Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.376
|
čitano: 14.177.059
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tako su i Japanci srusili dominaciju Amerikanaca.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
x360gamer kaže...
Vidim gore što kolege pišu, i ja baš bi htio iz prve ruke reći da više nikad neću IPS.
Plašili me ljudi ovdje s tim LG VA panelom, mislio sam da neću uopće vidjeti TV kad nagnem glavu.
TV gledam već godinu dana malo iz kosa, pod kutom od 30* i nikakvih problema.
Također, kako moji imaju još LG TV-a, istog budžeta, samo različite dijagonale (3x IPS panel), mogu reći definitivno da je kod mene slika puno bolja.
Crna je vidljivo bolja pogotovo.
Tako da idući ili će biti VA ili će biti OLED.

Pa jasno nema tu problema, ili sve ovisi koja ti je primarna namjena prema tome biraš kaj kupit.Inače ja sam član VA stranke, a eto ipak sam kupil IPS LCD panel TV.Za mene je IPS bolji izbor, dakle specifične HTPC potrebe ili recimo 2u1 kombinacija.Ja na kvalitetu slike nemam primjedbi dapače, ali imam primjedbi na hardver koji dolazi uz tv+ OS softver itd.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1021&jumpto=6146796&sort=asc&view=flat

MEGATAMA kaže...

LG top model sto se tice 4k ponude.

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/nano90

 

Izuzetno osrednji tv bas radi IPS panela. 

 

Konkurencija je pobjedila cak i u jedinoj prednosti IPSa....sirokom kutu gledanja. 

 

The Samsung Q80T QLED is a much better TV than the LG NANO90. The Samsung has a VA panel, producing deep blacks, and it has a great full-array local dimming feature. It also gets brighter, has better out-of-the-box color accuracy, and it has FreeSync support. Even though the LG has an IPS panel, the viewing angles are better on the Samsung because of its 'Ultra Viewing Angle' technology.

 

IPS je stvar proslosti i mjesto mu je jedino u low end segmentu sa PQ. 

Je Samsung je super, osim kaj je slika malo tamnija na rubovima+slička izgleda malo zmazano. To budemo nagurali pod tepih, ili precjenjeno smeče za 55/1300funti ili dolara.

 

 

 

Ja nemam takvih problema, a buljim u smeče od IPS-a za 2500kn.Zaslon je ravnomjerno osvjetljen, i još nisam čorav slika na sportovima nema nikakvog efekta malo prljavog zaslona.S obzirom da svi LG 43 modeli UM7000 serije koriste identičan IPS zaslon, eto pa izvaži tko je veče smeče moj LG ili taj Samshit.Drugi link je reda radi, da ne bi neko rekel gle šufta kak bezveze ciljano pljuje po Samsungu.

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/um7300

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/tajne-kvarovi-popravak-televizora/191405.aspx?page=41&jumpto=6180058&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.8.2020 23:01 (rambox).
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Cisto sumljam da bi Q80T mogla pasti cijena na 6000kn ipak je to model iz 2020. Izgleda da cu morati ic na sigurno sa Q70R

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam ga uzeo prije 2 dana. Za sada sam zadovoljan.

Ako se odlučiš reagiraj brzo jer ih više nemaju puno na lageru. U nedjelju je bilo samo još par komada u Elipsu u Buzinu. U ostalim poslovnicama su ih imali na stanju ali su svi bili rezervirani.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
RafaBarca kaže...

Cisto sumljam da bi Q80T mogla pasti cijena na 6000kn ipak je to model iz 2020. Izgleda da cu morati ic na sigurno sa Q70R

 I ja sam uzeo q70r prošli tjedan. Čekam dostavu.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
RafaBarca kaže...

Cisto sumljam da bi Q80T mogla pasti cijena na 6000kn ipak je to model iz 2020. Izgleda da cu morati ic na sigurno sa Q70R

Prosle godine si za black friday u elipsu mogao uzeti 55q70r ispod 6k kn. Kolega iz firme je uzeo 65q70r za manje od 8k kn. U principu je puno modela bilo na nizoj cijeni nego ikad kasnije :-D Tako da ce sigurno biti dobrih ponuda i ove godine :) Ja cekam u svakom slucaju.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
8ax kaže...
MEGATAMA kaže...
8ax kaže...

Za par dana izlazi iz early accessa na Rtingsu review telke (U8QF) koja ce kod nas bit cca 5.5-6k 55" kad dojde na lager.

Jeftiniji brat je vec na lageru u nasem najdrazem ducanu ED za 3.900kn kaj je odlicna cijena za 55" FALD 500-600nit TV, fali jedino 120Hz.

Upitno je dali ce imat jednake specifikacije i za EU trziste, Kinezi cesto puste bolje modele na US trziste a ista serija brojcano kao u EU. 

 Ovaj put je identicno osim kaj ce u EU trzistu falit softverski featuri tipa VIDAA umjesto Android OS, ugaseni Dual Tuner, bez VRR, itd.

Najveca razlika je sto mislim da Ameri dobijaju true 10bit panel a mi 8-bit+FRC iz nekog razloga i radi drugog OSa kalibracija ce vjerovatno bit drugacija.

 

U8QF dakle europski model kolko se sjecam po nekom njemackom magazinu ide preko 1200nits peak tako da ce bit jako dobra kupnja ako cijena bude kakva izgleda da ce bit.

Ako guglas mozes nac sken recenzije negdje.

 

H8G i U7QF imaju istu relaciju dakle sve za Rtings recenziju od H8G vrijedi za ovog osim kalibracije i moguce gradienta radi bit deptha.

 Znaci nisu indenticne specifikacije.

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nepromišljeno sam rekao dostavi da mi 75" TV dostavi do firme jer nikog nema doma.

Kud ću s tim? Kako dofurati doma?? Paket je veći od mene, a ja nisam baš malen :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ništa što dobra pila ne može srediti 🤠

Kad bi bar postojala opcija nazvati opet dostavu i promijeniti adresu... jesi to probao?
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CyberDemonVZ kaže...

 I ja sam uzeo q70r prošli tjedan. Čekam dostavu.

 

75"? U harvey normanu ili elipsu?

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
RafaBarca kaže...

Cisto sumljam da bi Q80T mogla pasti cijena na 6000kn ipak je to model iz 2020. Izgleda da cu morati ic na sigurno sa Q70R

 

Vidjet ćemo, 55Q80T je sada 7599 u mall.hr. U sljedećih 3-4 mjeseca bi morao biti i jeftiniji od 5999, isto tako i 65" koji bi mogao ispod 8500 jer pad cijena ove godine biti će veći nego prije:)

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/samsung-qe55q80t-televizijski-prijamnik

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
RafaBarca kaže...

Cisto sumljam da bi Q80T mogla pasti cijena na 6000kn ipak je to model iz 2020. Izgleda da cu morati ic na sigurno sa Q70R

 

Vidjet ćemo, 55Q80T je sada 7599 u mall.hr. U sljedećih 3-4 mjeseca bi morao biti i jeftiniji od 5999, isto tako i 65" koji bi mogao ispod 8500 jer pad cijena ove godine biti će veći nego prije:)

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/samsung-qe55q80t-televizijski-prijamnik

To je ok cijena za visi segment ponude. 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CyberDemonVZ kaže...

Nepromišljeno sam rekao dostavi da mi 75" TV dostavi do firme jer nikog nema doma.

Kud ću s tim? Kako dofurati doma?? Paket je veći od mene, a ja nisam baš malen :D

Bas me zanima kako ce popunit onaj zid, stavi sliku kad postavis sve. 

6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pitanje za vlasnike 55XG95 Sony tv-a: imate li neki link za preporučene postavke slike? TV stigao juče, okvirno sam sliku podešavao prema nekoj kalibraciji sa rtings.com stranice ali nisam siguran dal je to to. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.8.2020 13:53 (simontemp).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
simontemp kaže...

Pitanje za vlasnike 55XG95 Sony tv-a: imate li neki link za preporučene postavke slike? TV stigao juče, okvirno sam sliku podešavao prema nekoj kalibraciji sa rtings.com stranice ali nisam siguran dal je to to. 

Postavi po tome kako tebi odgovara, svaki panel zahtjeva individualnu kalibraciju pa ti stoga nece previse pomoc tudje postavke osim onih generalnih da iskljucis sva "poboljsanja" slike i ostavis samo jezgru. 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupujem 43 incha tv. Lg 7450 mi je zapeo za oko po 2600kn. Ima kaj bolje? Koja je razlika izmedu 7300 i 7450?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pero Dinamit kaže...
Ništa što dobra pila ne može srediti 🤠
Kad bi bar postojala opcija nazvati opet dostavu i promijeniti adresu... jesi to probao?

 Da, da. Paket je već u holu firme

Mjerio sam auto (Suzuki S-Cross), mislim da mi fali desetak cm u širinu...

Možda u koso, al je kutija i dosta široka...

Nemam pojma, ak u 5 neće stati u auto.. fakat ne znam što ću!

Flagship kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 I ja sam uzeo q70r prošli tjedan. Čekam dostavu.

 

75"? U harvey normanu ili elipsu?

 Harvey. Dobo tablet i još se trebam javiti samsungu za 9 mjeseci HBO Go ;)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

75' TV u S-cross ?? kaj si ti zabrijao.. pa ne bi ti ni 65' stala...

 

Megane karavan na knap je stala 65'-ica po širini i dužini...

 

 

 
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
andrtejkr kaže...
RafaBarca kaže...

Cisto sumljam da bi Q80T mogla pasti cijena na 6000kn ipak je to model iz 2020. Izgleda da cu morati ic na sigurno sa Q70R

Prosle godine si za black friday u elipsu mogao uzeti 55q70r ispod 6k kn. Kolega iz firme je uzeo 65q70r za manje od 8k kn. U principu je puno modela bilo na nizoj cijeni nego ikad kasnije :-D Tako da ce sigurno biti dobrih ponuda i ove godine :) Ja cekam u svakom slucaju.

Evo cekat cu i ja black friday za Q80T jer kad ovu jesen ekonomija bude u rasulu davat ce bolesne popuste jer niko nece moc kupit tv. Po ocjenama je malo bolji u svemu od Q70R tako da ga se isplati cekat.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CyberDemonVZ kaže...
Flagship kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 I ja sam uzeo q70r prošli tjedan. Čekam dostavu.

 

75"? U harvey normanu ili elipsu?

 Harvey. Dobo tablet i još se trebam javiti samsungu za 9 mjeseci HBO Go ;)

 

Još da su barem ubacili i 5g. gar. to bi bila top ponuda:)

 

Samo da se ne pojavi u vrijeme black friday-a 75Q80T za 13-14K s 5g i nekim paketom kao ovaj pa ćeš se grist malo, ili puno

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kregol kaže...

Kupujem 43 incha tv. Lg 7450 mi je zapeo za oko po 2600kn. Ima kaj bolje? Koja je razlika izmedu 7300 i 7450?

 Kakvi su ovo likovi koji mi pune inbox sa savjetima da kupim Philips? Pa i da sam htio sad ga ne bi kupio! Odlepršajte u troskoku klošari.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
RafaBarca kaže...

Evo cekat cu i ja black friday za Q80T jer kad ovu jesen ekonomija bude u rasulu davat ce bolesne popuste jer niko nece moc kupit tv. Po ocjenama je malo bolji u svemu od Q70R tako da ga se isplati cekat.

 

65" bi mogao imat zanimljivu cijenu, moja procjena je između 8000-8500 u nekoj ograničenoj ponudi. Slično kao prošle godine kad je 65Q70R bio neobično jeftin, kao što je netko ranije naveo cca 8K ili tu negdje. Q80T ima HDMI 2.1 i zato je ipak future proof pa time i bolji izbor:)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
marinnn kaže...
8ax kaže...
MEGATAMA kaže...
8ax kaže...

Za par dana izlazi iz early accessa na Rtingsu review telke (U8QF) koja ce kod nas bit cca 5.5-6k 55" kad dojde na lager.

Jeftiniji brat je vec na lageru u nasem najdrazem ducanu ED za 3.900kn kaj je odlicna cijena za 55" FALD 500-600nit TV, fali jedino 120Hz.

Upitno je dali ce imat jednake specifikacije i za EU trziste, Kinezi cesto puste bolje modele na US trziste a ista serija brojcano kao u EU. 

 Ovaj put je identicno osim kaj ce u EU trzistu falit softverski featuri tipa VIDAA umjesto Android OS, ugaseni Dual Tuner, bez VRR, itd.

Najveca razlika je sto mislim da Ameri dobijaju true 10bit panel a mi 8-bit+FRC iz nekog razloga i radi drugog OSa kalibracija ce vjerovatno bit drugacija.

 

U8QF dakle europski model kolko se sjecam po nekom njemackom magazinu ide preko 1200nits peak tako da ce bit jako dobra kupnja ako cijena bude kakva izgleda da ce bit.

Ako guglas mozes nac sken recenzije negdje.

 

H8G i U7QF imaju istu relaciju dakle sve za Rtings recenziju od H8G vrijedi za ovog osim kalibracije i moguce gradienta radi bit deptha.

 Znaci nisu indenticne specifikacije.

 Nisu, jebiga. Ali daleko daleko daleko slicnije njihovim modelima za bolja trzista iz prijasnjih godina nego prije.

Usporedi recimo specke U8B i U8QF koji su EU top-modeli 1 godina razlike, njihovu release cijenu kod nas (U8B je bio je u rangu sa jacim Korejcima ak se ne varam) i vidit ces da ako ista ide na dosta bolje kaj se tice higher-end modela "slabijih" proizvodjaca.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Havo kaže...

75' TV u S-cross ?? kaj si ti zabrijao.. pa ne bi ti ni 65' stala...

Megane karavan na knap je stala 65'-ica po širini i dužini...

 Javim kak je prošlo :D

 

P.S. zaboravio sam da šogor ima Hyundai IX55, 7-sjed. Možda me ovo spasi!

Flagship kaže...

Samo da se ne pojavi u vrijeme black friday-a 75Q80T za 13-14K s 5g i nekim paketom kao ovaj pa ćeš se grist malo, ili puno

 Vidim, vidim, samo riječi potpore danas, baš lijepo

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kregol kaže...
Kregol kaže...

Kupujem 43 incha tv. Lg 7450 mi je zapeo za oko po 2600kn. Ima kaj bolje? Koja je razlika izmedu 7300 i 7450?

 Kakvi su ovo likovi koji mi pune inbox sa savjetima da kupim Philips? Pa i da sam htio sad ga ne bi kupio! Odlepršajte u troskoku klošari.

Covjek s mentalnim problemima, samo ignorisuj i to je to

 

7450 dolazi sa jako dobrim Magic Remoteom i moguce(?) drukcijim stalkom, ili je to tek 7600.

7300 je Magic Remote ready tak da ga uvijek mozes dokupit, inace nema nekih razlika.

 

Mozda opet neka ED muljaza ali kod njih je LG 43UN8000 dakle em novija em jaca serija na akciji -25% za 2700kn pa pogledaj to.

Ili Tipa Samsung TU8000 ako hoces VA panel za bolji kontrast, meni osobno dosta bitnije.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.8.2020 15:31 (8ax).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala! Pogledat cu predloženo! Pozdrav

Sta je ED?

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.8.2020 17:09 (Kregol).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

mnijem Extreme Digital:

 

www.edigital.hr

Ju je je? Je ju je!
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala ekipa! Narucio na ED LGUN80003 za 2700!

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molim preporuku za tv od 32", ful hd s hevc/h.265 prijemnikom ili max. 39-40" jer mi veći ne stane do 2000 kn.

Gledat će se domaći programi s vanjskom antenom te filmovi i serije s ext. hdd-a ili usb stika.

Hvala!

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice