Provjerite indeks stabilnosti računala (Vista)

poruka: 5
|
čitano: 3.366
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Provjerite indeks stabilnosti računala (Vista)

Evo ovo sam pronasao na jednoj stranici, pa mislim da bi bilo korisno...

 

"Ukoliko ste jedan od korisnika Microsoftovog operativnog sustava Windowsa Viste, do sada ste vjerojatno isprobali većinu novih mogućnosti ovog vrlo razvikanog OS-a.

Popriličan broj tih novosti našao je mjesto u svakodnevnom radu sa računalom većine korisnika, no manje je poznat jedan koristan novitet nepravedno zapostavljen u moru drugih elemenata - Windows Stability Index.

Windows Stability Index ili WSI analizira stabilnost vašeg računala prema broju grešaka u radu, te ga na temelju toga brojčano ocjenjuje. Ovaj novitet "skriven" je u Control panelu, a može mu se pristupiti klikom na Administrative tools - Reliability and Performance Monitor ili jednostavnim upisivanjem ključne riječi „Stability Index“ u Search liniju start menija.

Otvaranjem glavnog prozora prikazati će se graf sa ocjenom stabilnosti na pojedini datum te točan popis svih pogrešaka u radu i općenitih "događanja" toga dana.  Klikom na drop-down meni smješten u gornjem desnom kutu prozora, i odabirom "Select a date..." možete pogledati statistiku za jedan od prijašnjih mjeseci. Ispod grafa nalaze se dodatne informacije, poput (de)instalacija programa, "padova" programa, hardvera i Windowsa, te svih ostalih crasheva vezanih uz rad računala. Ocjenjena stabilnost se boduje sa ocjenama od 1 do 10, gdje je 10 najbolja ocjena.

Osim navedenih opcija prikazivanja grešaka, dodatno se prikazuju podaci o instalaciji (deinstalaciji) softverskih programa, drivera, Windows update zakrpi, problemi u radu s aplikacijama i hardverski problemi, te problemi koji su uzrokovani samim operativnim sustavom (iznenadno gašenje računala, …). (Toni Kukurin)"

 

P.S. moj index stabilnosti od cca 9 mjeseca do sada je 7.11, mislio sam da je vise, ali ej zanimljivo vidjeti log rusenja aplikacija, meni je winamp sampion rusenja (explorer nije bas ni daleko od njega)

Pozdrav, Calinjos
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Provjerite indeks stabilnosti računala (Vista)

Samo mala napomena....index stabilnosti je mjesto gdje recimo tražim neke probleme u radu Visti i to je odlično mjesto
gdje se može zaviriti ali nije baš neko mjerilo stabilnosti .Vista može biti stabilna i ne rušiti se i po godinu dana...
...pod rušiti mislim manje "zastajkivanje" i "štekanje"...odeš tamo i pogledaš što se dešava.Također da se ne bi uplašili
kad vidite 2.1 ili 2.0 pod index-om stabilnosti....razlog zašto je tako a Vista vam savršeno radi jest recimo u deinstalaciji i
stalnoj instalaciji programa ,recimo update za Vistu svaki dan i slično .Sve to Vista ocjeni kao "loše" pa vam index pada.
Odite na godišnji a Vistu držite na stand by desetak dana i bez neta ....index će vam biti 10.Stoga ,nije to ocjena same
stabilnosti ,nego samo put ili "pokazivač" što bi moglo biti kad nešto krene po zlu.Puno puta mi je index pomogao da nađem zašto
mi neki programi neće raditi i slično....a index mi je kako kada od 8.0 pa do 2.0...varira (ovisi koliko opteretim OS)
Ali to nije nestabilnost ako vam je 2.9 ili što već....nego samo jako se igrate ili npr. koristite puno programa pa vam se
indexiraju svake greškice koje ne utječu na stabilnost Viste ali na ocjenu da!

16 godina
neaktivan
offline
RE: Provjerite indeks stabilnosti računala (Vista)

true true

Pozdrav, Calinjos
16 godina
neaktivan
offline
RE: Provjerite indeks stabilnosti računala (Vista)
Calinjos kaže...

P.S. moj index stabilnosti od cca 9 mjeseca do sada je 7.11, mislio sam da je vise, ali ej zanimljivo vidjeti log rusenja aplikacija, meni je winamp sampion rusenja (explorer nije bas ni daleko od njega)

 Kod mene je index 5.78. Explorer je uvjerljivo na prvom mjestu, odmah poslije njega dolaze Opera i IE 8 (beta 2). Do 12.11. mi index nije padao ispod 6.5, prilično dugo je bio na 7.X dok nisam probao Fallout 3 koji se srušio više puta. 
Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
15 godina
neaktivan
offline
Provjerite indeks stabilnosti računala (Vista)

ja kad pokrenem IE8 pokaze se prozor da se program srušio, stisnem zatvori program a ovaj i dalje normalno radi.

 

index mi je sad 2, zato jer svako malo instaliram updateove, neke programe itd.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice