Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.379
|
čitano: 14.179.923
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
vax kaže...

Pozdrav može pomoć, mislim se između 2 tv-a za apartman, manja udaljenost gledanja cca 2.5 m

 

SAMSUNG LED TV UE43AU7172, UHD, SMART

 

ili

 

PHILIPS LED TV 43PUS7556/12

 Uzmi koji god ti je povoljniji, ipak je za apartman. Ja sam si za istu namjenu uzeo prošle godine LG 43UP7500 (IPS na 60Hz sa običnim daljinskim (bolje izdrži goste)) sa zidnim nosačem za 2600kn, više ni ne treba.

 Razlika mi je u 120 kn zato i pitam...

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
VedranMik kaže...

Bok,

Tražim savjet u vezi kupnje novog TVa, ništa special, gledanje iz kreveta i to je to, nisam nešto zahtjevan :)

Ukratko:

 

  • Android TV
  • 55"
  • 4K
  • VESA kompatibilnost za zidni nosač
  • do 3000kn

 

Nekakav best deal koji sam našao samostalno je prethodno spomenut Grunding TV na akciji u Elipsu (samo veći):
https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/GRUNDIG-55GFU7800B/

 

Je li ima još kakav dobar bang-for-buck do 3000kn?

 
Eto, na kraju Grunding otpada nakon dosta duge diskusije, a i vidim da Android TV nije baš nešto što se da pronaći do 3000-3500kn, 55"?

Ne razumijem se pretjerano, držim se Samsung/LG jer su imena, makar me zanima kakva su mišljenja o TCL i Hisense kao više budget-friendly televizorima?

Koji je po vama best-buy u ovom price rangeu?

Radi se o TV na zidu koji će se većinom gledati iz kreveta, na 2.5m udaljenost

Također, nisam zahtjevan user jer godinama nisam imao TV i koristio PC monitore za gledanje - praktički bilo koji TV je veliki upgrade

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
VedranMik kaže...
VedranMik kaže...

Bok,

Tražim savjet u vezi kupnje novog TVa, ništa special, gledanje iz kreveta i to je to, nisam nešto zahtjevan :)

Ukratko:

 

  • Android TV
  • 55"
  • 4K
  • VESA kompatibilnost za zidni nosač
  • do 3000kn

 

Nekakav best deal koji sam našao samostalno je prethodno spomenut Grunding TV na akciji u Elipsu (samo veći):
https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/GRUNDIG-55GFU7800B/

 

Je li ima još kakav dobar bang-for-buck do 3000kn?

 
Eto, na kraju Grunding otpada nakon dosta duge diskusije, a i vidim da Android TV nije baš nešto što se da pronaći do 3000-3500kn, 55"?

Ne razumijem se pretjerano, držim se Samsung/LG jer su imena, makar me zanima kakva su mišljenja o TCL i Hisense kao više budget-friendly televizorima?

Koji je po vama best-buy u ovom price rangeu?

Radi se o TV na zidu koji će se većinom gledati iz kreveta, na 2.5m udaljenost

Također, nisam zahtjevan user jer godinama nisam imao TV i koristio PC monitore za gledanje - praktički bilo koji TV je veliki upgrade

 

Predpostavit ćemo da je velika šansa da ti je monitor IPS ili TN panel, a TV pored kreveta inače znači većinsko gledanje navečer, direktno ispred (ne pod kutem). Utoliko bi trebao gledati TV sa VA panelom jer onda neće biti onako brutalno siva crna kao na IPS/TN monitorima.

 

LG ima VA panele u određenim (okruglim) brojevima veličina i u manjini su naspram LG IPS modela - 50", 60", 70" , 82". Ti tražiš 55" znači Sony/Samsung. Sony je odmah u startu preskup, znači Samsung - koji god ti upada u cijenu jer za te novce možeš dobiti jedino najniže serije tipa AU7000. Razlika kreće tek kada dođeš do početnog QLED modela Q60A koji je 4200kn u Sancta Domenici trenutno.

11 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Upravo gledam taj Q60A u Sancti i svrbi me da ipak iskeširam možda za QLED

Mislim da bih i do 60" išao bez beda na zid, pa pogleda što se nudi.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
VedranMik kaže...

Upravo gledam taj Q60A u Sancti i svrbi me da ipak iskeširam možda za QLED

Mislim da bih i do 60" išao bez beda na zid, pa pogleda što se nudi.

Postoji LG 60UP8000 za iste/slične novce (ali treba provjeriti da li je dobavljiv):

 

https://www.nabava.net/search.php?q=lg+60up&cod=&cdo=

 

 

Ili Samsung 55Q60A:

 

https://www.nabava.net/search.php?q=samsung+55q60a&cod=&cdo=

 

 

Oba su VA na 60Hz.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

Iako su ista klasa/serija, AU je iz 2021, a TU je 2020.

14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koji TV kupiti za do oko 7500 kuna bar 55 inča? Lg oled ili možda neki Samsung? 

17 LG OLED C1 55 inča
2 SAMSUNG QLED
1 Neki treći?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mmafan kaže...

Ne, nema nikakve veze s nekom hvalom. Pa da se hvalim, onda bih prvo rekao da mi je ugođaj u dnevnom kao da imam kino doma :D  Govorim realno, to što svatko ima drugačiji ukus je druga stvar. 75 inča je normalna veličina tva, pogotovo za 4k materijal, a da ne govorim o 2:35:1 rezoluciji. Ukusi su različiti, ali tvrdnje da je 75 inča kao prvi red u kinu nemaju smisla, šta god netko rekao i tvrdio.  Imao sam prije ovoga tva, 55 inča, i bilo mi je premalo. Gledalo se s tri metra. Ako je tebi 55 inča tv velik sa 4,5 m udaljenosti onda super.

Kolega govoris subjektivno...


To da govoris realno je smjesno...

 

Pricamo o 4K materijalima a 90% ekipe gleda Max tv i sl...

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.6.2022 18:41 (R36).
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kada mi je grom sredio Sony 55" , par mjeseci sam imao 70" i tv je ogroman za udaljenost od 3.5 metra. Pa to je dimenzija uređaja 160 x 90 cm.  Svima je bio problem, glavobolje itd. Naprezanja kod čitanja teksta, glava ide kao u tenisu , lijevo desno. Zato svi i biramo zadnje redove u kinu, ugodnije je za gledanje.

 

Ipak nakon mjesec dana su se svi naviknuli i bilo nam je potpuno normalno.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Wontay kaže...

Kada mi je grom sredio Sony 55" , par mjeseci sam imao 70" i tv je ogroman za udaljenost od 3.5 metra. Pa to je dimenzija uređaja 160 x 90 cm.  Svima je bio problem, glavobolje itd. Naprezanja kod čitanja teksta, glava ide kao u tenisu , lijevo desno. Zato svi i biramo zadnje redove u kinu, ugodnije je za gledanje.

 

Ipak nakon mjesec dana su se svi naviknuli i bilo nam je potpuno normalno.

 A kad ameri kupe još veći za još manju udaljenost?

 

Kao ovaj (na 19:30):

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.6.2022 20:49 (Mad Ant).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
koorpa kaže...

 

može pomoć? muči me sličan problem kao post prije. preselili u novi boravak i sad mi 55 inch djeluje mali jer ga gledamo sa 4-4.5m udaljenosti, dok je u prethodnom stanu bio na 2.5m. razmišljam uzeti taj lg oled 65c11 ali me malo strah da neće i on biti mali. na koji lcd ići da je 75 inch u cjenovnom rangu sa ovim oledom, znači 12K max. i ako uopće... ? hvala!

 Na žalost ništa nije u tom rangu, samo eventualno blizu.

 

 

Sony 75X90J koji je VA FALD na 120Hz je OK, ali naravno nije OLED. Košta cca 13-14K kn.

 

Samsung 75QN95A koji je VA MicroLED na 120Hz je skoro duplo skuplji, pogotovo novopridošli B model. Smijeh.

 

Teška odluka ali kupio na kraju taj Sony, uglavnom zbog veličine. imao sam braviu i do sada (xe9005) pa sam znao što očekujem od ove nove i mogu reći da je slika odlična. OLED će nekom drugom prilikom. Veličina taman, nije pre veliko, moj subjektivni dojam.

 

monetary revolution
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav svima, mislim da sam se odlucio na c1 55, jedino se bojim jer mi je dnevna dosta svijetla. Al mislim da po trenutnoj cijeni to najbolja opcija.

Ja sam iz BiH i kod nas je navedeni tv na "akciji" 9.600kn, dok je u kod vas vidim oko 7.000kn trenutno. Krajem 8 mj idem u Zg, i planiram ga uzeti uz povrat poreza (kod vas je porez 22% kod nas 17%), ne znam da li se placa i carina prilikom uvoza. Da li je netko radio povrat poreza i koja je procedura, koliko dugo traje?
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
systemize kaže...
Pozdrav svima, mislim da sam se odlucio na c1 55, jedino se bojim jer mi je dnevna dosta svijetla. Al mislim da po trenutnoj cijeni to najbolja opcija.

Ja sam iz BiH i kod nas je navedeni tv na "akciji" 9.600kn, dok je u kod vas vidim oko 7.000kn trenutno. Krajem 8 mj idem u Zg, i planiram ga uzeti uz povrat poreza (kod vas je porez 22% kod nas 17%), ne znam da li se placa i carina prilikom uvoza. Da li je netko radio povrat poreza i koja je procedura, koliko dugo traje?

 Traje koliko se brzo mozes vratiti u radnju ;) Ali provjeri koliko ce te sve to izaci da na kraju ne bude skuplja pita nego tepsija ;) Vratices hrvatski pdv ali ce mozda na ulazu u BiH platiti carinu i PDV....

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
systemize kaže...
Pozdrav svima, mislim da sam se odlucio na c1 55, jedino se bojim jer mi je dnevna dosta svijetla. Al mislim da po trenutnoj cijeni to najbolja opcija.

Ja sam iz BiH i kod nas je navedeni tv na "akciji" 9.600kn, dok je u kod vas vidim oko 7.000kn trenutno. Krajem 8 mj idem u Zg, i planiram ga uzeti uz povrat poreza (kod vas je porez 22% kod nas 17%), ne znam da li se placa i carina prilikom uvoza. Da li je netko radio povrat poreza i koja je procedura, koliko dugo traje?

 Dodatni problem bi mogla biti i dobavljivost, vrlo upitno da će biti C1 za kupiti tada, mislim da sada idu zadnji primjerci C1 i preuzima C2...

 

Drugo, kada kažeš svjetla soba, misliš na puno velikih prozora bez zavjesa/roleta pa sunce ide direkt unutra ili možda vrlo jako svjetlo navečer (luster) dok se gleda? Jer luster lagano zagasiš i upališ neko manje svjetlo, ali velike prozore treba pokriti zavjesama/roletama, jer će inače pomoći samo najskuplji LED TV-i sa 1500+ nita svjetline, poput Samsunga QN95A (VA na 120Hz). A i onda će biti odsjaja okoline u ekranu, barem kod tamnih scena...

 

Drugim riječima, gledanje pod jakim svjetlom, dnevnim ili umjetnim, je samo za dnevnik i slične stvar gdje ti nije bitna kvaliteta slike već sadržaj, a "kritičko" gledanje filmova/serija dobre kvalitete (4K, HDR) treba obavljati u što tamnijem jer tada slika dobija na upečatljivosti (kao i u kinu).

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.6.2022 10:38 (Mad Ant).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Posmatrač kaže...
 Traje koliko se brzo mozes vratiti u radnju ;) Ali provjeri koliko ce te sve to izaci da na kraju ne bude skuplja pita nego tepsija ;) Vratices hrvatski pdv ali ce mozda na ulazu u BiH platiti carinu i PDV....

 Ne znam da li se mora vratiti u radnju ili im se moze uslikati sa carine obrazac i da npr podigne sestra ili uplate na njen racun ili eventualno poslati sestri postom. Sto se tice BH PDV- 17% i eventualno carine 10%, opet bi izaslo oko 7.350 kn, sto je znatno manje od 9.600kn koliko je kod nas na akciji. Ne znam zasto je tolika razlika u cijeni, kod nas je do akcije c1 55 kostao oko 11.500 kn

Mad Ant kaže...
 Dodatni problem bi mogla biti i dobavljivost, vrlo upitno da će biti C1 za kupiti tada, mislim da sada idu zadnji primjerci C1 i preuzima C2...

 Drugo, kada kažeš svjetla soba, misliš na puno velikih prozora bez zavjesa/roleta pa sunce ide direkt unutra ili možda vrlo jako svjetlo navečer (luster) dok se gleda? Jer luster lagano zagasiš i upališ neko manje svjetlo, ali velike prozore treba pokriti zavjesama/roletama, jer će inače pomoći samo najskuplji LED TV-i sa 1500+ nita svjetline, poput Samsunga QN95A (VA na 120Hz). A i onda će biti odsjaja okoline u ekranu, barem kod tamnih scena...

 

Drugim riječima, gledanje pod jakim svjetlom, dnevnim ili umjetnim, je samo za dnevnik i slične stvar gdje ti nije bitna kvaliteta slike već sadržaj, a "kritičko" gledanje filmova/serija dobre kvalitete (4K, HDR) treba obavljati u što tamnijem jer tada slika dobija na upečatljivosti (kao i u kinu).

 O ovomo dodatnom problemu nisam razmisljao, nemam plan B, tj drugi model ako se taj rasproda. Imaju dva velika prozora (sa zavjesama) na istom zidu na kojem je TV, na trenutnom jeftinjaku dosta se vidi odraz po danu iako nije nasuprot prozoru, vjerujem da ce opet biti bolje na LG.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
systemize kaže...
Posmatrač kaže...
 Traje koliko se brzo mozes vratiti u radnju ;) Ali provjeri koliko ce te sve to izaci da na kraju ne bude skuplja pita nego tepsija ;) Vratices hrvatski pdv ali ce mozda na ulazu u BiH platiti carinu i PDV....

 Ne znam da li se mora vratiti u radnju ili im se moze uslikati sa carine obrazac i da npr podigne sestra ili uplate na njen racun ili eventualno poslati sestri postom. Sto se tice BH PDV- 17% i eventualno carine 10%, opet bi izaslo oko 7.350 kn, sto je znatno manje od 9.600kn koliko je kod nas na akciji. Ne znam zasto je tolika razlika u cijeni, kod nas je do akcije c1 55 kostao oko 11.500 kn

Mad Ant kaže...
 Dodatni problem bi mogla biti i dobavljivost, vrlo upitno da će biti C1 za kupiti tada, mislim da sada idu zadnji primjerci C1 i preuzima C2...

 Drugo, kada kažeš svjetla soba, misliš na puno velikih prozora bez zavjesa/roleta pa sunce ide direkt unutra ili možda vrlo jako svjetlo navečer (luster) dok se gleda? Jer luster lagano zagasiš i upališ neko manje svjetlo, ali velike prozore treba pokriti zavjesama/roletama, jer će inače pomoći samo najskuplji LED TV-i sa 1500+ nita svjetline, poput Samsunga QN95A (VA na 120Hz). A i onda će biti odsjaja okoline u ekranu, barem kod tamnih scena...

 

Drugim riječima, gledanje pod jakim svjetlom, dnevnim ili umjetnim, je samo za dnevnik i slične stvar gdje ti nije bitna kvaliteta slike već sadržaj, a "kritičko" gledanje filmova/serija dobre kvalitete (4K, HDR) treba obavljati u što tamnijem jer tada slika dobija na upečatljivosti (kao i u kinu).

 O ovomo dodatnom problemu nisam razmisljao, nemam plan B, tj drugi model ako se taj rasproda. Imaju dva velika prozora (sa zavjesama) na istom zidu na kojem je TV, na trenutnom jeftinjaku dosta se vidi odraz po danu iako nije nasuprot prozoru, vjerujem da ce opet biti bolje na LG.

Lg oled ti nije pogodan da u njega direktno udara suncevo svijetlo.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ma nije ni jedan TV…ko uopce gledat tako TV..preko dana..pa postoje zavijese..a filmovi i serije se uglavnom navecer gledaju…malo je to preozbiljno shvaceno..
AUDIOFIL
Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
systemize kaže...
Posmatrač kaže...
 Traje koliko se brzo mozes vratiti u radnju ;) Ali provjeri koliko ce te sve to izaci da na kraju ne bude skuplja pita nego tepsija ;) Vratices hrvatski pdv ali ce mozda na ulazu u BiH platiti carinu i PDV....

 Ne znam da li se mora vratiti u radnju ili im se moze uslikati sa carine obrazac i da npr podigne sestra ili uplate na njen racun ili eventualno poslati sestri postom. Sto se tice BH PDV- 17% i eventualno carine 10%, opet bi izaslo oko 7.350 kn, sto je znatno manje od 9.600kn koliko je kod nas na akciji. Ne znam zasto je tolika razlika u cijeni, kod nas je do akcije c1 55 kostao oko 11.500 kn

....

 Ja sam u januaru platio za kesh 3080 km sa doplatom od 250 km za dodatnu garanciju 3 godine.Puna cijena je bila 3150 + 250 3 godine garancije......

Ali ne zalim tv je vrh. Ponovo uzivam gledati filmove i serije ;)

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže...
Ma nije ni jedan TV…ko uopce gledat tako TV..preko dana..pa postoje zavijese..a filmovi i serije se uglavnom navecer gledaju…malo je to preozbiljno shvaceno..

Da to znamo ti i ja ali hrpa korisnika ne razmislja tako,gledaju filmove na vivid mode itd.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
volegradele kaže...
Ma nije ni jedan TV…ko uopce gledat tako TV..preko dana..pa postoje zavijese..a filmovi i serije se uglavnom navecer gledaju…malo je to preozbiljno shvaceno..

Da to znamo ti i ja ali hrpa korisnika ne razmislja tako,gledaju filmove na vivid mode itd.

 To na oledu bode oci u svim uslovima.... JEdino kad se kur..im tj hvalim tv-om onda ide vivid a inace filmmaker mode i uzivancija.....

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Meni prika ima LG OLED B2.. (model prije C1)odmah nasuprot velike staklene stijenke i balkona..navuces malo zavijese i sve top..a popodne i navecer da ne govorim..nezz kome sunce drito tuce u TV..?!
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.6.2022 13:27 (volegradele).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

u jednoj poslovnici Sancte sam uočio na akciji Samsungov 55Q80A za 5300kn, sad, nije napisano je l' to samo ostao izložbeni ili šta.

Koliko vidim, na stranicama nemaju ništa osim nekog servisiranog u outletu po manjoj cijeni.

Je l' 5300kn dobar deal za taj TV? Još se premišljam oko Q60A, al' mi je ovaj zapeo za oko usput. :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
VedranMik kaže...

u jednoj poslovnici Sancte sam uočio na akciji Samsungov 55Q80A za 5300kn, sad, nije napisano je l' to samo ostao izložbeni ili šta.

Koliko vidim, na stranicama nemaju ništa osim nekog servisiranog u outletu po manjoj cijeni.

Je l' 5300kn dobar deal za taj TV? Još se premišljam oko Q60A, al' mi je ovaj zapeo za oko usput. :)

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q80-q80a-qled

 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
od novih tv vidim qned85a samsung ima ok cijenu..
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav kolege, molim preporuku TVa, nisam pratio tržište jako dugo pa sam ispao iz štosa.

Ograničen sam veličinom na 43" i novcima od 2500 do 3000kn. Vidio sam da se neke Samsung telke sada na akcijama(npr ovaj). Ima li što bolje za slične novce?

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
INCOGNITO99 kaže...

Pozdrav kolege, molim preporuku TVa, nisam pratio tržište jako dugo pa sam ispao iz štosa.

Ograničen sam veličinom na 43" i novcima od 2500 do 3000kn. Vidio sam da se neke Samsung telke sada na akcijama(npr ovaj). Ima li što bolje za slične novce?

 Od velika tri (Sony, LG, Samsung) nema, eventualno je neki IPS (kao LG 43"), a neki VA panel (Samsung većinom iako znaju poturiti i IPS u niže modele)...

 

To jest ima za malo više Samsung 43Q60A koji bi trebao biti QLED VA panel na 60Hz, znači kao i ovaj što si našao ali QLED uglavnom znači žarkije boje i malo veća svjetlina:

 

https://www.nabava.net/search.php?q=samsung+43q60&cod=&cdo=

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.6.2022 20:56 (Mad Ant).
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
INCOGNITO99 kaže...

Pozdrav kolege, molim preporuku TVa, nisam pratio tržište jako dugo pa sam ispao iz štosa.

Ograničen sam veličinom na 43" i novcima od 2500 do 3000kn. Vidio sam da se neke Samsung telke sada na akcijama(npr ovaj). Ima li što bolje za slične novce?

 To su ti sve žali boze tv s prelosim panelima, imas ovog Grundiga s fantasticnim ips panelom za ove novce, nazalost nesto slicno kod nas zaista nemaš na izbor! Android os, 5g garancije, nikakva zamucivanja po ekranu i slicni artefakti koje imaju skoro pa svi Va paneli tipa gdje im se crna kosa vuce 5cm iza glave zbog odvratno loseg response time-a, loptu ne vidis kad gledas utakmicu, znaci mutnilo žešće! loši kutevi.

https://www.hgspot.hr/led-tv-grundig-43gfu7800b-43-109cm-ultra-hd-4k-smart-tv-android-dvb-t2-c-s2-hevc-h-265

veci model:

https://www.hgspot.hr/led-tv-grundig-50gfu7800b-50-127cm-ultra-hd-4k-smart-tv-android-dvb-t2-c-s2-hevc-h-265

takoder odlican i za gaming, odaziv brutalan. Sretno!

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.6.2022 21:33 (Boris grozni).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ah...

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sretno! Na kraju posta govori sve...

Ali sad bar znamo da imamo garfielda za filipsa i borisa za grundig. Ovlasteni zastupnici 

Sretno!!!

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
8 1 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice