AMD AM1 Socket

poruka: 70
|
čitano: 31.121
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: AMD AM1 Socket
FakeDeath kaže...

varaš se :D evo baš sam završio neke testove sa 7770 i ukratko, bottlenecka ;) Mislim dobro se maleni i drži još, fps je u prosjeku 45 al eto osjete se padovi i BN, vjerujem u malo "žešćim" igrama bi se to još više pokazalo

 

Radi se o Lost Planet, FullHD/High postavke 

 

R7 240 2Gb ddr3 prolazi bez problema, sada budem iduci tjedan nabavio nešto izmedju, 250 ili 7750 pa budem i s njom odvrtio

 

inače danas vrtim 5h testove već :D dosta mi za danas, budem sve to kasnije bacio u jedan post pa da se vidi sve 

Pa normalno da bottlenecka jel,Izlanuo se pa ko je uopče rekel da neče bit usko jesam ja to rekel nisam.No poanta je da se može normalno igrat neka igrica, pa čak i na HD 7770 to je ono najbitnije u praksi kaj ne.{#}

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
12 godina
offline
AMD AM1 Socket

da, istina ;)

 

samo koliko je taj procesor isplativ za igre, to je ono upitno...prvenstveno mislim kraj npr G1620 ili G3220

 

a i koliko se isplati taj proc sa 7770 kraj njega i neke r7 250 ili 7750

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.4.2014 1:00 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: AMD AM1 Socket
segregator kaže...
nixass kaže...

ovisi za kaj ćeš koristit.

na ovom athlonu 5350 dobiješ i grafu i to sve unutar 25w tdp.. kada je u max loadu, mislim da ti je i punjač od laptopa dovoljan za tjeranje ove "kantice".. o (ne)grijanju da ne govorim

 

5350 + grafička od 80W sigurno nema sve zajedno 25W :)

 

Da sam napisao "što nije bolje u slučaju da se kupuje i dodatna grafička uzeto athlon 740 jer se grafička iz 5350 ionako ne može upariti sa dodatnom,

FM2 ploče su bogatije opremljene, a athlon 740 osjetno brži" valjda bi bilo jasnije, ali bi i ja imao više za pisati :)

 

a di ja spominjem dodatnu grafičku?

zašto uopće uparivati tu karticu sa ičime? performanse bi rasle minimalno, al baš minimalno..

 

evo potrošnje kad se ne koristi PCI-E grafička

http://www.tomshardware.com/reviews/athlon-5350-am1-platform-review,3801-9.html

http://hexus.net/tech/reviews/cpu/68473-amd-athlon-5350-28nm-kabini/?page=9

 

 

kaj se tiče performansi sa PCI-E karticom (gtx 750 ti), evo jedne tablice..

http://www.pohrani.com/f/3K/m0/wHzD7go/capture.png

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.4.2014 13:23 (nixass).
16 godina
offline
Re: AMD AM1 Socket
nixass kaže...

a di ja spominjem dodatnu grafičku?

zašto uopće uparivati tu karticu sa ičime? performanse bi rasle minimalno, al baš minimalno..

 

nixass kaže...

nekakav HD6670, mislim da bi to bio vrh..

 

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
offline
Re: AMD AM1 Socket

to je odgovor na pitanje koja kartica bi bila vrh za taj proc, u iducem postu vise ne govorim o tome

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.4.2014 18:30 (nixass).
16 godina
offline
Re: AMD AM1 Socket
nixass kaže...

to je odgovor na pitanje koja kartica bi bila vrh za taj proc, u iducem postu vise ne govorim o tome

 

I moj post je bio odgovor na čitavu raspravu oko dodatnih kartica na kabini platformi, inače

bih te citirao, kao upravo sada ;)

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
offline
Re: AMD AM1 Socket

no eto :D

gtx 750 ti lijepo paše uz to, 65W je max potrošnja (u normalnom gamingu i manje), 5350 (bez grafe) troši manje od 40W.. to je ispod 100W, taman za laptop punjač :D

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
offline
Re: AMD AM1 Socket
nixass kaže...

no eto :D

gtx 750 ti lijepo paše uz to, 65W je max potrošnja (u normalnom gamingu i manje), 5350 (bez grafe) troši manje od 40W.. to je ispod 100W, taman za laptop punjač :D

 

To je prva Nvidia kartica otkad je Nvidie da mi izgleda zanimljivo, a uskoro mi stiže

i prvi Intel procesor ikad u mom PC-u, što se događa? {#}

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
offline
AMD AM1 Socket

Evo jedan dobar video u praksi,Nevinašce kolko zapravo malo struje troši cijela AM1 konfiguracija sa Athlon 5350 u različitim situacijama.Dosta testera na internetu spomenulo je sljedeče, AMD hladnjak koji ide uz AM1 APU procesore je vrlo tih i neprimjetan u radu.S obzirom da su do sad svi AMD stock hladnjaci bili prvenstveno itekako bučni, a loše hlađenje da ne spominjemo ovo je svakako drastična razlika. Dakle eto napokon jednog AMD stock CPU hladnjaka za kojeg se može reči da je odličan fučkaj ga sad.Cool

 

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.4.2014 18:23 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD AM1 Socket

jel ovi mališani bez problema pokreću 3d i 4k video? dal imaju HW akceleraciju za to?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD AM1 Socket
rambox kaže...

Dosta testera na internetu spomenulo je sljedeče, AMD hladnjak koji ide uz AM1 APU procesore je vrlo tih i neprimjetan u radu.S obzirom da su do sad svi AMD stock hladnjaci bili prvenstveno itekako bučni, a loše hlađenje da ne spominjemo ovo je svakako drastična razlika. Dakle eto napokon jednog AMD stock CPU hladnjaka za kojeg se može reči da je odličan fučkaj ga sad.Cool

Pa naravno da će bit tih kad je procu TDP nekakvih 25W.. {#} Iako, ovdje su izmjerili 43C pod opterećenjem uz nemalih 2700rpm..

Možda nije naj usporedba, ali i3-4130 koji je duplo jači i ima TDP od 54W, se pri max opterećenju drži na ~45C uz 1000rpm, naravno sa malim perolakim stock coolerom.

Al inače thumb up AMD za solidne performanse uz nikakvu potrošnju i solidnu cijenu. (iako i ovdje ima konkurenta, G3220, ista cijena, oko 30 do 50% jači uz samo 2 jezgre, razlika potrošnje load-idle = 20W, ista kao kod 5350)

16 godina
offline
Re: AMD AM1 Socket
Penryn kaže...
rambox kaže...

Dosta testera na internetu spomenulo je sljedeče, AMD hladnjak koji ide uz AM1 APU procesore je vrlo tih i neprimjetan u radu.S obzirom da su do sad svi AMD stock hladnjaci bili prvenstveno itekako bučni, a loše hlađenje da ne spominjemo ovo je svakako drastična razlika. Dakle eto napokon jednog AMD stock CPU hladnjaka za kojeg se može reči da je odličan fučkaj ga sad.Cool

Pa naravno da će bit tih kad je procu TDP nekakvih 25W.. {#} Iako, ovdje su izmjerili 43C pod opterećenjem uz nemalih 2700rpm..

Možda nije naj usporedba, ali i3-4130 koji je duplo jači i ima TDP od 54W, se pri max opterećenju drži na ~45C uz 1000rpm, naravno sa malim perolakim stock coolerom.

Al inače thumb up AMD za solidne performanse uz nikakvu potrošnju i solidnu cijenu. (iako i ovdje ima konkurenta, G3220, ista cijena, oko 30 do 50% jači uz samo 2 jezgre, razlika potrošnje load-idle = 20W, ista kao kod 5350)

Najvažnije je da taj stock hladnjak nije bučan,Nevinašce i da je mala potrošnja struje a ostalo je apsloutno nebitno jer to nije Laptop več Desktop komp ili matična jel.Cool

 

Skroz si pobrkal AM1 konkurenciju u praksi, pa da sad opet ne pišem isto eto dolnji link kaj drugo.{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-bolexa-molexa-bug-laba/amd-socket-am1-platforma/207218.aspx?page=0&jumpto=4168471&sort=asc&view=flat

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
16 godina
offline
AMD AM1 Socket

Izgleda da se AM1 procesori ipak mogu klokat,Nevinašce i to ne baš malo kak smo prije mislili nego zapravo puno fučkaj ga no to vjerojatno najviše ovisi o matičnoj ploči.Ovaj prilično veliki klokerski posao, odrađen je na Asus AM1I-A matičnoj ploči to obavezno treba posebno istaknut kaj drugo.

 

http://www.asus.com/Motherboards/AM1IA/

 

Kolko se meni čini jel, ta Asus matična je identičan model kao ovaj dole model u Protis s razlikom da je taj model u Protis malo večih dimenzija.

 

http://www.protis.hr/products/details/am1-asus-am1ma/82910

 

https://www.asus.com/Motherboards/AM1MA/

 

 

 

 

Eto kak to izgleda u praksi, dakle Athlon 5150 X4 1.6ghz navedeni forumaš naklokal je čak na 2.3ghz i tu se radi o stabilnom i testiranom klokanju kaj drugo.Ti bokca pa to je čak 700mhz viša CPU frekvencija, a to je veliki klok s obzirom da je to majušni APU SoC-u koji zapravo nije namjenjen za klokanje.Dakle eto kome je dosadno, nek si kupi ovu jeftinu Asus klokersku matičnu ploču i udri klokat kaj drugo.{#}

 

http://forums.overclockers.co.uk/showthread.php?t=18594069

 

https://i.imgur.com/ScAOWpz.jpg

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
AMD AM1 Socket

Sramota da kod nas jos nema mini-ITX ploca za AM1. Samo uzi ima Asrock, a i oni isto to uvoze iz vana. Taj SOC je ko stvoren za malu kutiju pri cemu se podrazumijeva ITX. Asus AM1I-A izgleda odlicna ploca s kojom bi se izvuklo max iz tog SOC-a. Da ima E-ATX ploca za AM1 vec bi ih valjda imao svaki webshop kao sto imaju micro ATX.

 
3 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD AM1 Socket
Rain Man kaže...

Sramota da kod nas jos nema mini-ITX ploca za AM1. Samo uzi ima Asrock, a i oni isto to uvoze iz vana. Taj SOC je ko stvoren za malu kutiju pri cemu se podrazumijeva ITX. Asus AM1I-A izgleda odlicna ploca s kojom bi se izvuklo max iz tog SOC-a. Da ima E-ATX ploca za AM1 vec bi ih valjda imao svaki webshop kao sto imaju micro ATX.

 

Pa i svi ostali uvoze izvana, ne samo UZI {#}

 

Nema kod nas proizvodnje ploča

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.4.2014 18:06 (segregator).
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD AM1 Socket
segregator kaže...
Rain Man kaže...

Sramota da kod nas jos nema mini-ITX ploca za AM1. Samo uzi ima Asrock, a i oni isto to uvoze iz vana. Taj SOC je ko stvoren za malu kutiju pri cemu se podrazumijeva ITX. Asus AM1I-A izgleda odlicna ploca s kojom bi se izvuklo max iz tog SOC-a. Da ima E-ATX ploca za AM1 vec bi ih valjda imao svaki webshop kao sto imaju micro ATX.

 

Pa i svi ostali uvoze izvana, ne samo UZI {#}

 

Nema kod nas proizvodnje ploča

 

Poanta je bila da u cjenicima prodavaonica nema izlistanih AM1 ITX ploca, a i oni koji imaju da se te ploce fizicki ne nalaze u HR. Znaci da ih mozete kupiti preko pulta bez pretjeranog cekanja.

16 godina
offline
Re: AMD AM1 Socket
Rain Man kaže...

 

Poanta je bila da u cjenicima prodavaonica nema izlistanih AM1 ITX ploca, a i oni koji imaju da se te ploce fizicki ne nalaze u HR. Znaci da ih mozete kupiti preko pulta bez pretjeranog cekanja.

 

Ma sad kad smo u EU ionako se dosta stvari isplati naručiti izvana, dođe za 3-4 dana kao i sa naših web shopova

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
offline
Re: AMD AM1 Socket
Rain Man kaže...

Sramota da kod nas jos nema mini-ITX ploca za AM1. Samo uzi ima Asrock, a i oni isto to uvoze iz vana. Taj SOC je ko stvoren za malu kutiju pri cemu se podrazumijeva ITX. Asus AM1I-A izgleda odlicna ploca s kojom bi se izvuklo max iz tog SOC-a. Da ima E-ATX ploca za AM1 vec bi ih valjda imao svaki webshop kao sto imaju micro ATX.

 

I feel you. U planu mi je upgrade-ati starog HTPC zacate-a i nikako dočekati matičnu ploču. Vidio sam te u uzi-u, no mislim si sada će doći i u ZG pa ću biti na istom, čekao tri dana poštara ili za tri dana kupio u npr. ADM-u isto mi se piše (minus poštarina). No figa, još ništa... :/

10 godina
neaktivan
offline
AMD AM1 Socket

Pozdrav. Ljudi trebam pomoć. Trebao bi mi neki mali komp tipa HTPC koji jako malo trosi. Razmisljam o am1, al neznam dal da cekam sljedecu godinu i neku novu bolju liniju ovih apueva koji malo trose zato jer mi nije hitno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD AM1 Socket
Zujko008 kaže...

Pozdrav. Ljudi trebam pomoć. Trebao bi mi neki mali komp tipa HTPC koji jako malo trosi. Razmisljam o am1, al neznam dal da cekam sljedecu godinu i neku novu bolju liniju ovih apueva koji malo trose zato jer mi nije hitno.

 

Ovo je onakva vrsta pitanja na koja je nemoguće dati odgovor

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD AM1 Socket
segregator kaže...
Zujko008 kaže...

Pozdrav. Ljudi trebam pomoć. Trebao bi mi neki mali komp tipa HTPC koji jako malo trosi. Razmisljam o am1, al neznam dal da cekam sljedecu godinu i neku novu bolju liniju ovih apueva koji malo trose zato jer mi nije hitno.

 

Ovo je onakva vrsta pitanja na koja je nemoguće dati odgovor

A znam {#} Ni sam neznam kaj da napravim. Sviđa mi se omjer potrošnje struje performansi i cijene, al mi je to sve jos uvijek malo pre slabo a bojim se da ako uzmem jos i 750ti bit ce bottlenecka, a ako uzmem neku grafu od AMD-a sa matelom onda mi previse trosi tak da fakat neznam. Recite bar za sta bi se vi odlucili pa da mi malo pomognete.

16 godina
offline
Re: AMD AM1 Socket
Zujko008 kaže...
segregator kaže...
Zujko008 kaže...

Pozdrav. Ljudi trebam pomoć. Trebao bi mi neki mali komp tipa HTPC koji jako malo trosi. Razmisljam o am1, al neznam dal da cekam sljedecu godinu i neku novu bolju liniju ovih apueva koji malo trose zato jer mi nije hitno.

 

Ovo je onakva vrsta pitanja na koja je nemoguće dati odgovor

A znam {#} Ni sam neznam kaj da napravim. Sviđa mi se omjer potrošnje struje performansi i cijene, al mi je to sve jos uvijek malo pre slabo a bojim se da ako uzmem jos i 750ti bit ce bottlenecka, a ako uzmem neku grafu od AMD-a sa matelom onda mi previse trosi tak da fakat neznam. Recite bar za sta bi se vi odlucili pa da mi malo pomognete.

 

Taj procesor je u stvari prejak za HTPC

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD AM1 Socket
Zujko008 kaže...

A znam {#} Ni sam neznam kaj da napravim. Sviđa mi se omjer potrošnje struje performansi i cijene, al mi je to sve jos uvijek malo pre slabo a bojim se da ako uzmem jos i 750ti bit ce bottlenecka, a ako uzmem neku grafu od AMD-a sa matelom onda mi previse trosi tak da fakat neznam. Recite bar za sta bi se vi odlucili pa da mi malo pomognete.

Onda najbolje nekakav Pentium socket 1150 + GTX 750 Ti. Efikasnije od toga ne može. Eventualno da je kakav i3 proc, al preskupi su.

16 godina
offline
Re: AMD AM1 Socket
Penryn kaže...
Zujko008 kaže...

A znam {#} Ni sam neznam kaj da napravim. Sviđa mi se omjer potrošnje struje performansi i cijene, al mi je to sve jos uvijek malo pre slabo a bojim se da ako uzmem jos i 750ti bit ce bottlenecka, a ako uzmem neku grafu od AMD-a sa matelom onda mi previse trosi tak da fakat neznam. Recite bar za sta bi se vi odlucili pa da mi malo pomognete.

Onda najbolje nekakav Pentium socket 1150 + GTX 750 Ti. Efikasnije od toga ne može. Eventualno da je kakav i3 proc, al preskupi su.

 

Što će mu 750Ti za HTPC?

 

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD AM1 Socket
segregator kaže...

Što će mu 750Ti za HTPC?

Za HTPC s kojim će samo gledat filmove normalno da ne treba, al vidiš da on spominje uvaljivanje neke 750 Ti.. možda ne traži htpc već efikasnu, tihu, hladnu konfu s kojom će tu i tamo pokrenit štagod na 1080p.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.5.2014 21:32 (Penryn).
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD AM1 Socket
Penryn kaže...
segregator kaže...

Što će mu 750Ti za HTPC?

Za HTPC s kojim će samo gledat filmove normalno da ne treba, al vidiš da on spominje uvaljivanje neke 750 Ti.. možda ne traži htpc već efikasnu, tihu, hladnu konfu s kojom će tu i tamo pokrenit štagod na 1080p.

Tocno to mi treba za more, struju imam preko solara pa da mi ne opterecuje previse pretvarac, a dole je vruce pa sto hladnije radi to bolje, a naravno sto je manji lakse mi ga je transportirat i ne zauzima puno u autu. A doma bi mi sluzio ko HTPC :)

9 godina
protjeran
offline
AMD AM1 Socket

To neki novi socket za mobitele? Tak mi nekak izgleda obzirom na mogucnosti procesora za njega.

 
0 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD AM1 Socket
Zujko008 kaže...

Tocno to mi treba za more, struju imam preko solara pa da mi ne opterecuje previse pretvarac, a dole je vruce pa sto hladnije radi to bolje, a naravno sto je manji lakse mi ga je transportirat i ne zauzima puno u autu. A doma bi mi sluzio ko HTPC :)

A onda kako sam i napisao, neki pentium za 1150 socket oko 450kn i ta 750ti, za povremeno igranje taman, a efikasnije od toga ne može.

Znači otprilike ovako:

- neko malo mATX kućište

- neka mini ITX ili mATX ploča, LGA1150 socket

- Pentium G3420 za 450kn, ili još bolje i3-4130, ali on je 750kn

- 2x4GB ili 1x8GB DDR3 1600MHz

- GTX 750 ili još bolje GTX 750 Ti

- ssd i hdd s obzirom na budget

- neko 400W ili manje napajanje sa što boljom efikasnošću

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD AM1 Socket
Penryn kaže...
Zujko008 kaže...

Tocno to mi treba za more, struju imam preko solara pa da mi ne opterecuje previse pretvarac, a dole je vruce pa sto hladnije radi to bolje, a naravno sto je manji lakse mi ga je transportirat i ne zauzima puno u autu. A doma bi mi sluzio ko HTPC :)

A onda kako sam i napisao, neki pentium za 1150 socket oko 450kn i ta 750ti, za povremeno igranje taman, a efikasnije od toga ne može.

Znači otprilike ovako:

- neko malo mATX kućište

- neka mini ITX ili mATX ploča, LGA1150 socket

- Pentium G3420 za 450kn, ili još bolje i3-4130, ali on je 750kn

- 2x4GB ili 1x8GB DDR3 1600MHz

- GTX 750 ili još bolje GTX 750 Ti

- ssd i hdd s obzirom na budget

- neko 400W ili manje napajanje sa što boljom efikasnošću

 

Hvala na pomoći, imam nešto djelova doma pa ću probat složit nekaj u tom stilu, još ću vidjet, možda uleti nešto na njušci ili ko zna :D

16 godina
offline
AMD AM1 Socket

A da jednostavno nabaviš neki laptop? Ovako to ispada neki jack of all trades, a to baš i nije rješenje, ono, ne možeš biti i 'eben i pošten :).

Što se tiče čekanja i za godinu dana će ti biti isti pitanje, da li čekati nešto jače :).

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice