Dual boot između viste i 7 ( 7 instaliran prvi )

poruka: 7
|
čitano: 2.726
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Dual boot između viste i 7 ( 7 instaliran prvi )

Kronološki cu opisat svoj problem, onako kako sam ga ja neuk vidio. Ovo je moja konfiguracija: 

 

AMD Athlon 5200+ 2x2.66GHz + Termaltake BlueOrb2 fan
Gigabyte M52L-S3, sAM2, nV520LE
Gigabyte GeForce 9800GT ,512Mb + Zalman fan
HDD Heitachi 160Gb   1 particija C   na kojoj je win vista
HDD Seagate 500Gb   2 particije G  i    H-na kojoj je win 7
2x DDR2 Bufallo 2Gb
Chieftec GPS-450AA 450W
Termaltake Soprano Dx case
LG DVD+-RW

 

 

Prvo sam imao instaliran windows xp pro x86 na disku heitachi 160. Kupio sam novi disk seagate 500gb i njega podijelio na dvije particije i na jednu stavio windows 7 ultimate rc 7100. Sve je dobro radilo ( dual boot bez ikakvih problema ) do prije dva dana kada sam slucajno upropastio windowse xp čisteći disk od nepotrebnih programa.... Odlučim promjeniti os potaknut temom koju sam otvorio ( IGRANJE NA 32bit ILI 64 bit win? ), i staviti vistu ultimate x64. Instaliram je i kada sam resetirao pc nije mi se pojavio izbor vista ili 7 nego samo upozorenje da mi fali BOOTMGR i da resetiram pc...wtf? Odem u biose i promjenim first boot device na disk na kojem mi je win 7 i on se normalno digne. Odlucim se poigrati s tim problemom i po preporuci skinem     easyBCD 1.7.2    i pokusam tu promjeniti postavke dualboota. Tu skuzim da taj program uopce ne pronalazi windows vistu nego samo 7. tako da nisam mogao nista promjeniti. U istom programu pokusao sam reinstalirati vistin bootloader - program kaze da je sve uredu i da resetiram pc- tako i napravim ali nista se ne desava...

Ja mogu doci do oba os-a tako da brilikom paljenja biosa pritisnem F12 i odaberem disk sa kojeg zelim bootati... ali volio bi, ako neko zna u cemu je problem, da imam tu opciju dualboot da se nemoram z*******t sa F12 itd...

Pitajte do u detalja ako vam nesto nije jasno.

Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Dual boot između viste i 7 ( 7 instaliran prvi )

Ljudi pa zar nitko nezna kako rijesit ovaj problem? Molim vas angazirajte se malo vise Belji se

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dual boot između viste i 7 ( 7 instaliran prvi

Koliko sa mte ja skužio ti si instalirao Vistu na prvi , a na drugom hardu je već bila 7 -ica? Pravilo je da se uvijek prvi instalira stariji OS, jel! Probaj sa Acronis Disk software-om riješiti taj proble.

Osim toga pročitaj si ovo

http://forums.cnet.com/5208-12546_102-0.html?threadID=264088&tag=forum-w;forums06

15 godina
offline
RE: Dual boot između viste i 7 ( 7 instaliran prvi

da...ali posto mi su se win xp pokvarili nisam bas imao izbora....sve sa xp-a sam prebacio u 7, tako da 7 nisam mogao ponovo instalirat.

nisam bas uspio sa acronisom nista napraviti. pokusao sam na razlicite nacine ali ipak bez uspjeha... ipak cu morati , kod podizanja biosa, stisnuti F12 i odabrati disk sa kojeg zelim bootati. 

Svejedno hvala na pokusaju.

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.7.2009 23:12 (Icefox).
14 godina
protjeran
offline
Dual boot između viste i 7 ( 7 instaliran prvi )

Kakav je postupak kod instaliranja Viste nakon Sedmice (dual boot).

Guglao sam ali ništa pametnoga nisam našao.

Oče li vista prepoznati sedmicu,ili ču trebat popravljati boot(kako)?

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Dual boot između viste i 7 ( 7 instaliran prvi

Praktički isti OS, isti bootloader (BCD)... Radit će bez prepravljanja i popravljanja ičeg.

 

Kao da bi instalirao Windows 2003 i Win XP nakon njega.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
15 godina
offline
RE: Dual boot između viste i 7 ( 7 instaliran prvi
Uran 11 kaže...

Kakav je postupak kod instaliranja Viste nakon Sedmice (dual boot).

Guglao sam ali ništa pametnoga nisam našao.

Oče li vista prepoznati sedmicu,ili ču trebat popravljati boot(kako)?

Kod vista<->sedmica mislim da nema veze koji ide prvi bar nije bilo kod mene problema, samo je bio problem do XP-a zbog njegovog bootmanagera (valjda).

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion &amp; Star Trek | Downloading High Definiton Video
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice