Multitouch na rezistivnom ekranu

poruka: 10
|
čitano: 4.911
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Multitouch na rezistivnom ekranu

vijest nije nova, ali ipak je vrijedna pažnje:

http://www.allaboutsymbian.com/news/item/9051_Multi-touch_on_resistive_touch.php

znači multitouch radi na rezistivnom ekranu!? pa to je nešto novo...

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% kopiraj ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Multitouch na rezistivnom ekranu

I moja Xperia X1 ima rezistivni touch screen i multitouch pa ne vidim smisla za ovu vijest.

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Multitouch na rezistivnom ekranu
vexx5555 kaže...

I moja Xperia X1 ima rezistivni touch screen i multitouch pa ne vidim smisla za ovu vijest.

Da ali mnogi ljudi smatraju da rezistivni ekrani ne mogu imati multitouch

 

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% kopiraj ovo u potpis.
14 godina
offline
RE: Multitouch na rezistivnom ekranu
max1919 kaže...
vexx5555 kaže...

I moja Xperia X1 ima rezistivni touch screen i multitouch pa ne vidim smisla za ovu vijest.

Da ali mnogi ljudi smatraju da rezistivni ekrani ne mogu imati multitouch

 

Mnogi ljudi ne znaju šta je rezistivni a šta kapacitivni ekran.

 

Prije par dana lik iz razreda mi je govorija kako u utor za slušalice od iphonea dođe olovka za upravljat sa njin. I kad smo probali sa njegovon olovkon od nokie reka je da mi ekran ne valja jer ne reagira.

When you realize why you call Zeus a myth, you'll understand why I don't belive in your god.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Multitouch na rezistivnom ekranu
sirka666 kaže...

Mnogi ljudi ne znaju šta je rezistivni a šta kapacitivni ekran.

 

Prije par dana lik iz razreda mi je govorija kako u utor za slušalice od iphonea dođe olovka za upravljat sa njin. I kad smo probali sa njegovon olovkon od nokie reka je da mi ekran ne valja jer ne reagira.

  {#}  ma znam... često srećem ljude koji su uvjereni u nešto krivo i nebi odustali od tog svog mišljenja...

ok, nezz jel ima neki expert tu da mi ovo razjasni: znači jel svaki rezistivni ekran može podržati multitouch ili mora biti specifična vrsta ekrana? sad sam malo zbunjen....

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% kopiraj ovo u potpis.
14 godina
offline
Multitouch na rezistivnom ekranu

Ja mislin da mora softverski podržavat multi touch. Xperia x10 ima kapacitivni pa opet nema multi touch.

When you realize why you call Zeus a myth, you'll understand why I don't belive in your god.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Multitouch na rezistivnom ekranu
sirka666 kaže...

Ja mislin da mora softverski podržavat multi touch. Xperia x10 ima kapacitivni pa opet nema multi touch.

  naravno da treba biti podrška unutar OS-a ali nezz da li ima neka hardwarska razlika između ekrana koji podržavaju i onih koji ne podržavaju multitouch.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% kopiraj ovo u potpis.
15 godina
odjavljen
offline
Multitouch na rezistivnom ekranu

Prije više od pola godine sam na 5800 imao igricu koja je podržavala multitouch (Space Dance ili tako nešto se zove), tako da stvarno nije neka vijest.

Isto tako sam na Palm m100 imao program koji mjeri površinu kojom neki predmet vrši pritisak na ekran (što je dovoljno za softwareski izračunat dvije točke pritiska), tako da se tu stvarno nema o čemu pričati.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Multitouch na rezistivnom ekranu

Mislim da je razlika u čipu digitizera. Ali opet, softverski se može emulirati multitouch-naizmjenice šalje signal za pritisak.

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697
Moj PC  
0 0 hvala 2
14 godina
offline
RE: Multitouch na rezistivnom ekranu
MrBlc kaže...

Prije više od pola godine sam na 5800 imao igricu koja je podržavala multitouch (Space Dance ili tako nešto se zove), tako da stvarno nije neka vijest.

Isto tako sam na Palm m100 imao program koji mjeri površinu kojom neki predmet vrši pritisak na ekran (što je dovoljno za softwareski izračunat dvije točke pritiska), tako da se tu stvarno nema o čemu pričati.

Ta igra je bazirana na točki između točaka koje stisneš. Znači isto bi ti pokazalo da si stisnuo lijevu i desnu tipku ili da si stisnuo negdje između njih..

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice