Windows neprepoznaje HDD

poruka: 11
|
čitano: 3.575
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Windows neprepoznaje HDD

Pozz! HDD je Toshiba dt01aca050. I device manageru ga pokazuje kao u i u BIOS-u. U this pc ga nema, u disk managmentu ga nema... HTINO!

sup bro?
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows neprepoznaje HDD

Pozz, imao sam isti problem. Skini HD Tune Pro. Sa Error Scan pogledaj dali ce biti stalno prikazano da je oštečen. Meni je bilo tako pa sam dobio novi hd u dučanu.

15 godina
offline
Re: Windows neprepoznaje HDD
Strm kaže...

Pozz! HDD je Toshiba dt01aca050. I device manageru ga pokazuje kao u i u BIOS-u. U this pc ga nema, u disk managmentu ga nema... HTINO!

- premalo podataka.. npr ako je disk kriptiran, passprotected i sl, tad jednako kao da nije spojen, npr s nekog notebooka.. zaboravi.

- ako je bilo što drugo, npr hidden particija, može biti drugim alatima, tad bootaj neki live..(linux, hirens, ..) disk-part-man alati to vide. Može i kuckanje u diskpart.

 

-i kvar.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.1.2015 18:03 (ihush).
13 godina
offline
Windows neprepoznaje HDD

Rješeno. Trebalo je reinstal drivere i restartirat komp. Prvotno je razlog jer sam pravio partricije u storage spaces i pravio pool.

sup bro?
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Windows neprepoznaje HDD

Pozdrav. Danas sam uzeo HDD WD SATA 64MB 3TB i spojio ga na isti kabel u kompu (win7) na kojeg mi je bio spojen i drugi disk.

Kad upalim komp, novi disk neprepoznaje.

Kad uključim stari disk na isti kabel, njega prepoznaje.

U BIOS-u prepoznaje i jedan i drugi.

U device menageru se također nalazi vidljiv je.

Ali, kad odem u my computer ga nema.

Kad u menageru kliknem add new device ga nema.

 

Znam da ga treba formatirati, ali kako da ga formatiram kad ga ne vidim??

 

PLS help.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.1.2015 20:41 (MarkoDj).
 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Windows neprepoznaje HDD

Formatiraj sa dvd windows instalacije ili live ubuntu dvd...

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Windows neprepoznaje HDD
MarkoDj kaže...

.

Znam da ga treba formatirati, ali kako da ga formatiram kad ga ne vidim??

 

PLS help.

 -disk manager, ... tek kad iniciajliziraš disk i kreiraš bar jednu particiju, možeš formatirati (i dobiti 'slovo'). Do tad win ne vidi disk.

 

.. ako već posotji 3TB particija, .. imaš problem GPTa-MBRa.. Obriši i kreiraj ono što ti sistem podržava, npr 2 particije manje od 2TB.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.1.2015 21:27 (ihush).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows neprepoznaje HDD

Sad sam počeo formatirati s Computer menagerom, našao sam tutorial na netu. Tako da je krenulo.

Valjda će formatirati kako treba... :/

Nisam disk dijelio na particije, jer me nije ni pitao...

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.1.2015 21:51 (MarkoDj).
15 godina
offline
Re: Windows neprepoznaje HDD

nisi počeo computer managerom, nego disk managerom. Tražiti tutorijal za to ..

koristi quick format, bio bi gotov prije nego klikneš 'next'..

particije su stvar izbora (ili ograničenja).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows neprepoznaje HDD
ihush kaže...

nisi počeo computer managerom, nego disk managerom. Tražiti tutorijal za to ..

koristi quick format, bio bi gotov prije nego klikneš 'next'..

particije su stvar izbora (ili ograničenja).

 

S Computer menagerom sam formatirao, potrajalo je cijelu večer ali sad je sve ok.

Nisam ni išao na quick format nego na ono duže formatiranje.

Ako je sve ok znači da se može i tako?

 

15 godina
offline
Re: Windows neprepoznaje HDD
MarkoDj kaže...
ihush kaže...

nisi počeo computer managerom, nego disk managerom. Tražiti tutorijal za to ..

koristi quick format, bio bi gotov prije nego klikneš 'next'..

particije su stvar izbora (ili ograničenja).

 

S Computer menagerom sam formatirao, potrajalo je cijelu večer ali sad je sve ok.

Nisam ni išao na quick format nego na ono duže formatiranje.

Ako je sve ok znači da se može i tako?

 

 ponovo (preciznost terminologije je važna jer se izbjegnu nesporazumi). Tvoj posao je gotov, ovo je onako, za nekog tko naiđe ako zatreba.. ''info''.

 

- nisi formatirao computer managerom, jer je to samo 'suma' managera (kolekcija toolsa). Sve operacije s diskom radi disk manager/managment. Razlika, npr googlanjem (upiši windows disk ili computer manager da bi vidio razliku) preciznost. Razlika kao ControlPanel i npr DeviceManager.. CPom ne radiš ništa, tamo se nalaze manageri/alati kojima se konkretna stvar odradi.

 

- korištenje quick formatiranja je normalno, (slow) samo kao izuzetak kad se mora (tad sys to upozori..), jer može trajati satima a konkretne koristi nema. Ovo nije kvar, tad su neka druga pravila..

- svejedno kako, čak je svejedno kojim OSom ili alatom, bitno je samo da je FS kojeg podržava (ima driver), npr s nekog boot medija ili linuxa (normalna je podrška za NTFS, FAT32.. uz linuxove FSove).

- npr razni alati te kategorije se ugl nazivaju disk/partition manageri. Npr Easeus popularan free, poznatiji Acronics, Paragon i sl.. koji mogu biti specijalizirani (podkategorije) npr ghosting/image, backup, cloning.. Svi su recimo tako, 'zgodniji' za korištenje nego win-disk.man i uobičajeno je da nisu trenutno izvršni dok se ne klikne 'apply'.. kod win disk managera tog nema. Početnik ne može isprobavati (igrati se s particijama, isprobavati..) jer trenutno izgubi sve.. dok onim dodatnima to nije problem do applyanja. Ali kao alat su ugl nepotrebni većini, jer koriste se samo kod formatiranja i sl. pa ih ne treba instalirati kao nepotrebno 'smeće'... situacije kad su potrebni kao spašavanje i sl, pa je bolje imati ih na nekom liveboot mediju. Linux, Hirens... kao 'borbeni komplet' u rezervi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice