HDD Bad sectors

poruka: 14
|
čitano: 6.459
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
HDD Bad sectors

Jel ovo kriticno ???

Imal ikakav software da ovo popravi ili moram uzimati novi HDD ako je bas kriticno :$ .

 

Rjec je o starom WD1600AAJS koji je kupljen prije 4 godine.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.12.2011 22:15 (micr0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
HDD Bad sectors

S obzirom da su bad sectori na početku HDD-a probaj formatirat HDD i nanovo instalirat Windowse, također imaš i programa za bad sectore koje služe za lociranje i označavanje tako da taj dio diska se ne koristi(traži kroz tražilicu)

 

+ desni klik na C-disk(windowsi)>propertis>tools>ereor-checking>recovery bad sectors

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.12.2011 4:15 (Wuk19).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: HDD Bad sectors

HDD Regenerator -> iz DOS-a i rokaj.{#}

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
12 godina
offline
Re: HDD Bad sectors
Don Kihoty kaže...

HDD Regenerator -> iz DOS-a i rokaj.{#}

tako je <3

12 godina
protjeran
offline
HDD Bad sectors

Sve ovo jest samo šala.

HD Regenerator i slični programčići privremeno zaustavljaju širenje bad sektora koje je u biti nezaustavljivo.

Ne mogu se oni ni trajno softverski "izolirati".

Sve su to bajke za djecu. {#}

Treba mi 1 mil. dolara. Ima li tko da mi ih pokloni ?
 
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
HDD Bad sectors

Čim se počnu javljat bad sectori - moja je preporuka da počnete radit backup bitnih stvari s tog hard diska na drugo mjesto da poslije ne bi žalili .
Bad sectori se mogu izolirat,al kad se jednom pojave bad sectori,bit će ih sve više i više i bilo bi pametno uzet novi hard disk. 

AMD Phenom II X4 B45 @ X3 3.75 GHz : http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2123285
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HDD Bad sectors
mstaglicic kaže...

Čim se počnu javljat bad sectori - moja je preporuka da počnete radit backup bitnih stvari s tog hard diska na drugo mjesto da poslije ne bi žalili .
Bad sectori se mogu izolirat,al kad se jednom pojave bad sectori,bit će ih sve više i više i bilo bi pametno uzet novi hard disk. 

Slažem se. HDD regenerator može trajati jako dugo a i uspjeh nije zagarantiran. Uglavnom bad sectori su početak kraja za HDD.

When all else fails - crowbar the fucker
13 godina
offline
HDD Bad sectors

Nakon današnjih nekoliko različitih blue screen-ova i smrzavanja računala, više uopće neznam u čemu je problem! Hard disk 160GB cijelo vrijeme čita nekog vraga i čuje se ko traktor, instaliram nove Windowse 7 na hard od 60GB koji je star 8 godina i sve radi super. Skinem HD Tune i oba 2 harda nemaju niti jednog bad sectora, mada ovaj od 60GB pokazuje neke warning-e za koje ja neznam šta bi trebale značit i sad da li bi mi netko mogao reći u čemu je problem kod ovog prvog harda od 160GB?! Zašto su se dešavali BS-ovi i da li mogu još kako istestirat hard?

 

Tnx! :)

160GB 160GB
1 warning na hardu od 160GB 1 warning na hardu od 160GB
Nekoliko warning-a na hardu od 60GB Nekoliko warning-a na hardu od 60GB
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
HDD Bad sectors

isti imam problem ali rijesio sam sa hdd regenerator.al ne znam koliko ce to trajat al evo kako je izgledalo.isti je hdd

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.1.2012 14:55 (moRtal_ze).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
HDD Bad sectors

pozdrav, evo pišem ovdje svoje pitanje ne želeći stvarat još jednu ovakvu temu

imam li razloga za kupnju novog hard diska, jer baš i ne razumijem očitavanje smart-a.

treba mi drugo mišljenje jer su mi se windowsi počeli smrzavati i ne reagira na ništa jedino restart pomaže (u software-u nije problem sve sam isprobao)

hvala unaprijed

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HDD Bad sectors
tetkica kaže...

pozdrav, evo pišem ovdje svoje pitanje ne želeći stvarat još jednu ovakvu temu

imam li razloga za kupnju novog hard diska, jer baš i ne razumijem očitavanje smart-a.

treba mi drugo mišljenje jer su mi se windowsi počeli smrzavati i ne reagira na ništa jedino restart pomaže (u software-u nije problem sve sam isprobao)

hvala unaprijed

 

Snimaj podatke s toga diska, taj je dao svoje, moraš kupit drugi, preporuka WD BLACK.

Valentin
13 godina
neaktivan
offline
Re: HDD Bad sectors
micr0 kaže...

Jel ovo kriticno ???

Imal ikakav software da ovo popravi ili moram uzimati novi HDD ako je bas kriticno :$ .

 

Rjec je o starom WD1600AAJS koji je kupljen prije 4 godine.

 

 

Ako imaš Windows 7, prvo gurni USB od HDD u kompjuter i trebao bi te pitati Check for Bad Sectors. I klikni na "Check". Ako nije ponudio onda: uđi u My Computer>desni klik na HDD>Properties>Tools>Check for Bad Sectors i to je to.

 

Netreba ti nikakav HD Tune i te gluposti.

14 godina
neaktivan
offline
HDD Bad sectors

Imam hd od 250 gb,na prvih 100 gb nemam bad sectora¸a na ostalom dijelu imam,kako sad da formatiram disk na dvije particije,tako da ovu particiju gdje su bad sectori ostavim sa strane,da stavim prvih 100 gb c disk,a ostalo d disk,ili obrnuto

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice