GREENPACE se okomio na Facebook

poruka: 65
|
čitano: 11.139
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: GREENPACE se okomio na Facebook
nidjo123 kaže...

Jedino korisno i pravilno rješenje je da ga potpuno ugase...

da! :) nek ga ugase

Pain is temporaily,glory is forever!!
15 godina
protjeran
offline
RE: GREENPACE se okomio na Facebook
Je.Ali i ovo je dio rasprave,jer u biti raspravljamo o korisnosti facebooka i time indirektno poručujemo da nije vrijedan tolike potrošnje struje ;)
14 godina
neaktivan
offline
RE: GREENPACE se okomio na Facebook
Lazarus Long kaže...
PsyTrance kaže...

Neka ugase to smeće. Ljudi se danas ni ne druže, samo fejzbukaju i lajkaju statuse i sličice.

Dijete od 14, 15 godina

  Koliko ja znam na Facebook se ne mozes registrirati ako nemas 18 (nek me ispravi netko u vezi godina).

Možeš se registrirati ako nemaš 18 godina. I ne, ne moraš lagati o svojim godinama, profil možeš otvoriti bio ti 2006. ili 1914. godište.

Isprobano.

 

(edit: 2006. sam lupio, moraš imati barem 13 godina :))

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.9.2010 15:50 (PsyTrance).
14 godina
neaktivan
offline
RE: GREENPACE se okomio na Facebook
Stoja kaže...

1. ali mi najviše koristi da komuniciram sa frendovima, jer su mi svi na jednom mjestu, a ne da njih par mi je na msn-u, pa drugi sa na google talku, pa treći na skype-u, ko će ih sve pohvatati...ovako na face-u su svi i više manje uvijek vise pa mi je lakše nego da 150 IM programa imam instalirano za istu svrhu.

 

2. A ovo što se potrošnje tiče, zbilja bi google trebalo priupitati koliko njegova tražilica guta struje...mislim da ona troši puno više nego što face sad troši.

 

1. A nije se lakše dopisivati na IRC-u? Svi korisnici pričaju u realnom vremenu u jednom zajedničkom prozoru. Ali ako nekoga trebaš nešto privatno, lijepo pošalješ privatnu poruku koju nitko ne vidi.

 

IRC je jedan od najboljih načina za komunikaciju među ljudima putem interneta, u realnom vremenu. Ali nažalost, IRC više nije toliko popularan... Pitate se zašto? Zamjenio ga je Fejzbuk, Tviter, Trosjed, MSN i šta ja znam koji još retardirani servisi. Windows Live Messenger u idle-u troši ~60-80MB RAM-a, pritom je užasno spor, a dodatno ga uspori Addon MSN Plus koji sada manje/više svi imaju. Što je MSN Plus? Omogućuje vam da imate nick u fensi bojama i da vidite druge nickove u fensi bojama. A koliko troši neki IRC program? Nekoliko MB, a pritom je brz kao munja i puno bolji i efektniji od MSN-a i ostalih servisa :)

 

2. Probaj mjesec dana bez Google-a i probaj mjesec dana bez Fejzbuka. Što ti je potrebnije? Na Fejzbuku ćeš samo riješavati neke retardirane kvizove i gledati slike curica koje se slikaju pred ogledalom i prave se odrasle, a još ni grudnjake ne nose.

Bio ti kreten koji ne zna ništa napraviti na računalu nego samo visit na fejzbuku ili neki napredniji korisnik, Google će ti uvijek trebati. Ipak ćeš nekad trebati izguglati vremensku prognozu, neki pr0n i šta ja znam...

Ima i drugih servisa za pretragu, ali, uvijek postoji ali. Google je Google :)

 

 

(Ovom porukom ne mislim direktno na tebe, općenito govorim :))

16 godina
offline
RE: GREENPACE se okomio na Facebook
PsyTrance kaže...

Neka ugase to smeće. Ljudi se danas ni ne druže, samo fejzbukaju i lajkaju statuse i sličice.

 

NHF fejzbuk no liferi.

Znaci preko IRC-a je sasvim u redu komunicirati s ekipom, ali preko facebooka je lose samo po sebi; otuđivanje je vece zbog cega - grafickog sucelja? A za socioloske fenomene kojima ce cudis kao da si upravo pao s Marsa je ponajmanje kriv medij preko kojeg se ispoljavaju...

 

"fejzbuk no liferi"...  taj termin si sigurno pokupio na igralistu dok si haklao nogomet s ekipom zar ne?

14 godina
neaktivan
offline
GREENPACE se okomio na Facebook

Ti si sigurno neki hardcore Fejzbuk fan :))

 

Fejzbukov chat je smece jer poruke kasne a neke se nikad i ne isporuce posiljatelju, pritom je spor i iritantan.

Fejzbuk služi samo za preseravanje retardiranim glupama, aplikacijama, statusima i fotografijama, a ovi iza samo trljaju ruke i beru masne pare.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: GREENPACE se okomio na Facebook
PsyTrance kaže...

Ti si sigurno neki hardcore Fejzbuk fan :))

 

Fejzbukov chat je smece jer poruke kasne a neke se nikad i ne isporuce posiljatelju, pritom je spor i iritantan.

Fejzbuk služi samo za preseravanje retardiranim glupama, aplikacijama, statusima i fotografijama, a ovi iza samo trljaju ruke i beru masne pare.

Ne, nisam hardcore fan niti imam potrebu braniti nesto, ali isto tako nemam ni potebu napadati sve sto mi se ne svidi. Cudno mi je da kad se god spomene fb, ispliva toliko "hatera" (kad smo vec krenuli tim zargonom) i krenu rasipat žuć... Ne vidim smisao toga. Chat je spor - je. Da je i neupotrebljiv pa sto, nekad nije ni postojao. Ali ne raspravljamo o kvaliteti servisa vec o ljudima koji ga koriste i konstantno se namece nekakva ideja da su to sami debili i degenerici. Jesu, ali u istoj mjeri kao i ljudi kraj kojih prodjes za vrijeme jedne setnje gradom. Ni vise ni manje. Jel FB kriv tome, nisam bas siguran, pa postoji tek par godina (barem kod nas)...

14 godina
neaktivan
offline
GREENPACE se okomio na Facebook

Problem fejsa (jedno od većih) je to što to gubi smisao društvene mreže jer ima igara i igara, mislim, nekažem da je to loše, ali je to jedan način za povečanja broja korisnika, naravno, gdje ljudi naprave 76 accounta da bi poslali poker čipove i druge gluposti.Jedan način spamanja servera nepotrebnom količinom podataka.Sada o efektima fejsa neću pričati, jer ima mana koliko i koristi.Iskreno me baš briga makar da ljudi slikali svoje genitalije i slali ih na fejs pa lajkali i komentirali.Njihova stvar, ako ih nije sram ili žele da cijeli svijet zna šta rade ("

")

 

Dont bug me!
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.9.2010 17:59 (pbandov).
 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: GREENPACE se okomio na Facebook
pbandov kaže...

Problem fejsa (jedno od većih) je to što to gubi smisao društvene mreže jer ima igara i igara, mislim, nekažem da je to loše, ali je to jedan način za povečanja broja korisnika, naravno, gdje ljudi naprave 76 accounta da bi poslali poker čipove i druge gluposti.Jedan način spamanja servera nepotrebnom količinom podataka.Sada o efektima fejsa neću pričati, jer ima mana koliko i koristi.Iskreno me baš briga makar da ljudi slikali svoje genitalije i slali ih na fejs pa lajkali i komentirali.Njihova stvar, ako ih nije sram ili žele da cijeli svijet zna šta rade ("

")

Kakve igre? Ja sam na facebooku registriran već 2 i nešto godine i nisam nikad niti jednu igru upalio niti kviz riješio. Tko vas tjera da se bavite tim glupostima? Ne ide tebe direktno komentar, nego svih koji pljuju po facebooku zbog takvih stvari.

14 godina
neaktivan
offline
GREENPACE se okomio na Facebook

niti je ovo moje išlo direkt na tebe, ja govorim u prosjeku, i jesam li rekao (...nemislim da je loše...) , nego kažem da ima loš utjecaj na ljude jer ih se "motivira" da kreiraju nove račune samo radi te igre.Bezvezno potrpanje.A to što ti ništa neigraš, svaka čast lega, evo skidam kapu, za tebe nemoraju brinuti oko prenapučenosti broja ljudi.

 

Ja igram frontier ville, čisto ovak, igra mi se sviđa, šta da radim.Iako mi te flash igre dosta brzo dojade, to se malo tak poigram, no nepravim x broj accounta da si šaljem one poklone i alate i šta već nude.

Dont bug me!
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
GREENPACE se okomio na Facebook

Ja isto niš ne igram na face-u, prvenstveno mi služi za komunikaciju sa ljudima i dobivanje informacija. Ako ništa drugo barem možeš preko face-a puno saznati o drugimaBelji se A nije loše i za djeliti sadržaj tipa slike i video sa frendovima. Za to on služi svrsi, a ono igre, kvizovi, liekovi to me uopće ne interesira. Jedino sam jednom uradio onu igru koliko puta možeš kliknuti u 10 sekundi, samo naravno sa makro skriptom pa se svi ostali čudili kako sam uspio 1650 klikova uraditiCool

Stoja
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: GREENPACE se okomio na Facebook
Lazarus Long kaže...

Nego, manje poznata cinjenica je to da ti licemjeri imaju dva broda (cini mi se da se zovu Rainbow) koji imaju diesel motore koju bukvalno gutaju gorivo da bi se ovi p3d3ri preseravali svugdje po svetu gde ima pingvina namocenih u naftu.

Mrzim greenpeace! Viče

Oni voze na biodizel :) onaj sto mirise na gradele. Kad sam bio na slapove krke i vozio se onim brodom, jedva sam ceka doc doma i bacit sta na gradele :)

I'm going woo woo
15 godina
offline
RE: GREENPACE se okomio na Facebook
PsyTrance kaže...

 

1. A nije se lakše dopisivati na IRC-u? Svi korisnici pričaju u realnom vremenu u jednom zajedničkom prozoru. Ali ako nekoga trebaš nešto privatno, lijepo pošalješ privatnu poruku koju nitko ne vidi.

 

Na ircu nemos postat svoje emo slike iz tisucu i jedne poze

I'm going woo woo
14 godina
neaktivan
offline
RE: GREENPACE se okomio na Facebook
pbandov kaže...

niti je ovo moje išlo direkt na tebe, ja govorim u prosjeku, i jesam li rekao (...nemislim da je loše...) , nego kažem da ima loš utjecaj na ljude jer ih se "motivira" da kreiraju nove račune samo radi te igre.Bezvezno potrpanje.A to što ti ništa neigraš, svaka čast lega, evo skidam kapu, za tebe nemoraju brinuti oko prenapučenosti broja ljudi.

 

Ja igram frontier ville, čisto ovak, igra mi se sviđa, šta da radim.Iako mi te flash igre dosta brzo dojade, to se malo tak poigram, no nepravim x broj accounta da si šaljem one poklone i alate i šta već nude.

Ne znam, iskreno, nije mi nikad palo na pamet kreirati drugi račun na facebooku (vjerojatno stoga što ne koristim te igre za koje kažeš da "motiviraju" da kreiraš nove račune, ni ne znam za njih, osim pokera i FarmVillea o kojima su svi jedno vrijeme pričali), no ako te veseli, samo ti daj Namigiva

 

Ja ga otvorim par puta dnevno, vidim je li tko stavio možda kakav dobar link (muziku, uglavnom), stavim ja neki povremeno, možda pročetam s nekim tko nema MSN ili Skype i takve gluposti. Čak nisam nikad ni neku svoju sliku gore stavio.

13 godina
neaktivan
offline
RE: GREENPEACE se okomio na Facebook
fighterZu kaže...

zbog sve većeg broja korisnika na facebooku(preko 500 milijuna) greenpace se okomio na facebook jer za svoje servere troši previše električne energije(upravo za održavaanje tolikog broja korisnika). Tako je Greenpeace odlučio pokrenuti peticiju da natjeraju facebook da se okrenu obnovljivim izvorima energije.

Ako facebookov broj korisnika neprestano poveća do 2020.godine mogli bi trošit čak oko 1.963 milijardi kilowatt-sati što je više od potrošnje francuske, njemačke, brazila i kanade zajedno

 

Izvor

Odlicno je da znaju koliko ce facebook trositi 2020. ali ne znaju koliko sada trosi. Ne samo to, nego konstrukcija "Prema nekim procjenama, ako se nastavi rast Facebooka" jasno govori o tome da ljudi ne znaju o cemu pricaju. Kakav je to rast Facebooka, eksponencijalan? Jer zadnjih je godina Facebook u prosjeku poduplavao broj clanova svake godine, sto bi znacilo da ce 2020. imati 500 milijardi usera, sto je malo zesci fail s obzirom na broj stanovnika Zemlje. Ili se mozda misli na linearan rast, sto bi znacilo da ako je u prvih 6 godina skupljeno 500 milijuna, onad ce u jos 10 skupiti jos oko milijardu, pa ce sve stati na nekih 1.3 milijardi? Mora se priznati da bas i nije svejedno o kojoj se brojci prica i na kakav se to nastavak rasta misli.

 

A recimo da su mislili na neki ostvariv rast, i da se dosegne brojka od kojih 2 milijarde usera sto je stvarno prilicno nevjerojatno. To znaci da po njihovom proracunu prosjecan user potrosi Facebookovih 1000 kWh u godinu dana. Sto znaci da na dan potrosi 3 kWh. Pa od cega su ti Facebookovi serveri i sto se na njima vrti??? 3kWh je dovoljno da 6 sati pokrece moj komp u heavy loadu, dakle s overklokanom garfickom i procesorom dok igram Metro na najvecim detaljima. Nekako mi se cini da to bas i nije ekvivalentno updateanju statusa, i klikanju na like nekoliko puta.

 

Sve u svemu jedan u nizu clanaka u kojima se nabacuju brojkama i izjavama bez ikakvih konkretnih podataka i referencija

15 godina
neaktivan
offline
RE: GREENPEACE se okomio na Facebook
Grgapm kaže...

A recimo da su mislili na neki ostvariv rast, i da se dosegne brojka od kojih 2 milijarde usera sto je stvarno prilicno nevjerojatno. To znaci da po njihovom proracunu prosjecan user potrosi Facebookovih 1000 kWh u godinu dana. Sto znaci da na dan potrosi 3 kWh. Pa od cega su ti Facebookovi serveri i sto se na njima vrti??? 3kWh je dovoljno da 6 sati pokrece moj komp u heavy loadu, dakle s overklokanom garfickom i procesorom dok igram Metro na najvecim detaljima. Nekako mi se cini da to bas i nije ekvivalentno updateanju statusa, i klikanju na like nekoliko puta.

Uspoređujes svoj komp sa serverom (tj. farmama servera) koji rade 0-24/365? 

 

Pomnozi svoju "ekvivalenciju" sa nekih 250-300 milijona (jer iskreno sumnjam da ih je vise od toga aktivno ili nisu dupli accovi) ljudi koji rade isto to +ažuriranje podataka, dostupnost istih svaki sat svakog dana u godini i mislim da je potrošnja facebooka napisana u članku realan broj.

...world is full of kings and queens who blind your eyes and steal your dreams...
13 godina
neaktivan
offline
GREENPACE se okomio na Facebook

Ajmo opet. Recimo da imaju farmu servera koja radi 0-24, 365 dana u godini i da po masini, ukljucujuci i hladenje ode 2.25 kW (a mislim da je to pretjerana brojka). Tada ona procjena znaci da farma mora imati 100 milijuna servera da bi u godinu dana potrosila struje koliko ovi tvrde. Daj mi molim te objasni sto ce im pobogu farma od 100 milijuna servera.

 

Edit: sad sam tek vidio da nisi primjetio da je ta brojka bila dobivena kad se raspodijeli potrosnja struje na svakog od 2 milijarde usera. Ako uzmes da ih je samo 500 milijuna, onda ispadne da klikanje na lajkove svakog pojedinog usera (i to povremeno jer nitko stalno ne visi na fejsu, vecina tek tu i tamo navrati) trosi jednako struje kao da svaki od tih 500 milijuna usera svaki dan 0-24 tjera svoj, i to relativno jaki, komp do krajnjih granica. Apsurdno

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.9.2010 16:30 (Grgapm).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: GREENPACE se okomio na Facebook
Obozavam ovakve gluposti...


Oni vjerojatno racunaju servere (koji ne trose ni.... 1000000inu toga) + jos usere... kojima je kao samo zbog fejsa upaljen komp... lol... sere mi se...
In Control
14 godina
neaktivan
offline
GREENPACE se okomio na Facebook

Mlate praznu slamu, prave si reklamu i svi pričaju i tipkaju o njima. Pa nisu ni oni ludi :)

Kog boli kita koliko njihovi serveri trose struje. Neka ih ugase pa neće ništa trošiti :)

 

-.-

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.9.2010 21:29 (PsyTrance).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: GREENPACE se okomio na Facebook
EnlightenedPhoenix kaže...
Obozavam ovakve gluposti...


Oni vjerojatno racunaju servere (koji ne trose ni.... 1000000inu toga) + jos usere... kojima je kao samo zbog fejsa upaljen komp... lol... sere mi se...

vidiš i to ima smisla, ono kolko pc-a radi dulje ili nekoristi zbog fejsa.Ali nisam siguran da zeleni su mislili na to.Pitanje je gdje su im glavni serveri i dali imaju jedne na jednom mjestu ili je plačeno diljem svijeta.....pa sad, kolko watta ode na šta.Treba uzeti u obzir da na fejs je prijavljeno preko 100 milijuna ljudi u trenutku i to bez štekanja i računajući da jedna petina njih igra bilo kakvu vrstu igara koje zahtjevaju još veći crpež podataka.Znači treba i podatkovni prostor i super brza obrada podataka sa isto tako puno rama i sve to hladiti naravno.Ne znam, sigurno je dosta struje u igri.

 

Možda ovak pitanje, kako rade google serveri ?

Dont bug me!
14 godina
neaktivan
offline
RE: GREENPACE se okomio na Facebook
PsyTrance kaže...

Mlate praznu slamu, prave si reklamu i svi pričaju i tipkaju o njima. Pa nisu ni oni ludi :)

Kog boli kita koliko njihovi serveri trose struje. Neka ih ugase pa neće ništa trošiti :)

 

-.-

da, neki bi se i složili s tim, no neki bi započeli 3. svjetski rat zbog fail facebooka.

Dont bug me!
14 godina
neaktivan
offline
GREENPACE se okomio na Facebook

Kratko i jasno: malo me strah svijeta u kojem će moji klinci morati odrastati. Mršti se

 

Lijepo je to jedan moj prijatelj sročio u zgodnu dosjetku: "Hebena plejstejšn generacija, koji k* se događa s ovim svijetom?". /Da ne bi bilo zabune: nema veze s PS direktno.../

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: GREENPEACE se okomio na Facebook
fighterZu kaže...

zbog sve većeg broja korisnika na facebooku(preko 500 milijuna) greenpace se okomio na facebook jer za svoje servere troši previše električne energije(upravo za održavaanje tolikog broja korisnika). Tako je Greenpeace odlučio pokrenuti peticiju da natjeraju facebook da se okrenu obnovljivim izvorima energije.

Ako facebookov broj korisnika neprestano poveća do 2020.godine mogli bi trošit čak oko 1.963 milijardi kilowatt-sati što je više od  potrošnje francuske, njemačke, brazila i kanade zajedno

 

Izvor

  nije njima do energije, već do love ... kad im Zuckerberg pošalje lovicu u obliku donacije bit će mir!

15 godina
neaktivan
offline
GREENPACE se okomio na Facebook

Da da FACEBOOK je puno pomogao gladnima u svijetu kao i greenpeace umisto što livaju tone i tone goriva u brodove i troše ogromne resurse kao i što facebbok troši ogromne resurse daju gladnima oni sistematski zadovoljavaju samo svoje potrebe ako nas išta uništi to je onda megalomanija.........da se mene pita ja bi sve to ukinuo...........bome moji klinci sigurno sa 7-14 godina neće na facebook a što se tiče borbe za očuvanje planeta neka svi bar jednom na dan bace papir u koš z smeće i ne uzimaju plastične vrećice u dućanu te malo pripaze na vodu i struju i neće nam tribati ni jedno ni drugo...........djeci je misto na ulicama i parkovima i igralištima a ne na facu

!SPREMAN SAM NA INVAZIJU....KUPIO SAM PUNO KONZERVI!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: GREENPACE se okomio na Facebook
skyreeper kaže...

Da da FACEBOOK je puno pomogao gladnima u svijetu kao i greenpeace umisto što livaju tone i tone goriva u brodove i troše ogromne resurse kao i što facebbok troši ogromne resurse daju gladnima oni sistematski zadovoljavaju samo svoje potrebe ako nas išta uništi to je onda megalomanija.........da se mene pita ja bi sve to ukinuo...........bome moji klinci sigurno sa 7-14 godina neće na facebook a što se tiče borbe za očuvanje planeta neka svi bar jednom na dan bace papir u koš z smeće i ne uzimaju plastične vrećice u dućanu te malo pripaze na vodu i struju i neće nam tribati ni jedno ni drugo...........djeci je misto na ulicama i parkovima i igralištima a ne na facu

 Sa sedam naravno ne, no sada gotovo svaki trinaestogodišnjak ima face, zašto nebi pustio i svoje dijete da ga ima?

Misliš li da mu pomažeš time što ga stavljaš pod "stakleno zvono".

Samo će mu biti gore, jer će se odvojiti od skupine, što u današnjem društvu, onakvome kakvo je, rezultira izopćavanjem iz društva i ruganjem.

Ne kažem da po cijele dane treba visiti na fejsu, no neka umjerena "doza", recimo, porazgovarati malo s ekipom i slično ne škodi.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
14 godina
neaktivan
offline
GREENPACE se okomio na Facebook

Greenpeace je teroristicka organizacija, jao onome tko njih slusa...

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
 
2 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
GREENPACE se okomio na Facebook

Ma MSN je zakon za dogovaranje,postavis si par frendova i to je to.

A ne kao neki 150 frendova sa 120 njih se nikad nije ni pozdravio.

born to be gamer
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: GREENPACE se okomio na Facebook
brhgzugfewu kaže...

Ma MSN je zakon za dogovaranje,postavis si par frendova i to je to.

A ne kao neki 150 frendova sa 120 njih se nikad nije ni pozdravio.

Al opet i na MSN-u mozes imati 150 frendova s kojime ne komuniciras :p

14 godina
neaktivan
offline
RE: GREENPACE se okomio na Facebook
Pixidar kaže...
brhgzugfewu kaže...

Ma MSN je zakon za dogovaranje,postavis si par frendova i to je to.

A ne kao neki 150 frendova sa 120 njih se nikad nije ni pozdravio.

Al opet i na MSN-u mozes imati 150 frendova s kojime ne komuniciras :p

da al im nemožeš šarati po zidu i gledati 2068 slika sa profila i albuma.....

Dont bug me!
13 godina
offline
GREENPACE se okomio na Facebook

Greenpeace je uvik u qrcu bio i osta!

Ugledaju se na PETU ako se sjecate

kad je Obama ubio muhu na intervju a PETA na njegaCool

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice