2 ssd - da li mogu i jos koje pitanje

poruka: 3
|
čitano: 1.436
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
2 ssd - da li mogu i jos koje pitanje

Pozdrav,

zelio bi uzeti jos jedan dodatni ssd za kompjuter, posto ovaj prvi koji imam ce biti samo za win,na drugi po potrebi snimio igrice.

ono sto me zanima da li ja to mogu normlano spojiti sve na svoju maticnu (trebam li nesto posebno pripaziti) i koliko i kako bi to sljakalo sve? nisam se nikad sa takvim necim susreo pa me zanima

 

maticna je

Gigabyte Technology Co., Ltd. 990FXA-UD3 (CPU 1)

ali i ostali podaci su pod moj opis (mislim da su trenutno samo 3 diska spojena,ali bi morao provjeriti kad dodem doma tocan broj)

 

hvala i lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
2 ssd - da li mogu i jos koje pitanje

pozdrav,

 

pa ima matična 6x SATA, dakle podržava...

 

pazi samo dok spajaš novi SSD da kao boot ostane ovaj Samsung Evo 120 GB...

 

ako je i točno taj disk, uvijek možeš u BIOSu/UEFIu očitati i ser. br. diska pa da ne zezneš redoslijed...

 

kad se Windowsi podignu, možeš u Disk Managementu inicijalizirati disk, eventualno ga podijeliti na particije i promijeniti im slovne oznake..

 

ako nisi mijenjao neke sistemske putanje, naravno...

 

ako nisi, evo i uputa za seljenje Users mape, da se SSD bolje iskoristi:

 

https://www.bug.hr/forum/topic/windows/seljenje-profila-users-mape-disk-po-izboru/250853.aspx

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: 2 ssd - da li mogu i jos koje pitanje

možeš koristiti do 16/26 fizičkih diskova istovremeno, ovisno koji standard (SCSI/kontroler/BIOS kojeg nasljeđuju OSevi ili win-eng abeceda) uzmeš kao usko grlo.. ako ti fizički stane disk u kućište i ako imaš priključak za struju-podatke. U projsečno kućište stane 3-8 diskova, na mjesto standardnog 3.5" može par/više SSDova.. itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice