Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.365
|
čitano: 14.168.450
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zooman kaže...

E bok,,, Koliko se čeka na povratnu informaciju TCL produženog jamstva, sve podatke poslao sam krajem 2mj. još nema nikakvog odgovora..

 

nama je došlo za par tjedana od popunjavanja online obrasca (mislim da je bilo 3-4 tjedna, ali sigurno unutar mjesec dana od prijave)

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
SimeKZ kaže...

https://www.sancta-domenica.hr/tv-65-hisense-uled-65u6kq-4k-smart-tv.html

 

Ako netko ima iskustva sa navedenim TVom molio bi pomoc.

 

Ima i manji 55', posto do zida imam kojih 3 i pol metra.

 Entry level mini led, sa peak svjetlinom 600 nita nemoj očekivat čuda u DV ili HDR+...S obzirom na 3 i pol metra definitivno 65"...Cijena je za 65" jako dobra, s obzirom da je qled i mini led slika bi trebala biti ok, boje žive...al trebaš biti svjestan koliko košta, ako ne cjepidlačiš bit će ti i više nego dobar...

5 tjedana
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Molim vas za pomoc. Mislimo se izmedju ova dva televizora:
Philips 58PUS8505/12
Samsung UE 58CU7172UXXH
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav,
godinama nisam pratio tv-ove niti nista oko toga, a doslo je vrijeme za novi tv. Dijagonala bi idealno bila oko 65", a budet bi do maks 1000e isao. Ima stvarno hrpa preporuka pa ako biste nesto preporucili, skoro iskljucivo za gledanje tv programa ( max tv) i netflixa. Uzeo bih uz to i mozda neki soundbar ako ima kaj isplativog a da nije prekupo?
Hvala na preporukama!
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Fico14 kaže...
Pozdrav,
godinama nisam pratio tv-ove niti nista oko toga, a doslo je vrijeme za novi tv. Dijagonala bi idealno bila oko 65", a budet bi do maks 1000e isao. Ima stvarno hrpa preporuka pa ako biste nesto preporucili, skoro iskljucivo za gledanje tv programa ( max tv) i netflixa. Uzeo bih uz to i mozda neki soundbar ako ima kaj isplativog a da nije prekupo?
Hvala na preporukama!

 Za te pare poviri Sammy QN85C ili, ako ti se da produžiti, LG C3; naravno uz moguće produženje garancije.

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Fico14 
Prije 2 dana mi stigao Philips 65PUS8818. 65 inča, platio ga 909 eura. Redovna cijena mu je 1299 eura, mislim da je još na akciji.

TV je top, prezadovoljan sam. Slika je odlična, zvuk isto tako, sučelje je brzo i pregledno. Ambilight je zgodan dodatak.

Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2024 11:47 (Marko_244).
12 godina
suspendiran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Marko_244 kaže...
@Fico14
Prije 2 dana mi stigao Philips 65PUS8818. 65 inča, platio ga 909 eura. Redovna cijena mu je 1299 eura, mislim da je još na akciji.

TV je top, prezadovoljan sam. Slika je odlična, zvuk isto tako, sučelje je brzo i pregledno. Ambilight je zgodan dodatak.

 freesync i 120 hz, nice. . Kolka mu je garancija? 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2024 11:24 (Cryogenic).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

2+3 godine. Košta 130 eura, ako sam dobro zapamtio.
 Evo link na tv: https://www.sancta-domenica.hr/tv-65-philips-65pus8818-android-ambilight.html
Zaboravio sam reći da se dobije bluetooth zvučnik uz njega gratis. Doći će mi sutra ili preksutra, jer su ga slali s drugog skladišta.

Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

nE BUDI NAIVAC PA DA MISLIŠ DA MU JE REDOVNA CIJENA 1300E ZATO ŠTO SU TAKO NAPISALI U sd.......srry na capslock....redovna cijena mu je oko 900e Links, Mall 950e dodatak tog zvučnika je Ok i neka si zadovoljan sa TV, no ima i boljih 65 televizora za 900e

12 godina
suspendiran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Wiz3m4n kaže...

nE BUDI NAIVAC PA DA MISLIŠ DA MU JE REDOVNA CIJENA 1300E ZATO ŠTO SU TAKO NAPISALI U sd.......srry na capslock....redovna cijena mu je oko 900e Links, Mall 950e dodatak tog zvučnika je Ok i neka si zadovoljan sa TV, no ima i boljih 65 televizora za 900e

 Tv ima 120 hz. za te pare nema jefitniji i tom tv'u ništa ne fali, ionako nije mogao jeftinije proći, links 900 eura, ovak ima za 140 eura u sancta domenici plus 3 godine garancije.

 

Ja imam 55 incha philips 120hz i slika fenomenalna, ips ekran. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2024 12:35 (Cryogenic).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kako rekoh....bitno da si/ste zadovoljni 

 

btw izjava i veliki naglasak na plus TV-u sa izjavom 120hz mi je dovoljna, samo osvježivanje ekrana nije presudno o kvaliteti samoga tv-a, jedino ako je uzet sa naglaskom i namjerom da zamjeni monitor. Pojam televizor nije isti kao prije 20g. jasna stvar, no opet pričamo o velikim ekranima kojima je prvotna namjena gledanje tv programa i  video sadržaja sa streaming servisa.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2024 13:04 (Wiz3m4n).
2 mjeseca
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pitanje za @Wiz3m4n - Kojih to ima puno boljih TVa 65 incha za 900 eura? Ja vec 3 mjeseca isto tražim i raspitujem se ali ne slažem se da za te novce ima puno boljih Tva ako uzmes u obzir da su OLEDI tih dimenzija oko 1600 eura..

12 godina
suspendiran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Wiz3m4n kaže...

Kako rekoh....bitno da si/ste zadovoljni 

 

btw izjava i veliki naglasak na plus TV-u sa izjavom 120hz mi je dovoljna, samo osvježivanje ekrana nije presudno o kvaliteti samoga tv-a, jedino ako je uzet sa naglaskom i namjerom da zamjeni monitor. Pojam televizor nije isti kao prije 20g. jasna stvar, no opet pričamo o velikim ekranima kojima je prvotna namjena gledanje tv programa i  video sadržaja sa streaming servisa.

 Nitko nije ni reako da je 120 hz presudno u kvaliteti ekrana, meni je ips matrica jako dobra za gledanje, nekom oled, meni je oled preskup za ono što nudi plus strepnja svakim danom oće se pojavit burn in ili ne, ovako ips ekran na 120 hz, savršenstvo,  nigdje ne piše da tv mora bit tv, ili samo monitor, može bit šta ti želiš da bude. Danas je tv monitor i obratno. Možeš gledat iptv, i gledat filomve serije sa pc'a, isti k ko i strimanje direktno na tv od nekog izvora, dosta ga kompliciraš i praviš se pametan.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2024 14:00 (Cryogenic).
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dvoumim se između dva Samsunga QLED 75inch Q70c za 1300€

 

i 77inchni OLED s90C (vidiosam ga za 2100€ nedavno, ne znam koliko je sad)

 

i mozda ovog LG 77inch OLED za 2000€

 

https://www.altirand.com/asortiman/proizvod-3737-lg-oled-tv-oled77b33la?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

Prvenstveno filmovi, program,  mozda neki gejm

 

 

Misljenja

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2024 16:32 (fromilid).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dvoumiš se između telki za 1300 i 2200 EUR? 

marching up and down the squaaare
Moj PC  
2 1 hvala 1
5 tjedana
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Totalni laik sutra roditeljima kupuje TV.
Mislimo se izmedju ova tri
KD65X75WLPAEP Sony
QE65Q70CATXXH Samsung
65PUS8118/12 Philips

Voljela sam da ima Ambilight pa kontam da je to onda samo Philips ali ne bih se zbog toga zalijetala. Imam 55oled706 tri godine, radi bez greske.
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozz.

Ne pratim smartTVove uopce i nisam u tim vodama

ali imam budget od 600e,da je minimalno 60" i da je solidan panel. Gledao sam LG i Hisense eh sad jel netko zna neki bang for buck, bio bih zahvalan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
fromilid kaže...

Dvoumim se između dva Samsunga QLED 75inch Q70c za 1300€

 

i 77inchni OLED s90C (vidiosam ga za 2100€ nedavno, ne znam koliko je sad)

 

i mozda ovog LG 77inch OLED za 2000€

 

https://www.altirand.com/asortiman/proizvod-3737-lg-oled-tv-oled77b33la?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

Prvenstveno filmovi, program,  mozda neki gejm

 

 

Misljenja

 

 

 77" S90C  daleko najvbolji od svih ovih

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

--deleted--

Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2024 20:02 (Marko_244).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Wiz3m4n kaže...

nE BUDI NAIVAC PA DA MISLIŠ DA MU JE REDOVNA CIJENA 1300E ZATO ŠTO SU TAKO NAPISALI U sd.......srry na capslock....redovna cijena mu je oko 900e Links, Mall 950e dodatak tog zvučnika je Ok i neka si zadovoljan sa TV, no ima i boljih 65 televizora za 900e

 

Još pred Božić sam krenuo istraživati televizore, evo sad sam ga tek kupio. Znam gdje i koliko košta ovaj konkretan model, a i konkurenciju sam dobro pročešljao. Nisam baš naivac. :) Svaki od njih ima neki sitni plus ili neki sitni minus u odnosu na direktnog konkurenta. Sve se u principu svodi na osobne preferencije. Evo razloga zašto sam ga kupio:

1. Uklapa se u raspoloživi iznos za tv, očito. :) 

2. Vidio sam ga kako radi prije kupnje.

3. 4 zvučnika od po 10W. Većina direktne konkurencije ima dvostruko manje. U mom dnevnom boravku (26 m2) zvuči odlično, nemam potrebe za soundbarom.

4. Imam "43 Philips LCD kupljen u proljeće 2008. godine, još uvijek radi k'o curica. Prebačen je "u penziju" u spavaću sobu. Prezadovoljan sam Philipsom po tom pitanju i opet sam ga kupio, mada znam da su promijenili vlasnika.

 

...I još par subjektivnih detalja. Vjerujem kako ljudi koji su kupili LG, Samsung, Hisense ili neki četvrti tv mogu reći nešto slično za svoj izbor tv-a.

Evo dvije fotke iz boravka:

 

Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2024 20:03 (Marko_244).
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Marko_244 kaže...
Wiz3m4n kaže...

nE BUDI NAIVAC PA DA MISLIŠ DA MU JE REDOVNA CIJENA 1300E ZATO ŠTO SU TAKO NAPISALI U sd.......srry na capslock....redovna cijena mu je oko 900e Links, Mall 950e dodatak tog zvučnika je Ok i neka si zadovoljan sa TV, no ima i boljih 65 televizora za 900e

 

Još pred Božić sam krenuo istraživati televizore, evo sad sam ga tek kupio. Znam gdje i koliko košta ovaj konkretan model, a i konkurenciju sam dobro pročešljao. Nisam baš naivac. :) Svaki od njih ima neki sitni plus ili neki sitni minus u odnosu na direktnog konkurenta. Sve se u principu svodi na osobne preferencije. Evo razloga zašto sam ga kupio:

1. Uklapa se u raspoloživi iznos za tv, očito. :) 

2. Vidio sam ga kako radi prije kupnje.

3. 4 zvučnika od po 10W. Većina direktne konkurencije ima dvostruko manje. U mom dnevnom boravku (26 m2) zvuči odlično, nemam potrebe za soundbarom.

4. Imam "43 Philips LCD kupljen u proljeće 2008. godine, još uvijek radi k'o curica. Prebačen je "u penziju" u spavaću sobu. Prezadovoljan sam Philipsom po tom pitanju i opet sam ga kupio, mada znam da su promijenili vlasnika.

 

...I još par subjektivnih detalja. Vjerujem kako ljudi koji su kupili LG, Samsung, Hisense ili neki četvrti tv mogu reći nešto slično za svoj izbor tv-a.

Evo dvije fotke iz boravka:

 

 Philips all the way. .  Meni je ambilight top. Ček jel misliš i plejku spajat na tv ili  nekaj drugo? Kako misliš iskoristit 120 hz? 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2024 23:10 (OnTime).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zapravo, TV uopće neće biti za igranje. Refresh rate mi nije bio ključan kod kupovine.
Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Što mislite, hoće li cijena za TCL C805 ići još dolje?

Trenutno su 50" i 55" na skoro istoj cijeni (640 €).

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DeniZg kaže...

Što mislite, hoće li cijena za TCL C805 ići još dolje?

Trenutno su 50" i 55" na skoro istoj cijeni (640 €).

 

to ti nitko ne može znati - ono kaj znamo je da cijene uvijek malo padnu prije nekih nogometnih/sportskih prvenstava, a ove godine imamo i nogomet i olimpijadu (s naglaskom na nogomet)

samo treba pratiti cijene mjesec-dva prije jer će ih sigurno prije akcija malo dizati pa nuditi one famozne ("umjetno generirane") popuste

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

za C805 bi cijena definitivno trebala past jer trenutna najniza nije na najnizoj sto je ikad bio prema nabavi - https://www.nabava.net/televizori/tcl-55c805-televizor-cijena-55-139-cm-qled-mini-led-489507671 najniza zabiljezena je bila 600EUR, tako da vjerujem da bi s pravim popustima trebala i ispod toga, ali opet naravno, nitko to ne moze sa sigurnoscu predvidjet

Anything that can be connected, will be connected.
8 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

gledam sad taj TCL 55c805 vs 55c835

c805 je jeftini (poprilicno), medutim koliko vidim po speckama bi trebao biti bolji od c835

kako to? ili sam ja nesto falio?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Po meni viša cijena zbog toga jer je u 2022g. bila skuplja nabavna nego je bila od c805 u 2023g. pa eto neki razlog da još drži cijenu..

6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

i onda kakva su iskustva sa TCL C805 serijom...treba mi nešto od 50" za konzolu a da je ugodno kako za oči tako i djep...50% igranje 50% filmovi...hvala

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Stigla nova igračka. Morao sam i novi nosač promjeniti jer mi stari nije ulijevao povjerenje kad sam objesio tv...sav se savio (iako je deklariran za 80'' i 40kg).

Sad kad gledam ovaj mogao bi tu i veći stat... :)

Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HCMAA kaže...

i onda kakva su iskustva sa TCL C805 serijom...treba mi nešto od 50" za konzolu a da je ugodno kako za oči tako i djep...50% igranje 50% filmovi...hvala

 Moja iskustva su da sam jako zadovoljan već sam i prije pisao...ne igram igre ali sve recenzije hvale da je super za igranje. Jedini nedostatak je kut gledanja pošto je VA panel...meni ne smeta jer gledam ravno. Gle za te novce je super TV, ja sam do sada imao budget samsung star 10g. i ovo je sada bolid za taj samsung...tako da uživam u gledanju.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice