Kako instalirati 1Tb na x64 XP ?

poruka: 17
|
čitano: 3.650
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Kako instalirati 1Tb na x64 XP ?

Ukopcao ja to sve i upalim ali nema diskića ...sto treba napraviti  ?? jel treba sto u biosu ukljuciti ?? jel moram neke drivere inst ??

 

Ppozorno slušam .... hvalaaaaaaaa

nema gaaa...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako instalirati 1Tb na x64 XP ?
Comfort kaže...

Ukopcao ja to sve i upalim ali nema diskića ...sto treba napraviti  ?? jel treba sto u biosu ukljuciti ?? jel moram neke drivere inst ??

 

Ppozorno slušam .... hvalaaaaaaaa

samo da tep itam znaci imas disk na koji ti je instaliran taj windows, a a naknadno si ubacio taj novi disk i ne pokazuje ti u windowsu.. eh ako je tako, fazon je u tome sto na njemu nemas dadoneticni sustav, tj. trebas ga formatirati i da ti on instlira tu adresu ako koristis Windows to je NTfS.. to da bi uradio otidji desni klik na MY Computer, onda na manage, onda na disk managment i tu moras naci svoj disk te ga formatiraj i to je to.. ako ti tu ne uspije tj. izbaci neki error, morat ces ga formatirati, na nacin kao kad dizes OS

Sve što možeš sad ostavi za kasnije
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako instalirati 1Tb na x64 XP ?

U Computer Managmentu ga imam ali nemogu nista napraviti, sastrane pise nije Iniciliziran a  na disku unallocated ?!!!

 

disk 1Tb je spojen preko sata a meni su Xp na drugom disku spojeni obicno .....

nema gaaa...
15 godina
neaktivan
offline
Kako instalirati 1Tb na x64 XP ?

Ukljuci ga na zivo i vidi dali ce ga prepoznat.

Forever MUFC
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako instalirati 1Tb na x64 XP ?
Comfort kaže...

U Computer Managmentu ga imam ali nemogu nista napraviti, sastrane pise nije Iniciliziran a  na disku unallocated ?!!!

 

disk 1Tb je spojen preko sata a meni su Xp na drugom disku spojeni obicno .....

 

Ako ti piše unlocated znači da nije kreirana particija. Desni klik na to i odabreš new partition, zatim odaberi primary partition i odaberi slovo za particiju , kao datotečni sustav odaberi ntfs.

 

Nakon toga imaš još opciju da formatiraš particiju i to je to.

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.6.2009 12:42 (ROADRUNNER).
15 godina
neaktivan
offline
Kako instalirati 1Tb na x64 XP ?

Reinsta liraj Windows, najlakše i naučikovitije riješenje.

Torrent je zakon!! S Linuxom dobiješ kuću, a s Windowsima samo proz ore. Statistika: 3 žuta , 3 crvena- zasad
Moj PC  
0 3 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako instalirati 1Tb na x64 XP ?
Koja_pila kaže...

Reinsta liraj Windows, najlakše i naučikovitije riješenje.

Nema apsolutno nikakve potrebe da reinstalira windowse. To je obično dodavanje novog diska.

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako instalirati 1Tb na x64 XP ?
Koja_pila kaže...

Reinsta liraj Windows, najlakše i naučikovitije riješenje.

 

jel da se smijem ili da plačem na ovaj gore komentar?

 

@autor: Pretpostavka: imaš SATA II disk, BIOS ti ga prepoznaje, u BIOS-u je omogućen SATA, u Admin toolsima na XP-u na "Disk Managment" ti je zasivljeno "Initialize"

 

Ponekad na starijim pločama SATA II diskovi znaju raditi problemčić koji si opisao. Neka od mogućih rješenja:

- Na stražnjoj strani diska (preko jumpera), ograniči disk na SATA I (150MB/s)

ili

- Na web stranici proizvođača matične ploče skini najsvježije drajvere za SATA

 

Ako uopće nemaš "Initialize", onda možda ne klikćeš na pravo mjesto.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.6.2009 13:10 (Zura).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako instalirati 1Tb na x64 XP ?
Zura kaže...
Koja_pila kaže...

Reinsta liraj Windows, najlakše i naučikovitije riješenje.

 

jel da se smijem ili da plačem na ovaj gore komentar?

 

@autor: Pretpostavka: imaš SATA II disk, BIOS ti ga prepoznaje, u BIOS-u je omogućen SATA, u Admin toolsima na XP-u na "Disk Managment" ti je zasivljeno "Initialize"

 

Ponekad na starijim pločama SATA II diskovi znaju raditi problemčić koji si opisao. Neka od mogućih rješenja:

- Na stražnjoj strani diska (preko jumpera), ograniči disk na SATA I (150MB/s)

ili

- Na web stranici proizvođača matične ploče skini najsvježije drajvere za SATA

 

Ako uopće nemaš "Initialize", onda možda ne klikćeš na pravo mjesto.

Ma kavi driveri za SATA, sta pricas, imaju samo driveri za RAID, idi ti u Coputer managment i vidi ima li ga tamo ako pise unlocated klikni na ti desnim i format.

Forever MUFC
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.6.2009 13:10 (ManchesterUTD).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako instalirati 1Tb na x64 XP ?
ManchesterUTD kaže...
Zura kaže...

ili

- Na web stranici proizvođača matične ploče skini najsvježije drajvere za SATA

 

Ako uopće nemaš "Initialize", onda možda ne klikćeš na pravo mjesto.

Ma kavi driveri za SATA, sta pricas, imaju samo driveri za RAID, idi ti u Coputer managment i vidi ima li ga tamo.

To gore sam htio napisati.. ostalo mi kad sam uređivao tekst.. SATA driveri su potrebni kao što Mančester kaže, samo ako koristiš RAID

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako instalirati 1Tb na x64 XP ?

Koliko sam ja shvatio njemu je disk inicijaliziran samo nije kreirana particija, znači samo treba kreirati particiju i formatirati, jer ako mu piše unlocated particija nije kreirana.

 

Detaljan postupak može naći ovdje : http://support.microsoft.com/kb/309000

 

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.6.2009 13:14 (ROADRUNNER).
15 godina
odjavljen
offline
RE: Kako instalirati 1Tb na x64 XP ?
ManchesterUTD kaže...

Ukljuci ga na zivo i vidi dali ce ga prepoznat.

  Ma bravo, da ga pokuša i na 220V uštekat!?

Iako SATA II standard podržava hot plug, podrška mora biti implementirana od strane kontrolera i od strane diska.

MA78G-DS3G, Athlon64 X2 5000+, 2x2 GB DDR2 800 MHz, 8600 GT 256 DDR3, 2x160 GB SATA WD HDD
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako instalirati 1Tb na x64 XP ?
MrBlc kaže...
ManchesterUTD kaže...

Ukljuci ga na zivo i vidi dali ce ga prepoznat.

  Ma bravo, da ga pokuša i na 220V uštekat!?

Iako SATA II standard podržava hot plug, podrška mora biti implementirana od strane kontrolera i od strane diska.

Ti si malo prolupao, ko je spominjao 220, a u ostalom SATAII je plig&play.

Forever MUFC
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako instalirati 1Tb na x64 XP ?

dobro je decki evo shvatio sam  tj krenuo u slaganje... nisam znao da se u Comp Men mora 2 puta kliknuti tamo di piseIniciliziran kad sam to kliknuo ona me pitao da li zelim inizilariti i onda je proradio i pokrenuo Wizard ...

 

 

 

Netko je tu spominjao da particiju staviom na primary pa me zanima da li mogu obje staviti na primay ili jednu a drugu na Extended partition ???? hvala ekipo ssvima na pomoći

nema gaaa...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako instalirati 1Tb na x64 XP ?
Comfort kaže...

dobro je decki evo shvatio sam  tj krenuo u slaganje... nisam znao da se u Comp Men mora 2 puta kliknuti tamo di piseIniciliziran kad sam to kliknuo ona me pitao da li zelim inizilariti i onda je proradio i pokrenuo Wizard ...

 

 

 

Netko je tu spominjao da particiju staviom na primary pa me zanima da li mogu obje staviti na primay ili jednu a drugu na Extended partition ???? hvala ekipo ssvima na pomoći

Mozes imati maksimalno 4 primarne particije, primarne particije su bootabilne a logicke (extended) nisu, to je glavna razlika. Tako da mozes staviti i dvije primary bez problema.

Logicke particije su kolicinom jedino ogranicene raspolozivim brojem slova za diskove. Tako i tako particije mozes poslije cijepati i mijenjati po volji npr. partition magic-om.

Ali kad je vec 1TB disk preporucio bih ti da napravis bar 3,4 particije jer ce ti se biti lakse snaci.

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.6.2009 17:24 (drnde).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako instalirati 1Tb na x64 XP ?

2 DRNDE: hvala lijepo brz i konkretan odgovor... sve cu staviti primarne jer mi niti jedna nece biti boot tako da nije bed .... hvala punoo

nema gaaa...
15 godina
odjavljen
offline
RE: Kako instalirati 1Tb na x64 XP ?
ManchesterUTD kaže...
MrBlc kaže...
ManchesterUTD kaže...

Ukljuci ga na zivo i vidi dali ce ga prepoznat.

  Ma bravo, da ga pokuša i na 220V uštekat!?

Iako SATA II standard podržava hot plug, podrška mora biti implementirana od strane kontrolera i od strane diska.

Ti si malo prolupao, ko je spominjao 220, a u ostalom SATAII je plig&play.

  Dobro, malo sam karikirao, ali ne piše koji ploči ima, pa ne možeš dati savjet na osnovi predpostavke. Čak i ako ima noviju ploču, a disk je u IDE kompatibilnom mode-u, u najmanju ruku će zablesati Windowse.

MA78G-DS3G, Athlon64 X2 5000+, 2x2 GB DDR2 800 MHz, 8600 GT 256 DDR3, 2x160 GB SATA WD HDD
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice