Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.364
|
čitano: 14.168.081
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
maki040 kaže...

Znaci ako čovjek gleda većinom običnu televiziju (70%), te ostale usluge poput Netflix i PS manje (skupa 30%), onda najbolje sony ili c1 od LG-a? Tražim TV od najmanje 65". 

 Najbolja kvaliteta, a tu se misli na gledanje navecer, je na OLED-u. Mimo toga Sony ima najbolje procesore slike od drugih, ali ne bas drasticno. Tako da je tvoje pitanje malo trick-question.

 

Kao sto smo iznad rekli, ocajne signale domacih programa nece niti jedan carobno pretvoriti u bluray, samo ce ih raznim funkcijama malo popeglati.

 

Ono kada se OLED ne preporuca je kada TV zelis muciti cijeli dan neprekidno da vrti iste crtice ili neki staticni materijal jer je moguc lagani burn-in nakon godinu-dvije. Drugi razlog bi bilo gledanje u sobi sa ogromnim prozorima bez zavjesa po suncu koje ulazi unutra, jer onda ti treba LED LCD TV koji pici na 1500+ nita (OLED ide do cca 700-800) tako da moze nadjacati tu svjetlost u svom okruzenju (znaci manijaci koji gledaju po takovom suncu ili bircevi na terasi valjda).

 

Kad nikada ne bi gledao bolje od domacih kanala, znaci 4K, HDR, DV, blueray ili remux filmove/serije, onda bi ti rekli da nije potrebno trositi na OLED ili vrhunski LED jer nece nikada doci do izrazaja (rezolucija, kontrast, dobar HDR/Dolby vision...).

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.12.2021 10:40 (Mad Ant).
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

molim preporuku koji tv uzet, da je best buy

 

veličina 40 - 42 - 43 ",  cijena  2500 - 3000 kn,

 

uglavnom gledanje naših kanala, da je smart, 4k, da panel i slika budu što bolji za te novce,

 

naravno da bi lovio i garanciju 2+3.god

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Samsung QLED 50Q80A za 5400 u HG Spotu. Isplatili se? Želim ostati vjeran Samsungu...

 

Jel ima nešto bolje do 6k kuna?

 

https://www.jeftinije.hr/Proizvod/23027071/audio-video/televizori/lcd-led-tv/tv-50-samsung-qled-50q80a

 

Jel moguće da cijena ovoliko varira od dućana do dućana ili se ne radi o istom modelu?

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.12.2021 12:29 (blueskyhr).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bubabug kaže...

Zanima me mišljenje dal bi jadan flagship tv kao sto je 2020 model SAMSUNG QE55Q95T   za 7k kuna bio najbolji izbor trenutno sto se tice upscalinga sdr sadrzaja na 4k, prvenstveno TV signala. I koje karakteristike da gledam po tom pitanju, kakva su iskustva?

Na primjer LG C1, ne da je loš nego katastrofalan po tom pitanju kolko sam vidio na vlastite oci.

Timing za kupnju svakako nije najbolji jer je tv bio ljetos i oko 6500kuna, a model je star dvije godine. QN85A je kolko vidim losiji a QN90A nešto skuplji i bolji generalno, mozda neki sony?

 

 

 Ja ti imam taj tv i za antenu je fenomenalan, sony xh9005 sam trazio u jednom ducanu da mi puste obicni tv program i slika je bila katastrofa, neznam možda je signal bio jako loš. Meni je slika isto bolja na anteni nego na operaterima što daju tv programe. C1 je bolji tv ali ja ga nisam uzeo samo zbog burn ina, mada je isto neko napisao da n aovom ili nekom drugom forumu da je zemaljski prog i nakon kalibracije katastrofa..ovisi što gledaš, kvalitetan izvor je svugdje dobar ali oled je sigurno kvalitetniji nego led a opet ovaj samsung što si naveo ima vrhunsku sliku...

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
77elanra77 kaže...
Bubabug kaže...

Zanima me mišljenje dal bi jadan flagship tv kao sto je 2020 model SAMSUNG QE55Q95T   za 7k kuna bio najbolji izbor trenutno sto se tice upscalinga sdr sadrzaja na 4k, prvenstveno TV signala. I koje karakteristike da gledam po tom pitanju, kakva su iskustva?

Na primjer LG C1, ne da je loš nego katastrofalan po tom pitanju kolko sam vidio na vlastite oci.

Timing za kupnju svakako nije najbolji jer je tv bio ljetos i oko 6500kuna, a model je star dvije godine. QN85A je kolko vidim losiji a QN90A nešto skuplji i bolji generalno, mozda neki sony?

 

 

 Ja ti imam taj tv i za antenu je fenomenalan, sony xh9005 sam trazio u jednom ducanu da mi puste obicni tv program i slika je bila katastrofa, neznam možda je signal bio jako loš. Meni je slika isto bolja na anteni nego na operaterima što daju tv programe. C1 je bolji tv ali ja ga nisam uzeo samo zbog burn ina, mada je isto neko napisao da n aovom ili nekom drugom forumu da je zemaljski prog i nakon kalibracije katastrofa..ovisi što gledaš, kvalitetan izvor je svugdje dobar ali oled je sigurno kvalitetniji nego led a opet ovaj samsung što si naveo ima vrhunsku sliku...

 

Vjerojatno je bio loš signal. Imam navedeni xh9005 Sony 75 inčni, i kvaliteta slike domaćih programa je dosta dobra. Gledam s 3 metra udaljenosti. 

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nazi tv kanali i netflix te youtube..ima li potrebe ici na qled ili je dovoljan i 4k led kakav imam sad samo veca dijagonala,razlika je 1000kn led-qled 50 inch

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R3nchi kaže...

A vidi stvarno nebih uzimao telefunken ili grunding..

A i na Av forumu preporucuju da se vestel paneli u sirokom luku zaobilaze.

 

 Grundig i Telefunken su dvije različite stvari, Telefunken je Vestel a Grundig je pod Arcelikom koji drži i Beko.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bubabug kaže...

Konkretno u Elipsu Buzin i to u 2 navrata, slika na C1 je bila piksel na pikselu (kvadratici poštenih pola incha svaki, ko da kolaž gledaš), u zivotu nisam vidio nešto tolko loše. Ocito je signal bio problem kolko vidim po komentarima.

Jasno mi je da TV ne moze napravit cudo ako je signal loš, al moja baba nece gledat netflix nego sapunice na RTL-u, zato se i raspitujem. Od proizvođaca do proizvođaca se razlikuje taj upscaling i za to treba baš vidjet TV uzivo na adekvatnom signalu, zahvaljujem svima na iskustvima i sugestijama.

Mad Ant  svoju mater slobodno spominji od tuđih se suzdrzi. Pitanje je bilo legitimno i lijepo si kolegi  maki040  odgovorio post ispod, da za gledanje sadrzaja na losijem signalu nema previse smisla uzimat higher end TV.

Tak da ce za babu ic neki entry QLED 55, što je trenutno best buy opcija generalno.

 Signal ne može biti loš jer je digitalan. Ili ga ima, ili ga nema.

 

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ali može sam materijal biti lošije kvalitete. Recimo na Doma tv ima starijih serija iz prošlog stoljeća koje su jako zrnate. Na Hrt4 reprize informativnih emisija izgledaju sasvim drugačije nego na Hrt1. Ima tu nešto i sa kompresijom i propusnošću glavnih i ''sporednih'' kanala.
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.12.2021 10:31 (najdix).
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DarK.xy kaže...
Bubabug kaže...

Konkretno u Elipsu Buzin i to u 2 navrata, slika na C1 je bila piksel na pikselu (kvadratici poštenih pola incha svaki, ko da kolaž gledaš), u zivotu nisam vidio nešto tolko loše. Ocito je signal bio problem kolko vidim po komentarima.

Jasno mi je da TV ne moze napravit cudo ako je signal loš, al moja baba nece gledat netflix nego sapunice na RTL-u, zato se i raspitujem. Od proizvođaca do proizvođaca se razlikuje taj upscaling i za to treba baš vidjet TV uzivo na adekvatnom signalu, zahvaljujem svima na iskustvima i sugestijama.

Mad Ant  svoju mater slobodno spominji od tuđih se suzdrzi. Pitanje je bilo legitimno i lijepo si kolegi  maki040  odgovorio post ispod, da za gledanje sadrzaja na losijem signalu nema previse smisla uzimat higher end TV.

Tak da ce za babu ic neki entry QLED 55, što je trenutno best buy opcija generalno.

 Signal ne može biti loš jer je digitalan. Ili ga ima, ili ga nema.

 

 

 Tako bi trebalo biti ali ja sam testirao sliku isti program, ista emisija u isto vrijeme, antenu i teracom tv. Na teracomu je nešto lošija, ne puno ali se primjeti. Kod jednog prodavaca sam trazio da puste tv prog. Na sony i slika je bila katastrofa, toliko loša da nemože biti uvjetovana podešavanjem, a znam da sony ima vrhunsko procesiranje signala što je netko naforumu i spomenuo baš za taj model koji sam gledao. Jedino mi nije jasan LG C1 netko na forumu kaže da su mu zemaljski programi vrhunski dok drugi zbog istog (loša slika) proda novi c1 za par dana??

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tek sada vidim da se od prije nekoliko dana Panasonic JZ1500 OLED modeli 55" (od 11550 kn) / 65" (14750 kn) mogu nabaviti za najnižu cijenu do sada, a po trenutnim cijenama je to 2500 kn manje od LG G1 serije, odnosno cca. +5000 kn manje od Philips-ove 936 serije i Sony-eve A90 serije koje bi bile konkurenti JZ1500 u kvaliteti prikaza slike. Dodate neki soundbar od cca. 2000-4000 kn i imate JZ2000 kvalitetu slike za nižu cijenu i vjerojatno bolji zvuk.

Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, 

u posjedu sam Grundig TV-a tri ipo godine ,55inca, ne znam točno model. Prije pola godine odjednom prevladava plava boja, npr. na utakmicama je trava plave boje, sve je plavo. Namjestio sam nekako da barem na utakmicama to izgleda donekle kako treba ali zato sve ostalo je ajme. Dakle doslovno sve ima nijansu plave.

 

Sad da li kupovati novi tv ili ići na popravak? Koliko bi došao popravak otprilike čisto ds znam pregovarat s servisima kad lupnu cijenu.

 

Za novi Tv bi želio minimalno 55inca kao i do sada, ne treba nikakav Smart biti, što je best buy? Gledanje max tv-a i to je to

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
najdix kaže...
Ali može sam materijal biti lošije kvalitete. Recimo na Doma tv ima starijih serija iz prošlog stoljeća koje su jako zrnate. Na Hrt4 reprize informativnih emisija izgledaju sasvim drugačije nego na Hrt1. Ima tu nešto i sa kompresijom i propusnošću glavnih i ''sporednih'' kanala.

 

Da, ali opet, kvaliteta je ista za sve TV-e jer signal ide preko DVB-T. Nije do signala nego do programa i do contenta koji puštaju. 

 

Npr ove HR sapunice i dnevnik će izgledati čak i donekle dobro zbog načina na koji su snimljeni..

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
glupasto kaže...

Pozdrav, 

u posjedu sam Grundig TV-a tri ipo godine ,55inca, ne znam točno model. Prije pola godine odjednom prevladava plava boja, npr. na utakmicama je trava plave boje, sve je plavo. Namjestio sam nekako da barem na utakmicama to izgleda donekle kako treba ali zato sve ostalo je ajme. Dakle doslovno sve ima nijansu plave.

 

Sad da li kupovati novi tv ili ići na popravak? Koliko bi došao popravak otprilike čisto ds znam pregovarat s servisima kad lupnu cijenu.

 

Za novi Tv bi želio minimalno 55inca kao i do sada, ne treba nikakav Smart biti, što je best buy? Gledanje max tv-a i to je to

 provjeri, možda imaš pet godišnje jamstvo?

 

Za popravak treba promijeniti komplet pozadinsku rasvjetu, rekao bih za tu dijagonalu cca. 1000kn, par sto kn gore-dolje

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ista stvar mi se dogodila na Grundigu. Popravak je bio cca 800 kn ak se dobro sjećam.

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Što se tiče tvrdnji da C1 ima katastrofalnu sliku na zemaljskim programima, kao vlasnik spomenutog modela, mogu reći da to nije točno. Imam na TV spojen A1 kabelski prijemnik. Slika je iste kvalitete kao na Samsungu Q80T i QN90A koje sam oboje posjedovao. Ne vidim nikakve primjetne razlike po pitanju kvalitete prikaza. Ono što mogu reći je da je jedino QN90A imao življe boje ali to je isključivo zato što Samsung u svim modovima po defaultu uključuje maksimalne picture enchancement opcije pa ako nećeš da slika ne izgleda kao da si na LSD-u, moraš se igrati sa expert postavkama. LG ne forsira umjetni prikaz nego slika out of the box izgleda "realnije" po pitanju boja. Ali sa aspekta kvalitete slike, u smislu "pikselizacije" i sličnih pojava koje su se spominjale, takvo što ne postoji na C1.

 

Ne mogu komentirati kakva je kvaliteta u odnosu na Sony televizore pošto iskustva s njima nemam.

 
4 0 hvala 2
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kiwi_91 kaže...

Tek sada vidim da se od prije nekoliko dana Panasonic JZ1500 OLED modeli 55" (od 11550 kn) / 65" (14750 kn) mogu nabaviti za najnižu cijenu do sada, a po trenutnim cijenama je to 2500 kn manje od LG G1 serije, odnosno cca. +5000 kn manje od Philips-ove 936 serije i Sony-eve A90 serije koje bi bile konkurenti JZ1500 u kvaliteti prikaza slike. Dodate neki soundbar od cca. 2000-4000 kn i imate JZ2000 kvalitetu slike za nižu cijenu i vjerojatno bolji zvuk.

 Gdje ste to vidjeli Panasonic oled-e po tim cijenama?  Koja trgovina? 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
melcisedec kaže...
kiwi_91 kaže...

Tek sada vidim da se od prije nekoliko dana Panasonic JZ1500 OLED modeli 55" (od 11550 kn) / 65" (14750 kn) mogu nabaviti za najnižu cijenu do sada, a po trenutnim cijenama je to 2500 kn manje od LG G1 serije, odnosno cca. +5000 kn manje od Philips-ove 936 serije i Sony-eve A90 serije koje bi bile konkurenti JZ1500 u kvaliteti prikaza slike. Dodate neki soundbar od cca. 2000-4000 kn i imate JZ2000 kvalitetu slike za nižu cijenu i vjerojatno bolji zvuk.

 Gdje ste to vidjeli Panasonic oled-e po tim cijenama?  Koja trgovina? 

 

Pa koliko vidim linkao je modele i cijene. Klikni samo na 55 ili 65

10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

molim preporuku koji tv uzet, da je best buy

 

veličina 43 ",  cijena  do 3000 kn,

 

uglavnom gledanje naših kanala, da je smart, 4k, da panel i slika budu što bolji za te novce,

 

naravno da bi lovio i garanciju 2+3.god

 

ovi mi se nekako najviše sviđaju

 

 

4 SAMSUNG UE43AU8072UXXH
1 LG UHD TV 43UP78003LB
1 Samsung UE43TU7022KXXH
1 LG 43UP75003LF
1 Xiaomi MI TV P1 43"
2 TCL LED TV 43P725
0 LG 43UP76903LE
5 Philips 43PUS7506
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.12.2021 9:17 (tomy01).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jesu li ovo dva ista TV-a:

 

Hisense U8G i Hisense U8QF?

 

Vrijedi li potonji 5000kn u dijagonali 55''? (ima dobre recenzije na rtingsu (ovaj s G))

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.12.2021 10:28 (tomislav10).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U8QF je model za 2020-u a U8GQ je model za 2021.

 

U8QF je bolji, ima VA panel naspram IPS panela na U8GQ, jači svjetlinu i mislim da ima više dimming zona. 

 

 

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 1
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DarK.xy kaže...
melcisedec kaže...
kiwi_91 kaže...

Tek sada vidim da se od prije nekoliko dana Panasonic JZ1500 OLED modeli 55" (od 11550 kn) / 65" (14750 kn) mogu nabaviti za najnižu cijenu do sada, a po trenutnim cijenama je to 2500 kn manje od LG G1 serije, odnosno cca. +5000 kn manje od Philips-ove 936 serije i Sony-eve A90 serije koje bi bile konkurenti JZ1500 u kvaliteti prikaza slike. Dodate neki soundbar od cca. 2000-4000 kn i imate JZ2000 kvalitetu slike za nižu cijenu i vjerojatno bolji zvuk.

 Gdje ste to vidjeli Panasonic oled-e po tim cijenama?  Koja trgovina? 

 

Pa koliko vidim linkao je modele i cijene. Klikni samo na 55 ili 65

 Da- mislio sam da to nisu direkt linkovi. 

Moje isprike. 

No,  "Modul devet" trgovina i slične,  WTF?? 

Ima li tko iskustva s njima. 

Nikad čuo za njih. 

Mislim da tu neko 2+3 jamstvo nećemo vidjeti. 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

melcisedec

 

Ovdje imaju iskustva od svih tih trgovina koje imaju najpovoljniju cijenu:

 

Modul

Hardsoft

Supernet

 

Mislim da trenutno Panasonic ne nudi 2+3 god. jamstva na televizore. Ove godine su nudili to u 1. mjesecu pa možda bude opet sada za Novu godinu, a možda i kasnije tijekom godine kao što je bilo u 2020. (8. mjesec).

2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
4k UHD SMART TV LG 50 UP 80003 ili SAMSUNG UE-50AU8072
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Al1en kaže...
4k UHD SMART TV LG 50 UP 80003 ili SAMSUNG UE-50AU8072

 

 

Slični su (oba VA na 60Hz), tako da koji ti se brend/OS više sviđa...

 

 

EDIT: baš i nema 50UP8000 modela okolo, već 50UP8100. Postoji i LG 50NANO753:

 

https://www.nabava.net/televizori/lg-50nano753pr-televizor-cijena-50-127-cm-nanocell-led-ultra-hd-153051461

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.12.2021 18:12 (Mad Ant).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mislim da su 8000 i 8100 zapravo isti a razlika je u stalku i mozda nekim sitnim razlikama, boja okvira i sl...

I believe Wi can Fi...
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Qled isto imaju burn in kaao i oled ili se varam? Sto kupiti do 5500kn 50 ili 55 inch? You tube netflix,i mozda koji put spojim malo za 4k gaming..razmisljao o tcl 725 ili 728,q60a sammy,e sad neznam sto lg i sony nude i dal mi uopce treba qled..hvala,sutra bih isao kupit tv 

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Koj od oba modela ima pozive boje?
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...

Mislim da su 8000 i 8100 zapravo isti a razlika je u stalku i mozda nekim sitnim razlikama, boja okvira i sl...

 

Upravo to, a zna se desiti da je jedan skuplji iz nikakvog razloga...

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Googlao sam qled nema toliki problem oko burn ina

Tcl 725 ili 728 ili samsung q60A ? Pretpostavljm da sony i lg imaju samo.olede? C725 i q60a me isto dodju od 50 incha..kakav je samsungov tizen,naviknuo na android

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 1 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice