Windows 11 - problemi izdvojena tema

poruka: 770
|
čitano: 318.555
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 Insider preview, beta, developer, Windows 11 - općenito
4 godine
online
Re: Windows 11 - problemi
ivozadro kaže...

Govorite meni sa i7-4790? od microsofta sam dobio ove odgovore: TPM confusion - Microsoft Community znači mislite da bi prošlo sa modulom i kroz win update?

 Na laptopu imam TPM 2.0, i općenito, sve mi štima prema Microsoftu osim CPU-a koji je 7. generacija i7-7700. Pa sam "nasilno" instalirao Win 11.

 

Međutim, imam i stari PC koji uopće nema TPM i na njega sigurno neću moći instalirati Win 11 (barem sam ja siguran) jer Microsoft za TPM veli, barem verzija 1.2 (kad već korisnik nema 2.0): "you can create the following registry key values and bypass the check for TPM 2.0 (at least TPM 1.2 is required) and the CPU family and model." A to moj PC nema, a nema ni štošta drugo. I on će ostati na Win 10 dok bude radio.

 

Ne treba forsirati ako ne ide.

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11 - problemi

Od Secure boota-a i TPM Microsoft sigurno neče odustati. Dakle ako želite neke podrške TPM morate imati. Kao što sam vam kazao prije, još uvijek se može dobiti po solidnoj ceni.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11 - problemi
frenky119 kaže...

Od Secure boota-a i TPM Microsoft sigurno neče odustati. Dakle ako želite neke podrške TPM morate imati. Kao što sam vam kazao prije, još uvijek se može dobiti po solidnoj ceni.

 Jasno mi je za TPM ali sta sa CPU-om? Jeste li updateali preko win update-a?

6 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11 - problemi

Do sada su bili samo update-i za Windows Defender. Prošli OK. Prvi veči mjesečni update sistema če verovatno doči slijedečeg mjeseca. Da li če to iči? Videčemo. Na to pitanje vam sada niko ne može sa sigurnošču odgovoriti. Pa verovatno hoču.

Moj osebni stav je, da če biti verovatno Win 11 biti podržani na necompatibilnim CPU do 2024-25 godine. 2025 če za krači ruk produžiti podršku za WIn 10, a onda, kupi novi PC. Sam radim u glavnom na Linux-u, tako da mi neče Microsft stavljati nikakve granice. Sam ču odlučiti, kada je moj Pc prespor i trebam nabaviti novog.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.10.2021 23:13 (frenky119).
13 godina
neaktivan
offline
Windows 11 - problemi

Ne to, nego kako ste ga instalirali preko iso ili kroz win update sa 10 na 11

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
ivozadro kaže...

Ne to, nego kako ste ga instalirali preko iso ili kroz win update sa 10 na 11

 Ja namjeravam instalirati Windows 11 preko Windows update.

Die and be free of pain or live and fight your sorrow! - Auron
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11 - problemi
thekeyofdestiny13 kaže...
ivozadro kaže...

Ne to, nego kako ste ga instalirali preko iso ili kroz win update sa 10 na 11

 Ja namjeravam instalirati Windows 11 preko Windows update.

 Podržan hardware ili? Mene zanima "na podržani".

6 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11 - problemi

Windows Update Assistent.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11 - problemi
frenky119 kaže...

Windows Update Assistent.

 Ako budem ja ću pokušati preko settings-windows update...

7 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
ivozadro kaže...
thekeyofdestiny13 kaže...
ivozadro kaže...

Ne to, nego kako ste ga instalirali preko iso ili kroz win update sa 10 na 11

 Ja namjeravam instalirati Windows 11 preko Windows update.

 Podržan hardware ili? Mene zanima "na podržani".

 Na podržanom hardwareu.

Die and be free of pain or live and fight your sorrow! - Auron
6 godina
offline
Windows 11 - problemi

Može li mi netko reći postoji li jednostavno rješenje?

Windows je dignut u LEGACYu a ne u UFEIu pa valjda zato nece windows 11 nadograditi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
online
Re: Windows 11 - problemi
ivozadro kaže...
frenky119 kaže...

Windows Update Assistent.

 Ako budem ja ću pokušati preko settings-windows update...

 Nemoj zaboraviti da je najavljeno kako će update dolaziti postupno, a ne odjednom svima, nekima možda i sredinom 2022.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11 - problemi

@ivozadro. Onda čete čekati i nikad dočekati. Nemate nikakvog TPM i četvrtu generaciju CPU.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.10.2021 20:45 (frenky119).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11 - problemi
zelenapaprika kaže...
ivozadro kaže...
frenky119 kaže...

Windows Update Assistent.

 Ako budem ja ću pokušati preko settings-windows update...

 Nemoj zaboraviti da je najavljeno kako će update dolaziti postupno, a ne odjednom svima, nekima možda i sredinom 2022.

 Vidit ću moram nabaviti TPM modul 

frenky119 kaže...

@ivozadro. Onda čete čekati i nikad dočekati. Nemate nikakvog TPM i četvrtu generaciju CPU.

 Planiram nabaviti TPM modul(čip)

16 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
Aportus kaže...

Može li mi netko reći postoji li jednostavno rješenje?

Windows je dignut u LEGACYu a ne u UFEIu pa valjda zato nece windows 11 nadograditi.

  Trebaš promijeniti postavku diska s mbr na gpt, ali prije toga si updejtaj najnoviji bios. Nakon toga slijedi upute na youtube-u, dosta je jednostavno i lijepo objašnjeno. 

15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
ivozadro kaže...
zelenapaprika kaže...
ivozadro kaže...
frenky119 kaže...

Windows Update Assistent.

 Ako budem ja ću pokušati preko settings-windows update...

 Nemoj zaboraviti da je najavljeno kako će update dolaziti postupno, a ne odjednom svima, nekima možda i sredinom 2022.

 Vidit ću moram nabaviti TPM modul 

frenky119 kaže...

@ivozadro. Onda čete čekati i nikad dočekati. Nemate nikakvog TPM i četvrtu generaciju CPU.

 Planiram nabaviti TPM modul(čip)

 Zapeo si za TPM, ali ni procesor ti nije na listi podržanih - Windows 11 supported Intel processors i stoga ti neće ponuditi upgrade preko WinUpdate-a i da si nabaviš TPM modul.

 

Jedino možeš skinuti instalaciju sa Media Creation tool-om i napraviti upgrade tako da pokreneš setup sa instalacijskog medija i kažeš mu da napravi upgrade nakon što nabaviš taj TPM modul... a opet, ako ćeš imati zajebancije na tu temu, pa onda si ubaci i one registry ključeve za ignoriranje TPM-a pasi instaliraj bez da si praviš troškove nabavle TPM modula koji ti neće ništa više pomoći da prođeš tako jednostavno da samo čekaš WinUpdate da ti ponudi... Jedino da promjeniš i CPU i nabaviš TOM modul, onda možeš očekivati neki pomak, samo vrijedi li to toga? Instaliraš si preko "hackeraja" koji je sam MS objavio i dok radi-radi ilivrti Win10 još par godina dok ima podršku.

 

BTW, preko reg promjene sam instalirao Win11 na komp koji ima 15-ak godina bez problema :) Ono, AM2 ploča sa nekim AM3 procesorom, 16GB DDR2 memorije, nemam pojma koji krš od grafičke... :) za zajebanciju sa strane u redu a za glavni stroj ću vjerovatno mjenjati sve osim diskova i možda kućišta jer je toliko zastario da sam ga mislio mijenjati i prije al uvijek nešto drugo preče :)

6 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi

Hvala Branimire, pokušat cu :D

13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11 - problemi
Gnjavator kaže...
ivozadro kaže...
zelenapaprika kaže...
ivozadro kaže...
frenky119 kaže...

Windows Update Assistent.

 Ako budem ja ću pokušati preko settings-windows update...

 Nemoj zaboraviti da je najavljeno kako će update dolaziti postupno, a ne odjednom svima, nekima možda i sredinom 2022.

 Vidit ću moram nabaviti TPM modul 

frenky119 kaže...

@ivozadro. Onda čete čekati i nikad dočekati. Nemate nikakvog TPM i četvrtu generaciju CPU.

 Planiram nabaviti TPM modul(čip)

 Zapeo si za TPM, ali ni procesor ti nije na listi podržanih - Windows 11 supported Intel processors i stoga ti neće ponuditi upgrade preko WinUpdate-a i da si nabaviš TPM modul.

 

Jedino možeš skinuti instalaciju sa Media Creation tool-om i napraviti upgrade tako da pokreneš setup sa instalacijskog medija i kažeš mu da napravi upgrade nakon što nabaviš taj TPM modul... a opet, ako ćeš imati zajebancije na tu temu, pa onda si ubaci i one registry ključeve za ignoriranje TPM-a pasi instaliraj bez da si praviš troškove nabavle TPM modula koji ti neće ništa više pomoći da prođeš tako jednostavno da samo čekaš WinUpdate da ti ponudi... Jedino da promjeniš i CPU i nabaviš TOM modul, onda možeš očekivati neki pomak, samo vrijedi li to toga? Instaliraš si preko "hackeraja" koji je sam MS objavio i dok radi-radi ilivrti Win10 još par godina dok ima podršku.

 

BTW, preko reg promjene sam instalirao Win11 na komp koji ima 15-ak godina bez problema :) Ono, AM2 ploča sa nekim AM3 procesorom, 16GB DDR2 memorije, nemam pojma koji krš od grafičke... :) za zajebanciju sa strane u redu a za glavni stroj ću vjerovatno mjenjati sve osim diskova i možda kućišta jer je toliko zastario da sam ga mislio mijenjati i prije al uvijek nešto drugo preče :)

 Koliko sam shvatio, taj reg hack svejedno zahtjeva TPM samo može i 1.2 pokušam svejedno nabaviti...

15 godina
online
Re: Windows 11 - problemi
ivozadro kaže...
Valentin17 kaže...
ivozadro kaže...

Procesor ti nije podržan, piše ti.

 Znači mora biti i procesor podržan ili bi mi bio dovoljan taj modul?

 -to je 'greška u komunikaciji'.. tj tpm modul je stvar mbo-ploče .. ne cpu-a, ali pošto su cpu-pin-serije vezane uz mbo, tako su u prvim textovima govorili o cpu-gen8.. tj govorilo se o cpu-zahtjevu mada je to mbo, dok je generacija iz 2018me (od 2015 tek posotji tpm 2.0, dok se implementirao u proizvodnji oema treba vrijeme.. tj mbo teoretski može biti iz 2015-nadalje.. a kao 'glavni' za izbor mbo se smatra cpu-generacija mada se može navesti i obrnuto, tj intel je šef, ms+intel=wintel i samo koriste oeme za ono što oni žele progurati..).

-kao što post iznad navodi, nabavio je tpm 2.0 modul i zadovoljava kriterij.. jer to nije cpu-funkcija, nije sse-instukcija, nije x64, vt.. tj nisu cpu funkcije uvjet nego tpm kao i sec.boot + gpt.. a jedina veza s cpu je u slučaju korištenja vga-gpu integrirane, tj win11 traži dx12 + wddm 2.0. .. i to znači da gpu mora biti ta koja zadovoljava uvjet a pošto je u cpu može se jednako reći da je cpu uvjet.. mada je to gpu.

 

-neovisno, kad je npr novo računalo, novi cpu, nova mbo + ima tpm2.0 .. primarni kriterij je postavka biosa, tj jedno je da nešto fizički postoji, da je podržano a drugo da je uključeno-aktivno ili isključeno u biosu, kao gpt-uefi-secboot.. tj ako ti uvjeti nisu zadovoljeni opet nema installa.. dok se gpu generacija koja nema dx12-wddm20 kompatibilnost lako riješi dodatnom-novijom vga-gpu tj većina zadovoljava taj uvjet +5god starosti, više od cpu ili mbo .. pa do banalnog uvjeta kao rezolucija-dimenzije ekrana (ili da imate tipkovnicu i miša) jer bez tog ne možete instalirati-koristiti računalo.. mada nije uvjet za rad osa ili kao 4gb rama što je samo zaokružena brojka + ne postoji unazad +5god mbo s manje jer je to minimum-modul.. itd.

 

-sam cpu, specifikacije.. ni jedna cpu funkcija koja se traži nije problem, tj svi cpu +10god starosti podržavaju sve što traži win.. tj ono što traži i što je problem su tpm 2.0, gpt, secboot.. kao i vga-gpu kriterij ili 4gb rama.. a to može zadovoljiti svaki cpu.

-naravno, kad je već krenulo zbrčkano-besmisleno (jer ekšli to samo guraju wintel kao kriterij, nije stvarni uvjet osa, win ne zanima gpt ili sec.boot radi jednako..) nastavlja se time da ms ima stranicu s popisom kompatibilnih cpu... za sve win, 7-8-10.. i 11, stotine cpu-a, dok se na win11 listi nalaze od gen8 nadalje.. mada ni jedna funkcija nije navedena kao uvjet, npr SLAT ili hyperv.. ako želite hyperv morate imati vtx vtd.. ali to je tad samo uvjet za hyperv, ne za win11 koji radi i bez vt tj ne navodi ga kao uvjet, nego uvjet za dodatne fičere-mogućnosit kao hyperv.

-sad više nema 32bitnih oseva, ubijeno, .. sad su isključivo 64bitni (win-lin-mac.. osim pojedinih distri i po potrebi by ms..) tad je naravno uvjet x64bit cpu ali to je svaki +10god.. itd.

 

par stranica prije su linkovi ili google.. za win popis kompatibilnih cpu ali je naprono tražiti ako nešto nije na listi tj prvi broj serije to kaže, gen8.. 8xxx nadalje. Mada konkretno vidimo u postu gore da to nije uvjet i da normalno radi s dodanim modulom jer se npr cpu gen7 po fičerima-instrukcijama ne razlikuje od gen8, iste funkcije-mogućnosti.. skoro isti cpu tj više serija je jedina razlika broj pinova-socket i promjene koje nemaju veze s cpuom, kao ddr-3-4 ili usb2-3-.. ili novje m2-nvme.. a jedina razlika u generacijama cpu je recimo ograničenje koje je sa 16gb podignuto na 64 pa na više.. za adresiranje rama što je više stvar mbo + licence kao home-server tj opet nije stvar osa ili uvjet-kompatibilnost.. izmišljeni razlozi, pogrešni .. no kad traži ms moraju se ispuniti ili se installira uz kemijanje installera.

 

-ms da želi može sad ukinuti ta umjetna ograničenja-uvjete.. neće, jer to gura, to je plan za online-cloud.. dok sam os radi jednako kao i win10, tj može raditi jednako na svim računalima na kojima danas radi win10 ili bilo koji drugi os, jer su minimalni uvjeti desetljeće isti-slični-identični tj nepromjenjeni.. dok recimo macos traži see4.2 za gpu support radeonki i stariji (više od 10god) cpu to nema jer nije postojalo i tad na takvom cpu ne možete dodati noviju gpu jer cpu nema tražene instrukcije sse4.2 i tad ne može recimo mojave-os, nego stariji .. ili nvidia itd itd.. to je stvarni uvjet, konkretna funkcija i lančano-povezano, s 10god starim računalom, mac koji je = pc, koji sad napušta intel i prelazi na svoj m1 cpu. Razlika je samo što ms (wintel) ovo koristi kao način kako da natjeraju kupce na novo, na eufi-fičere koje ne taži korisnik nego wintel, za online-usluge na koje migrira glavni biz, tj uskoro će win biti free-đabe, ali ne baš.. tj promjena modela napate, licenca-usluga. Tad više neće biti potrebe za ovakvim kemijanjem i prljavim igrama kao i izmišljanje tople vode, ali za sad je to wintelov način kako će si osigurati budućnost pri čemu koriste oem-proizvođače za bios-mbo .. jer su važan partner i oem radi što žele + istovremeno i oem ima korist jer će prodati novo.. mada i staro radi isto-slično.. biz-interesi, ne stvar osa ili korist za korisnike. Win kao i ostali radi.. radi na svemu, pri čemu je broj samo broj, 10-11.. isto. Razlika je pravno, rokovi-support i približavanje 2025te kad se staro gasi i samo zato postoji novo, win11.

 

-do tad, 2025te.. juzer koji ima win10 može nastaviti, možda neki update donese 'fičere' kao zaobljene rubove i centrirani meni.. tj tko ne može bez tog fičera može kupiti novo računalo i win11. Odnosno, ms ako želi može sutra promijeniti uvjete, opustiti na nivo w10 i tad će svi moći.

 

*

-dogovor na pitanje, cpu ili modul.. to ovisi o ms-u, mada vidimo po postu da to radi-može. Realno nema problema osim ako ms želi stvoriti problem kao što prijeti da neće biti updateova za nepodržan hw.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11 - problemi
ihush kaže...
ivozadro kaže...
Valentin17 kaže...
ivozadro kaže...

Procesor ti nije podržan, piše ti.

 Znači mora biti i procesor podržan ili bi mi bio dovoljan taj modul?

 -to je 'greška u komunikaciji'.. tj tpm modul je stvar mbo-ploče .. ne cpu-a, ali pošto su cpu-pin-serije vezane uz mbo, tako su u prvim textovima govorili o cpu-gen8.. tj govorilo se o cpu-zahtjevu mada je to mbo, dok je generacija iz 2018me (od 2015 tek posotji tpm 2.0, dok se implementirao u proizvodnji oema treba vrijeme.. tj mbo teoretski može biti iz 2015-nadalje.. a kao 'glavni' za izbor mbo se smatra cpu-generacija mada se može navesti i obrnuto, tj intel je šef, ms+intel=wintel i samo koriste oeme za ono što oni žele progurati..).

-kao što post iznad navodi, nabavio je tpm 2.0 modul i zadovoljava kriterij.. jer to nije cpu-funkcija, nije sse-instukcija, nije x64, vt.. tj nisu cpu funkcije uvjet nego tpm kao i sec.boot + gpt.. a jedina veza s cpu je u slučaju korištenja vga-gpu integrirane, tj win11 traži dx12 + wddm 2.0. .. i to znači da gpu mora biti ta koja zadovoljava uvjet a pošto je u cpu može se jednako reći da je cpu uvjet.. mada je to gpu.

 

-neovisno, kad je npr novo računalo, novi cpu, nova mbo + ima tpm2.0 .. primarni kriterij je postavka biosa, tj jedno je da nešto fizički postoji, da je podržano a drugo da je uključeno-aktivno ili isključeno u biosu, kao gpt-uefi-secboot.. tj ako ti uvjeti nisu zadovoljeni opet nema installa.. dok se gpu generacija koja nema dx12-wddm20 kompatibilnost lako riješi dodatnom-novijom vga-gpu tj većina zadovoljava taj uvjet +5god starosti, više od cpu ili mbo .. pa do banalnog uvjeta kao rezolucija-dimenzije ekrana (ili da imate tipkovnicu i miša) jer bez tog ne možete instalirati-koristiti računalo.. mada nije uvjet za rad osa ili kao 4gb rama što je samo zaokružena brojka + ne postoji unazad +5god mbo s manje jer je to minimum-modul.. itd.

 

-sam cpu, specifikacije.. ni jedna cpu funkcija koja se traži nije problem, tj svi cpu +10god starosti podržavaju sve što traži win.. tj ono što traži i što je problem su tpm 2.0, gpt, secboot.. kao i vga-gpu kriterij ili 4gb rama.. a to može zadovoljiti svaki cpu.

-naravno, kad je već krenulo zbrčkano-besmisleno (jer ekšli to samo guraju wintel kao kriterij, nije stvarni uvjet osa, win ne zanima gpt ili sec.boot radi jednako..) nastavlja se time da ms ima stranicu s popisom kompatibilnih cpu... za sve win, 7-8-10.. i 11, stotine cpu-a, dok se na win11 listi nalaze od gen8 nadalje.. mada ni jedna funkcija nije navedena kao uvjet, npr SLAT ili hyperv.. ako želite hyperv morate imati vtx vtd.. ali to je tad samo uvjet za hyperv, ne za win11 koji radi i bez vt tj ne navodi ga kao uvjet, nego uvjet za dodatne fičere-mogućnosit kao hyperv.

-sad više nema 32bitnih oseva, ubijeno, .. sad su isključivo 64bitni (win-lin-mac.. osim pojedinih distri i po potrebi by ms..) tad je naravno uvjet x64bit cpu ali to je svaki +10god.. itd.

 

par stranica prije su linkovi ili google.. za win popis kompatibilnih cpu ali je naprono tražiti ako nešto nije na listi tj prvi broj serije to kaže, gen8.. 8xxx nadalje. Mada konkretno vidimo u postu gore da to nije uvjet i da normalno radi s dodanim modulom jer se npr cpu gen7 po fičerima-instrukcijama ne razlikuje od gen8, iste funkcije-mogućnosti.. skoro isti cpu tj više serija je jedina razlika broj pinova-socket i promjene koje nemaju veze s cpuom, kao ddr-3-4 ili usb2-3-.. ili novje m2-nvme.. a jedina razlika u generacijama cpu je recimo ograničenje koje je sa 16gb podignuto na 64 pa na više.. za adresiranje rama što je više stvar mbo + licence kao home-server tj opet nije stvar osa ili uvjet-kompatibilnost.. izmišljeni razlozi, pogrešni .. no kad traži ms moraju se ispuniti ili se installira uz kemijanje installera.

 

-ms da želi može sad ukinuti ta umjetna ograničenja-uvjete.. neće, jer to gura, to je plan za online-cloud.. dok sam os radi jednako kao i win10, tj može raditi jednako na svim računalima na kojima danas radi win10 ili bilo koji drugi os, jer su minimalni uvjeti desetljeće isti-slični-identični tj nepromjenjeni.. dok recimo macos traži see4.2 za gpu support radeonki i stariji (više od 10god) cpu to nema jer nije postojalo i tad na takvom cpu ne možete dodati noviju gpu jer cpu nema tražene instrukcije sse4.2 i tad ne može recimo mojave-os, nego stariji .. ili nvidia itd itd.. to je stvarni uvjet, konkretna funkcija i lančano-povezano, s 10god starim računalom, mac koji je = pc, koji sad napušta intel i prelazi na svoj m1 cpu. Razlika je samo što ms (wintel) ovo koristi kao način kako da natjeraju kupce na novo, na eufi-fičere koje ne taži korisnik nego wintel, za online-usluge na koje migrira glavni biz, tj uskoro će win biti free-đabe, ali ne baš.. tj promjena modela napate, licenca-usluga. Tad više neće biti potrebe za ovakvim kemijanjem i prljavim igrama kao i izmišljanje tople vode, ali za sad je to wintelov način kako će si osigurati budućnost pri čemu koriste oem-proizvođače za bios-mbo .. jer su važan partner i oem radi što žele + istovremeno i oem ima korist jer će prodati novo.. mada i staro radi isto-slično.. biz-interesi, ne stvar osa ili korist za korisnike. Win kao i ostali radi.. radi na svemu, pri čemu je broj samo broj, 10-11.. isto. Razlika je pravno, rokovi-support i približavanje 2025te kad se staro gasi i samo zato postoji novo, win11.

 

-do tad, 2025te.. juzer koji ima win10 može nastaviti, možda neki update donese 'fičere' kao zaobljene rubove i centrirani meni.. tj tko ne može bez tog fičera može kupiti novo računalo i win11. Odnosno, ms ako želi može sutra promijeniti uvjete, opustiti na nivo w10 i tad će svi moći.

 

*

-dogovor na pitanje, cpu ili modul.. to ovisi o ms-u, mada vidimo po postu da to radi-može. Realno nema problema osim ako ms želi stvoriti problem kao što prijeti da neće biti updateova za nepodržan hw.

 Znači ako sam shvatio modul bi mi riješio stvar? Samo može update-e blokirati a to se da riješiti alii nije izgledno...

15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
ivozadro kaže...
Gnjavator kaže...
ivozadro kaže...
zelenapaprika kaže...
ivozadro kaže...
frenky119 kaže...

Windows Update Assistent.

 Ako budem ja ću pokušati preko settings-windows update...

 Nemoj zaboraviti da je najavljeno kako će update dolaziti postupno, a ne odjednom svima, nekima možda i sredinom 2022.

 Vidit ću moram nabaviti TPM modul 

frenky119 kaže...

@ivozadro. Onda čete čekati i nikad dočekati. Nemate nikakvog TPM i četvrtu generaciju CPU.

 Planiram nabaviti TPM modul(čip)

 Zapeo si za TPM, ali ni procesor ti nije na listi podržanih - Windows 11 supported Intel processors i stoga ti neće ponuditi upgrade preko WinUpdate-a i da si nabaviš TPM modul.

 

Jedino možeš skinuti instalaciju sa Media Creation tool-om i napraviti upgrade tako da pokreneš setup sa instalacijskog medija i kažeš mu da napravi upgrade nakon što nabaviš taj TPM modul... a opet, ako ćeš imati zajebancije na tu temu, pa onda si ubaci i one registry ključeve za ignoriranje TPM-a pasi instaliraj bez da si praviš troškove nabavle TPM modula koji ti neće ništa više pomoći da prođeš tako jednostavno da samo čekaš WinUpdate da ti ponudi... Jedino da promjeniš i CPU i nabaviš TOM modul, onda možeš očekivati neki pomak, samo vrijedi li to toga? Instaliraš si preko "hackeraja" koji je sam MS objavio i dok radi-radi ilivrti Win10 još par godina dok ima podršku.

 

BTW, preko reg promjene sam instalirao Win11 na komp koji ima 15-ak godina bez problema :) Ono, AM2 ploča sa nekim AM3 procesorom, 16GB DDR2 memorije, nemam pojma koji krš od grafičke... :) za zajebanciju sa strane u redu a za glavni stroj ću vjerovatno mjenjati sve osim diskova i možda kućišta jer je toliko zastario da sam ga mislio mijenjati i prije al uvijek nešto drugo preče :)

 Koliko sam shvatio, taj reg hack svejedno zahtjeva TPM samo može i 1.2 pokušam svejedno nabaviti...

 sa odgovarajućim reg hackom mu ne treba nikakav TPM :) a inače, pošto ti CPU nije na popisu podržanih neće ti sam ponuditi update a kada ručno pokreneš setup onda te upozorava kako nije pametno da instaliraš, ali će te ipak pustiti dalje - to sam imao na jednom laptopu koji ima TPM 2.0, ali njegov Celeron proc nije podržan...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11 - problemi
Gnjavator kaže...
ivozadro kaže...
Gnjavator kaže...
ivozadro kaže...
zelenapaprika kaže...
ivozadro kaže...
frenky119 kaže...

Windows Update Assistent.

 Ako budem ja ću pokušati preko settings-windows update...

 Nemoj zaboraviti da je najavljeno kako će update dolaziti postupno, a ne odjednom svima, nekima možda i sredinom 2022.

 Vidit ću moram nabaviti TPM modul 

frenky119 kaže...

@ivozadro. Onda čete čekati i nikad dočekati. Nemate nikakvog TPM i četvrtu generaciju CPU.

 Planiram nabaviti TPM modul(čip)

 Zapeo si za TPM, ali ni procesor ti nije na listi podržanih - Windows 11 supported Intel processors i stoga ti neće ponuditi upgrade preko WinUpdate-a i da si nabaviš TPM modul.

 

Jedino možeš skinuti instalaciju sa Media Creation tool-om i napraviti upgrade tako da pokreneš setup sa instalacijskog medija i kažeš mu da napravi upgrade nakon što nabaviš taj TPM modul... a opet, ako ćeš imati zajebancije na tu temu, pa onda si ubaci i one registry ključeve za ignoriranje TPM-a pasi instaliraj bez da si praviš troškove nabavle TPM modula koji ti neće ništa više pomoći da prođeš tako jednostavno da samo čekaš WinUpdate da ti ponudi... Jedino da promjeniš i CPU i nabaviš TOM modul, onda možeš očekivati neki pomak, samo vrijedi li to toga? Instaliraš si preko "hackeraja" koji je sam MS objavio i dok radi-radi ilivrti Win10 još par godina dok ima podršku.

 

BTW, preko reg promjene sam instalirao Win11 na komp koji ima 15-ak godina bez problema :) Ono, AM2 ploča sa nekim AM3 procesorom, 16GB DDR2 memorije, nemam pojma koji krš od grafičke... :) za zajebanciju sa strane u redu a za glavni stroj ću vjerovatno mjenjati sve osim diskova i možda kućišta jer je toliko zastario da sam ga mislio mijenjati i prije al uvijek nešto drugo preče :)

 Koliko sam shvatio, taj reg hack svejedno zahtjeva TPM samo može i 1.2 pokušam svejedno nabaviti...

 sa odgovarajućim reg hackom mu ne treba nikakav TPM :) a inače, pošto ti CPU nije na popisu podržanih neće ti sam ponuditi update a kada ručno pokreneš setup onda te upozorava kako nije pametno da instaliraš, ali će te ipak pustiti dalje - to sam imao na jednom laptopu koji ima TPM 2.0, ali njegov Celeron proc nije podržan...

 Pokušam svejedno nabaviti TPM mislim da je bolje da bar to ima...

2 godine
neaktivan
offline
Re: Windows 11 - problemi

neki slabašan PC i podržano. 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11 - problemi

Pa ovo nabavite - Asus 20 pin. https://www.ebay.it/itm/373739931627?hash=item5704a2c7eb:g:r~cAAOSw~oNhY~Bl

Od Asus-a ili na netu proverite , da li vaša plata podržava TPM2?

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.10.2021 14:28 (frenky119).
16 godina
offline
Windows 11 - problemi

Mikrošuft je danas službeno izbacio Update, ili krpanje đumbusa oko L3 Cache performansi na AMD Ryzen procesorima.

 

https://www.techpowerup.com/288144/windows-11-performance-issues-on-ryzen-fixed-by-updates-from-microsoft-and-amd

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/windows-11-uzrokuje-pad-performansi-kod-nekih-amd/284992.aspx?page=0&jumpto=6428481&sort=asc&view=flat

 

Windows 11 AMD L3 Cache virus je izlječen, barem ovako u klasičnom Aidar64 testu kao primjer R7 3700X.

 

 
 

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/windows-11-uzrokuje-pad-performansi-kod-nekih-amd/284992.aspx?page=0&jumpto=6423151&sort=asc&view=flat

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.10.2021 16:14 (rambox).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows 11 - problemi

Viša sila ne želi da gazim savršeno dobar Windows 10 :D
Setup sve uredno i onda veli "Windows 11 nebre bit instaliran na ovaj PC, jel ti jasno" tokom setupa nakon što se ukuca key (ni ne dođem do particija), a prema svim checkerima sam zelen, BIOS opcije na mjestu. Da se zezam s tim ili samo pustim pitanje je... Kolko vidim nitko nema takav problem.

EDIT: ponovno kreirao boot USB, prošlo. No sada mi je svaki put 0xc000000e prilikom bootanja pa moram u BIOS, save/exit i onda boota kako treba. Bolje da nisam ništa dirao.

EDIT 2: ako bude kome isto, ugasio sam fastboot u BIOS-u i sad je ok

Još da mi je naći kako u onom widget baru disableati "vijesti" bez da maknem komplet widgete jer i tamo skače korona...

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.10.2021 22:18 (Lovac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Windows 11 - problemi

Bok svima!

Imam Lenovo IdeaPad L340-17API iz 2020. Testirao sam ga i kaže da ne mogu instalirati W11 jer nije omogućeno sigurnosno pokretanje. E sad, pogledao sam upute i na njihov način nisam uspio ući u BIOS, nego sam kod paljenja čini mi se brzo stiskao F11. Otišao sam na Security, ali tamo nema Secure boot da ga "enejblam". Može pomoć? Unaprijed hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Windows 11 - problemi

-upute kako se instalira win11, sve (pred)uvjete.. imaš više puta navedeno, uefi, sec.boot, gpt, tpm2.0.. sporedno kako se koja stavka nazove u raznim oem-bios računalima, 99% da možeš googlom ili yt pronaći točne opcije za svoje računalo ili čitaš RTFM. Da bi zadovoljio win11 uvjete moraš sve opcije odgovarajuće podesiti-uključiti (ne samo da računalo podržava) .. + moguće da trebaš update-fleširanje biosa novijom verzijom ako je neka izmjena jer laptop-bios često nema sve opcije tj u odnosu na desktop daleko manje stavki-opcija mada je 'isto'.. + nije važno kad je kupljen kao datum nego kao generacija-serija (može stojati u trgovini duže..) dok je granica gen8 ili okvirno 2018ma.. za bios-chipset, +update, +... cpu pa ovisi koji cpu tj problem je renumeracije intela tj gen-cpua-jezgre za support ili vga kojia traži wddm2.0... npr atom-celeron cpu nije ista serija-jezgra kao npr i5.. nego je to starija serija bivših i3-pentium itd kako se pomaknu u nizu kad intel izbaci noviju seriju-gen ..

 

-moraš zadovojiti sve uvjete .. ili zaobići ogranićenja modificiranjem reg ili installera, no dok imaš w10 to nema nekog smisla tj možeš ako želiš + znaš..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
GPT nije uvjet
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
Htio sam reći da je ali se može zanemariti
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 Insider preview, beta, developer, Windows 11 - općenito
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice