AMD AM1 Socket

poruka: 70
|
čitano: 31.132
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD AM1 Socket
Solo761 kaže...

A da jednostavno nabaviš neki laptop? Ovako to ispada neki jack of all trades, a to baš i nije rješenje, ono, ne možeš biti i 'eben i pošten :).

Što se tiče čekanja i za godinu dana će ti biti isti pitanje, da li čekati nešto jače :).

Ah gle kaj se tiče laptopa, to mi se uopče ne sviđa, ak nekaj crkne mogu ga bacit u smeće,a da dobijem ovakve performanse na laptopu moram potrošit bar duplo.

Odlučil sam ipak uzet 5350 i ASRock AM1H-ITX zato jer ima onaj utor za 19v punjac od laptopa, i poslje eventualno ubacim GTX 750 kad malo padne cijena i to mi je rješilo sve probleme.

Hvala svima na savjetima :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.5.2014 15:05 (Zujko008).
10 godina
neaktivan
offline
AMD AM1 Socket

Evo da se pohvalim, komp je slozen, model kucista nazalost neznam {#}

Unutra sam stavio AMD Athlon 5350

                ASRock AM1H-ITX

                500gb WD Caviar Blue

                8gb G Skill Sniper 2133mhz(Planiram i uzet novi gaming komp pa cu onda tu stavit losiji RAM a ovo u gaming komp)

 

Jos ima mjesta za GTX750 koju cu mozda kasnije ubacit kak sam i planiro... 

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
AMD AM1 Socket

Evo moje kombinacije

 

Athlon x4 5350

Asus AM1 AS AM1I-A

4 GB ddr3 1600 mhz

Kuciste (linkworld   )

WD blue 320 GB 16 mb cache (ima ga od prije)

 

cudo od kompa za ovakvu kombinaciju cijene/potrosnje

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
AMD AM1 Socket

Evo ja imam pitanje jedno malo drukčije nadam se da će mi neko pomoć

 

Trenutno imam Athlon 7750+ BE X2 procesor, neku midi martičnu, 4-6GB rama i 32-bitne windowse7.

NA racunalu uglavnom ne igram igrice nego e kao uredsko računalo ali najintenzivcnije što ga opterećuje je što ja volim imati po 5-10 aplikacija istovremeno otvoreno, ne bas zahtjevnih al danas i skype pije 150MB bez problema,   a od toga su bar dva vbrowsera stalno otvorena, a na jnjima nekad zna bit 20-30 tabova (jako često), a pola od toga videi itd. E sad sve to pije dosta rama a vjerojatno je zahtjevno i za graficku?

 

Trenutna konfiguracija mi radi jako sporo cim se ram malo zapuni a to bude brzo, pa moram recimo restartati browsere redovito (kad opera popije preko 1.31GB ili tak nest)

 

Hoce li mi konfiguracija s ovim 5350 porocesorom biti bolja.

 

Znam da čće sigurno biti tiša.

 

E da, nisam za trenutnu konfiguraciju napisao da ima 256MB integriranu neku graficku. Jel graficka s ovim procesorom bolja.

 

Hoce li mi omp s ovim procesorom manje stekati.

 

Ili je meni bottleneck na trenutnoj konfiguraciji RAM? Zbilja ne znam. Nekad i graficka zna pokazat pruge al to je jako rijetko.

 

Jak pattim na tiha racunala pa bi si kupio ovak nest (iako ne kuzim kak to da samo dva SATTA uredjaja mogu spojit na te   AM1 maticne)

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD AM1 Socket
goranbo kaže...

Evo ja imam pitanje jedno malo drukčije nadam se da će mi neko pomoć

 

Trenutno imam Athlon 7750+ BE X2 procesor, neku midi martičnu, 4-6GB rama i 32-bitne windowse7.

NA racunalu uglavnom ne igram igrice nego e kao uredsko računalo ali najintenzivcnije što ga opterećuje je što ja volim imati po 5-10 aplikacija istovremeno otvoreno, ne bas zahtjevnih al danas i skype pije 150MB bez problema,   a od toga su bar dva vbrowsera stalno otvorena, a na jnjima nekad zna bit 20-30 tabova (jako često), a pola od toga videi itd. E sad sve to pije dosta rama a vjerojatno je zahtjevno i za graficku?

 

Trenutna konfiguracija mi radi jako sporo cim se ram malo zapuni a to bude brzo, pa moram recimo restartati browsere redovito (kad opera popije preko 1.31GB ili tak nest)

 

Hoce li mi konfiguracija s ovim 5350 porocesorom biti bolja.

 

Znam da čće sigurno biti tiša.

 

E da, nisam za trenutnu konfiguraciju napisao da ima 256MB integriranu neku graficku. Jel graficka s ovim procesorom bolja.

 

Hoce li mi omp s ovim procesorom manje stekati.

 

Ili je meni bottleneck na trenutnoj konfiguraciji RAM? Zbilja ne znam. Nekad i graficka zna pokazat pruge al to je jako rijetko.

 

Jak pattim na tiha racunala pa bi si kupio ovak nest (iako ne kuzim kak to da samo dva SATTA uredjaja mogu spojit na te   AM1 maticne)

Neće bit bolja, rađe kupi neki Celeron G1820 ili Pentium s1150, Gigabyte H81, 4gb rama i to će radit dosta bolje

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD AM1 Socket
Bulldozer kaže...

Neće bit bolja, rađe kupi neki Celeron G1820 ili Pentium s1150, Gigabyte H81, 4gb rama i to će radit dosta bolje

Krivo, biti će bolja konfa na athlonu 5350, i to nekih ~15% bolja od 7750 dok će grafički biti drastično bolja od stare integrirane a i od grafike u bilokojem celeronu ili pentiumu koji intel ima na tržištu (tek i3-ka ima ok grafiku). Naravno sve to u 25W TDP, SOC koji ne treba chipsete vanjske, dok je Celeron sam 54W i još treba chipset na ploči a performansama u multi-threadu je Athlon za petama Celeronu, jedino ako bude cijeli vijek crunchao single thread onda bolje ići na Intel.

 

Pošto su OS-evi i većina današnjih programa multi-threadani slobodno odi na Athlona 5350 uz po mogućnosti Asus ITX ploču, čak možda iduće godine dobimo i nadogradnju u vidu beema AM1 procesora.

 

Pozdrav.

10 godina
neaktivan
offline
AMD AM1 Socket

Evo da mozda malo dignem temu iz mrtvih :)

Znaci odprije znamo da je AM1 procesore moguce overclockati samo na onoj jednoj asusovoj ploci, ali to se nedavno promijenilo.

Imam ASRock AM1H-ITX i danas sam iso gledat da li ima koji BIOS update, i na moje odusevljenje od kada sam kupio plocu izasla su dva.

Navedeno je da su updateom biosa omogucili OC, tako da cu sutra vjerojatno updateat biose i probat izvuc neki oc.

Takoder se nadam da su dodali oc za ram i/ili GPU, jer ce onda biti veselo :)

Bilo bi super da se moze OCat i preko 19v adaptera, ali sam primjetio da postoji jedna komponenta na ploci koja se i na stocku uzasno grije, neznam sad da li se to dogada i dok je spojena na napajanje, ali to cu sve pogledat sutra.

Uglavnom ocekujte rezultate sutra navecer ili ak budem vremenski u nekoj frci slijedeci tjedan.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
AMD AM1 Socket

Tko ima iskustvo i znanje ???


Sviđa mi se Athlon 5350. Vidim da ovdje ima geekova koji su ga upoznali u dušu i čak se malo poigrali s njim tak da bi mi dobro došla mala pomoć.
Trebam HTSP
Kanim s njim ....
- digitalizirat hrpu VHS materijala
- skidat TV emisije
- osnovno renderiranje slike tj. videa.... ( dodavanje ili micanje titlova, ubacivanje zvuka,   skraćivanje videa....i tak .... )
- po koji put pogledat nešto u full HD-u
- često znam imat otvoreno i po 50-setak prozora na netu
i...to bi bio maximum.
Ne igram grice, ne kanim radit animacije za Hollywood niti obrađivat algoritme za Cern ili Nasu ali me ipak zanima može li taj APU uz 4 GB rama, 500 GB hybrid hard i dobru tv karticu s hardverdskom enkripcijom da zadovolji ovo za šta mi treba ili mi treba dodatna grafička ili ....nešto   sl. s ovako zadovaljavajućim TDP-om ???
( btw. zna li netko dobru TV karticu koja u mogućnosti dekodirat IPTV signal-e ? Trenutno sam na H1 )

radoznali.kvark
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.4.2015 10:03 (radoznali.kvark).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD AM1 Socket
radoznali.kvark kaže...

Tko ima iskustvo i znanje ???


Sviđa mi se Athlon 5350. Vidim da ovdje ima geekova koji su ga upoznali u dušu i čak se malo poigrali s njim tak da bi mi dobro došla mala pomoć.
Trebam HTSP
Kanim s njim ....
- digitalizirat hrpu VHS materijala
- skidat TV emisije
- osnovno renderiranje slike tj. videa.... ( dodavanje ili micanje titlova, ubacivanje zvuka,   skraćivanje videa....i tak .... )
- po koji put pogledat nešto u full HD-u
- često znam imat otvoreno i po 50-setak prozora na netu
i...to bi bio maximum.
Ne igram grice, ne kanim radit animacije za Hollywood niti obrađivat algoritme za Cern ili Nasu ali me ipak zanima može li taj APU uz 4 GB rama, 500 GB hybrid hard i dobru tv karticu s hardverdskom enkripcijom da zadovolji ovo za šta mi treba ili mi treba dodatna grafička ili ....nešto   sl. s ovako zadovaljavajućim TDP-om ???
( btw. zna li netko dobru TV karticu koja u mogućnosti dekodirat IPTV signal-e ? Trenutno sam na H1 )

Mislim da ako želiš imati do 50 otvorenih kartica nebi dobro prošao sa 4gb RAM-a (računaj da grafička također koristi taj RAM).

Ja bez problema gledam 1080p, ali preoblem dolazi kod uređivanja videa. Koristio sam Camtasiu za spojit par 720p videa, stavit pjesmu u pozadinu i neke osnovne efekte ali se muci sa live prewievom. A i export je dosta trajao.

9 godina
neaktivan
offline
AMD AM1 Socket

kad već kupujem komp, ne želim da mi nešto šteka, a po mogućnosti da ne guta previše struje i da  je nadogradiv u idućih par god. pa ako imaš koju ideju....dobro došla ! ;)

radoznali.kvark
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.4.2015 18:42 (radoznali.kvark).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice