Televizija i PC u jednom-kako je bolje?

poruka: 6
|
čitano: 6.016
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Televizija i PC u jednom-kako je bolje?

Okej ljudi trebam stručni savjet. Imam u stanu kabelsku tv od KERMAN doo i želio bi gledat na pc-u i tv i da mi radi ko komp-ugl za gledanje serija. Već imam u dnevnoj sobi genijalni LGLH3000 od 32 inča i sa MPEG4 DVB_t, u njega mi ide direkt kabel od antene/kablovske. U moju sobu je razveden još jedan priključak, i htio bi si tam stavt manji tv, 22 inča ili tako nešto.

 

E sad, pc mi je stariji, grafička je ATI RADEON 9550, podržava reze do 1280x1024 mislim, ja i dalje radim na dobrih 1024X768, to mi je dosta-spajam preko VGA kabla (mislim, ne kužim se u to, kad se monitor pali  piše D-sub -jel to onda DVI?) na 19' SAMSUNG CRT monitor. Slika super , sve mi šteka.

 

Sad bi ja htio maknut CRT monitor i stavit u sobu jedan LCD tv umjesto njega-mislim da se on može fino istim načinom spojit kao i monitor. Pitanje je da li ću moć gledat kabelsku, da li samo da uštekam kabel u lcd tv pa onda ga gledam kao tv, a kad oću gledat divx-e i slično da ga uštekam u pc?Ili može to bit stalno ukopčano odjednom oboje.

 

Ili je bolje kupit lcd monitor, pa u pc ubacit tv tuner-karticu za gledanje telke-tu me muči da li mogu tu kablovsku? Da li ima tu rješenja? Ti tv tuneri koliko znam hvataju samo onaj signal po zraku, ne i kabelsku. A ja oću gledat i kabelsku i da mogu lcd monitor /tv koristit i za pc. Ima li kakvo tu rješenje da ne moram sve odvojeno-mogu li tv tuneri-kartice primati signal iz kabelske, mislim to se spaja isto kao tv onda?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Televizija i PC u jednom-kako je bolje?

jel ko zna kaj da radim ljudi?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Televizija i PC u jednom-kako je bolje?

Neki televizori imaju ulaz(DVI,VGA) na koji spajaš kabal iz grafičke. Oni ti mogu primat normalni televizijski signal tj. na njega spajaš tv isto kao i na običnom televizoru. Imaju sve ulaze(SCART, RF....). Na daljinskom imaju tipku pomoću koje prebaciš na sliku sa kompjutera. Pa možeš gledat tv i kompjuter u jednom.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.3.2010 15:06 (captain_soap_McTawish).
 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Televizija i PC u jednom-kako je bolje?
Ja isto imam lg-evu televiziju i komp mi je spojen na vga ulaz( na tv-u),mogu gledat tv i kad ocu na komp samo pribacim na tv-u da ocu vga ulaz
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Televizija i PC u jednom-kako je bolje?

I ja imam komp sa starom grafičkom radeon 9600XT i imam kabelsku preko b.net-a. Kupio sam TV-tuner karticu Cinergy 400 (mislim da se tako zove) upiknuo u komp i još sam kupio onaj T-razdjelnik za antenu i malo običnog antenskog kabla. T-razdjelnik sam ušteko u "utičnicu" od b.neta. Jedan kabel sam provukao prema kompu i uštekao u TV karticu, a drugi kabel sam uštekao u običan CRT TV. Komp mi je spojen na LCD monitor preko VGA. Sve normalno funkcionira I gledam programe na kompu neovisno o programima na TV-u i još mogu snimati sve programe na kompu. U svakom slučaju ako se odlučiš na kupovinu TV kartice svakako neka ima MPEG-2 tuner, a ako nađeš bilo bi još bolje MPEG-4.

 

MPEG-2 dovoljno za gledanje običnih programa na TV-u

MPEG-4 za gledanje HDTV programa

 

Tako sam barem ja shvatio. Ako griješim slobodno me ispravite.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Televizija i PC u jednom-kako je bolje?
marik7 kaže...

Okej ljudi trebam stručni savjet. Imam u stanu kabelsku tv od KERMAN doo i želio bi gledat na pc-u i tv i da mi radi ko komp-ugl za gledanje serija. Već imam u dnevnoj sobi genijalni LGLH3000 od 32 inča i sa MPEG4 DVB_t, u njega mi ide direkt kabel od antene/kablovske. U moju sobu je razveden još jedan priključak, i htio bi si tam stavt manji tv, 22 inča ili tako nešto.

 

E sad, pc mi je stariji, grafička je ATI RADEON 9550, podržava reze do 1280x1024 mislim, ja i dalje radim na dobrih 1024X768, to mi je dosta-spajam preko VGA kabla (mislim, ne kužim se u to, kad se monitor pali  piše D-sub -jel to onda DVI?) na 19' SAMSUNG CRT monitor. Slika super , sve mi šteka.

 

Sad bi ja htio maknut CRT monitor i stavit u sobu jedan LCD tv umjesto njega-mislim da se on može fino istim načinom spojit kao i monitor. Pitanje je da li ću moć gledat kabelsku, da li samo da uštekam kabel u lcd tv pa onda ga gledam kao tv, a kad oću gledat divx-e i slično da ga uštekam u pc?Ili može to bit stalno ukopčano odjednom oboje.

 

Ili je bolje kupit lcd monitor, pa u pc ubacit tv tuner-karticu za gledanje telke-tu me muči da li mogu tu kablovsku? Da li ima tu rješenja? Ti tv tuneri koliko znam hvataju samo onaj signal po zraku, ne i kabelsku. A ja oću gledat i kabelsku i da mogu lcd monitor /tv koristit i za pc. Ima li kakvo tu rješenje da ne moram sve odvojeno-mogu li tv tuneri-kartice primati signal iz kabelske, mislim to se spaja isto kao tv onda?

Možeš!

Kupiš si neku pc tv karticu,instaliraš u komp i pikneš kabel od kablovske(naravno moraš kupiti spliter za antenu sa dva izlaza kabla,jedan tv,a drugi komp)

Ja imam Cinergy tv600,stara več 3-4-5 god. spojenu na kablovsku i sve super

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice