Drugi život za Second Life?

poruka: 9
|
čitano: 3.102
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Drugi život za Second Life uz Oculus/Gear VR?

Možda jedva čekate kupiti neki VR headset i krenuti u virtualno napucavanje, igranje simulacija isl. ali ima i nas kojima je primaran društveni i edukativni aspekt ovih uređaja a igrice sekundarni. Nakon 20 i više godina hardocore gaminga, čovjek ponekad poželi jednostavno malo prošetati virtualnim svijetom, popričati s nekim, zaplesati, bez potrebe za dekapitiranjem i osakaćivanjem (ukratko - ratnik, prepun ožiljaka od dugogodišnjih mlaćenja po raznim serverima, želi malo glumiti priprostog nooba i trolati običan puk u prijateljskom okruženju dok pije sokić).

 

Takva vrsta sadržaja, isključivo rađena za VR, trenutno ne postoji. Ali Linden Labs, tvorci Second Life virtualnog svijeta (SL u nastavku), prave potpuno novi virtualni svijet, inspiririran SL-om, koji je potpuno prilagođen korištenju sa VR uređajima, a koji će se pojavit tamo tijekom 2016. Iako je SL prošle godine u svoj preglednik dodao podršku za Oculus Rift, ipak kažu da to i ne radi baš najbolje. SL je ukratko, za one koji ne znaju, PC virtualni svijet ("ozbiljan" svijet sa svojom valutom, tržištem nekretnina i dobara - prava platforma) u kojem žitelji sami stvaraju svijet i sadržaj. Nakon inicijalne popularnosti, zbog svoje kompleksnosti, u svijetu danas borave samo iskusni korisnici. Ovako je to sažeo jedan iz Linden Labsa: “Ultimately, the work you had to put in Second Life was, for most people, more than the fun you got out.” Ukratko, SL je kompliciran, spor i dosadan.

 

Projekt Sansar (Hindi ime za svemir) će imati puno bolju grafiku od SL-a (kažu na razini današnjih AAA naslova), bit će puno jednostavniji za korištenje i nativno prilagođen korištenju sa nekim VR uređajem. Moje mišljenje je da će biti nešto kao Sims, dakle puno jednostavnije, ljepše i puno brže od SL-a ali isto se nadam da će biti i nekih naprednih mogučnosti za veterane i entuzijaste poput dizajniranja i programiranja. Ipak za SL kažu da je najintuitivnije programersko okruženje koje postoji.

 

Osim projekta Sansar, druga ekipa (koja je opet dio izvornog SL razvojnog tima), pravi jedan drugi virtualni svijet, High Fidelity, sa svojom ekonomijom i alatima za pravljenje sadržaja isl. ali sa jednom bitnom razlikom - avatari će točno oponašati njihove vlasnike, pokrete glave i izražaje lica - u stvarnom vremenu.

 

U svakom slučaju, čekaju nas lijepa vremena.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.12.2015 14:30 (KIKI3ooo).
 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Drugi život za Second Life?

Volio bih vidjeti sličnu stvar ali u augmented realityju

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Drugi život za Second Life?
Više se veselim vr sisama nego šetnji...
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Drugi život za Second Life?
Uglavnom se ljudi sprdaju sa SL zato jer nemaju pojma sto je on u biti i kakvih sve mogucnosti ima tamo. Meni je store u SL jedno vrijeme donosio prosjecnu hr placu

Ali poznavanje blendera, maye, daz3d, photoshopa, gimpa...

Uglavnom ekipa koja ubija i kolje bf4 metro gtaV to zove debilnom igrom sa virtualnim sisama. Ja to zovem $$$ maker
noob al volim učit
Moj PC  
0 2 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Drugi život za Second Life?
smak420 kaže...
Ja to zovem $$$ maker

 A-ha, ti si jedan od onih užasno dosadnih ter uštogljenih tipova koji svaki razgovor okrenu na novac, nužno zlo o kojemu nitko ne bi trebao voljeti da razgovara. Dobro, odsad znam da te se klonim. :D

http://informanka.blogspot.hr/ (Ili jednostavno pretražite Google s ključnom riječju ‘informanka’.)
10 godina
neaktivan
offline
Re: Drugi život za Second Life?
Hvala na komplimentima. Da ustogljen sam jer hodam uz pomoc kolica i nazalost nemogu zivjeti od 800 kn invalidnine. Tako da SL gledam kao dodatni posao koji mi koliko toliko donosi kruh.

Super, i ja volim da me se klone tipovi koji zive od soljenja pameti po forumima.
noob al volim učit
11 godina
offline
Re: Drugi život za Second Life?
Arendelle kaže...
smak420 kaže...
Ja to zovem $$$ maker

 A-ha, ti si jedan od onih užasno dosadnih ter uštogljenih tipova koji svaki razgovor okrenu na novac, nužno zlo o kojemu nitko ne bi trebao voljeti da razgovara. Dobro, odsad znam da te se klonim. :D

smak420 kaže...
Hvala na komplimentima. Da ustogljen sam jer hodam uz pomoc kolica i nazalost nemogu zivjeti od 800 kn invalidnine. Tako da SL gledam kao dodatni posao koji mi koliko toliko donosi kruh.

Super, i ja volim da me se klone tipovi koji zive od soljenja pameti po forumima.

 ovo je jedan od trenutaka kad se sitna duša duboko zamisli, preispita svoje stavove i postane jedi

nažalost, nismo u star wars i mortadela će ostati mortadela

 

ali neka, ponekad čovjeku baš dobro dođe promjena od kulena, slanine, šunkice i sličnih delicija, pa se zaželi pojesti tu bljakavu salamu s golemim masnim pečama

čisto da zna cijeniti i ono što valja

16 godina
neaktivan
offline
Drugi život za Second Life?

bit cemo ko u matrixu 

CPU-Z http://valid.canardpc.com/2801094
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Drugi život za Second Life?

Evo dobio sam invajt za developers preview za Sansar. Pošto još nemam VR headset mogu nekome poslati invajt na PM.

 

Congratulations! You’ve been selected to be among the first to create social VR experiences with Sansar.

ACCEPT INVITATION

If you encounter any difficulties, let us know at help@sansar.com, and our team will help you get going.

You’ll get early access to Sansar and lots of information that we’re not yet ready to share with everyone. You will be asked to agree to an NDA, and as a Creator Preview participant, you’ll need to keep everything secret - i.e. no tweeting screenshots, sharing videos, etc. from Sansar.

The future of VR begins now, with you. Your creativity, ideas, and feedback will help to shape Sansar’s development, and we’re excited to have you on board.

We can't wait to see what you'll create!

- The Sansar Team

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.7.2017 11:04 (KIKI3ooo).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice