Tajne, kvarovi i popravak televizora! izdvojena tema

poruka: 1.680
|
čitano: 1.617.620
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Definitivno daj nekome da ispita, ali da zna kaj radi. 

Tak glupi kvar, nema šanse da bih bacio TV. 

Pogotovo kak su ovi LCDovi modularni, praktički, nema bacanja. 

Inače, znam za lika koji u Zagorju živi od trgovanja modulima za moderne Plazma/LCD/LED televizore. 

Tak da je to zapravo super u odnosu na CRT kad je čovjek baš morao znati što radi i kak radi. 

Kruha i igala...
 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ništa, onda ću probat naći nekog, hvala ti puno na vremenu i pojašnajvanju!  

A sad, ima li netko preporuku za dobrog servisera TV-a u ZG s obzirom da mi je to potpuno nepoznato područje 

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.7.2016 22:38 (VeX7).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

   Plazma Panasonic Viera TX-P37X20E pojavio se crni dio na lijevoj strani ekrana širine oko 10 cm.Taj dio slike fali.Što bi mogao biti uzrok.

Evo slike.Pozdrav.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
stiv kaže...

   Plazma Panasonic Viera TX-P37X20E pojavio se crni dio na lijevoj strani ekrana širine oko 10 cm.Taj dio slike fali.Što bi mogao biti uzrok.

Evo slike.Pozdrav.

 Vjerovatno također loš spoj na konektoru od flat kabela, 99% da je to.

To ti je pločica s oznakom XL ili tak nekaj.

Uglavnom, kabel joj ide prema lijevoj strani ekrani, znači desno kad gledaš odozada Tv.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.7.2016 23:54 (fer-de-lance).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Bi li to mogao popraviti sam?Znači moram skinuti zadnju stranicu ,pronaći tu pločicu i što sa kablom?

8 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
stiv kaže...

Bi li to mogao popraviti sam?Znači moram skinuti zadnju stranicu ,pronaći tu pločicu i što sa kablom?

 Moraš samo ištekati plastične poklopce od kabela, očistii kontakte i na konektoru i na kabelu, i onda sve ponovno uštekati.

Ali, to zna često ispasti težak problem.

Plazma ti se tak grije da se konektori praktički pretvore u krutu plastiku, praktički pucaju tek-tak, pa treba velika opreznost kad se radi s tim.

A ond akad ištekaš, ak se ne da normalno zatvorit, onda moraš s nekom ekstra jakom trakom zakeljit i nadat se najboljem.

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.7.2016 0:29 (fer-de-lance).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
fer-de-lance kaže...
stiv kaže...

Bi li to mogao popraviti sam?Znači moram skinuti zadnju stranicu ,pronaći tu pločicu i što sa kablom?

 Moraš samo ištekati plastične poklopce od kabela, očistii kontakte i na konektoru i na kabelu, i onda sve ponovno uštekati.

Ali, to zna često ispasti težak problem.

Plazma ti se tak grije da se konektori praktički pretvore u krutu plastiku, praktički pucaju tek-tak, pa treba velika opreznost kad se radi s tim.

A ond akad ištekaš, ak se ne da normalno zatvorit, onda moraš s nekom ekstra jakom trakom zakeljit i nadat se najboljem.

 Otvorio otraga,čistio one bijele i žute široke flat kabele.Slijeve strane ,gledano otraga ima5,6 žutih širokih kratkih koji vjerovatno idu na panel,desno imaju 2,dole isto puno.Skidao ,čistio ,alo ništa,sad se na desnoj strani pojavile i neke sitne crtice.

8 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Hm, onda ti je vjerovatno XL ploča u banani, odnosno kak već ima oznaku za tu stranu. 

Imaš na Ebayu za cca. 15$ 

Kruha i igala...
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav!

 

Imam problem sa Telefunken televizorom. Neželi upaliti iz prve, nego tek nekon određenog broja pokušaja koji varira (5-15 puta). U tom periodu se ugasi plava standby lapica i "krene" da se pokrene i samo se upali standby kao da sam ga ugasio (nema slike ni u jednom trenutku). Rastavio sam ga i na prvu se sve čini ispravno, no par kondenzatora je nabubrilo (gledao sam samo pločicu mrežnog dijela gdje se dovodi napajanje).

Što još može biti uzrok problema?

 

Hvala unaprijed.

Float like a butterfly, sting like a bee!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Nije tebi pitanje što još može biti uzrok problema, nego ti kondenzatori i jesu uzrok problema. Zamijeni ih i vjerojatno će sve biti ok. Preporuka je da zamijeniš sve kondenzatore na napajanju, jedino ne moraš onaj najveći u primaru.

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Imam pitanje sada. Dali ti mislis na sve elektrolitske kondenzatore ili? 

Evo šaljem sliku ploče, pa ako ti nije problem da mi pojasniš što točno znače "kondenzatori na napajanju" (ne vjerujem da se to poistovjećuje sa cijelom pločom)

 

Inače sam kupio kondenzatore elektrolitske danas za one koje mislim da su u problemu, tj. malo su napuhani ali jos nisu probili i prekrižit ću ih na slici.

 

Slika



 

Float like a butterfly, sting like a bee!
8 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Dobro ti je rekao, zamijeni i ovih par preostalih, par kuna troška, a budući da su istog proizvodača ko i ovi, ionak budu i oni krepali uakoro, tak da ih rade zamijeni sad kad si već u poslu, nego da za par mjeseci opet otvaraš sve i mijenjaš osve preostale. 

I preporuka je da kupiš one s većom maksimalnom temperaturom, ako nije velika razlika u cijeni. 

Jer elektroliti su uvijek vrući, tak da je bolje kupiti izdržljivije. 

Kruha i igala...
 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Imam još za zamjeniti kondenzator od 2700uF/16V i nažalost nema ga za kupiti niti u kronosu niti u chipoteci, samo od 2200 ili 3000uF

Dali može poslužiti i kondenzator većega kapaciteta ili to nebi preporučili?

Float like a butterfly, sting like a bee!
8 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Da, možeš veći staviti, jer ti elektroliti služe samo za peglanje napona, pa točna vrijednost nije kritična. 

I kad ih lemiš ostavi ih malo odignute od pločice, bit će hladniji. 

Kruha i igala...
 
0 0 hvala 1
16 godina
protjeran
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Imam čudan problem s TVom. Relativno nov, ima godinu i pol dana, radi se o Samsungovom Smart TVu (mogu pogledati u papirima koji model točno ako treba). Prije tjedan dana krepao mi MAXTV usred grmljavine. Bio HT tehničar zamjenio uređaj ali sad mi daje jaku zelenu boju. Probao drugi SCART kabel, probao na drugi TV i tamo je ok slika, probao spojiti kućno kino na TV i tamo mi daje jako zacrvenjenu sliku. Šta je moguće da je grmljavina preko MAXTV uređaja shebala SCART na TVu? Sve ostalo na TVu radi normalno, antenska slika je normalna...

MAXTV MAXTV
KUĆNO KINO KUĆNO KINO
život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.7.2016 21:25 (Prince-Artas).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Da, moguće itekak. 

Uvali na garanciju i pravi se mutav.  

Možda prode. 

Ak ne prode, koristi HDMI. 

Kruha i igala...
 
1 0 hvala 1
16 godina
protjeran
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Tog se nisam ni sjetio, ustvari nisam ni pogledao MAXTV uređaj otraga  Radi dobro sad. A odnit ću je reklamirat tamo kad mi garancija bude pri kraju, možda dobijem novu i bolju 

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Teško da ćeš dobiti novu i bolju, prije će biti da ćeš dobiti novu i istu matičnu ploču

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Evo da se javim, kondenzatori su promijenjeni i sve radi "cakum pakum".

Hvala na pomoći!

Float like a butterfly, sting like a bee!
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Jutros upalio tv i izbacilo mi ovo
kao da je netko udario u tv noćas,moze li sse ovo jednostavno popraviti ili da nosim serviseru?
CAUSE BABY I COULD BUILD A CASTLE OUT OF ALL THE BRICKS THEY THREW AT ME
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ovo definitivno izgleda kao fizičko oštećenje ekrana (LCD panela), znači nema jednostavnog rješenja, a pitanje je i koliko je isplativ popravak. Pitaj u servisu.

KaeR
9 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

jesu li to dead pixels

CAUSE BABY I COULD BUILD A CASTLE OUT OF ALL THE BRICKS THEY THREW AT ME
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
hanteed kaže...

jesu li to dead pixels

 Mislim da se mrtvi pikseli odnose na "mrtve točke" a kod tebe su razlivene linije.

primjer mrtvog pixela

 

Evo primjera problema sa ovog foruma, izgleda slično a uzrok je fizičko oštećenje lcd panela > primjer

Float like a butterfly, sting like a bee!
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.7.2016 13:08 (maxy440).
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

To je razbijeno, a vidi se točno i gdje je tko lupio i gdje se proširilo.

 

Obično spada u neisplative popravke, ali vrijedi probati...

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
tiki kaže...

To je razbijeno, a vidi se točno i gdje je tko lupio i gdje se proširilo.

 

Obično spada u neisplative popravke, ali vrijedi probati...

 ja ne znam da je itko udario u televiziju 

zakleo bih se

citao sam nesto moze se pregrijat,da  ije do pregirjavanja

CAUSE BABY I COULD BUILD A CASTLE OUT OF ALL THE BRICKS THEY THREW AT ME
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Stavi prst na mjesto gdje je rupa, odnosno gdje je počela pukotina. Ako se tamo pretjerano grije, moguće. No šanse za to su minimalne, i obično se desi pri rubu tv-a

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Rasirila se slika na Quadro tv,kako da popravim
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
mileesk kaže...
Rasirila se slika na Quadro tv,kako da popravim

 Pretpostavljam da je to CRT televizor. 

Ako je, onda ti je vjerovatno neispravna konvergencija, a to se može poriktati namještanjem magnetskih prstena iza katodne cijevi. 

A to rijetki ljudi znaju ispravno poriktati. 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.7.2016 19:32 (fer-de-lance).
8 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Evo i jedno moje pitanje: da li se netko od vas susreo s problemom da LED TV ne želi učitati firmware iz memorije svaki put prilikom paljenja?

Bar mislim da je u tome problem, budući da nakon par ištekavanja iz struje uspije učitati cijeli firmware (inače samo učita logo proizvođača i dalje ništa).

TV je Elit 3212 (82 cm LED), a main board je CV309H-X.

 E sad, ako sam dobro naslutio problem, je li problem u lošem spoju EEPROM-a?

Probati reflow?

Jer taj main board praktićki ne mogu nigdje nabaviti, osim direktnom narudžbom od proizvođača.

Kruha i igala...
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav

 

Imam možda malo čudno pitanje, ali evo danas sam razbio stalak za TV. Radi se o Grunding TVu i očito nisam dobro zašarafio stalak i pao mi na pločiće i staklo se rasulo. Sad me zanima postoji li mogućnost kupovine samo tog stalka negdje? Nekom brzinskom pretragom na googlu sam našao samo zidne nosače no to me ne zanima. Znači radi se o ovom TVu pa me zanima za taj stakleni nosač/donji dio.

 

I još me zanima ako netko ima iskustva. Jel to neki univerzalni nosač ili?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice