, developer, Windows 11 - općenito
8 godina
online
Re: Windows 11 - problemi

Ne iz sleepa, lock screen, gdje upisuješ šifru. Prvo ti je ona slika sa Binga i sat i onda kad klikneš mišem ta slika se makne i pojavi se odabir usera/unos lozinke/PINa. E ne mogu maknuti tu sliku, moram kliknuti mišem bilo gdje ili sa touchpadom a ne reagira na tipkovnicu od laptopa ili logi tipkovnicu. Miš preko istog receivera uredno radi. Na drugom, identičnom laptopu tog problema - nema. Show.

5 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
Nuclear_Phoenix kaže...

Ne iz sleepa, lock screen, gdje upisuješ šifru. Prvo ti je ona slika sa Binga i sat i onda kad klikneš mišem ta slika se makne i pojavi se odabir usera/unos lozinke/PINa. E ne mogu maknuti tu sliku, moram kliknuti mišem bilo gdje ili sa touchpadom a ne reagira na tipkovnicu od laptopa ili logi tipkovnicu. Miš preko istog receivera uredno radi. Na drugom, identičnom laptopu tog problema - nema. Show.

 Znam ja na sta si ti mislio. Kod mene uredno radi preko BT...

6 godina
offline
Windows 11 - problemi

Kod mene MX Master 3 skupa sa MX Keys  - kupio jer su oboje bežični, osvjetljena tipkovnica i možeš povezat na 3 uređaja -  rade isto tako bez problema na 2 Win11 i 1 win 10 kompu. Na jednog su povezani preko Logitech dongla, na druga dve preko bt. Najluđe od svega mi je da sam obe stvari kupio na DE Amazonu za točno pola cijene koliko su kod nas, i da me j... mi nije jasna ta logika naših trgovaca, ali ej ko ih j.... hvala bogu na otvorenom tržištu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Windows 11 - problemi
Posmatrač kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...

Ne iz sleepa, lock screen, gdje upisuješ šifru. Prvo ti je ona slika sa Binga i sat i onda kad klikneš mišem ta slika se makne i pojavi se odabir usera/unos lozinke/PINa. E ne mogu maknuti tu sliku, moram kliknuti mišem bilo gdje ili sa touchpadom a ne reagira na tipkovnicu od laptopa ili logi tipkovnicu. Miš preko istog receivera uredno radi. Na drugom, identičnom laptopu tog problema - nema. Show.

 Znam ja na sta si ti mislio. Kod mene uredno radi preko BT...

 Kakve onda veze imaju BIOS postavke sa lockscreenom? Eventualno ima veze sa izlaskom iz sleepa ali lock screen koji je ustvari Windows aplikacija...

4 godine
offline
Re: Windows 11 - problemi
nikonja kaže...

nije jasna ta logika naših trgovaca

 Ni meni. U vezi bilo kakve robe, ne samo informatičke. Živimo tu gdje živimo, i to se nikada neće promijeniti.

 

Meni radi, meni ne radi - to je isto tako - čudno. Evo, meni je miš radio bez problema godinama i odjednom je prestao raditi. Nije me briga. Koristim žičanog miša i ta stvar je kod mene za neko vrijeme ad acta. Nemam volje ni vremena ništa više čačkati. Pogledao sam, poslušao i pročitao savjete, primijenio sam ih i opet ništa.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.2.2023 12:01 (zelenapaprika).
15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
BinaryJesus kaže...

Vi koji imate USB problema jer možda imate AMD procesore?

 Koliko vidim po odgovorima ono na šta si aludirao da AMD ne valja ošlo skroz na drugu stranu, svi sa problemima imaju Intela... možda je intel nešto zglajzo sa USB driverima :) vole oni kemijati.

13 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
Gnjavator kaže...
BinaryJesus kaže...

Vi koji imate USB problema jer možda imate AMD procesore?

 Koliko vidim po odgovorima ono na šta si aludirao da AMD ne valja ošlo skroz na drugu stranu, svi sa problemima imaju Intela... možda je intel nešto zglajzo sa USB driverima :) vole oni kemijati.

 kod mene AMD na 2 kompa pa problemi..(a nekad mi i na prastarom i5 760 na poslu zna prekidat bezicna logitech tipkovnica), definitivno je neki problem windowsa jer prije 22H2 updatea tog problema nije bilo.

3 godine
offline
Re: Windows 11 - problemi
Gnjavator kaže...
BinaryJesus kaže...

Vi koji imate USB problema jer možda imate AMD procesore?

 Koliko vidim po odgovorima ono na šta si aludirao da AMD ne valja ošlo skroz na drugu stranu, svi sa problemima imaju Intela... možda je intel nešto zglajzo sa USB driverima :) vole oni kemijati.

Pa i nije. Nekoliko ih se javilo da ima AMD. Znači moguće da ima više uzroka problema. AMD ima dokumentirano probleme s nekim pločama/verzijama BIOS-a.

 

Ovo je možda neki problem s power savingom ili možda problem sa smetnjama s WIFI-jem jer većina tih bežičnih periferija radi na 2.4 GHz. Ako koriste neki Chingu Changu odašiljač koji je osjetljiv moguće da WIFI smeta. Ja sam sam imao takvih problemda prije dosta godina još na Windowsu 8. Morao sam baciti kineski miš jer je bio neupotrebljiv kad bi nešto skidao preko WIFI-a. Od onda koristim isključivo zičanu tipkovnicu/miš.

4 godine
offline
Re: Windows 11 - problemi
BinaryJesus kaže...

 ili možda problem sa smetnjama s WIFI-jem jer većina tih bežičnih periferija radi na 2.4 GHz. Ako koriste neki Chingu Changu odašiljač koji je osjetljiv moguće da WIFI smeta. Ja sam sam imao takvih problemda prije dosta godina još na Windowsu 8. Morao sam baciti kineski miš jer je bio neupotrebljiv kad bi nešto skidao preko WIFI-a. Od onda koristim isključivo zičanu tipkovnicu/miš.

Ali zašto je sve radilo prije s istom opremom? Doma imam router na 2.4GHz već godinama, na poslu imam isti AP već godinama i istog Logitechovog mišta godina, a sve je ranije radilo. Mogu ja doma ugasiti za probu 2.4GHZ jer imam još jedan router koji radi na 5GHz, pa ću preživjeti. Microsoft zna raditi preinake i popravkekoje dijelu korisnika rade probleme. Recimo, meni niti jedna zakrpa ili upgrade za Windowse nikada nije izbrisala podatke s diska, a u prošlosti se i to znalo događati. Jedan postotak korisnika pati zbog nekog problema, dok drugi živi normalno.

 

EDIT: Doma sa, uključio sam Logi miša u laptop (Win11) i izdržao je između 15 i 20 minuta rada (nekada zna izdržati samo 3-4 minute). I opet čuo sistemski zvuk u zvučnicima: odjavi-prijavi-odjavi-prijavi...


U Even vieweru u logovima Windowsa nema zapisa o tome.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.2.2023 18:48 (zelenapaprika).
3 godine
offline
Windows 11 - problemi

Imam problem jedan već godinama, još od windowsa 10, zadnjih godinu dana imam 11-icu i sad sam odlučio stat na kraj problemu :D

 

Dakle, štagod napravio, ekran se nakon par minuta nekorištenja ugasi i na dodir neke tipke ili miša se opet upali. Problem je u tome što u postavkama u control panelu imam podešeno da se nikad ekran ne ugasi, ali to se svejedno dešava. Na netu ne nalazim neka rješenja, svi tutoriali se stalno vraćaju na postavke energije u control panel.

 

Radi se o stolnom računalu, ne laptopu. Ima ikakvih ideja? :)

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi

Promijeni monitorpa vidi je li do windowsa.

Pomalo, šegavo i vajka!
3 godine
offline
Re: Windows 11 - problemi

Monitor je baš od jučer novi... A windows bi zadržao iste probleme i nakon updateanja s 10 na 11?

10 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi

Moguće da je nakon nadogradnje na 11 zadržao neku postavku.

1. Da li taj problem imaš od samog početka korištenja PC-a?

2. Da nije možda negdje u biosu podešeno za gašenje ekrana?

Pomalo, šegavo i vajka!
3 godine
offline
Re: Windows 11 - problemi
Truljo kaže...

Moguće da je nakon nadogradnje na 11 zadržao neku postavku.

1. Da li taj problem imaš od samog početka korištenja PC-a?

2. Da nije možda negdje u biosu podešeno za gašenje ekrana?

 Pa kad malo razmišljam imam osjećaj da otkad sam zadnji put radio novu instalaciju da je bilo u redu neko vrijeme i onda počelo zezat.

 

Jučer sam našao neke moguće solutione i prčkao po registru i group policyu, sad sam samo postigao to da mi se neovisno o ičemu locka nakon minutu i onda još nakon minutu ugasi ekran haha. Mada sam čitao da neki program može raditi probleme, čak i uređaj, (npr. bežični Logitech miš, a ja ga baš imam).

 

Mislim da ide nova instalacij danas...

4 godine
offline
Re: Windows 11 - problemi

Probaj promijeniti na 10, 20 ili kolko već minuta. Imam osjećaj da ga držiš na "stalno upaljen" a to ne funkcionira

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.2.2023 12:33 (oblivian).
3 godine
offline
Re: Windows 11 - problemi

Ma jesam, jesam, sve sam opcije probao. Također sam u registru i Group policyu probao s 5 minuta, sat, dva itd... I vratio bi stalno na default postavke kad nebi riješilo problem prije nego idem na sljedeći korak, al negdje sam očito neš fulao.

15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi

A ima li neko problema sa nekom drugom markom periferija ili je samo Logitech u igri?

 

Ja imam nekog Dareu bežićnog miša i radi bez greške :) A ni oni bezveznjaci havit rade bez greške. Opet mi to smrdi na Logitech drivere.

10 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
Je li ti grafička samostalna ili integrirana?
Jesi li po postavkama drajvera što pokušava?
Dobro pogledaj u Biosu da ti tu nije uključena neka postavka štednje, pogotovo ako je integrirana grafička.
Pomalo, šegavo i vajka!
8 godina
online
Windows 11 - problemi

Donio mi kolega sinov laptop da mu pogledam zašto se svako malo resetira sam od sebe. Reko, nisam ti nešto dobar s laptopima al aj da vidim kaj je. Mali je napravio upgrade sa win10 na win11, i veli od onda svako malo se sam od sebe resetira. Ok, bacim se na testiranja prvo rama, nakon 3satnog testa, memorija nema grešaka (memtest64), opalim cpu testove (intelbrun - prošao, CB23 30min prošao, Prime95 pljus, odmah crash, mislim da je do mene ali vise nisam ni probavao isti), onda gpu, prvo sam DDU pa skinuo nove amd drv, pokrenuo Heavenbench na max i vrtio nekih sat vremena, nema problema. Furmark nisam niti htio stavljat. No ono što je sam primjetio je da WU uvijek vraća generičke AMD gfx drivera i resetira laptop svaki put kad to radi. Nakon nekog vremena sam uspio složiti da to više WU ne radi i da drv koje sam stavio budu i dalje, i onda nema više resetiranja. Naravno da sam moram staviti friške win11 jer ko zna kaj je sve mali napravio prilikom upgrade niti mi se to dalo istraživati. Danas cijeli dan radi laptop bez problema ali sam naletio na novi koji me naživcirao do boli. Sreće je ako se taj app ne koristi onda nema ni resetiranja, a radi se o kameri u laptopu, čim je aktiviraš, nema pravila, ili odmah ili nakon nekog kraćeg vremena resetira laptop. Pa hebemu sve, digao sam ruke od camere jer više nemam ideje kaj napravit da to radi stabilno bez crashanja. 

 

Inače radi se o laptopu Acer Aspire A515-44-R45T modelu sa Ryzen 7 4700U, 8GB i 512SSD. Acer ne daje podršku ovom modelu za win11 pa mislim da je u tom grmu zec. Inače ovak sve drugo radi, Youtube 4k60 vrti najs, malo sam igrao WoW na 1080p sve ok vrti, temp proca oko 60°C, gfx oko 55°C i SSD oko 35°C.

 

Win 11 lijepo izgledaju, i to je sve ....

 

btw ako netko ima neku ideju kako riješiti app cameru za Acer nek javi...

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.3.2023 16:01 (Taraba).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 11 - problemi

Prvo mu onemogući auto restart nakon greške i vidi što će javiti. Ako ispiše kakav kod, googlaj i vidi što znači, ili pregledaj dump file. Imaš onu malo Nirsoftovu aplikaciju za razumljivo čitanje dumping fajlova...vjerojatno je driver u pitanju, ali ne vidim razloga da driver koji radi na win 10 ne radi na win 11. Kod takvih i još nekih modela usb kamera često može doći do neslaganja između drivera kamere i gpu drivera, pa se događa svašta. Koja je razlika u driveru koji ti predloži WU i toga kojeg ti forsiraš? Probaj kameru pokrenuti dok ti je driver s WU aktivan i vidi da li će onda crash-ati...

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti, prodane duše! Crni vragovi, a i žuti i zeleni, ne samo da se nude, već bi i prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Windows 11 - problemi

Pozdrav svima imam problem

Microsoft Store i račun od Microsofta ne mogu se prijaviti nikako ni aktivirati Windows ključ.

 

Npr. na web pregledniku Edgu ga prijavi bez ikakvih problema,a na  Microsoft storu neće.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
čmrljo kaže...

Pozdrav svima imam problem

Microsoft Store i račun od Microsofta ne mogu se prijaviti nikako ni aktivirati Windows ključ.

 

Npr. na web pregledniku Edgu ga prijavi bez ikakvih problema,a na  Microsoft storu neće.

 Aktivator to odradi za par sekundi ;)

 

15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
Posmatrač kaže...
čmrljo kaže...

Pozdrav svima imam problem

Microsoft Store i račun od Microsofta ne mogu se prijaviti nikako ni aktivirati Windows ključ.

 

Npr. na web pregledniku Edgu ga prijavi bez ikakvih problema,a na  Microsoft storu neće.

 Aktivator to odradi za par sekundi ;)

 

 -to se ne govori (tipka..), nije primjereno :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
ihush kaže...
Posmatrač kaže...
čmrljo kaže...

Pozdrav svima imam problem

Microsoft Store i račun od Microsofta ne mogu se prijaviti nikako ni aktivirati Windows ključ.

 

Npr. na web pregledniku Edgu ga prijavi bez ikakvih problema,a na  Microsoft storu neće.

 Aktivator to odradi za par sekundi ;)

 

 -to se ne govori (tipka..), nije primjereno :)

 Znam al je efikasno ;) Ne reklamiran ja njih. Samo prenosim iskustvo ;) Pričo jedan što je gledo ;)

15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
ihush kaže...
Posmatrač kaže...
čmrljo kaže...

Pozdrav svima imam problem

Microsoft Store i račun od Microsofta ne mogu se prijaviti nikako ni aktivirati Windows ključ.

 

Npr. na web pregledniku Edgu ga prijavi bez ikakvih problema,a na  Microsoft storu neće.

 Aktivator to odradi za par sekundi ;)

 

 -to se ne govori (tipka..), nije primjereno :)

 A jbg, imo ja tako situaciju... Windowsi, mislim da je 7 bio i ono, komp instaliraš, lenovo je bio, na njemu naljepnica sa brojem i sve super, ali kada je trebalo aktivirati windowse kaže on meni nazovi broj taj i taj... za jedan komp nazvo, javlja se automat, otkuco na telefonu onih 25 brojeva sa naljepnice, pa čeko da mi izdiktira 2-3 puta rezultat koji treba ukucat u komp... ukuco, naravno nešto fulo, pa zovi ponovo... preko sat vremena potrošio na aktivaciju Windowsa. Kada je došo Office na red, a ono, opet ista priča "nazovi". neka fala, našo neki aktivator u koji upiso svoj broj i on aktiviro, isto primjenio na ostale kompove koje sam trebao riješiti. Licence su tu, aktivirano, samo sam si uštedio nešto vremena.

15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi

- još jedna potresna priča.. :) no kakve veze ima utipkavanje (pogrešnog) keya iz doba win7 ili ušteda vremena (opet) pogrešnim 'profulanim' tipkanjem.. s time da se takve stvari kao alternativni aktivatori ne sugeriranju, da se to ne radi, pravila igre..?

-smisao-svrha? ili uštedjeti vrijeme možeš i netipkanjem ili kad već tipkaš tad je 'brže' ako utipkaš točno, ako ne 'profulaš' nešto kao 25-znakovni key..

 

+ eto, na post iznad .. dodatak, .. da i ja sam čuo za jednog koji je gledo.. eto, kako je svijet mali, no još se preznojavam od strahota proživljenih čitanjem prethodnog posta pa tipkam gluposti il tak nešt... :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.3.2023 23:06 (ihush).
15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
ihush kaže...

- još jedna potresna priča.. :) no kakve veze ima utipkavanje (pogrešnog) keya iz doba win7 ili ušteda vremena (opet) pogrešnim 'profulanim' tipkanjem.. s time da se takve stvari kao alternativni aktivatori ne sugeriranju, da se to ne radi, pravila igre..?

-smisao-svrha? ili uštedjeti vrijeme možeš i netipkanjem ili kad već tipkaš tad je 'brže' ako utipkaš točno, ako ne 'profulaš' nešto kao 25-znakovni key..

 

+ eto, na post iznad .. dodatak, .. da i ja sam čuo za jednog koji je gledo.. eto, kako je svijet mali, no još se preznojavam od strahota proživljenih čitanjem prethodnog posta pa tipkam gluposti il tak nešt... :))

 kad se radi o par desetaka kompjutera i kad otipkaš sve od prve previše je to gubljenja vremena... a i na Win10 imaju situacije kad te upućuju da nazoveš jer eto key neda aktivirati online iako te i na pozivu dočeka opet neki automat pa ne vidim neke razlike ali eto vole oni da gubiš vrijeme. Nekako više problema imaju legalni korisnici nego pirati?!

10 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
Gnjavator kaže...
ihush kaže...

- još jedna potresna priča.. :) no kakve veze ima utipkavanje (pogrešnog) keya iz doba win7 ili ušteda vremena (opet) pogrešnim 'profulanim' tipkanjem.. s time da se takve stvari kao alternativni aktivatori ne sugeriranju, da se to ne radi, pravila igre..?

-smisao-svrha? ili uštedjeti vrijeme možeš i netipkanjem ili kad već tipkaš tad je 'brže' ako utipkaš točno, ako ne 'profulaš' nešto kao 25-znakovni key..

 

+ eto, na post iznad .. dodatak, .. da i ja sam čuo za jednog koji je gledo.. eto, kako je svijet mali, no još se preznojavam od strahota proživljenih čitanjem prethodnog posta pa tipkam gluposti il tak nešt... :))

 kad se radi o par desetaka kompjutera i kad otipkaš sve od prve previše je to gubljenja vremena... a i na Win10 imaju situacije kad te upućuju da nazoveš jer eto key neda aktivirati online iako te i na pozivu dočeka opet neki automat pa ne vidim neke razlike ali eto vole oni da gubiš vrijeme. Nekako više problema imaju legalni korisnici nego pirati?!

 Nije mi jasno, ti si legalni korisnik i koristiš aktivator? Imaš par desetaka PC-a kao pravna ili fizička osoba?

Pomalo, šegavo i vajka!
5 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
Truljo kaže...
Gnjavator kaže...
ihush kaže...

- još jedna potresna priča.. :) no kakve veze ima utipkavanje (pogrešnog) keya iz doba win7 ili ušteda vremena (opet) pogrešnim 'profulanim' tipkanjem.. s time da se takve stvari kao alternativni aktivatori ne sugeriranju, da se to ne radi, pravila igre..?

-smisao-svrha? ili uštedjeti vrijeme možeš i netipkanjem ili kad već tipkaš tad je 'brže' ako utipkaš točno, ako ne 'profulaš' nešto kao 25-znakovni key..

 

+ eto, na post iznad .. dodatak, .. da i ja sam čuo za jednog koji je gledo.. eto, kako je svijet mali, no još se preznojavam od strahota proživljenih čitanjem prethodnog posta pa tipkam gluposti il tak nešt... :))

 kad se radi o par desetaka kompjutera i kad otipkaš sve od prve previše je to gubljenja vremena... a i na Win10 imaju situacije kad te upućuju da nazoveš jer eto key neda aktivirati online iako te i na pozivu dočeka opet neki automat pa ne vidim neke razlike ali eto vole oni da gubiš vrijeme. Nekako više problema imaju legalni korisnici nego pirati?!

 Nije mi jasno, ti si legalni korisnik i koristiš aktivator? Imaš par desetaka PC-a kao pravna ili fizička osoba?

 Ako imas racun za licencu ti si legalan korisnik. Bez obzira kako si taj kljuc aktivirao....

13 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
Posmatrač kaže...
 Ako imas racun za licencu ti si legalan korisnik.

Ovo većina ljudi ne kuži. Isto kako neki kupe npr. na G2A aktiviraju i misle da imaju legalno, a računa nigdje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.3.2023 9:41 (Valentin17).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 Insider preview, beta, developer, Windows 11 - općenito
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice