UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka

poruka: 230
|
čitano: 193.935
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: [HOWTO]Instalacija Windowsa XP sa USB sticka
15 godina
neaktivan
offline
Re: UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash stic
Cokaric kaže...

440 MB je kopirano na USBu

613 MB je velicina Win XP SP3 CDa

 

7596 fajlova na CDu

7174 fajlova je kopirano na USB (tako pise u cmd u)

7468 fajlova broji na properties usb -a

 

Jeli ovo u redu ili?

Pa jesi probal instalirati?! Bootaj PC s tog usb-a pa ćeš vidjet jel radi!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
15 godina
neaktivan
offline
Re: UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash stic

Nisam još, prova sam još par puta ponovit postupak na drugom USBu, ovom sa SD karticom, no svaki put na pola puta bi se prekinulo kopiranje... Prebacujem fajlove s druge particije pa cu na nju provat instalirat ovaj XP sa Kingstonovog USBa tako da mi jos uvik ovaj OS ostane ziv u slucaju da instalacija nevalja...

There's no phone, no lights, no motorcar Not a single luxury Like Robinson Crusoe It's as primitive as can be We been spending most our lives Living in an Amish paradise
15 godina
neaktivan
offline
Re: UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash stic
Cokaric kaže...

Nisam još, prova sam još par puta ponovit postupak na drugom USBu, ovom sa SD karticom, no svaki put na pola puta bi se prekinulo kopiranje... Prebacujem fajlove s druge particije pa cu na nju provat instalirat ovaj XP sa Kingstonovog USBa tako da mi jos uvik ovaj OS ostane ziv u slucaju da instalacija nevalja...

A da instalirašVirtualBox za isprobavanje?!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.7.2012 14:03 (kizo2703).
15 godina
neaktivan
offline
UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka

Koristim VMWare za virtualizaciju, virtualizirao sam ovaj operacijski sustav ako mi zatreba na NASu preko Paragon Virtualization Managera prije par tjedana. Za testiranje virtualnih sustava nemam resursa na lokaciji kojoj se trenutno nalazim (racunalo koje koristim je pogodnjeno CPUom Atom 510 i ima 1 GB rama)... Da imam ext USB citac i nekakvu pržilicu ode ili da mi lemna stanica nije otišla bilo bi lakše... Zato i pokušavam sve preko USBa riješit... Nikad nisam radio instalaciju XPa preko USBa, drugih OSeva jesam... zato mi je jako cudno sto velicine ne odgovaraju...

There's no phone, no lights, no motorcar Not a single luxury Like Robinson Crusoe It's as primitive as can be We been spending most our lives Living in an Amish paradise
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash stic
Cokaric kaže...

Koristim VMWare za virtualizaciju, virtualizirao sam ovaj operacijski sustav ako mi zatreba na NASu preko Paragon Virtualization Managera prije par tjedana. Za testiranje virtualnih sustava nemam resursa na lokaciji kojoj se trenutno nalazim (racunalo koje koristim je pogodnjeno CPUom Atom 510 i ima 1 GB rama)... Da imam ext USB citac i nekakvu pržilicu ode ili da mi lemna stanica nije otišla bilo bi lakše... Zato i pokušavam sve preko USBa riješit... Nikad nisam radio instalaciju XPa preko USBa, drugih OSeva jesam... zato mi je jako cudno sto velicine ne odgovaraju...

Ja sam po ovoj metodi napravil usb i uspješno instaliral XP ,ali nikad nisam obraćal pažnju na veličine i koilčine. Uglavnom ,radilo je ,bez problema.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
15 godina
neaktivan
offline
UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka

Dobivam letter 'J' na boot -u... Boota sam sa USBa jer da nisam loadalo bi OS... Prova sam sa Multibootom i sa Win2Flash, oboje javljaju isti error... druge datotečne sustave prilikom formatiranja, FAT32, FAT16, exFAT, FAT16CHS, NTFS, etc...  Isti ovaj error mi je javljalo na drugom USBu prosle godine, nakon par dana z* sam odusta i instalira W7... Provat cu jos sa RMPrepUSB formatirat USB par puta ali nakon toga cu otic u ducan i jednostavno kupit jos jednu USB przilicu/citac...

There's no phone, no lights, no motorcar Not a single luxury Like Robinson Crusoe It's as primitive as can be We been spending most our lives Living in an Amish paradise
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash stic

A jel taj usb ispravan?!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
15 godina
neaktivan
offline
UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka

Kupio sam ga sat vremena prije nego sto sam poceo radit sa ovim. Kad sam ovo zadnji puta radia radia sam sa drugim USBom isti je bia error...

There's no phone, no lights, no motorcar Not a single luxury Like Robinson Crusoe It's as primitive as can be We been spending most our lives Living in an Amish paradise
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka

Pozdrav svima, imam neki Asusov mini laptop tacnije "ASUS 4G SURF" i na njemu je sada trenutno XP SP2 ali radi mi presporo kada sam ga dobio bio je jos sporiji, neke sam viruse uklonio s njega ali idalje je spor, mislim da bi trebalo reinstalirai sistem, pokusao sam uraditi kako ide na ovom upustvu ali nece nikako da mi boota s usb u biosu sam ukljucio da bota sa stika ali o5 nista samo se pokrene sistem a botanje preskoci!

 

Da li bi mogao neko da mi objasni kako ovo rijesiti ...

unaprijed Hvala  Lijel pozdrav

 

 

Luckyy :D

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka

Imam mali problem kod završavanja instalacije sa USB-a. Nisam koristio USB multiboot 10 več WIN Setup From USB.

Dakle instalirao sam windowse točno po uputama i booto ih na kraju sa USB-a, instalirao drivere i sve popratne programe,

no kada izvadim USB i restartam računalo ništa se ne dešava. Crni ekran i gore u lijevom kutu blinka bijela crtica.

Tu stane i to je to, ne javi nikaki error ni ništa i kad ponovno bootam sa USB-a on opet digne windowse normalno

sa svime što sam instalirao na njih! Može li mi itko pomoći?

 

HVALA!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash stic

-provjeri dali je HDD bootabilan (mora imati primarnu aktivnu - boot particiju) i postavke u BIOSu, boot s tog HDDa.

-fixmbr, fixboot..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
protjeran
offline
UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka

%

Bog i Hrvati
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.2.2013 21:07 (Zrinjski).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka

bok ljudi zna li neko zasto nemogu vidjeti slike na onoj 1 stranici 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka

bok ljudi zasto dobijam error has no fat gat 32 or ntfs ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash stic
gamer112233 kaže...

bok ljudi zna li neko zasto nemogu vidjeti slike na onoj 1 stranici 

 

Slike su na dnu posta i odgovaraju brojevima iz teksta.

Cypher: Ignorance is bliss.
11 godina
neaktivan
offline
UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka

Meni jedna stvar nije jasna. Nevezano s instalacijom. (Ne želim bježat s teme, ali..)

Kada ubacim USB stick, Windowsi ga normalno vide i on radi bez greške. Al' svaki put kad se računalo restarta,

moram ga ponovo uštekat, jer ga računalo ''nevidi''..

Dali je to normalno? (il sam ja jedini čovjek na svijetu koji to nekuži..)

nc19
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.3.2013 19:48 (hellman).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka

ANY1?!?!..

nc19
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka

Na Win 7 64bita imam prikljucen eksterni disk od 500GB kojeg svaki puta prepozna i sve radi ok.

Znaci nikad ga ne iskljucujem.

 

Na Visti 32bita sam imao prikljucen 1TB eksterni disk, kojeg je isto svaki puta prepoznalo i stalno je bio ukljucen.

Ali mi se tamo dogodilo, da mi je nestala ikona za safely remove hardware.

I nikad nisam uspio osposobiti da se "vrati", niti sam uspio izbaciti diskove s raznim internet rjesenjima.

Jednostavno ih nije prepoznalo kad sam ih htio "izbaciti".

 

Flash stickove prakticki uvijek vadim van kad mi ne trebaju, pa nisam primjetio da mi ih ne prepozna kod reboota.

 

Premda sam s ovim vodicem instalirao i Win XP i 7. Svaki puta mi je prepoznalo stick kod rebota.

Cypher: Ignorance is bliss.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka

Komp je star 4 mjeseca + Windows 7 Ultimate, a da nema neke drivere il nešt' onda ne bi stik šljako nikako

(takeMS Colorline 32GB)... Nigdje nemogu nać ništa o tome..(?!)

Il' se tako nešt' ne spominje, il je tolko rijetko da je nemoguće nać u Šumi Googlovoj..

Ja fakat nis' expert, nit se puno kužim.. al' problem banalan, al' nerješiv (za mene..)

fuj..

nc19
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka

Ma biće da je problem u driveru, bum malo poradil na tomu..

nc19
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka

Imam jedan problem s ovim programom. Neznam zasto, ali program (USB Multiboot) mi uopce ne prepoznaje usb stickove, stalno mi pise "No USB disks found" iako refresham. Zna neko u cemu je problem s tim?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka

Trebam pomoć!

Došao sam do slike 16 i uđe mi sve normalno u instalaciju i kod odabira particije gdje hoću instalirati imam samo U: Partition1 znači samo USB stick, nema mi hard diska (2 particije)

Laptop je Lenovo Ideapad S10-2

 

Zašto mi se ne pokaže HDD za odabir?

 

 

EDIT: Uspio sam riješit nakon što sam prebacio HDD sa AHCI na Compatible mode, samo sad imam drugi problem

 

"Windows could not start because the following file is missing or corrupt:

<Windows root>\system32\hal.dll.

Please re-install a copy of the above file."

Maurer
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2013 15:23 (David87).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka

A dali se može bez instalacijskog cd. Jer sam ja windowse skinuo sa microsoftove stranice.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash stic
David87 kaže...

Trebam pomoć!

Došao sam do slike 16 i uđe mi sve normalno u instalaciju i kod odabira particije gdje hoću instalirati imam samo U: Partition1 znači samo USB stick, nema mi hard diska (2 particije)

Laptop je Lenovo Ideapad S10-2

 

Zašto mi se ne pokaže HDD za odabir?

 

 

EDIT: Uspio sam riješit nakon što sam prebacio HDD sa AHCI na Compatible mode, samo sad imam drugi problem

 

"Windows could not start because the following file is missing or corrupt:

<Windows root>\system32\hal.dll.

Please re-install a copy of the above file."

Ovdje imaš rješenje tog problema, spominjega ga po sredini videa.

 

EDIT: Kad instaliramo Win xp, kako instaliramo service packove? Prvo 1., pa 2., pa 3. ili samo 3.?

I jel mi može neko reć koje sve drivere treba skinuti za normalan rad računala? Računalo je MSI (ne točno koja serija), i nije to ovo računalo navedeno pod Moj PC, nego neko treće.

...The South Will Rise Again... White -h- boys
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2013 22:00 (Coder256).
15 godina
odjavljen
offline
Re: UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash stic

Samo SP3 mada ga već vjerojatno imaš - ako si skinuo zadnji ISO (službeni).

 

Driveri ti trebaju za sve uređaje - neke XP prepozna, za neke moraš po stranicama proizvođača uređaja. Chipset, mreža, grafika...

http://nighthawk-software.blogspot.com/
13 godina
offline
UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka

Ovako znači, ja već imam na laptopu win xp instaliran i nešto me zeza, sad ga mislim ponovno instalirati. Sad oću li ga ja izbrisat (ako se to uopće može?!) pa ponovno instaliran nanovo ili samo reinstalirat? Nisan ovo nikad radio pa zato pitam.

...The South Will Rise Again... White -h- boys
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka

Kad ga budeš instalirao, onda ćeš morati formatirati particiju na koju ga stavljaš, znači sve na toj particiji će biti obrisano.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash stic
Mile 74 kaže...

Kad ga budeš instalirao, onda ćeš morati formatirati particiju na koju ga stavljaš, znači sve na toj particiji će biti obrisano.

Znači kad mi dođe oni prozor od windows setupa ja stisnem da hoću pokrenit setup windowsa, a ne repairat ga, jel tako?

...The South Will Rise Again... White -h- boys
12 godina
online
UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka

Tako je.

Evo ti linkove s uputsvima za instalaciju s USB stika i s DVD-a.

Naravno drivere ćeš morati poskidati s službene stranice proizvođača.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2013 22:57 (Mile 74).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash stic

Dva sticka isti problem kao na prlioženoj fotki, stickovi su 4 i 2 gb, potpuno ispravni.

 

Vidio sam da je netko negdje u postu napisao da je imao isti problem, ali ne vidim rješenje, pa ako netko zna što napraviti bio bih zahvalan.

facta infecta fieri nequeunt
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: [HOWTO]Instalacija Windowsa XP sa USB sticka
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice