Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 47.075
|
čitano: 14.610.003
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ninotocka kaže...
ninotocka kaže...

Uzeo TCL 65C805 napokon, presudio je mali ekstra popust na Master na ekupi.

 

 

Iiii evo ga, trebalo je čak 4 dana da počne štekat ♥️

Voice assistant jednom radi, drugi put ne, nakon toga se sve smrzne.

 Jesi uspio riješiti? 

2 godine
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Provincija kaže...

Promiče ti...

 

na ovom forumu su ti sve do jendoga najjači experti (sa x) u EU i US&A.

 

serije ti inače iđu od 32 do 88 cola.

 

ali nisam stručljak pa ne znam detalje ali imamo mi bolje neg po evropama.

 

a inače je sve super

Ako ti ne znaš ništa o televizorima, nisi po elementarnoj logici sposoban procijeniti koliko netko drugi zna..

 

Bitno je napisati glupost.

合氣道
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nakatomi kaže...
ninotocka kaže...
ninotocka kaže...

Uzeo TCL 65C805 napokon, presudio je mali ekstra popust na Master na ekupi.

 

 

Iiii evo ga, trebalo je čak 4 dana da počne štekat ♥️

Voice assistant jednom radi, drugi put ne, nakon toga se sve smrzne.

 Jesi uspio riješiti? 

 

Ma ugasio upalio i sve OK. Nije se ponovilo od tad.

marching up and down the squaaare
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ninotocka kaže...

 

Ma ugasio upalio i sve OK. Nije se ponovilo od tad.

 

da, često to pomaže - pogotovo jer se nekad android zna zblesirat malo nakon Google TV update-a... (meni se slično desilo jednom u ovih pola godine)

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
U pravu si.
Happy?
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima, imam pitanje u vezi LG 77" G2 televizora, da li se isplati kupiti za 1.899€ novi sa 5 god gare.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.5.2024 15:47 (ange).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U pravu si.

Stvarno ne  znam ništa ni o nadmadracima, hajduku ni gitarama, naprimjer.

 

secret of eternal happiness meme


Happy?

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Chriss kaže...
zuper kaže...

Jedini mini LED IPS kojeg bi uzimao u obzir je LG QNED 86/91 serija

 

Ja gledam te serije al ne vidim da postoje u 50inča ili mi promiče?

 Ne postoji IPS ekran od 50"

2 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...
picajzla0707 kaže...

bokte, ovaj je gori od stjepka s grundigom i garfilda s pilipsom... svako malo neki apostol

 Ali kaj je najzanimljivije lik je mix-up obojice - preporučuje uglavnom Phillips i hvali IPS matrice kao tehnologiju blizu OLED-u; dovodi nas da ga istrpimo do prvog kartona. 

Apsolutno ništa ne fali Philipsu. Mini led IPS/VA su jako blizu OLED televizorima što se tiče crne boje. Minorne razlike u kvaliteti slike, a ogromne razlike u cijeni. Pričam isključivo o MINI LED ips/va, ja neznam kolko postova treba da shvatiš.  Ako se kompanija poput Sony'a okreće više mini ledu nego oledu, mene zanima kakvih gluposti si ti mix? Mix prosječnog i neukog korisnika koji nije ni vidio mini led i ne prati razvoj tehnologija. 

 

https://www.whathifi.com/features/sony-has-chosen-mini-led-over-oled-for-its-2024-flagship-tv-but-is-that-a-big-deal.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.5.2024 9:40 (OnTime).
 
1 4 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ange kaže...

Pozdrav svima, imam pitanje u vezi LG 77" G2 televizora, da li se isplati kupiti za 1.899€ novi sa 5 god gare.

 Naravno da ne. Oled top slika ali ne vrijedi te novce. Gledaj mini led ips/va televizore iz 2023/24'te. 

 

https://www.nabava.net/televizori/lg-75-qned-75qned85t3c-4k-ultra-hd-model-2024-cijena-564191771

 

Imaš i video usporedbe post iznad između tog modela i oled'a. Dal vrijedi oled više sam procijeni. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.5.2024 9:44 (OnTime).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Šta kome vrijedi ili ne vrijedi je krajnje subjektivna stvar, kao sto je i tvoj post.

Evo meni vrijedi svakog centa koji sam dao, hoćemo li to sad uvesti kao univerzalno pravilo?
Sve je stvar potreba, želja, što neko očekuje od tv-a I koliko je to spreman platiti,tako da ne vidim smisla nametanje i tupljenje svoga sve vrijeme.

@ange po meni je to top ponuda, čisto sumnjam da se može naći bolje za te pare, no ako ima nešto bolje nek me ispravi neko i linka.


Poruka je uređivana zadnji put ned 26.5.2024 11:05 (error_666).
Moj PC  
5 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
Šta kome vrijedi ili ne vrijedi je krajnje subjektivna stvar, kao sto je i tvoj post.

Evo meni vrijedi svakog centa koji sam dao, hoćemo li to sad uvesti kao univerzalno pravilo?
Sve je stvar potreba, želja, što neko očekuje od tv-a I koliko je to spreman platiti,tako da ne vidim smisla nametanje i tupljenje svoga sve vrijeme.

@ange po meni je to top ponuda, čisto sumnjam da se može naći bolje za te pare, no ako ima nešto bolje nek me ispravi neko i linka.

 

Nisam zahtjevan korisnik, barem se nadam, čitajuči ovdje na forumu i drugim forumima, da je G serija top ponuda LG Oled Tv, naišao sam na LG G2 cijenu od 1.899 €. 

Htio sam i prije uzeti 77" ali razlika u cijeni je bila prevelika, pa sam uzeo 65" i trenutno imam LG C1. Ljubitelj sam filmova, serija i sporta, to je i razlog zašto bi opet

išao na LG Oled, ali sada u 77", pa zato i pitam za G2

2 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
Šta kome vrijedi ili ne vrijedi je krajnje subjektivna stvar, kao sto je i tvoj post.

Evo meni vrijedi svakog centa koji sam dao, hoćemo li to sad uvesti kao univerzalno pravilo?
Sve je stvar potreba, želja, što neko očekuje od tv-a I koliko je to spreman platiti,tako da ne vidim smisla nametanje i tupljenje svoga sve vrijeme.

@ange po meni je to top ponuda, čisto sumnjam da se može naći bolje za te pare, no ako ima nešto bolje nek me ispravi neko i linka.

 Tako je, šta kome vrijedi je subjektiva stvar, ne razumijem srvhu tvog posta,  na forumu smo gdje ljudi traže savjete šta da kupe, šta bi trebali reć na svaki upit, "čuj, moraš sam odlučit jer je to sve subjetkivno?" Pa da mogu sami odlučit nebi tu pitali, right? Ja dajem savjete iz mog kuta gledanja, neznam gdje sam ja išta uzeo svoje kao univerzalno pravilo, svatko ko daje savjet iz sovg kuta gledanja nameće i tupi? Onda se to može reć za svakoga ko kaže svoje mišljenje. Pa na forumu smo jelda. Ja vidim šta se dešava, Sony se okreće mini ledu jer prodaja oleda nije kako su očekivali. Čim sam ja napisao da se OLED ne isplati ti si se digao na zadnje noge. Pišeš kao da si butthurt i da moraš branit svoju odluku jer si kupio OLED, neznam zašto si se osjetio prozvanim, meni je OLED preskup za ono što nudi, tebi nije i idemo dalje, ja nigdje nisam prozvao nikoga ko je kupio OLED. Sami se prozivate. Mini led ips/va su dostigli kvalitetu OLEDA u zadnjih godinu i pol dvije. Ne pričam ništa drugačije nego što se dešava na tržištu, po youtube/rtings recenzijama, komentarima i forumima. U redu je što si kupio OLED, bez straha.

 

 

https://www.linkedin.com/pulse/mini-led-grows-against-trend-tv-manufacturers-da7uc

 

"At present, Apple, Samsung, TCL, Hisense, Xiaomi, Skyworth and other companies are competing for the Mini LED track. For example, TCL has mass-produced a series of Mini LED large-screen terminals, and Hisense has fully introduced Mini LED into the ULED X platform, as well as Xiaomi S Pro, Sony X93L/X95L, and Huawei Smart Screen V5 Mini LED TVs."

 

Ako ja mogu kupit tv koji ima 85-95% kvalitete slike OLEDA za 2-2.5x puta manju cijenu, bez čestog čačkanja po postavkama i svakodnevnog straha od image retention'a i burn in'a,  naravno da ću kupit, svjetsko tržište upravo pokazuje navedeno i zato je sad utrka za mini led televizorima.

 

A što se tiče burn in'a

 

"However, OLED is not perfect. At present, large-scale mass production is still unable to compare with mature LCD technology in terms of technology and cost. Especially in large-size TV panels, due to the characteristics of self-luminous materials, color casts, screen burn-in and other phenomena are prone to occur under high-brightness and high-intensity use. RTINGS, a North American evaluation agency, has conducted experiments and found that if the OLED TV is turned on 12 hours a day, "screen burn-in" will occur in the 102nd week. At the same time, in terms of cost, because the current standard mass production process of OLED panels has not been implemented on a large scale, the yield rate and manufacturing cost lag behind LCD, resulting in the high price of OLED panels."

 

Uz forume svatko bi trebao i sam istražit kako diše tržište i šta je bolje i (ne) isplativije. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.5.2024 12:39 (OnTime).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
OnTime kaže...
error_666 kaže...
Šta kome vrijedi ili ne vrijedi je krajnje subjektivna stvar, kao sto je i tvoj post.

Evo meni vrijedi svakog centa koji sam dao, hoćemo li to sad uvesti kao univerzalno pravilo?
Sve je stvar potreba, želja, što neko očekuje od tv-a I koliko je to spreman platiti,tako da ne vidim smisla nametanje i tupljenje svoga sve vrijeme.

@ange po meni je to top ponuda, čisto sumnjam da se može naći bolje za te pare, no ako ima nešto bolje nek me ispravi neko i linka.

 Tako je, šta kome vrijedi je subjektiva stvar, ne razumijem srvhu tvog posta,  na forumu smo gdje ljudi traže savjete šta da kupe, šta bi trebali reć na svaki upit, "čuj, moraš sam odlučit jer je to sve subjetkivno?" Pa da mogu sami odlučit nebi tu pitali, right? Ja dajem savjete iz mog kuta gledanja, neznam gdje sam ja išta uzeo svoje kao univerzalno pravilo, svatko ko daje savjet iz sovg kuta gledanja nameće i tupi? Onda se to može reć za svakoga ko kaže svoje mišljenje. Pa na forumu smo jelda. Ja vidim šta se dešava, Sony se okreće mini ledu jer prodaja oleda nije kako su očekivali. Čim sam ja napisao da se OLED ne isplati ti si se digao na zadnje noge. Pišeš kao da si butthurt i da moraš branit svoju odluku jer si kupio OLED, neznam zašto si se osjetio prozvanim, meni je OLED preskup za ono što nudi, tebi nije i idemo dalje, ja nigdje nisam prozvao nikoga ko je kupio OLED. Sami se prozivate. Mini led ips/va su dostigli kvalitetu OLEDA u zadnjih godinu i pol dvije. Ne pričam ništa drugačije nego što se dešava na tržištu, po youtube/rtings recenzijama, komentarima i forumima. U redu je što si kupio OLED, bez straha.

 

 

https://www.linkedin.com/pulse/mini-led-grows-against-trend-tv-manufacturers-da7uc

 

"At present, Apple, Samsung, TCL, Hisense, Xiaomi, Skyworth and other companies are competing for the Mini LED track. For example, TCL has mass-produced a series of Mini LED large-screen terminals, and Hisense has fully introduced Mini LED into the ULED X platform, as well as Xiaomi S Pro, Sony X93L/X95L, and Huawei Smart Screen V5 Mini LED TVs."

 

Ako ja mogu kupit tv koji ima 85-95% kvalitete slike OLEDA za 2-2.5x puta manju cijenu, bez čestog čačkanja po postavkama i svakodnevnog straha od image retention'a i burn in'a,  naravno da ću kupit, svjetsko tržište upravo pokazuje navedeno i zato je sad utrka za mini led televizorima.

 

A što se tiče burn in'a

 

"However, OLED is not perfect. At present, large-scale mass production is still unable to compare with mature LCD technology in terms of technology and cost. Especially in large-size TV panels, due to the characteristics of self-luminous materials, color casts, screen burn-in and other phenomena are prone to occur under high-brightness and high-intensity use. RTINGS, a North American evaluation agency, has conducted experiments and found that if the OLED TV is turned on 12 hours a day, "screen burn-in" will occur in the 102nd week. At the same time, in terms of cost, because the current standard mass production process of OLED panels has not been implemented on a large scale, the yield rate and manufacturing cost lag behind LCD, resulting in the high price of OLED panels."

 

Uz forume svatko bi trebao i sam istražit kako diše tržište i šta je bolje i (ne) isplativije. 

 Iz koje godine su ovi citati za oled burnin cijenu i sl ?  Da oled se jako teško nosi s konkurencijom, cijena je prije 15g bila jedno 100 000 €z a 77" model :)

 

Kažeš miniled je povoljniji od oleda i usporediš različite segmenta kao dokaz ?  Mini led iz vrha ponude nije ništa povoljniji nego oled.  Ti uspoređuješ cijenu kineza koji ruše cijene s brandovima koji idu na kvalitetu i imaju više cijene u svim segmentima.  Oledima su jakp pale cijene i sad 77" oled dobiješ i ispod 2000 €.  Cijena proizvodnje je drastično pala i polako preuzimaju dominaciju u srednjem i višem segmentu. 

Ne , ne možeš kupiti tv koji ima  85-95% slike oleda (što god to značilo) za 2-2.5X manju cijenu osim ako si color blind  ili stvarno ti slika nije niti najmanje bitna.  

Inace imaš i kineskih oleda ako su ti lg/samsung/sony preskupi, ali ne bih ti preporučio kineza jer lošom obradom slike ubiju sve prednosti oleda

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2024 9:40 (Pixel).
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovo se čini ko dobra cijena za 65" Oled, Iako nisam ljubitelj phillipsa.. Philips 718

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozz ekipa, imam 55" Sony Braviu i zelja mi je ici na vecu dijagonalu jer jedino sto gledam su filmovi i serije,e sad dilema.

 

Da idem na neki od kineza pa uzeti mini led ili oled za iste pare ili ici na "sigurno" pa uzeti SONY LED TV KD75X85LAEP ovo je full array trebao bi biti opet neki napredak u odnosu na obicni led,a i dobio sam vecu dijagonalu.Malo sam skeptican za tcl i hisense,istina nude po spec puno vise za iste pare,ali ne znam sta ce biti za 2-5g ili vise,isto tako nije sony garancija da i s njim biti sve ok.

Ako imate neki prijedlog kazite.

Origin_Steam: hrka11
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pusti kineze i uzmi taj Sony. Uključiš i gledaš bez ikakvih podešavanja bilo čega.

Zvao sam podršku jer mi nije radilo glasovno upravljanje na TV-u, već samo preko daljinskog.

Problem je bio da isto ne radi ako je postavljena HR regija.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hrka11 kaže...

Pozz ekipa, imam 55" Sony Braviu i zelja mi je ici na vecu dijagonalu jer jedino sto gledam su filmovi i serije,e sad dilema.

 

Da idem na neki od kineza pa uzeti mini led ili oled za iste pare ili ici na "sigurno" pa uzeti SONY LED TV KD75X85LAEP ovo je full array trebao bi biti opet neki napredak u odnosu na obicni led,a i dobio sam vecu dijagonalu.Malo sam skeptican za tcl i hisense,istina nude po spec puno vise za iste pare,ali ne znam sta ce biti za 2-5g ili vise,isto tako nije sony garancija da i s njim biti sve ok.

Ako imate neki prijedlog kazite.

 Radije uzmi 65" LG ili Samsung OLED, nego 75" Sony koji nije ni mini led.

Ili ako ti je baš silna želja ogromna dijagonala, razmisli o (ultra short throw) projektoru.

 

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DeniZg kaže...
hrka11 kaže...

Pozz ekipa, imam 55" Sony Braviu i zelja mi je ici na vecu dijagonalu jer jedino sto gledam su filmovi i serije,e sad dilema.

 

Da idem na neki od kineza pa uzeti mini led ili oled za iste pare ili ici na "sigurno" pa uzeti SONY LED TV KD75X85LAEP ovo je full array trebao bi biti opet neki napredak u odnosu na obicni led,a i dobio sam vecu dijagonalu.Malo sam skeptican za tcl i hisense,istina nude po spec puno vise za iste pare,ali ne znam sta ce biti za 2-5g ili vise,isto tako nije sony garancija da i s njim biti sve ok.

Ako imate neki prijedlog kazite.

 Radije uzmi 65" LG ili Samsung OLED, nego 75" Sony koji nije ni mini led.

Ili ako ti je baš silna želja ogromna dijagonala, razmisli o (ultra short throw) projektoru.

 

Ma lomim se ici na oled ili 75 ili cak 85"led.

 

Origin_Steam: hrka11
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam sa 49" Bravie (XD8077) prešao na 55" LG C3 i nije me baš izuo iz cipela.

Ajde sad su dodali Stremio aplikaciju i to mi je ogroman plus.

 

Ali uzeo sam si također Xgimi Mogo 2 Pro projektor za spavaću sobu i on me baš impresionirao.

Da sad odvrtim vrijeme, umjesto LG C3, uzeo bi za boravak neki ultra short throw projektor, kad je bal....

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2024 14:44 (DeniZg).
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
esc0bar kaže...

Ekipa trebam preporuku za TV 55".

 

Namjena - gaming 0 bodova, ako i igram igram na PC-u. Gledanje IPTV-a i Netflixa uglavnom (volio bi da ima android/google tv OS). Više filmovi/serije ali i sport. Nisam prezahtjevan, budget 600-1200 eura. Uz napomenu da je prostorija u kojoj se nalazi dosta osvijetljena suncem (trenutni tv je star i radi mi problem, kad su neke tamne scene slika loša do bola ako zavjese ne stavim). Htio bi neke od top brendova (Samsung/LG/Sony) ali otvoren sam za ideje.

 

Hvala unaprijed. Listao sam stranice unazad, pa vidim da razni ljudi imaju razna mišljenja. Neki modeli koje sam zapamtio su Samsung S90C, LG B3, TCL C845 itd...

 Ako može pomoć, bio bi zahvalan. Iz vaših zadnjih postova koliko vidim ono šta mi odgovara bi bili Mini LED ili OLED. I da je jedan od trija Sony/Samsung/LG, naravno da ima smart mogućnosti. Ako imate par modela za preporučiti...

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hrka11 kaže...

Pozz ekipa, imam 55" Sony Braviu i zelja mi je ici na vecu dijagonalu jer jedino sto gledam su filmovi i serije,e sad dilema.

 

Da idem na neki od kineza pa uzeti mini led ili oled za iste pare ili ici na "sigurno" pa uzeti SONY LED TV KD75X85LAEP ovo je full array trebao bi biti opet neki napredak u odnosu na obicni led,a i dobio sam vecu dijagonalu.Malo sam skeptican za tcl i hisense,istina nude po spec puno vise za iste pare,ali ne znam sta ce biti za 2-5g ili vise,isto tako nije sony garancija da i s njim biti sve ok.

Ako imate neki prijedlog kazite.

Ako samo gledaš serije i filmove, nemoj gledati taj Sony.

Došla je nova serija TCL modela C855. U 75" ima preko 2000 zona, preko 3000 nits i Sony koliko god pouzdan, izledat će loše kad pustiš neki HDR film.

Ili OLED. B3, C3, S90C, šta je jeftinije...

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima.

Trenutno imam 55" Sony X900F sa kojim sam super zadovoljan, ali ide klincu u sobu, te se dvoumim da li ga zamijeniti sa 77" LG B3. Navodno mu brightness nije baš nešto. Ima li tko taj model da mi napiše iskustvo iz prve ruke. Ili da čekam da se ponovno na našem tržištu pojavi 75" Sony X90L?

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2024 21:46 (Asterix040).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
esc0bar kaže...
esc0bar kaže...

Ekipa trebam preporuku za TV 55".

 

Namjena - gaming 0 bodova, ako i igram igram na PC-u. Gledanje IPTV-a i Netflixa uglavnom (volio bi da ima android/google tv OS). Više filmovi/serije ali i sport. Nisam prezahtjevan, budget 600-1200 eura. Uz napomenu da je prostorija u kojoj se nalazi dosta osvijetljena suncem (trenutni tv je star i radi mi problem, kad su neke tamne scene slika loša do bola ako zavjese ne stavim). Htio bi neke od top brendova (Samsung/LG/Sony) ali otvoren sam za ideje.

 

Hvala unaprijed. Listao sam stranice unazad, pa vidim da razni ljudi imaju razna mišljenja. Neki modeli koje sam zapamtio su Samsung S90C, LG B3, TCL C845 itd...

 Ako može pomoć, bio bi zahvalan. Iz vaših zadnjih postova koliko vidim ono šta mi odgovara bi bili Mini LED ili OLED. I da je jedan od trija Sony/Samsung/LG, naravno da ima smart mogućnosti. Ako imate par modela za preporučiti...

 Nitko ništa:) Dvoumio se između QN90C i S90C i vjerojatno uzimam S90C. Ako netko ima neki prijedlog za TV u tom rangu, prijedlozi su dobrodošli.

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...
hrka11 kaže...

Pozz ekipa, imam 55" Sony Braviu i zelja mi je ici na vecu dijagonalu jer jedino sto gledam su filmovi i serije,e sad dilema.

 

Da idem na neki od kineza pa uzeti mini led ili oled za iste pare ili ici na "sigurno" pa uzeti SONY LED TV KD75X85LAEP ovo je full array trebao bi biti opet neki napredak u odnosu na obicni led,a i dobio sam vecu dijagonalu.Malo sam skeptican za tcl i hisense,istina nude po spec puno vise za iste pare,ali ne znam sta ce biti za 2-5g ili vise,isto tako nije sony garancija da i s njim biti sve ok.

Ako imate neki prijedlog kazite.

Ako samo gledaš serije i filmove, nemoj gledati taj Sony.

Došla je nova serija TCL modela C855. U 75" ima preko 2000 zona, preko 3000 nits i Sony koliko god pouzdan, izledat će loše kad pustiš neki HDR film.

Ili OLED. B3, C3, S90C, šta je jeftinije...

 Lakse cu ja prec preko tog sto hdr lose izgleda i upalit drugu verziju bez hdr-a nego da mi ode panel ili neki k s elektronikom,znam za tcl i on mi je prvi izbor ako se odlucim ne ici na sony,ali nekako mi jos to nije pouzdano.Tek je sada postao kod nas popularan  taj model najvise radi cijene,kratko je to da se vidi kako ce se pokazati,znam,znam moze sony ili bilo koji drugi crknit nakon misec dana,a i nebi prelazio 1500e,a dijagonalu ne bih ispod 75".

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2024 8:09 (hrka11).
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hrka11 kaže...
zuper kaže...
hrka11 kaže...

Pozz ekipa, imam 55" Sony Braviu i zelja mi je ici na vecu dijagonalu jer jedino sto gledam su filmovi i serije,e sad dilema.

 

Da idem na neki od kineza pa uzeti mini led ili oled za iste pare ili ici na "sigurno" pa uzeti SONY LED TV KD75X85LAEP ovo je full array trebao bi biti opet neki napredak u odnosu na obicni led,a i dobio sam vecu dijagonalu.Malo sam skeptican za tcl i hisense,istina nude po spec puno vise za iste pare,ali ne znam sta ce biti za 2-5g ili vise,isto tako nije sony garancija da i s njim biti sve ok.

Ako imate neki prijedlog kazite.

Ako samo gledaš serije i filmove, nemoj gledati taj Sony.

Došla je nova serija TCL modela C855. U 75" ima preko 2000 zona, preko 3000 nits i Sony koliko god pouzdan, izledat će loše kad pustiš neki HDR film.

Ili OLED. B3, C3, S90C, šta je jeftinije...

 Lakse cu ja prec preko tog sto hdr lose izgleda i upalit drugu verziju bez hdr-a nego da mi ode panel ili neki k s elektronikom,znam za tcl i on mi je prvi izbor ako se odlucim ne ici na sony,ali nekako mi jos to nije pouzdano.Tek je sada postao kod nas popularan  taj model najvise radi cijene,kratko je to da se vidi kako ce se pokazati,znam,znam moze sony ili bilo koji drugi crknit nakon misec dana,a i nebi prelazio 1500e,a dijagonalu ne bih ispod 75".

 Ma kakvi strahovi kada imaš 5 godina garancije skoro uvijek na TCL...Isto vrijedi i za sve druge marke, ak krepa krepa, dobiješ novi i vozi dalje.

 

Svaki TV može prdnut za mjesec dana, i LG i Samsung, svi koriste više manje iste dijelove iz istih tvornica....

 

Za koji god TV se odlučiš, ganjaj 5 godina garancije i miran si u glavi ako ništa drugo.

 

Inače, običan LED TV u 2024. na tu dijagonalu 75' bi meni osobno bio teški NO GO,pa to se kupovalo tamo negdje 2017., barem MiniLed, a najbolje OLED. Sve zavisi koliki ti je budžet.

 

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Malo me izhebo u mozak ovaj što drma po OLEDu pa sam išao čitat za mogući burn in i sad me strah pošto sam picajzla, da neću stalno to provjeravati i biti opterećen, pa recimo kad mi klinci ostave tv na nekoj statičkoj slici da dobijem slom živaca.

Koliko je to stvarno često, na ovim novijim oledima? Ili taj image retention. Jer čitam da se to više dešavalo na modelima iz 2017 i 2018. I poslao sam upit u Santa Domenicu, ali mi nije stigao odgovor, da li garancija pokriva i burn in tih 5 godina? Zna li netko?

 

Edit: Zaboravio sam napomenuti da TV neću koristiti za gaming i da mi je upaljen rijetko kad više od 6 sati dnevno, što vjerojatno dosta smanjuje rizik.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2024 9:19 (soecc).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imao sam C8 i treutno imam G1, nisam dobio burn in (a nisam baš pazio), noviji modeli imaju još bolje to riješeno gotovo svedeno na minimum imho...

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2024 9:36 (4mal).
Moj PC  
1 0 hvala 2
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BioZZG kaže...

 Ma kakvi strahovi kada imaš 5 godina garancije skoro uvijek na TCL...Isto vrijedi i za sve druge marke, ak krepa krepa, dobiješ novi i vozi dalje.

 

Svaki TV može prdnut za mjesec dana, i LG i Samsung, svi koriste više manje iste dijelove iz istih tvornica....

 

Za koji god TV se odlučiš, ganjaj 5 godina garancije i miran si u glavi ako ništa drugo.

 

Inače, običan LED TV u 2024. na tu dijagonalu 75' bi meni osobno bio teški NO GO,pa to se kupovalo tamo negdje 2017., barem MiniLed, a najbolje OLED. Sve zavisi koliki ti je budžet.

 

 Slazem se za 5g garancije samo sto kod nas nema nitko toliko dugo taj TCL da znamo kako stoji s kvarovima i ostalim...a sto se tice toga normalno oled je br1 i ostat ce tako,mini led je isto ispred FALD-a ali nije FALD za bacit i sigurno da filmovi izgledaju dobro na njemu.Sony dobro barata sa slikom i nebi se ja tu sekirao puno oko toga,samo sto kazes to je "starija" tehnologija pogotovo kad sam imamo mini led,zato se i lomim sta uraditi.Imao sam priliku gledat zemaljske programe na TCL C835 i nebi rekao da je slika bolja nago na mom tv-u koji je star 5-6g (55xe8505),nekako zamuceno djeluje,pokreti cudni,slika nije cista itd...

Opekao sam se na drugim stvarima jer eto "nude za manje love sve isto i vise" pa u praksi bude kita,a vidit cu jos.

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2024 9:31 (hrka11).
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
soecc kaže...

Malo me izhebo u mozak ovaj što drma po OLEDu pa sam išao čitat za mogući burn in i sad me strah pošto sam picajzla, da neću stalno to provjeravati i biti opterećen, pa recimo kad mi klinci ostave tv na nekoj statičkoj slici da dobijem slom živaca.

Koliko je to stvarno često, na ovim novijim oledima? Ili taj image retention. Jer čitam da se to više dešavalo na modelima iz 2017 i 2018. I poslao sam upit u Santa Domenicu, ali mi nije stigao odgovor, da li garancija pokriva i burn in tih 5 godina? Zna li netko?

 

Edit: Zaboravio sam napomenuti da TV neću koristiti za gaming i da mi je upaljen rijetko kad više od 6 sati dnevno, što vjerojatno dosta smanjuje rizik.

 Uvijek postoji mogućnost dobivanja burn in-a, više je da ga nećeš dobit nego da oćeš, ali je smanjen rizik dosta nego prije.

 

Meni klinci prek dana gledaju crtane pa sam se odlucio na MiniLed zbog svjetline, direktno lupa sunce kroz velika balkonska vrata u dnevnu i OLED mi je tu jednostavno pretaman bio.

 

Ne zamaraj se s burn inom, ak te kopka, uzmi s 5 godina garancije i uzivaj, za 5 godina ces opet uzet nes novo.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice