Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.434.625
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Avensac kaže...
Coder256 kaže...

Je li zna netko zasto mi se auto dimma ekran, a nemam opciju auto adjust brightness u power planu? Primjerice, svaki put kad stisnem novi tab u firefoxu, radi tamne pozadine, brightness mi se dosta smanji i nista se ne vidi. Koliko sam primjetio, to mi se dogada i na ostalim programima koji imaju dark mode. To podesavanje svjetline je cak i gradijentno pa se primjeti prijelaz i bas zivcira...

 Nešto sam iskopao na netu

https://forums.lenovo.com/t5/Gaming-Laptops/Y530-screen-auto-dim-auto-brightness-how-to-disable/td-p/4384858

 

Probaj kako pišu tamo, preko Intel control panela onemogućiti Display Power Saving Technology

 

 

 

Možeš probat i u win10 postavkama: Settings>System>Display>isključiti Change brightness automatically when lighting changes

https://pcsupport.lenovo.com/hr/en/products/laptops-and-netbooks/legion-series/legion-y520-15ikbm/80yy/solutions/ht503796

 Hvala puno, ovi prvi način je bio uspješan :)
Iako bi se zakleo da sam već bio ugasio u intelovom control panelu Power Saving Technology, no to je bilo prije par dobrih mjeseci pa je moguće i da se vratilo na defaultnu vrijednost.

 

12 godina
offline
Windows 10 - općenito

Napravio sam reinstall Windowsa imam male probleme,koje se jednostavno ne mogu sjetiti kako naštimati.

 

-Po DEF ikone bookmarksa,upozorenja...odlične oštrine,boje-ali su presitna za moje oći rezolucija-velicina teksta 100% 1920x1080

-Ako u postavkama povecam velicinu teksta na 125% onda je velicina bookmarksa,tekstova u redu,ali mi je taj tekst "blurry".

 

----Kako da mi velicina teksta bude 125% a da ne bude blurry?

 

-Kako uciniti da u Chromeu nestane doljnji taskbar(oznacen na slici ruznom crvenom strelicom),jer zakleo bih se da mi prije nije bio?

-Ne mislim na tipku F11,nego samo da nestane kada sam u Chromeu.

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Milka30 kaže...

..

 

-Kako uciniti da u Chromeu nestane doljnji taskbar(oznacen na slici ruznom crvenom strelicom),jer zakleo bih se da mi prije nije bio?

-Ne mislim na tipku F11,nego samo da nestane kada sam u Chromeu.

 ovisi.. tj nema veze s chromeom nego autohide-opcija taskbara i/ili fullscreen-tablet mod i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
ihush kaže...

 ovisi.. tj nema veze s chromeom nego autohide-opcija taskbara i/ili fullscreen-tablet mod i sl.

Legendo,hvala,večeras cu moci zaspati

Eh sada,još ovaj blurry efekt da riješim!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
9 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Milka30 kaže...

Napravio sam reinstall Windowsa imam male probleme,koje se jednostavno ne mogu sjetiti kako naštimati.

.......

 

Misliš na Display and layout scaling ili text scaling pod Ease of Access?


Probaj Settings > System > Display i pod Scale and Layout kliknuti Advanced scaling settings i tamo uključiti Let Windows try to fix apps so they are not blurry
Iako bi to trebalo biti uključeno po defaultu..

 

EDIT: Updejtaj driver od gpu, zna i to biti problem.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.4.2020 22:09 (Avensac).
12 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Avensac kaže...
Milka30 kaže...

Napravio sam reinstall Windowsa imam male probleme,koje se jednostavno ne mogu sjetiti kako naštimati.

.......

 

Misliš na Display and layout scaling ili text scaling pod Ease of Access?


Probaj Settings > System > Display i pod Scale and Layout kliknuti Advanced scaling settings i tamo uključiti Let Windows try to fix apps so they are not blurry
Iako bi to trebalo biti uključeno po defaultu..

 

EDIT: Updejtaj driver od gpu, zna i to biti problem.

Sve vec navedeno sam probao i nema uspjeha!

Cesto radim u Sony Vegasu+Photoshop,i danas sam skuzio da je tamo problem još izraženiji,Ako naštimam veličinu onda mi je sve blurry,a ako idem na preporučeno,onda je sitno do bola!

Ako nisam dobro objasnio problem-ovaj lik ima indetičan problem i sve sam što i on probao.

 

JBT ne znam u cemu je problem,hardware nisam mjenjao,samo svježi OS,novi driveri updateani-jedno sto sam uklonio jedan od HDD-a koji je bio oštećen,ali to nema veze sa problemom.

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Milka30 kaže...
Avensac kaže...
Milka30 kaže...

Napravio sam reinstall Windowsa imam male probleme,koje se jednostavno ne mogu sjetiti kako naštimati.

.......

 

Misliš na Display and layout scaling ili text scaling pod Ease of Access?


Probaj Settings > System > Display i pod Scale and Layout kliknuti Advanced scaling settings i tamo uključiti Let Windows try to fix apps so they are not blurry
Iako bi to trebalo biti uključeno po defaultu..

 

EDIT: Updejtaj driver od gpu, zna i to biti problem.

Sve vec navedeno sam probao i nema uspjeha!

Cesto radim u Sony Vegasu+Photoshop,i danas sam skuzio da je tamo problem još izraženiji,Ako naštimam veličinu onda mi je sve blurry,a ako idem na preporučeno,onda je sitno do bola!

Ako nisam dobro objasnio problem-ovaj lik ima indetičan problem i sve sam što i on probao.

 

JBT ne znam u cemu je problem,hardware nisam mjenjao,samo svježi OS,novi driveri updateani-jedno sto sam uklonio jedan od HDD-a koji je bio oštećen,ali to nema veze sa problemom.

Dakle, ovim redom:

1. Stavi rezoluciju na nativnu rezoluciju (ako ti je display nativno 1920*1080, tako postavi i u postavkama drivera)

2. Razlikuj desktop/app scalling od text scalinga, to su dvije različite stvari.

3. Podesi app scaliing na 100% (biće ti presitno, ali za sad neka bude tako) ***settings/system/dysplay/scaling and layout/ 100%

4. Podesi text scaling da bi dobio veći tekst jer ti je taako presitan ***ease of acces/display/make text bigger (podesi po želji)

 

Neko umjesto text scallinga radije bira opciju app/desktop scalinga na 125% ili 150%, no tada se gubi korisni radni prostor na desktopu i u aplikacijama. Tada i tekst zna biti blurry u nekim aplikacijama.

 

Ako ti je nakon ovog tekst blurry u pojedinim aplikacijama onda:

 

5. napravi shortcut za te aplikacije, pa idi na properties od tih shortcutova. Tamo u tabu Compatibility podesi kao na slikama koje slijede...

 

Pokreni app putem ovih shortcutova. Ako si zadovoljan, možeš umjesto u propertiesima od shortcutova iste postavke primijeniti na izvršne datoteke tih appova, tako da tako izgledaju kad god se i ptem bilo čega pokrenu.

morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2020 20:48 (morrisoN).
12 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
morrisoN kaže...

4. Podesi text scaling da bi dobio veći tekst jer ti je taako presitan ***ease of acces/display/make text bigger (podesi po želji)

 

To je to legendo!

Sve ostalo sam imao vec napravito,ali make text bigger sam stavio na 125% i to je to!

Samo je taskbar ostao sitan,ali to mi je nebitna stvar.

Hvala!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
12 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Opet problemi!

 

Danas  sam tek skuzio da ipak nisu one postavke dobre,jer mi se u igrama rastegne slika i postane totalno blurry.

Isto tako primjetio sam da su mi se popolovili tekstovi sa nekih stranica (u prilogu slika sa 24 sata,tekstovi u donjem redu su na pola?)Ne znam,mozda je to novotarija sa portala?

 

 Ako stavim scale and layout na preporuceno,onda je u igrama sve ok,ali je opet presitno (pogledaj ikone na desktopu)

Svaka druga velicina mi cini sliku blurry.

Driveri grafe su up to date.

 

Meni opasno smrdi na drivere,jer nista tu nije u redu i nikada,bas nikada prije nisam dirao postavke(sve je bilo ok)

 

....evo iz nekoga cudnoga razloga ne mogu uploadati png sliku desktopa,koliko god se trudio???

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
12 godina
offline
Windows 10 - općenito

Popravio

 

Išao u Radeon driverima na update new driver,instalirao "zadnje"-nije pomoglo!

Tada se sjetih,da AMD ima nekakvu glupu foru da bi novi driveri uopce imali smisla,moraju se izbrisati totalno u safe modu stari driveri uz pomoc AMD unninstalera(što odmah baca sumnju na to koliko je onda uopce regularni update amd kvalitetan)

Skinuo zadnje drivere adrenalin(primjetio da su ovi adrenalin V1.2.400xx),dok su stari bili (V1.2.100xx),sto opet baca sumnju na ispravost regularne provjere updatea preko catalysta..no nebitno

 

Instalirao Adrenalin verziju,stavio scale na 125% i sve štima!

 

Odmah nakon instalacije izbacio mi je poruku :

Radeon software has detected that one or more high-DPI panels are connected to your system.Enabling Virtual Super Resolution will increase your resolution and allow you to customize DPI settings.

Što sam odmah i uključio!

Vjerovatno je to ta bila falinga u sistemu.

 

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Bome meni na par zadnjih računala staje na Windows Update 04-2020, skine ga, instalira i kad ponudi RESTART, to kliknem, ali ne instalira se ništa,

najnormalnije se upali i kad odem na shut down opet nudi update and restart/shut down and restart i ako odem u settings-windows update, tamo isto

stoji opcija restart, ako je odaberem, bude isto ko i prvi put.

Riješio sam tako da sam izbrisao sav update koji je prethodno skinulo i instaliralo (nova instalacija pa ni bilo puno) i pustio da odadi ispočetka sve i prošlo je.

Opet su nešto sje... s tim nadogradnjama.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Meni proslo ok. Valjda. instairao ponudilo resrt odradilo restart i sada ne nudi nikakav novi update.

Verzija 1909

OS build 18363.815

 

16 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - općenito

Meni se outlook raspao po savovima. Pretpostavljam da je bio neki update jer search bar je nestao (zapravo se preselio skroz gore na rub prozora). Trazio sam neki mail od prije 2 godine i ovorio prozor za search (nesto novo sto nisam vidio). Ukucao pojam za trazenje i raspad... Nije nasao nista i od onda kad otvorim outlook treba mu dobrih 10 minuta da se otvori. Ne radi nista na disku, ne jede memoriju (manje od 50 MB), samo koristi procesor nekih 3-4%. I to tako traje dok se ne ucita. Onda mogu otvarati mailove u inboxu. Ako se preselim na "Sent items" i vratim se na Inbox - opet isto. Pokusao data file repair. Naslo neke errore ali nije nista pomoglo.

Sad vec razmisljam o reinstalaciji Outlooka (zapravo cijelog Office 365) jer ne znam sta drugo mogu napraviti. A outlook koristim redovito. Mogu koristiti gmail ali ne volim ako bas ne moram

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Koliko si mail servisa unio u Outlook? Možda jedan od njih radi problem? Probaj pronaći uljeza, ili isključi sync foldera pa vidi onda. Ako ti je Outlook pretrpan mailovima, on to sve sprema u jedan file koji je kao baza podataka, ne sjećam se kakvu ekstenziju ima, .pst ili tako nekako slično. Backupiraj to i spremi negdje, mislim da se nalazi u folderu My Documents, nisam siguran. Probaj pokrenuti tako prazan outlook pa vidi onda stanje. Ako je i dalje trom, ostaje ti samo reinstall Office paketa.
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše!
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Kod mene je mail sređen na jednostavniji i, po meni, bolji način – preko preglednika. Ne koristim nikakve aplikacije, pa ni Mail & Calendar. Jednostavno koristim Outlook.com PWA s uključenim obavijestima i svaki puta, nebitno bio Outlook.com otvoren ili ne, uvijek stiže obavijest o pristigloj pošti. Jedini uvjet da obavijesti dolaze je da je preglednik otvoren. Budući da je prva stvar koju otvaram pri uključenju računala Chrome i u principu ga ni ne zatvaram, s ne dolaskom obavijesti nemam problema.

 

Najveći minus ovog gore načina je što ne možeš dodati druge mail račune, no meni to nije problem. Kod mene je namješteno da mi sva pošta s Gmaila dolazi i na Outlook.com.

 

Inače, isprobao sam Mail & Calendar aplikaciju, ali nije mi baš nešto i uvijek se vraćam već gore navedenom rješenju.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2020 17:35 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Možeš u Outlook ubaciti sve mail servise ako znaš protokole, a neki, poznatiji se i automatski konfiguriraju, kao npr gmail, hotmail ili yahoo. Ja sam uspio progurati čak pet servisa kroz outlook, pa i onaj debilni net.hr, koji bi najradije odbacio, ali ga već desetljećima imam i koristi mi kao user name za neke stvari. Problem je jedino što neki klasični web mailovi nemaju vlastite smtp adrese, pa za odlaznu poštu koristiš onaj od providera preko kojeg radiš. Kod mene to odlično funkcionira i na desktopu i na mobitelu. Još samo da mi je dobiti dark sučelje outlooka i office-a opčenito i ja zadovoljan. Negdje sam postavio upit za to, ovdje na Forumu, ali odgovora nema. E, da je pojedincima samo dijeliti td, a savjet ili pomoć nikako...

http://m.bug.hr/forum/topic/uredski-alati/office-2016-356/259477
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše!
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2020 18:07 (BlackMoon).
16 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - općenito

Ma joj, evo "popravio" sam ga. Taj nekakav je ostao upaljen i zbog toga je sve bilo nevjerojano sporo.Ponovno sam to kliknuo da vidim i maknuo pojam po kojem sam trazio.

Sad cak vise nemam ni mogucnost upaliti taj filter - nestao je. Uzas sta rade...

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
BlackMoon kaže...
Možeš u Outlook ubaciti sve mail servise ako znaš protokole, a neki, poznatiji se i automatski konfiguriraju, kao npr gmail, hotmail ili yahoo. Ja sam uspio progurati čak pet servisa kroz outlook, pa i onaj debilni net.hr, koji bi najradije odbacio, ali ga već desetljećima imam i koristi mi kao user name za neke stvari. Problem je jedino što neki klasični web mailovi nemaju vlastite smtp adrese, pa za odlaznu poštu koristiš onaj od providera preko kojeg radiš. Kod mene to odlično funkcionira i na desktopu i na mobitelu. Još samo da mi je dobiti dark sučelje outlooka i office-a opčenito i ja zadovoljan. Negdje sam postavio upit za to, ovdje na Forumu, ali odgovora nema. E, da je pojedincima samo dijeliti td, a savjet ili pomoć nikako...


Krivo si me shvatio. Koristim Outlook.com progresivnu web aplikaciju u pregledniku, a ne Outlook kao dio MS Office paketa. 😆

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Ma skužio sam ja tebe, ali sam objasnio da to sve može raditi i preko outlook klijenta, samo treba malo podešavanja. A mi iz starog kova nekako smo bliži klijentima nego web aplikacijama što se maila tiče.

Nego, ajde ti meni izvidi kako dobiti dark sučelje za office 2016, nekad je promijenom jednog unosa u registry bazi to radilo, više ne. A kako ti iskopaš svakog vraga, možda mi nađeš rješenje i za to, jer su definirane teme za office očajno ružne :)
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše!
9 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Probaj ovako:

 

1. In Microsoft Outlook 2016, go to File – Options.
2. On the General page, change the Office Theme to Dark Gray.

The change is immediate once you hit the OK button.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2020 18:33 (Avensac).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Hvala na savjetu, ali dark grey mi nije nešto u šta sam se zaljubio na prvi pogled, "Pravi" crni dark puno bolje izgleda, međutim, nema ga u postavkama koje si naveo.
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše!
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
BlackMoon kaže...
Ma skužio sam ja tebe, ali sam objasnio da to sve može raditi i preko outlook klijenta, samo treba malo podešavanja. A mi iz starog kova nekako smo bliži klijentima nego web aplikacijama što se maila tiče.

Nego, ajde ti meni izvidi kako dobiti dark sučelje za office 2016, nekad je promijenom jednog unosa u registry bazi to radilo, više ne. A kako ti iskopaš svakog vraga, možda mi nađeš rješenje i za to, jer su definirane teme za office očajno ružne :)

Sumnjam da ćeš nazad dobit crnu temu, pogotovo ako su je maknuli kompletno. Crna tema je sada dostupna isključivo u Microsoft 365 paketu, malo glupo, ali tako je. Ako na nešto naiđem, javim, ali čisto sumnjam da postoji neko novo rješenje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2020 19:46 (Marko :D).
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Budući da je prva stvar koju otvaram pri uključenju računala Chrome i u principu ga ni ne zatvaram, s ne dolaskom obavijesti nemam problema.

Postoji elegantno riješenje za tvoj slučaj, a to je da vrtiš Google Chrome u pozadini cijelo vrijeme.

 

Još jedno sranje, zna mi se dogoditi da ne mogu otvoriti start meni ili bilo što što se nalazi u taskbaru, ne reagiran na desni klik, ne reagira da upali program koji

ima ikonu u taskbaru ili je minimiziran, isti slučaj na četiri računala.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Valentin17 kaže...
Marko :D kaže...

Budući da je prva stvar koju otvaram pri uključenju računala Chrome i u principu ga ni ne zatvaram, s ne dolaskom obavijesti nemam problema.

Postoji elegantno riješenje za tvoj slučaj, a to je da vrtiš Google Chrome u pozadini cijelo vrijeme.

 

Još jedno sranje, zna mi se dogoditi da ne mogu otvoriti start meni ili bilo što što se nalazi u taskbaru, ne reagiran na desni klik, ne reagira da upali program koji

ima ikonu u taskbaru ili je minimiziran, isti slučaj na četiri računala.

Da, to je uključeno u Chrome-u po zadanim postavkama. 👌

 

Meni se to događa kada spojim neki SteelSeries miš, ne znam zašto. Čim ga uključim, radi par sekundi i od onda nigdje ne mogu kliknuti. Rješenje je jednostavno bar kod mene; CTRL+ALT+DEL i izlazak iz menija, onda jedan klik negdje i sve ponovno radi. Stvarno ne znam iz kojeg se razloga to događa i to samo na tom mišu. Probao sam instalirati onaj SteelSeries program, ali i s njim je bilo isto.

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...
Rješenje je jednostavno bar kod mene; CTRL+ALT+DEL i izlazak iz menija, onda jedan klik negdje i sve ponovno radi. 

Isto riješenje imam i sam, samo meni se to događa ponekad na četiri potpuno različita računala, nebitno bio Intel ili AMD.

ps. čak i periferija je različita.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2020 19:49 (Valentin17).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
Valentin17 kaže...

Još jedno sranje, zna mi se dogoditi da ne mogu otvoriti start meni ili bilo što što se nalazi u taskbaru, ne reagiran na desni klik, ne reagira da upali program koji

ima ikonu u taskbaru ili je minimiziran, isti slučaj na četiri računala.

 

Ja imam taj problem vec par mjeseci. Dolazi i odlazi.

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Friday kaže...

Dolazi i odlazi.

Također, imao sam i problem sa zvukom na ASUS ploči, ali to sam riješio tako da sam obrisao ASUS Sonic Studio.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Taj problem sa start menijem egzistira od 2015 i nikad nije fiksiran. Znao se i meni dogoditi, nije davno na sreću, ali mi je pomagao samo restart računala, a nekad je znao "otpustiti" i sam od sebe.
@Marko: U pravu si za Dark Theme, ja sam jednu kompletnu noć izgubio da bi to dobio, nisam uspio. Izgleda da su to potpuno izbacili iz 2016 Professional verzije. Meni ti freakovi iz Microsofta nikad nisu bili jasni...
Jedan se lik vratio na stariji build samo da bi to imao. Meni se Office automatski updata preko ClickToRun servisa, ali sve više razmišljam da i ja postupim kao lik gore i blokiram taj servis auto nadogradnje, samo me strah da mi se office siguronosno ne kompromitira.
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše!
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2020 20:18 (BlackMoon).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
@Valentin: Nisam se nikad susreo s tim programom, ali zvoni mi na bloatware.
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše!
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2020 20:15 (BlackMoon).
5 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
Valentin17 kaže...

Također, imao sam i problem sa zvukom na ASUS ploči, ali to sam riješio tako da sam obrisao ASUS Sonic Studio.

 Kakav problem?

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2020 20:17 (Riot).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice