UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka

poruka: 230
|
čitano: 193.768
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: [HOWTO]Instalacija Windowsa XP sa USB sticka
15 godina
neaktivan
offline
RE: UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash stic
nadym kaže...

za miljac: odi na petousb, idi na properities, pa na security, pa onda omoguci da radis sa ovim programom kao administrator. Radit ce.

 

Ja imam drugi problem.

 

Muzev racunar. Imao problema sa wirelessom.Imao milion virusa. Sve u svemu, vrijeme za format,a CD interni ne radi. Koristeci ovaj tutorial uspjela sam formatirati racunar da bih instalirala windows. USB napravila na njegovom racunaru prije formata. Medutim, instalacija nije prosla. Kad pokusam napraviti usb na mom laptopu (ja imam Wistu, on je imao XP), kaze mi da usb nije fat, fat 32 niti ntfs, i da nije moguce presnimiti windows na njega. Ja sam pokusavala svasta da napravim ili fat, fat32.. al nista ne radi..

U meduvremenu smo kupili externi cd... i sad, nejgov bios ne prepoznaje externi CD. Racunar je dell inspiron 6400, a dvd/cd uredjaj je lg-ijev externi cd/dvd. Na mom laptopu nije bila potrebna instalacija uredjaja i radio je bez instalacije bez problema. Kod njega problemi. Sta da radim????

pomozite pls..

 Napravi ovo što i ja,instaliraj si xp na drugu particiju ako ju imaš i proći će ti sve bez problema. Isto to se i meni dešavalo kad sam probao sa vistom 64,ni u ijednom fatu nije radilo.
14 godina
neaktivan
offline
UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka

kako si instalirao na drugi hdd windows xp?

moze li u kratkim crtama?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka

postaviš u biosu da ti buta sa cd-a,vjerujem da imaš optički uređaj na svom noteboku. Kad dođeš do dijela gdje ti ponudi particije,samo mu zadaš da instalaciju vrši na D particiju bez formatiranja.

 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka

evo to se desava trenutno na mom racunaru..

 

e sad, kako obrisati kanije windows.. mislim, hoce li mi se kasnije win ili vista vrtiti na racunaru?

 

(nisam informaticar, samo krajnji korisnik racunara)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka

instalirala winXP na muzev racunar. kako sa svog da eliminisem sad XP i da se vratim na staro. Help pls.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka

Ako si instalirala na svom na sekundarnu particiju,odi ponovo ispočetka do dijela kad ti nudi particije i jednostavno obrišeš D particiju i ponovno ju kreiraš. A možeš probat i iz windovsa formatirat D particiju ali si prije prebaci ako imaš kakve podatke da ih ne izgubiš.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka

obrisem particiju ili formatiram particiju.. formatirati znam, al obrisati ne znam.

 

kako se to radi?

 

(izvini na peglanju, al bas mi je frka)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka

obrisala... napravila novu, restartovala racunar..i imam crni ekran..  

windows root.sistem32.hal.dell not found. Please reinstall a copy of above file

 

:)

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka

hehehe... pa nisi valjda obrisala particiju na kojoj ti je bio instaliran OS?

Koliko se meni čini, jesi! Izvini, ali stvarno neznam kojim to ti jezikom pričaš, daj jasno reci što želiš napraviti da ti kažem i gotovo!!

Čovjek je nevjerojatno jaka životinja: pojeo je sve druge životinje oko sebe, i samoga sebe ždere, i spava u blatu i u vodi, a gavrani mu kljucaju oči.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka

naravno da nisam..

 

na c je vista.. i to nisam dirala..

 

obrisala sam d.. gdje je bio win xp koji sam instalirala da bi uspjela instalirati xp na muzev racunar, koji btw, radi ko sat :)

 

kako da ponovo imam vistu ko i prije ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash stic
nadym kaže...

naravno da nisam..

 

na c je vista.. i to nisam dirala..

 

obrisala sam d.. gdje je bio win xp koji sam instalirala da bi uspjela instalirati xp na muzev racunar, koji btw, radi ko sat :)

 

kako da ponovo imam vistu ko i prije ?

 lol.. ne razumijem što ti govoriš po ovome ništa, ali pretpostavljam da si instalirala xp da bi instalirala vistu!! Pa si maknula xp formatiranjem ali ti je ostao odabir OS-eva pri startupu i to te je mučilo?? Onda si brisala particiju! Jel tako?
Dakle sad ti vista na disku nije bootabilna?
Čovjek je nevjerojatno jaka životinja: pojeo je sve druge životinje oko sebe, i samoga sebe ždere, i spava u blatu i u vodi, a gavrani mu kljucaju oči.
15 godina
neaktivan
offline
UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka

Na C particiji je imala vistu a na D particiji XP. E sad je ona formatirala D particiju kako bi se riješila XP-a i imala samo vistu. Međutim bez obzira na format,kod starta joj ponudi oba OS-a i vjerojatno joj prvo ponudi XP kojeg više nema. Samo kod starta kad joj ponudi treba strelicom na tastaturi odabrati OS vistu,udariš enter i gotovo,nije sigurno formatirala C jer ni nemože formatirat OS koji trenutno koristi, osim ako nije bila u XP-u pa formatirala drugu particiju na kojoj je bila vista.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka

Moraš popraviti vistin bootloader.

 

Ubaci setup DVD restartaj računalo te idi na repair my computer odaberi "command prompt"

Unesi sljedeće naredbe:

 

bootrec.exe /fixmbr
x:\boot\bootsect.exe /nt60 all /force

 

(X- je slovo tvog DVD pogona, odaberi ono slovo koje je kod tebe)

 

zatim

 

del C:\boot\bcd
bootrec.exe /rebuildbcd

 

restartaj računalo sljedećom naredbom

 

shutdown -r -t 0

i izvadi setup cd, bootanje os-a bi trebalo početi!

Čovjek je nevjerojatno jaka životinja: pojeo je sve druge životinje oko sebe, i samoga sebe ždere, i spava u blatu i u vodi, a gavrani mu kljucaju oči.
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.6.2009 0:04 (Bellatrix).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka

heh bok ljudi. evo ja bih pokušala frendici instalirat windows 7 sa prijenosnog hard diska, da onda samo slijedim ista uputstva pošto je sve slično? i na hard disku imam puno podataka (filmovi, glazba, itd) hoće li to smetati instalaciji?

ako ne to, imam još mp4 koji je ono ujedno i usb, ko i svaki drugi mp3/mp4 jel, samo što ima samo 1gb a windoza 7 ima više od 1gb

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash stic
Win 7 je lakše instalirati.

http://www.bug.hr/forum/topic/windows/windows-7-tutorijali-trikovi/26073.aspx

Tu su uputstva. Malo niže.
...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
15 godina
neaktivan
offline
UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka

kako da bootam sa usb-a jednu distribuciju linuxa? u boot menu-u sam sve probo ali bezuspješno :(

OS: Windows XP SP3 Professional, Windows 7 RC build 7100
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka

Pozdrav,

 

prvo bi žrlio zahvaliti na izvrsnom tutorijalu.Imam problema s virusima a dvd rom mi ne pokazuje znakove života.Ovako svaki tvoj korak sam napravio i stavio usb i priority.To mi radi, pojavi mi se onaj izbornik, no kad kliknem 1 dobim ovo :''Line 19215 of the INF file \txtsetup.inf is invalid

                                                                                                  Setup cannot continue. Press any key to continue''

 

Jel možda netko zna kako bi ovo mogao riješit?

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka

Da.znam da piše instalacija Win XP,ali je li moguče na isti način instalirat Vistu?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash stic
Evo ti ovdje za vistu, isto sam ja napisao.

Vistu je još lakše.
http://www.bug.hr/forum/topic/windows/upute-instalacija-win-viste-7-usb-sticka/25080.aspx
...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
15 godina
offline
UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka

bok!

hitno!!!

swe upute sam slijedio, sad kad mi dode ono za particije meni je tamo samo owaj USB stick

neznam kako da stavim da bude hard disk od laptopa!!

pls help!!!!

Koja je razlika izmedu ludnice i skole? - Broj Telefona
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash stic

ili sleepstrimaaj drivere za SATA ili u BIOSu prebaci disk na IDE/ATA mod, jer XP nema SATA drivere pa nemože vidjeti disk.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
RE: UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash stic

da te pitan kako ću instalirat windowse ako neman cd i ključ,već bi ih skida s torrenta.....jel postupak slićan ili šta?Ako znaš.

15 godina
odjavljen
offline
RE: UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash stic
fox666fox kaže...

da te pitan kako ću instalirat windowse ako neman cd i ključ,već bi ih skida s torrenta.....jel postupak slićan ili šta?Ako znaš.

i još jedan ****** koji nije pročitao pravila foruma i zaradio prijavu....

VRATITE INTERNET ARPA-i!! // Never underestimate the power of stupid people in large groups.
14 godina
neaktivan
offline
Nece pokrenut Win xp

Ovako   imam   problem    kad  dignem  windows   uopce  mi ne  pokezuje varles   i  kad  pokusam   istalirat  ubutu 9.0  sa  usb.  upce  ne prepoznaje.  i javi  neku gresku   koji  odbrojava  i  kad  odbroji  windows  se  spusti. 

 

 

MOLIM  DA MI  SE JAVI ONAJ  KO  BI MOGO  RJESIT  PROBLEM.   

 

 

 

 

hvala  na  pozornosti.

petar
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka

Evo vam program koji vrši automatizovano prebacivanje instalacije OS-a sa DVD-a na USB stick.

Podržava Windows XP/2003/Vista/2008/7.

http://wintoflash.com/overview/en/ 

 
0 0 hvala 2
16 godina
offline
UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka

Odličan tut. Sredio sam Samsung NC10 tako (s cruzer titanium 4gb). Jedino što sam morao sve radit iz WinXP jer se s Win7 ne može. Na onom djelu gdje se treba izabrat usb ne prepoznaje ga pa sam se prebacio na Xp. inače 5+

There's no SAVE GAME in real life!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash stic

Kako veli zoka - http://wintoflash.com/download/en/ je jednostavnije riješenje.

Ali svaka čast Bugovcima na threadu.

Takve stvari se traže

14 godina
neaktivan
offline
UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka

ma svaka ti čast, poslužilo i meni!Osmijeh

10.11.2009. DOLAZI COD:MW2 ! ! ! !
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka

malo off topic:

kako da na sandisk 8gb U3 stik montiram iso datoteku od nekih 3,5 gb.

probao sam sa universal customizer al ne podržava stikove veće od 4 gb.

na iso bi stavio neke utility-e i antiviruse, jer se tako ne mogu zarazit kad nešto instaliran na inficiran komp.

''how yes no''
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka

Pre dobroNamigiva

Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: [HOWTO]Instalacija Windowsa XP sa USB sticka
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice