Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 47.523
|
čitano: 15.088.363
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nije bolji 5000 kn definitivno, nego evo cisto da znate ako ima na forumu ljudi koji stalno kupuju nove tv-e pa recenziraju,treba pricekat black friday bit ce i LG C2 na jos vecem popustu, nego me zanima ako netko ima C2 da li moze napisati neke nedostatke ako ih ima ili ih je primjetio,jer zna se pronaci tu i tamo koji podatak da nije puno napredovao u odnosu na C1....

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.4.2022 20:37 (Barracuda727).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
eliah84 kaže...
Barracuda727 kaže...

BTW LG C2 je trenutno ispod 12000 kn sa promo kodom u SD-ici

 

https://www.sancta-domenica.hr/tv-55-lg-oled-55c21la.html

 Lg C1 je u Hgspotu 6999kn, mislim da C2 nije 5000kn bolji televizor.

 je onaj od 12"

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sreća je put, a ne odredište.
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.4.2022 22:29 (goodie).
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok, napokon kupljen LG C1 48" za 6300 u sancta domenici.

 

Gledam kako da podesim i najjednostavniji način mislim da je prebaciti ga u Filmmaker mod i jednostavno dignuti pixel brightnes sa 25 na 50. Jel Vam to ima smisla? Da se ne prolazi svaka stavka zasebno Filmmaker mod je sve umjetno isključio, ali je podešen za gledanje u tami te je slika dosta tamna, zato bi digao brightness na 50.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jelincav kaže...

Bok, napokon kupljen LG C1 48" za 6300 u sancta domenici.

 

Gledam kako da podesim i najjednostavniji način mislim da je prebaciti ga u Filmmaker mod i jednostavno dignuti pixel brightnes sa 25 na 50. Jel Vam to ima smisla? Da se ne prolazi svaka stavka zasebno Filmmaker mod je sve umjetno isključio, ali je podešen za gledanje u tami te je slika dosta tamna, zato bi digao brightness na 50.

 Slobodno si podesi. To je pretpostavljam ono sto se prije zvalo oled light ? A brightness se sad zove black level ili tako nekako ?

Ako je teko podesi uvjetima u kojima gledas

 

 

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
goodie kaže...

 za te pare da se kupiti i znatno bolji tv

10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

P9zdrav opet se pojavio sony xh900 koji je 8k, u igri je jos samsing q70a oko 7,5k i samsung q90a koji je oko 10ipo tisuca pa me zanima razlika izmedu trojice ove da morate birati. Hvalaa

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uzmi sony xh900 i bit ćeš prezadovoljan!

9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Drzi se Rtings.com stranice jer su najbolji recenzatori opcenito i tamo gledaj/usporeduj televizore ako kupujes

 

Sony X900H - ocjena 8.1

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900h

 

Samsung q70a QLED -ocjena 7.5

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q70-q70a-qled

 

Samsung vjerojatno si mislio QN90A ocjena 8.6

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/qn90a-qled

 

Ali po meni najbolji od sve trojice ti je LG C1 OLED  55'' ili 65'',gdje ti je najbolji omjer cijene i jako visoke kvalitete bilo za gaming, filmove serije,sport..a i cijene su im jako pale trenutno,OLED je OLED i gotovo, nemoze se mjeriti niti jedan QLED/LED tv sa njim,burn im je sveden na minimum minimuma,jer nitko nece imat upaljen tv 24/7 godinu dana ili par mjeseci konstantno i imat stalno upaljen jedan program sa logo-om.

 

Otiđi u Sancta domenicu ili Elipso ili bilo koji drugi ducan i pogledaj OLED uzivo i vjerojatno neces ostale Qled/LED tv niti pogledat vise,najbolje se uvjerit uzivo, a i ostali forumasi koji imaju OLED ti mogu to potvrditi.

 

Ako bas puno stvarno, jako puno gledas sportske programe, utakmice i sl. mozda onda imas neke druge bolje opcije Qled tv-e za to,ali sa LG C1 nebudes pogrijesio,a i daju najduzu garanciju, neznam koliko je za C1 ali C2 ima 8 godina na software i firmware, 8 godina na potrosne dijelove, minimalno 8 godina product support,dok ti je za Samsung to puno manje, cak i za njihov novi QD-OLED S95B,moje misljenje....

 

https://www.lg.com/hr/lgecs.downloadFile.ldwf?DOC_ID=20220104154965&ORIGINAL_NAME_b1_a1=OLED55C21LA_PIS.pdf&FILE_NAME=OLED55C21LA_PIS%5B20220104015718483%5D.pdf&TC=DwnCmd&GSRI_DOC=GSRI&SPEC_DOWNLO

 

LG C1 - ocjena 8.8 najbolja od troje navedenih,pa vidi

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c1-oled

 

LG C1 55'' je u Elipsu 7600 kn, Promocija 5 godina sigurnosti (2 godine redovnog jamstva + 3 godine osiguranja) i 2 godine KASKO osiguranja na LG OLED televizore,tak da si siguran za buducnost.....

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.4.2022 11:08 (Barracuda727).
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Samo jedan ispravak, Sancta domenica ima najbolju cijenu trenutačno, za 350kn manje nego elipso sa istom garancijom i kaskom.

 

HG spot ima još nižu cijenu ali nepiše na stranici za garanciju. Na LG stranicama su HG spot navedeni pod ovlaštenog prodavača i mislim da bi se moglo registrirati i tv kupljen kod njih ako se nekome da riskirat ili prije kupnje pitati LG dali pokriva HG spot.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.4.2022 12:08 (jelincav).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jelincav kaže...

Samo jedan ispravak, Sancta domenica ima najbolju cijenu trenutačno, za 350kn manje nego elipso sa istom garancijom i kaskom.

 

HG spot ima još nižu cijenu ali nepiše na stranici za garanciju. Na LG stranicama su HG spot navedeni pod ovlaštenog prodavača i mislim da bi se moglo registrirati i tv kupljen kod njih ako se nekome da riskirat ili prije kupnje pitati LG dali pokriva HG spot.

 Zavisno od akcije, koji puta su samo neki ducani, koji puta svi "odobreni", tj. LG ima banner na svojoj stranici za akciju... Na kraju, dosta ducana ima to isto osiguranje/kasko za nadokupiti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.4.2022 11:06 (Mad Ant).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jelincav kaže...

Bok, napokon kupljen LG C1 48" za 6300 u sancta domenici.

 

Gledam kako da podesim i najjednostavniji način mislim da je prebaciti ga u Filmmaker mod i jednostavno dignuti pixel brightnes sa 25 na 50. Jel Vam to ima smisla? Da se ne prolazi svaka stavka zasebno Filmmaker mod je sve umjetno isključio, ali je podešen za gledanje u tami te je slika dosta tamna, zato bi digao brightness na 50.

 

Three LG C1 Settings You Should Turn Off after Unboxing + Bonus Tip

 

Kraće - LG C1 OLED TV (2021) Unboxing, Setup & Picture Settings (od 12:20)

 

Duže - LG 2021 OLED TV (C1, G1) Picture Settings Explained - Big Changes!

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Barracuda727 kaže...

 

 

Ali po meni najbolji od sve trojice ti je LG C1 OLED  55'' ili 65'',gdje ti je najbolji omjer cijene i jako visoke kvalitete bilo za gaming, filmove serije,sport..a i cijene su im jako pale trenutno,OLED je OLED i gotovo, nemoze se mjeriti niti jedan QLED/LED tv sa njim,burn im je sveden na minimum minimuma,jer nitko nece imat upaljen tv 24/7 godinu dana ili par mjeseci konstantno i imat stalno upaljen jedan program sa logo-om.

 

 

 

 burn in nije 100% riješen...niti će ti LG dati garanciju da nećeš dobiti u 5 godina taj problem.

što se događa ako se ipak dogodi burn in.

daju li garanciju, ili, da li pokriva to osiguranje taj problem ?

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...
Barracuda727 kaže...

 

 

Ali po meni najbolji od sve trojice ti je LG C1 OLED  55'' ili 65'',gdje ti je najbolji omjer cijene i jako visoke kvalitete bilo za gaming, filmove serije,sport..a i cijene su im jako pale trenutno,OLED je OLED i gotovo, nemoze se mjeriti niti jedan QLED/LED tv sa njim,burn im je sveden na minimum minimuma,jer nitko nece imat upaljen tv 24/7 godinu dana ili par mjeseci konstantno i imat stalno upaljen jedan program sa logo-om.

 

 

 

 burn in nije 100% riješen...niti će ti LG dati garanciju da nećeš dobiti u 5 godina taj problem.

što se događa ako se ipak dogodi burn in.

daju li garanciju, ili, da li pokriva to osiguranje taj problem ?

 Lg je poceo sa G1 modelom na odredjenim trzistima tipa US davat 5 godina garancije bas na panel/burn in.

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...
Barracuda727 kaže...

 

 

Ali po meni najbolji od sve trojice ti je LG C1 OLED  55'' ili 65'',gdje ti je najbolji omjer cijene i jako visoke kvalitete bilo za gaming, filmove serije,sport..a i cijene su im jako pale trenutno,OLED je OLED i gotovo, nemoze se mjeriti niti jedan QLED/LED tv sa njim,burn im je sveden na minimum minimuma,jer nitko nece imat upaljen tv 24/7 godinu dana ili par mjeseci konstantno i imat stalno upaljen jedan program sa logo-om.

 

 

 

 burn in nije 100% riješen...niti će ti LG dati garanciju da nećeš dobiti u 5 godina taj problem.

što se događa ako se ipak dogodi burn in.

daju li garanciju, ili, da li pokriva to osiguranje taj problem ?

 Koliki sam upućen a vjeruj da sam jako  dobro upućen,svaki slučaj burn in-a LG riješava u jamstvu zamjenom panela.Premda u zadnjih par godina je rijetkost burn in-a.

9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa to i ja velim burn in je sveden doslovno na minimum, ako se desi mislim da LG to rijesava 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Samsung i dalje po starom i igra prljavo, toliko o superiornosti njihovog qdoled tva. Ceka se Sony.

 
7 0 hvala 0
3 godine
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...

 Koliki sam upućen a vjeruj da sam jako  dobro upućen,svaki slučaj burn in-a LG riješava u jamstvu zamjenom panela.Premda u zadnjih par godina je rijetkost burn in-a.

 evo, da se vratimo na 2018 kada sam kupio sony LCD 55 za nekih 8500kn Va panel, model neki 9000 nešto, ali top model..

OLED je bio nekih malo više od 10 tkn.

 

htio sam OLED, ali sam na Av forumu i mail porukom u LG Hrvatska dobio izričitu obavijest, da u garanciju ne ulazi burn in.

 

to mi je bilo smiješno pa sam im skoro JM..

 

evo, sad čitam unazad nekoliko postova i svi vele da LG pokriva Burni in, ili skraćeno BI, da se prilagodimo suvremenim internetskim skraćenicama.

 

vjerujem vam kolege ali danas ću im s posla poslati mail sa službenog maila pa ću baš vidjeti što će odgovoriti javno, u prijepisci, te ću to objaviti ovdje sa screenshot-om.

 

da dobijemo slubeni info, s potpisom odgovornog..

 

samo mi recite , naveo bih da mi je jedan tv dobio BI, a vi predložite koji, i napisat ću da je star pola godine, a da sam ga kupio kad je bila krajem prošle godine akcija 5 godina garancije..

 

samo napišite koji model. 

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

2018 su još imali problema pa bi mijenjali svaki u jamstvu

 

Ja sam ih zvao prošle godine za cx i potvrdili su da ide u jamstvo ali nije loše imati i pisani trag pa javi. Čini mi se da je najzastupljeniji 55c1.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vRay kaže...
DarK.xy kaže...
Posmatrač kaže...
Tkozna kaže...

Blizi mi se vrijeme za kupnju TV-a, selidba u drugi stan, za sad mi je najbolja opcija philips 58pus8506, gledao sam recenzije, neke svoje zelje i fora mi je ambient light.

 

No, danas sam bio s ekipom, i poceli su srat da ce mi to bit prevelika dijagonala na udaljenost koju gledam. Neka udaljenost kad sjedis/lezis u kaucu je 2.7 m. 

 

Pls bacite koji komentar vezano uz dijagonalu i po mogucnosti na model koji sam naveo.

 Abient light lako rijesis sa rgb trakom na bilo kojem tvu....

 

To nije isto kao Ambilight... Postoje riješenja za ambilight ali zahtjeva kameru koja snima ekran  https://techuplife.com/best-ambilight-clones/

Problem je sto ljudi misle da je ambilight potreban (ili cak nuzan) u smislu da poboljsava gledani sadrzaj.

 

To nije tocno, ambilight opstruira sadrzaj koji gledas, smanjuje promatrani kontrast televizije, dize razinu crne boje  i opcenito potpuno unistava cinema dozivljaj.

 

Ambilight je zapravo jedino relativno cool kad gledas dnevnik (ili slican nebitan sadrzaj), a za sve drugo ga treba drzati iskljucenog, kompletno.

 

Ako tv nema ambilight nije ga potrebno uopce stavljati, tj. to je samo cool feature koji cini da tv dobro izgleda na zidu ili u trgovini pod uvjetom da ne gledas kako izgleda sadrzaj na tv-u nego doslovno gledas sam tv.

 

Da ambilight valja svako kino bi ga imalo. Cista marketinska fora, slicno recimo kao i oni zakrivljeni tv-ovi, koji su bili totalno cool na prvu, a kad ga imas neko vrijeme skuzis da je bezveze cak gledano pod 90 stupnjeva, lose stoji na zidu, a pod kutem je neupotrebljiv.

 

A opet, ljudi kupuju TV baš zbog toga. Ne samo to, nego se proizvode slični uređaji koji imitiraju ambilight. Čak je netko gore napomenuo da lijepi rgb trake oko svog oleda.  Meni je taj Ambilight fora kada gledam TV, diže sobu i sadržaj. I svi koji su bili kod mene su rekli da je baš fora i da im se sviđa, ali za baš neku filmsku večer u totalnom mraku ponekad ga gasim. Stvar je u tom što film gledam jednom tjedno, a TV i serije uz ambijetalna svjetla u sobi svaki dan i meni je on za youtube, serije i dnevnik :) super stvar

 

Moraš shvatiti da vas par korisnika koji težite 100% kalibriranim TVima, ultra kontrastima, itd... da ste u manjini. Prosječni gledatelj će reći da mu se Ambilight sviđa, da mu je kalibrirani TV pretaman i ispran, a nabrijani korisnici će sami sebe uvjeravati kako je to jedino ispravno za gledati TV i kako je to super. Stvar je objektivna.

 

Meni recimo u zadnje vrijeme i taj HDR liči na neki gimmick. Ali ne na svim sadržajima. recimo Youtube Eugene Belsky i JK Schwarz su super, netflix original sadržaj je odličan, ostali filmski kako koji... DV malo poboljšava stvar ali HDR zna biti loš, ispran, boje sa istim postavkama kao SDR jednostavno su lošije, bude pretaman, itd... Prebacim na 1080p isti film i slika je živnula. Ukratko baš ovo što se ovaj čovjek spominje  

 

 

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...
Tascam kaže...

 Koliki sam upućen a vjeruj da sam jako  dobro upućen,svaki slučaj burn in-a LG riješava u jamstvu zamjenom panela.Premda u zadnjih par godina je rijetkost burn in-a.

 evo, da se vratimo na 2018 kada sam kupio sony LCD 55 za nekih 8500kn Va panel, model neki 9000 nešto, ali top model..

OLED je bio nekih malo više od 10 tkn.

 

htio sam OLED, ali sam na Av forumu i mail porukom u LG Hrvatska dobio izričitu obavijest, da u garanciju ne ulazi burn in.

 

to mi je bilo smiješno pa sam im skoro JM..

 

evo, sad čitam unazad nekoliko postova i svi vele da LG pokriva Burni in, ili skraćeno BI, da se prilagodimo suvremenim internetskim skraćenicama.

 

vjerujem vam kolege ali danas ću im s posla poslati mail sa službenog maila pa ću baš vidjeti što će odgovoriti javno, u prijepisci, te ću to objaviti ovdje sa screenshot-om.

 

da dobijemo slubeni info, s potpisom odgovornog..

 

samo mi recite , naveo bih da mi je jedan tv dobio BI, a vi predložite koji, i napisat ću da je star pola godine, a da sam ga kupio kad je bila krajem prošle godine akcija 5 godina garancije..

 

samo napišite koji model. 

 Ovo je odlična ideja :) 

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pošalji upit za CX model .Nikada nisu javno oglašavali da jamstvo pokriva BI, ali su svaki riješavali u jamstvu.Ako nije bilo odgovarajućih panela, išla je zamjena tv-a.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dajtejudi ja imam 10ak godina plazmu pa nema burn in
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R3nchi kaže...
Dajtejudi ja imam 10ak godina plazmu pa nema burn in

 Svjestan si da je to druga tehnologija prikaza slike.....

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Osjetljivija na burn in od oleda.

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DarK.xy kaže...
vRay kaže...
DarK.xy kaže...
Posmatrač kaže...
Tkozna kaže...

Blizi mi se vrijeme za kupnju TV-a, selidba u drugi stan, za sad mi je najbolja opcija philips 58pus8506, gledao sam recenzije, neke svoje zelje i fora mi je ambient light.

 

No, danas sam bio s ekipom, i poceli su srat da ce mi to bit prevelika dijagonala na udaljenost koju gledam. Neka udaljenost kad sjedis/lezis u kaucu je 2.7 m. 

 

Pls bacite koji komentar vezano uz dijagonalu i po mogucnosti na model koji sam naveo.

 Abient light lako rijesis sa rgb trakom na bilo kojem tvu....

 

To nije isto kao Ambilight... Postoje riješenja za ambilight ali zahtjeva kameru koja snima ekran  https://techuplife.com/best-ambilight-clones/

Problem je sto ljudi misle da je ambilight potreban (ili cak nuzan) u smislu da poboljsava gledani sadrzaj.

 

To nije tocno, ambilight opstruira sadrzaj koji gledas, smanjuje promatrani kontrast televizije, dize razinu crne boje  i opcenito potpuno unistava cinema dozivljaj.

 

Ambilight je zapravo jedino relativno cool kad gledas dnevnik (ili slican nebitan sadrzaj), a za sve drugo ga treba drzati iskljucenog, kompletno.

 

Ako tv nema ambilight nije ga potrebno uopce stavljati, tj. to je samo cool feature koji cini da tv dobro izgleda na zidu ili u trgovini pod uvjetom da ne gledas kako izgleda sadrzaj na tv-u nego doslovno gledas sam tv.

 

Da ambilight valja svako kino bi ga imalo. Cista marketinska fora, slicno recimo kao i oni zakrivljeni tv-ovi, koji su bili totalno cool na prvu, a kad ga imas neko vrijeme skuzis da je bezveze cak gledano pod 90 stupnjeva, lose stoji na zidu, a pod kutem je neupotrebljiv.

 

A opet, ljudi kupuju TV baš zbog toga. Ne samo to, nego se proizvode slični uređaji koji imitiraju ambilight. Čak je netko gore napomenuo da lijepi rgb trake oko svog oleda.  Meni je taj Ambilight fora kada gledam TV, diže sobu i sadržaj. I svi koji su bili kod mene su rekli da je baš fora i da im se sviđa, ali za baš neku filmsku večer u totalnom mraku ponekad ga gasim. Stvar je u tom što film gledam jednom tjedno, a TV i serije uz ambijetalna svjetla u sobi svaki dan i meni je on za youtube, serije i dnevnik :) super stvar

 

Moraš shvatiti da vas par korisnika koji težite 100% kalibriranim TVima, ultra kontrastima, itd... da ste u manjini. Prosječni gledatelj će reći da mu se Ambilight sviđa, da mu je kalibrirani TV pretaman i ispran, a nabrijani korisnici će sami sebe uvjeravati kako je to jedino ispravno za gledati TV i kako je to super. Stvar je objektivna.

 

Meni recimo u zadnje vrijeme i taj HDR liči na neki gimmick. Ali ne na svim sadržajima. recimo Youtube Eugene Belsky i JK Schwarz su super, netflix original sadržaj je odličan, ostali filmski kako koji... DV malo poboljšava stvar ali HDR zna biti loš, ispran, boje sa istim postavkama kao SDR jednostavno su lošije, bude pretaman, itd... Prebacim na 1080p isti film i slika je živnula. Ukratko baš ovo što se ovaj čovjek spominje  

 

 

 

 1. Pa zato sam i rekao da zbog marketinske fore ljudi misle da je ambilight nuzan a zapravo je istina da je nepotreban i smeta. Bolje investirati u propisnu led rasvjetu koju ces koristiti kod ambijentalnog gledanja (kad ne gledas filmove i serije) nego kupovati skupe philipsove tv-ove samo zbog ambilighta (jer jedino bi zbog toga netko kupio philips).

 

2. Kao sto sam i rekao, ambilight je fora dodatak samom tv-u i lijepo izgleda na zidu ili u ducanu. Sa druge strane ne pogoduje slici jer direktno svjetlo oko tv-a smanjuje / iskrivljuje performanse tv-a i stoga to nije preporuceno koristiti. 

 

3. Slika ne moze biti pretamna i isprana istodobno. Tj. moze biti ili isprana (ako je crna elevated) ili pretamna (ako je dark crash - gubitak nijansi oko crne).

 

4. Ovaj video je pokazatelj potpuno neukog covjeka koji je potpuno krivo setirao svoj setup, napravio par radikalnih gresaka u reprodukciji i sad okolo siri dezinformacije i u principu reklamira svoj idiotizam umjesto da se pokrije usima po glavi, ukratko. :)

 

HDR > SDR, nema se tu o cemu pricati. 

 

Ako dobijes na HDR-u sliku losiju nego na SDR-u znaci da si negdje pogrijesio u setupu i pocmi radije traziti svoju gresku nego raditi ovo sto radi ovaj glupan u videu gore, da se tako izrazim nekulturno. :)

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vRay kaže...
DarK.xy kaže...
vRay kaže...
DarK.xy kaže...
Posmatrač kaže...
Tkozna kaže...

Blizi mi se vrijeme za kupnju TV-a, selidba u drugi stan, za sad mi je najbolja opcija philips 58pus8506, gledao sam recenzije, neke svoje zelje i fora mi je ambient light.

 

No, danas sam bio s ekipom, i poceli su srat da ce mi to bit prevelika dijagonala na udaljenost koju gledam. Neka udaljenost kad sjedis/lezis u kaucu je 2.7 m. 

 

Pls bacite koji komentar vezano uz dijagonalu i po mogucnosti na model koji sam naveo.

 Abient light lako rijesis sa rgb trakom na bilo kojem tvu....

 

To nije isto kao Ambilight... Postoje riješenja za ambilight ali zahtjeva kameru koja snima ekran  https://techuplife.com/best-ambilight-clones/

Problem je sto ljudi misle da je ambilight potreban (ili cak nuzan) u smislu da poboljsava gledani sadrzaj.

 

To nije tocno, ambilight opstruira sadrzaj koji gledas, smanjuje promatrani kontrast televizije, dize razinu crne boje  i opcenito potpuno unistava cinema dozivljaj.

 

Ambilight je zapravo jedino relativno cool kad gledas dnevnik (ili slican nebitan sadrzaj), a za sve drugo ga treba drzati iskljucenog, kompletno.

 

Ako tv nema ambilight nije ga potrebno uopce stavljati, tj. to je samo cool feature koji cini da tv dobro izgleda na zidu ili u trgovini pod uvjetom da ne gledas kako izgleda sadrzaj na tv-u nego doslovno gledas sam tv.

 

Da ambilight valja svako kino bi ga imalo. Cista marketinska fora, slicno recimo kao i oni zakrivljeni tv-ovi, koji su bili totalno cool na prvu, a kad ga imas neko vrijeme skuzis da je bezveze cak gledano pod 90 stupnjeva, lose stoji na zidu, a pod kutem je neupotrebljiv.

 

A opet, ljudi kupuju TV baš zbog toga. Ne samo to, nego se proizvode slični uređaji koji imitiraju ambilight. Čak je netko gore napomenuo da lijepi rgb trake oko svog oleda.  Meni je taj Ambilight fora kada gledam TV, diže sobu i sadržaj. I svi koji su bili kod mene su rekli da je baš fora i da im se sviđa, ali za baš neku filmsku večer u totalnom mraku ponekad ga gasim. Stvar je u tom što film gledam jednom tjedno, a TV i serije uz ambijetalna svjetla u sobi svaki dan i meni je on za youtube, serije i dnevnik :) super stvar

 

Moraš shvatiti da vas par korisnika koji težite 100% kalibriranim TVima, ultra kontrastima, itd... da ste u manjini. Prosječni gledatelj će reći da mu se Ambilight sviđa, da mu je kalibrirani TV pretaman i ispran, a nabrijani korisnici će sami sebe uvjeravati kako je to jedino ispravno za gledati TV i kako je to super. Stvar je objektivna.

 

Meni recimo u zadnje vrijeme i taj HDR liči na neki gimmick. Ali ne na svim sadržajima. recimo Youtube Eugene Belsky i JK Schwarz su super, netflix original sadržaj je odličan, ostali filmski kako koji... DV malo poboljšava stvar ali HDR zna biti loš, ispran, boje sa istim postavkama kao SDR jednostavno su lošije, bude pretaman, itd... Prebacim na 1080p isti film i slika je živnula. Ukratko baš ovo što se ovaj čovjek spominje  

 

 

 

 1. Pa zato sam i rekao da zbog marketinske fore ljudi misle da je ambilight nuzan a zapravo je istina da je nepotreban i smeta. Bolje investirati u propisnu led rasvjetu koju ces koristiti kod ambijentalnog gledanja (kad ne gledas filmove i serije) nego kupovati skupe philipsove tv-ove samo zbog ambilighta (jer jedino bi zbog toga netko kupio philips).

 

2. Kao sto sam i rekao, ambilight je fora dodatak samom tv-u i lijepo izgleda na zidu ili u ducanu. Sa druge strane ne pogoduje slici jer direktno svjetlo oko tv-a smanjuje / iskrivljuje performanse tv-a i stoga to nije preporuceno koristiti. 

 

3. Slika ne moze biti pretamna i isprana istodobno. Tj. moze biti ili isprana (ako je crna elevated) ili pretamna (ako je dark crash - gubitak nijansi oko crne).

 

4. Ovaj video je pokazatelj potpuno neukog covjeka koji je potpuno krivo setirao svoj setup, napravio par radikalnih gresaka u reprodukciji i sad okolo siri dezinformacije i u principu reklamira svoj idiotizam umjesto da se pokrije usima po glavi, ukratko. :)

 

HDR > SDR, nema se tu o cemu pricati. 

 

Ako dobijes na HDR-u sliku losiju nego na SDR-u znaci da si negdje pogrijesio u setupu i pocmi radije traziti svoju gresku nego raditi ovo sto radi ovaj glupan u videu gore, da se tako izrazim nekulturno. :)

 

kažem sve je objektivni dojam.. više im se takve stvari sviđaju, zato i kupuju... i samo dodatak, Philips OLED 705 sa Ambilight u 65" je prošle godine išao za 7.500 kn. Tako da nije baš skup

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DarK.xy kaže...

 

kažem sve je objektivni dojam.. više im se takve stvari sviđaju, zato i kupuju... i samo dodatak, Philips OLED 705 sa Ambilight u 65" je prošle godine išao za 7.500 kn. Tako da nije baš skup

 

 Ništa neće nadomjestiti veličinu ekrana, pogotovo ne iritantno bauljanje svjetla po zidu koje miče fokus sa samog sadržaja na sebe. O promjeni boja same slike zbog toga da i ne pričam. Može ti se svašta osobno sviđati, ekipa proizvodi i govna ako će se kupovati, ali to ne znači da je ispravno i da nama ostalima treba tupiti osobne prohtjeve kao općepoznate/općepriznate činjenice, pogotovo kada je dokazano i testirano suprotno.

 

I čisto za neupućene, QuantumTV je doslovno idiot, dokazano i prožvakano već godinama.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.4.2022 12:38 (Mad Ant).
9 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DarK.xy kaže...
Meni recimo u zadnje vrijeme i taj HDR liči na neki gimmick. Ali ne na svim sadržajima. recimo Youtube Eugene Belsky i JK Schwarz su super, netflix original sadržaj je odličan, ostali filmski kako koji... DV malo poboljšava stvar ali HDR zna biti loš, ispran, boje sa istim postavkama kao SDR jednostavno su lošije, bude pretaman, itd... Prebacim na 1080p isti film i slika je živnula. Ukratko baš ovo što se ovaj čovjek spominje  

 

 

 

 Taj Quantum tv je prevarant i nikad nije dobio licencu za kalibriranje, nema pojma o ničemu. Uz to još sad kruže neke stvari o njemu, smeće od osobe.

HDR ti možda izgleda loše jer je prirodniji ako koristiš točne postavke. Pogotovo ako sdr gledaš u standard modu koji izgleda ko crtić. HDR je tamniji jer je osvjetljenje kako bi trebalo biti (cca 100 nita). 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice