Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 47.221
|
čitano: 14.720.868
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kolega post prije:

"Došao u trgovinu i iako sam rekao do 1100 max, mogao bih se produžiti ako bi ovo bio neki top za tu cijenu. Ovo su mi ponudili za lovu koja piše - 1399€ oba televizora pa sad što je bolje, vidim da je LG i OLED dok Sony to nije, obi imaju nešto svoje. Nadam se da mi sad možete pomoći u izboru između ova dva da ne uzimam TCL. 

Znači SONY XR65X90LAEP ili LG OLED65B42LA za 1399€."

 

Ja glasam za B4 :)

10 LG 65B4
1 SONY XR65X90L
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.7.2024 10:32 (hudibitek).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Igor666 kaže...
soecc kaže...

Nego, di su contrast enhancer i colour brighteness što spominješ? Ne uspijevam to pronaći u postavkama.

 imas pod fine tune, color adjustment, iskljuceno je po defaultu, uglavnom kao da doda svjetlinu bojama.

 

a kontrast je pod brighteness, mislim da je auto dynamic contrast..to sam stavio na medium.

 

i peak brightness obavezno stavi na low za SDR i high za DV/HDR.

 

i zaboravi na standard i vivid, znaci filmmaker za SDR i cinema home za ostalo.

 

U prijašnjem postu sam pisao kako u biti najviše ovisi u ukusima, tj. kakva slika kome više paše. Ja sam poušao preko Filmmaker modea za naše programe i tek tu mi je slika malo pretamna i fali živosti, pa sam vratio na Standard, malo se poigrao sa postavkama, ipak uključio blue light, poslušao Igora za color adjustment i auto dynamic contrast i mislim da sam puno poboljšao, tj. približio sliku mom ukusu. Dakle, postavke postoje kako bi si svako naštelao sliku kako njemu najviše paše gledati, što ne znači da će nekom drugom isto tako. Nekome bi plugnplay oled bila savršena slika i ništa ne bi dirao. A neko se ide zajebavat da si izvuče najbolje PO SVOM UKUSU, što ne znači da je to i optimalno najbolje.

Dokaz za to je i moj mali koji dosta gleda tv i stalno me pita da šta mi je, zašto stalno to proučavam i mijenjam i da je slika savršena.

Sad je jedino na što se još nisam navikao, kad prebacim navečer na RTL2 pa su tamo one humoristične serije, da su mi boje malo prejake pa mi više paše Dark Room mode, ali pretpostavljam da je to zbog kvalitete.

 

Edit: I da, bila je neka serija i neka tamna scena gdje nisam bio zadovoljan sa slikom (ili sam bar tako mislio) pa sam išao usporedit na LEDu kod starog, LG star godinu dana, i apsolutno je isto zatamnjenje i cijela slika izgleda jako slično, tako da sam možda malo i zabrijao.

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.7.2024 10:38 (soecc).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
acmilan2 kaže...

 

Znači SONY XR65X90LAEP ili LG OLED65B42LA za 1399€.

 

 

Hvala!

 Uzmi LG C3, jer je nešto bolji od B4.

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-c3-oled-vs-lg-b4-oled/37848/49540?usage=1&threshold=0.10

 

Ako već mora neki između ta dva, onda B4.

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa evo bas smo bili tamo, kao sa popustima itd. su mi rekli do 1400€ je ovo kao nešto najbolje. SONY sam bas gledao uzivo pored LG-a, djeluje mi kao ljepša boja na SONY-u, al eto pitam nekog ovdje tko se više razumije. U čemu je razlika najviše osim u tome što je OLED kod LG-a, a kod SONY-a vjerojatno samo LED? Ne znam, to je moja predodžba samo. 

 

Ima još do 1400€ LG 65QNED87T6B QNED (ne znam sto je QNED naspram ovih), Philips 65PUS8949 The One 4K Ambilight LED TV i Samsung GQ65Q74CATXZG QLED TV (taj Samsung je cak ispod 1000€ cijena). To je ono sto imaju na lageru i sto mogu uzet odmah danas/sutra. Hvala svima na pomoci i objasnjenjima :)

 

P.S. nema C3 u prodaji, to su sve rasprodali i ne znaju kad ce opet dobit, trgovina je K+B expert i na 10min mi je voznje pa ako mi zatreba garancija i sl. su mi pri ruci, pa bih mozda zato uzeo kod njih.

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.7.2024 11:38 (acmilan2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
acmilan2 kaže...

Došao u trgovinu i iako sam rekao do 1100 max, mogao bih se produžiti ako bi ovo bio neki top za tu cijenu. Ovo su mi ponudili za lovu koja piše - 1399€ oba televizora pa sad što je bolje, vidim da je LG i OLED dok Sony to nije, obi imaju nešto svoje. Nadam se da mi sad možete pomoći u izboru između ova dva da ne uzimam TCL.

 

Znači SONY XR65X90LAEP ili LG OLED65B42LA za 1399€.

 

 

Hvala!

 oba su dobri tvi, sad najviše ovisi kako gledaš tv. 

lg olde  ima široki kud gledanja i bolji kontrast, nema bloominga i sl, ali ovo je B serija pa nije najsvjetliji oled, mislim da ne ide preko 600-700 nits.

sony je full array VA panel, ima dosta uži kut gledanja, ima nešto bloominga i crna nije tako dobra kao na oledu, ali ovo bi trebao biti dobar model koji ima isto odličan kontrast i dobru crnu. Sony ide dosta svjetlije u odnosu na lga, pa bi se to moglo bolje reflektirati na hdr (s obzirom da ima i solidan kontrast).

Ako gledaš pretežito po danu i uz dosta svjetla sony bi mogao biti bolji za tebe iako je i to upitno jer B4 ima bolji guši refleksije pa ovisi gdje su izvori svjetla. 

S druge strane ako želiš isprobati čari oleda, onda nema dvojbe

 

Nećš pogriješiti s niti jednim, samo vidi koji ti bolje odgovara. 

Ja bi vjerojatno išao na oled osim ako ti baš u sobi treba više od 600 nitsa svjetline

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.7.2024 13:03 (Pixel).
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo na kraju sam se 45min sa prodavačem nadj*bavao itd. uglsvnom, naravno, TV kojeg nisu sluzbeno imali - IMAJU i uzeo sam LG C3, tocan model LG OLED65C39LC pa cemo vidjeti. Hvala svima ukljucenima u raspravu.

Kovačić
Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Trebao si uzeti C4...
Zezam se. Uživaj!
PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A C4 stvarno nisu imali. Al evo izlozbeni primjerak C3 je bio na drugoj strani i naspram B4 se vec malo vide razlike u boji, imam osjecaj da kad sam prebacio mod slike u "živo", da je to bilo ono "nešto" što mi je prevagnulo u svemu. Ukoliko bude nekoga zanimalo, mogu napraviti neku recenziju, no nisam pro user niti cu biti pred TV-om baš svaki dan, no neko moje viđenje mogu napisati.

Kovačić
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
acmilan2 kaže...

A C4 stvarno nisu imali. Al evo izlozbeni primjerak C3 je bio na drugoj strani i naspram B4 se vec malo vide razlike u boji, imam osjecaj da kad sam prebacio mod slike u "živo", da je to bilo ono "nešto" što mi je prevagnulo u svemu. Ukoliko bude nekoga zanimalo, mogu napraviti neku recenziju, no nisam pro user niti cu biti pred TV-om baš svaki dan, no neko moje viđenje mogu napisati.

 C3 je dobar izbor, realno su dosta male razlike izmedju c i b serije, ali c serija je ipak nesto bolja.

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 To je izložbeni primjerak, pitanje je odmah u startu koliko sati rada taj TV već ima, ja sam to osobno ovih dana izbjegavao jer je od jutra do kraja radnog vremena uvijek uključeno. Iako je cijena oko 1430€.

Kovačić
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
acmilan2 kaže...

Evo na kraju sam se 45min sa prodavačem nadj*bavao itd. uglsvnom, naravno, TV kojeg nisu sluzbeno imali - IMAJU i uzeo sam LG C3, tocan model LG OLED65C39LC pa cemo vidjeti. Hvala svima ukljucenima u raspravu.

 

Za istu lovu (1699?) mogao si kupit OLED 65G39LA:)

 

https://www.mydealz.de/deals/local-dormagenneuss-lg-oled65g39la-evo-oled-tv-65-zoll-165-cm-4k-uhd-hdr-2386742

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, 

 

Gledam u pevex-u TCL 55C803 , zanima me da li netko zna jel to zapravo TCL 55C805 ili ima neke razlike?

 

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
acmilan2 kaže...

Evo na kraju sam se 45min sa prodavačem nadj*bavao itd. uglsvnom, naravno, TV kojeg nisu sluzbeno imali - IMAJU i uzeo sam LG C3, tocan model LG OLED65C39LC pa cemo vidjeti. Hvala svima ukljucenima u raspravu.

 

Za istu lovu (1699?) mogao si kupit OLED 65G39LA:)

 

https://www.mydealz.de/deals/local-dormagenneuss-lg-oled65g39la-evo-oled-tv-65-zoll-165-cm-4k-uhd-hdr-2386742

 U 2 grada se može rezervirati online i samo osobno preuzimanje, pise odmah u pocetku. Ovaj kojeg sam ja uzeo, C3, ce 17.7. biti na akciji kod njih i 200€ ide dolje jer firma gdje radim ima neki ugovor s njima pa radnike ispada jeftinije, tj. C3 ce me kostati 1499€. Jbg, da ide tako 100 po 100 i na kraju dodjes na 2000€, jos sam i vesmasinu neku uzeo pa onda odmah to skupa uzet i dobro je.

Kovačić
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jura249 kaže...

Pozdrav, 

 

Gledam u pevex-u TCL 55C803 , zanima me da li netko zna jel to zapravo TCL 55C805 ili ima neke razlike?

 

Hvala.

 

合氣道
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

  • Achtung: erstmal nur für Wandmontage gedacht, Füße müssen separat gekauft werden

Možda je to razlog, nogice nemaju, pa ih mora kupiti posebno, tko zna, no da je bolji, jest.

合氣道
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2024 7:50 (Zaporožac).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
froggybone kaže...

Pozdrav..vidim zakotrljala se opet tematika Oled vs.Lcd itd.Vezano za ovog gore kolegu koji se igra s postavkama C3 modela da mu odgovorim..

Ruku na srce..trebalo mi je dobrih 6 mjeseci da nakon pretjeranog prtljanja po mom LG C2 oledu (svaki dan mijenjanje svih postavki od A-Ž i dovođenje familije pred nervni slom..Dv.Hdr..Sdr sadržaji..više manje svijetline ..drmanje po postavkama) da u principu zaključim da ne bi isti Tv mijenjao za nijedan drugi Led ili čak MiniLed model..sve se svodi bar kod mene po onome što se godinama naglašava...uvjetima gledanja..kod mene se gleda navečer u zatamnjenoj prostoriji..ne treba mi 2000 nita..po meni savršeno C2 model odrađuje ono što meni treba ..ako te zanimaju postavke moje C Dvojke javi se porukom..

 

 

 

 

 

 

 

 Hej, poslao sam ti pm da mi pošalješ svoje postavke da to isprobam, ali vratilo mi je natrag da tivje onemogućeno primati privatne poruke?

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Danas tek otkrio kako pokrenut Game Master menu na TCLu 65C809...

Nije baš da sam nešto istraživao, ali eto.... 

 

U njemu je i HGiG opcija

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2024 12:20 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
soecc kaže...
froggybone kaže...

Pozdrav..vidim zakotrljala se opet tematika Oled vs.Lcd itd.Vezano za ovog gore kolegu koji se igra s postavkama C3 modela da mu odgovorim..

Ruku na srce..trebalo mi je dobrih 6 mjeseci da nakon pretjeranog prtljanja po mom LG C2 oledu (svaki dan mijenjanje svih postavki od A-Ž i dovođenje familije pred nervni slom..Dv.Hdr..Sdr sadržaji..više manje svijetline ..drmanje po postavkama) da u principu zaključim da ne bi isti Tv mijenjao za nijedan drugi Led ili čak MiniLed model..sve se svodi bar kod mene po onome što se godinama naglašava...uvjetima gledanja..kod mene se gleda navečer u zatamnjenoj prostoriji..ne treba mi 2000 nita..po meni savršeno C2 model odrađuje ono što meni treba ..ako te zanimaju postavke moje C Dvojke javi se porukom..

 

 

 

 

 

 

 

 Hej, poslao sam ti pm da mi pošalješ svoje postavke da to isprobam, ali vratilo mi je natrag da tivje onemogućeno primati privatne poruke?

 https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c3-oled/settings

Ovdje sam našao kako su odradili kalibraciju boja pa ću, kada meni C3 dođe, to isprobati.

Kovačić
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam jedno, možda glupo pitanje, no ne mogu nigdje pronaći odgovor na pitanje.

Imam Amazon Fire Stick TV 4k stariju generaciju. LG C3 podržava 120Hz na 4k rezoluciji. Također, ima 4x HDMI 2.1 porta.

 

Mene zanima sljedeće - može li vrtjeti taj televizor na toj frekvenciji i rezoluciji išta što ja uštekam putem tog fire sticka, pošto ne znam da li on sam ima išta drugo osim što podržava 4k reprodukciju? Preko njega idem i na YT i na Netflix, a pretežito gledam IPTV (programi najviše u FHD), a ima i filmova i serija, nešto i u 4k. Može li to vrtit na 120Hz, i ako da, kako?

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nisam nikad koristio amazonov fs pa ni neznam koja je njegova uloga a opet to što gledaš yt i netflix imaš te app u webos isto tako i neku app preko koje se gleda IPTV (ćemu dva daljinska?).

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U prijasnjem stanu sam imao neku malu TV sto nije bila smart pa mi je trebalo + sto je taj fire stick android pa je lakse njime "manipulirati".

Kovačić
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
acmilan2 kaže...
Flagship kaže...
acmilan2 kaže...

Evo na kraju sam se 45min sa prodavačem nadj*bavao itd. uglsvnom, naravno, TV kojeg nisu sluzbeno imali - IMAJU i uzeo sam LG C3, tocan model LG OLED65C39LC pa cemo vidjeti. Hvala svima ukljucenima u raspravu.

 

Za istu lovu (1699?) mogao si kupit OLED 65G39LA:)

 

https://www.mydealz.de/deals/local-dormagenneuss-lg-oled65g39la-evo-oled-tv-65-zoll-165-cm-4k-uhd-hdr-2386742

 U 2 grada se može rezervirati online i samo osobno preuzimanje, pise odmah u pocetku. Ovaj kojeg sam ja uzeo, C3, ce 17.7. biti na akciji kod njih i 200€ ide dolje jer firma gdje radim ima neki ugovor s njima pa radnike ispada jeftinije, tj. C3 ce me kostati 1499€. Jbg, da ide tako 100 po 100 i na kraju dodjes na 2000€, jos sam i vesmasinu neku uzeo pa onda odmah to skupa uzet i dobro je.

 

Sve ok, sam velim da je ovo dobra cijena za 65G39 budući da je to bolji tv u odnosu na C3. Ove godine je specifična situacija zbog puno sportskih događaja pa su cijene ponegdje i rekordno niske, samo treba bit strpljiv i potegnut kad se ukaže najbolja prilika:)

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...

 

  • Achtung: erstmal nur für Wandmontage gedacht, Füße müssen separat gekauft werden

Možda je to razlog, nogice nemaju, pa ih mora kupiti posebno, tko zna, no da je bolji, jest.

 

Sigurno najveći nedostatak je izostanak klasičnog stalka ili barem tih nogica iako se mogu kupit razni stalci za sve G serije. No i tome je došao kraj pa tko želi G seriju koja ima odmah uključen potpuno novi stalak koji je bolji od svih do sada onda gledat novi G4 (kod nas je to G43LS 55"/65") Cijena je ista kao i za one klasične wall desing odnosno G42LW no naravno ovisi o promocijama, akcijama i raznim popustima. Vjerujem da će 65G43LS ić i ispod 2K u neko skorije vrijeme:)

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

Je li ovaj 55" C4 dobar izbor za 1360e (s kodom TV15)?
https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-lg-oled-55c41la-uhd-4k-smart-tv/123112

 

Koliko je to realno bolje od mini LED modela? Za IPTV, PS5, streaming

Npr. TCL 55C845 je 850e što je znatno manje, a čini mi se OK

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A bolji je, ali sad 500 € bolji...

Imaš taj TCL 55C845 i za 780€, a recimo LG55C3 kao neki kompromis za 1150€.

 

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav..Imam Firestick 4k ..Radio normalno sa LG C2. Premda nepotrebno..Otkad je došao upgrade na Web Os isti je dosta brži pa sam makao stick jer realno ne služi mi ničemu.Nisi mi jasan sa ovim 120hz na 4k...Koji to sadržaj imamo 4k sa 120 hz refresh rate...Ako misliš na Real Cinema tj. 24 hz x 5 = 120 Hz kao opciju unutar Lg Postavki tu firestick nema s time veze.Uglavnom radi bez greške.

 

 Edit: premda ruku na srce meni se s tim Firestickom nekako i boje i meni a ponekad i slika preko njega (Netflix..Youtoube) činila nekako oštrija..bolja.nemam pojma..možda je neki trip u pitanju

Poruka je uređivana zadnji put jučer u 19:39 (froggybone).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa poslao sam ti PM normalno i dobio tvoju poruku..pošalji mail pa ti pošaljem postavke ..tako mi je lakše...

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
froggybone kaže...

Pozdrav..Imam Firestick 4k ..Radio normalno sa LG C2. Premda nepotrebno..Otkad je došao upgrade na Web Os isti je dosta brži pa sam makao stick jer realno ne služi mi ničemu.Nisi mi jasan sa ovim 120hz na 4k...Koji to sadržaj imamo 4k sa 120 hz refresh rate...Ako misliš na Real Cinema tj. 24 hz x 5 = 120 Hz kao opciju unutar Lg Postavki tu firestick nema s time veze.Uglavnom radi bez greške.

 

 Edit: premda ruku na srce meni se s tim Firestickom nekako i boje i meni a ponekad i slika preko njega (Netflix..Youtoube) činila nekako oštrija..bolja.nemam pojma..možda je neki trip u pitanju

 Znaci, najbolje isprobati i vidjeti. U redu, nesto cemo smisliti. Mislio sam na to ako taj firestick ne moze ponuditi vise od 60Hz recimo, a TV je sam po sebi 120Hz refresh ratea, da li postoji neki način da firestick (mozda novija, jaca verzija) ponudi tako nesto.

Recimo primjer:

Imas gaming PC i graficku koja je za 2k gaming, ali ti imas 1080p monitor.

Znaci, 1080p je najvise sto mozes dobit u tom trenutku. Ako kupis bolji monitor, i GPU ce ti dati to sto si sam sebi omogucio.

Ali ako kupis monitor koji je za 4k gaming, a GPU je i dalje za 2k gaming, ti mozes sebi staviti i dalje FHD, 2k ili 4k rezoluciju zbog tog monitora, a sad hoce li to na 4k dobro raditi ili ne, to je drugi par rukava.

 

U tome je moja nejasnoca, mogu li ja na tom TV-u staviti/sloziti nesto da meni to sve radi na sto visoj rezoluciji i sto visem refresh rateu, ili ovisim o mogucnostima tog fire sticka?

Kovačić
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kad se samo sjetim prije godine dana i gledanja postavki sa rtingsa za C2 model i njihove kalibracije ..SDR picture Brightnes 15...

Možda da živim u Cerovačkoj špilji bez svjetla i ok  nisam baš bio oduševljen s njihovom kalibracijom nekih stvari

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice